• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Peygamber Efendimizi gördüm

ceng19

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Peygamberimiz hurma ikram ediyor

Peygamberimiz hurma ikram ediyor selamün aleyküm.rüyamda dağlık bir çöldeyim.çok yoğun bi şekilde aç kalmışım ve yiyecek arıyorum.bitkin bir vaziyette dolaşırken bir dağın eteğinde yemek yer oturumunda peygamberimizi görüyorum.bir çıkın çıkarıp açıyor.içinde hurma olduğunu görüyorum.bir tanesini alıyor yemek için kaldırıyor.ya resulullah bende çok açım banada ikram edermisiniz diyorum.o esnada Halid Bin Velid efendimiz gözüme görünüyor.beyaz bir atın üzerinde hızla ilerliyor.arkasında ordular cenk halinde.oda ya resulullah bende isterimbende açım diyor.ve peygamberimizin eli uzuyor ve ona bir hurma veriyor.o esnada çıkında 10 hurma olduğunu ve 9 tane kaldığını görüyorum.bu ümitle umutlanıyorum ve tekrar istiyorum.ve Abdullah Bin Cahş olduğunu bildiğim mümin geliyor.beyaz elbisesi toz içinde kalmış,ya resulullah bende zordayım diyor.Peygamberimiz elini uzatarak onada bir hurma veriyor.sevinerek gidiyor.Peygamberimiz bana dönerek bu hurmalarda diğer müslümanlarında hakkı var diyor.çıkına baktığımda sadece bir hurma kaldığını görüyorum.kalbim daralıyor,fakat yinede içim umutla doluyor.bir tane kalmış,onu bana verir diye umutla bakıyorum.o sırada bana gülümsüyor ve bulutların ardından elinde hurmayı bana uzatıyor.o esnada içim çok büyük bir sevinç kaplıyor.hurmayı almak için elimi uzatırken,eyvah peygamberimize hiç hurma kalmadı diyerek çok büyük bir üzüntüye kapılıyorum.fakat hurmayı almam için içimde bir duygu beliriyor.ve o duygu ile rahatlıyorum.hurmayı almak için elimi uzatıyorum.o esnada uyandım.saygılarımla yorumunuzu bekliyorum.

olcay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Peygamber Efendimiz(sav)

Selamun aleyküm, rüyada peygamber efendimiz s.a.v
Ben kadir gecesinde Allah tan peygamber efendimizi görmek nasip olmasa bile onun en azından rüyama teşrif etmesini istemiştim ve o gece rüyamda peygamber efendimiz bizim mahallede evleri geziyordu. Sonra sıra bizim eve gelecekti, biz çok heyacanlı ve telaşlıydık, acaba onu memnun edebilirmiyiz diye. hazırlıklar yapmış kapının önünde bekliyorduk ama peygamber efendimizi görmeden uyandım, uyandığımda ağlıyordum. Peygamber efendimizi çok seviyorum, rüyamı yorumlarsanız sevinirim allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
rüyanizin manevi, hissiyati o kadar engin ki yorumlamaya kelamim yetmez...

Unutmayin "her ev penceresi kadar ışık alır ve veririr" bazi insanlarin penceresi dar diye bazi şeyleri fark ,idrak edemiyorlarsa ,veya benim gbi dile getiremiyorlarsa onlara KIZMAYALIM!!her şey nasip, kismet, idrak, meselesi ve Allah-in lütfettigi kadardir...Her insan,kendi kabı kadar mana ve Hikmet akar ve doldurur...

Rüyada Peygamber efendimiz sav.Hurma ikram ettiğini Görmek ;
İçinde bulunduğunuz Manevi açlık içinde olmaniza ve Manevi Ruhani arayişa yorumlanir..
Rahmet Yağmuruna, Kur'an-ı Kerim okumaya, ilim öğrenmeye, dine faydalı işler yapmaya, helal ve güzel rızka,Hacca gitmeye imanın tadına varmaya
ve dünyada ki huzura ermeye yorumlanir...

"peygamberimize hiç hurma kalmadı diyerek çok büyük bir üzüntüye kapılıyorum.fakat hurmayı almam için içimde bir duygu beliriyor.ve o duygu ile rahatlıyorum."
Bu nimetlere ermeniz sadece hissetmek ile değil Amel ve ibadet ile kavuşabileceğinize Yorumlanir Allahu Alem...

Ahir zaman,insanı tek taraflı düşünerek en büyük hatayı yaptılar. Oysa insanın maddî yanından çok, manevî yani de doyurulmasi tatmin edilmesi gerekli idi...
Manevi açlık,buhranlara ,deprasyon , huzursuzluğa zemin hazırladı.
Maddî yönümüzü tatmin etmekten, nedense iç dünyamıza nazar eylemedik!!; Ve Neticede bugünkü dehşetli manzara çıktı ortaya.
korku ve Ruhsal hastaliklara yol açan Bu çağ ürkütüyor beni…Sizleri bilmem ama bu gidişat beni korkutuyor.

günümüz Türkiye'sinin, hatta bütün dünyanın en büyük meselesi maneviyat açlığıdır. Sofralarımız onca yiyecekle dolu olsa da açız aç… Bu açlık dışımıza zuhur ediyor.
Bedenimizi sarıp sarmalamış, adeta kangrene dönüştürmüş. Her tarafımız sinyal veriyor. İçimizden yükselen çığlıkları sağır sultan duydu da bir biz hâlâ duyamadık.
Milletleri ayakta tutan millî ve manevî değerleridir. Bunları yaşamayan ve yaşatmayan hiçbir millet ayakta duramaz; ayakta dursalar da gerçekte onlara diri denilemez. Onlar için 'yaşayan ölü' tabirini kullanmak hiç de yanlış olmasa gerek...Allah cc.cümlemize Hidayet nasip etsin...amin

duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

Bak muhterem kardeşim.Senin gönlüne Allah tarafından peygamber efendimizin sevgisi veya aşkı nakşedilmiş, müjdeler olsun sana!ama Allahu Alem
Onu sav. görememişsiniz sanırım bir şeyler eksik ya da SABIR ile onu ancak görebilirsiniz..
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

duaa..

saklı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
EsSelamu aleykum yardımcı olursanız çok sevinirim ablam ruyasında telefonun diğer ucundakinin efendimiz(sallalhu aleyhı vesellem) olduğunu görmüş ses duymamış ama bu şekilde görmüş yorumunu nedir ...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.

Rüyada peygamber efendimizle telefonda konuşmak,yada olmak;
Dinimizin emrettiği kurallara uymanız konusunda size bir ikaz ,bir meaj anlamı taşıyabilir, kimi ihmalleriniz olduğunu bildirebilir...selametle..

saklı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
EsSelamu aleykum, bu rüyamı çok merak ediyorum, Efendimiz(sallalhu aleyhı vesellem) gördüğümde loş ışıklı odaları sıvanmış ama boş bir evde tam karşımda bana bakıyordu, kızgındı uzun saçlı ve sakalsızdı. Ondan sonra ben o binadan binanın içinde apartman boşluğuna doğru aşağıya düştüm zifiri karanlığa doğru düşerken uyandım, uyandığımda çok korkmuştum, o an onu gördüğüm için çok sevindiğimden kızgın olması kafama çok takılmamıştı ama şimdi hep aklımda 2-3 sene oldu göreli siz ne dersiniz.

Birde dikkat ediyorum hep rüyalarımda genelde zifiri olmayan ama hep bir karanlık hali var akşam gibi bazen aydınlık görürüm ,cevaplarsınız sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

Ben Size bir Hikaye anlatacağım Siz de kendinizce, kaderinizce,nasip ve idrakinizca kendi hissenizi alirsiniz inş.

Ahmet Bey,bir tekstil firması sahibi idi,elinden geldiğince ibadetlerini yerine getirmeye çalışan samimi bir mümindi.
Hatta o, farzlarla yetinmeyip nafile ibadetlerini de yapmaya çalışıyordu.
Bir gece yatsı namazını kılıp uykuya dalan Ahmet Bey, gece vakti büyük bir heyecanla uyanmıştı. Rüyasında Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem)’i görmüştü.
Ancak Allah Rasulü’nün mübarek çehresinde sakalları yoktu.

Bu çok garibine gitmişti. Ahmet Bey, her cuma günü yatsı namazından sonra halktan gelen sorulara cevaplar veren bir hocadan,
Peygamber Efendimiz’in “Beni rüyasında gören doğru görmüş olur. Zira şeytan benim suretime giremez.” hadisinin olduğunu öğrenmişti. İçinden şöyle düşündü:

- Demek ki gördüğüm zat, Peygamber Efendimiz’di. Acaba neden sakalsızdı? En iyisi ben bunu o hocaya bir sorayım.

Cuma günü gelmiş, yatsı namazı kılınmış ve ardından soru-cevap faslı başlamıştı. Ahmet Bey de sorusunu bir kağıda yazıp hocaya iletmişti.
Sıra onun sorduğu soruya gelmişti. Hoca soruyu okumuş ve cevaplamaya başlamıştı:

- Allah Rasulü bir hadislerinde “Beni rüyasında gören doğru görmüş olur. Zira şeytan benim suretime giremez.” buyurmaktadır.
Bu hadisten hareketle, ister sakallı ister sakalsız olsun bir kimsenin kalbine rüyasında gördüğü kişi hakkında
“bu zat, Peygamberimiz’dir” şeklinde bir his doğmuşsa o zat, Peygamberimiz’dir. Efendimiz’i görmek ne şekil ve surette olursa olsun, bir müjdenin ifadesidir.

Efendimiz’in teninin pembeye çalan beyaz rengi, alnının genişliği, kaşlarının arasının açık, boynunun uzun, başının büyük, göğüslerinin geniş,
saçları ne dümdüz ne de kıvırcık, sakalının sıkça, gözlerinin siyah, kirpikleri ise siyah ve uzunca olması mahiyetiyle rüyasında gören kimseye bin beşaret olsun.

Allah Rasulü’nün rüyada değişik şekillerde görülmesi ise bir kısım manaları ifade buyurur.
Sözün burasında Ahmet Bey, dikkatini daha da artırmıştı. Çünkü buraya kadar anlatılanlar bir giriş mahiyetindeydi. Bundan sonrası ise sorunun cevabı olacaktı
Böyle birisi kendisine çeki düzen vermeli

Efendimiz’in kendisine mütenasip ruhunun güzelliğinin dışta aynası olan bu umumi güzellikten bazıları gitmiş olarak görünürse,
bu durum, o insanın ruh aynasında bu işi tamamıyla aksettirmeye mani bir kısım isin ve pasın bulunduğuna dalalet eder.

Yani bir kimse Allah Rasulü’nü sakalsız olarak görüyorsa Efendimiz’in sakalını göreceği yerde ruh aynasında bir eksik ve gedik var demektir ki,
bu eksik oranın görülmesine mani olur. Öyleyse böyle bir insan, kendisine çekidüzen vermelidir.
Bu, meselenin bir yönüdür.

Allah Rasulü’nü sakalsız ve genç olarak görüyorsa;Bu gençlik ve Nefis ile alakali bir uyari mahiyettinde dir...
"Bir genç ilim ve ibâdet içinde yetişir, olgunlaşırsa, Allah Kıyâmet Günü ona yetmiş iki sıddîkın sevabı kadar sevap verir." (Taberânî'nin Kebir'inden)

Bu cevap karşısında Ahmet Bey, şoke olmuş ve içinden “kulluk performansımı gözden geçirmeliyim” demişti. Hocaefendi, sözlerine devam ediyordu

Efendimiz’in hüznünün rüya âlemine yansımasıMeselenin diğer yönüne gelince, Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) bazen sevdiği kimselerin rüyasına girer ve
herhangi bir hadiseye karşı iç alemindeki durum itibarıyla o kişiye görünür.

Mesela mühim işleri omzunda taşıyan bir zata Efendimiz, gözleri yaşlı ve sakalını tıraş etmiş olarak mahzun bir çehre ile zuhur edebilir.
Bunun manası -Allahu alem- şudur: O zatın başına gelecek bir hadiseden ötürü, İslam’a ve Müslümanlara dokunan bir şey bulunduğundan
Efendimiz kendi hakiki şeklinin dışında görülmüş ve bir bakıma o işi üzüntüyle karşıladığını ifade buyurmuştur.
Peygamber efendimiz sav. hasta olarak görmeniz..Siz mesela (Ankarada) ikamet ediyorsunuz..O Ortamda ya da etrafinizda oluşan olaylardan memnun olmadığına yorumlanir..

Binaenaleyh Efendimiz’in gerçek şekliyle görülmemesi sadece vicdanın ve gönlün paslı olmasından değildir.
Bazen o zatın/zatların veya onların temsil ettiği milletlerin başına gelecek bir kısım meselelerden ötürü Efendimiz o şekilde temessül edebilir.
Aldığı bu cevaplar Ahmet Bey’i tatmin etmişti. Ama hocanın sözleri henüz bitmemişti.

Efendimiz’i rüyasında gören kişiye bir sır ,bir mesaj verilmiştir. Ne olduğunu anca her kes kendi kalbinde bilir...
Netice itibarıyla Efendimiz’i hangi şekilde olursa olsun gören kişi ümitsizliğe düşmesin, mahzun ve mükedder olmasın ki gördüğü şahıs, Efendimiz’in kendisidir. Rüyada peygamber efendimiz’i kızgın görmek nedir. Niçin ve ne surette rüyada peygamber efendimiz’i kızgın görüyoruz açıklama yapacağım bayanlar sizlere.

"evde tam karşımda bana bakıyordu, kızgındı "

bu rüyayı gören kimsenin, amellerinin ve yaptığı hareketlerinin çirkinliğine ,yada merhametsiz ,hissiyatsız olmasina işarettir.

"apartman boşluğuna doğru aşağıya düştüm "
zor zamanlar içinden geçtiğinize ve geleceğinizle ilgili endişeler taşıdığınıza iyi bir halden kötü bir hale geçmeye, işaret eder.

'rüyalarımda genelde zifiri olmayan ama hep bir karanlık hali var '
Her yanım ayrılık, Her yanım hüzün ,her yanım karanlik...
Ey içimdeki karanlik ,Rabbimin rahmetti ile kavuşayim içimdeki benligime.. özumdeki aydinliga ve huzura!Bu Gece... bir arayiş İçinde olmaya yorumlanir..
selametle kalın Hayırlı günler.

acilangul1

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada Peygamberimizi görmek

Selamun Aleyküm Gönül dostum ! Bir rüya gördüm manidardı anlayamadım sana sorayim dedim.

Rüyamda biri ölmüş bizde arkadaşlarla ordayız bir arkadaşıma söylüyorum birine söyle o da gelsin diye sonra acayip bir şey oldu o arkadaşlarım yok oldu Resulullah (a.s) geldi , başındada beyaz bir sarık vardı ve cenaze namazını kıldırdı. Ondan sonra oturduk hadi farzıda kılalım dediler ve öğle namazının farzına durduk... Resulullah öyle güzel Kuran okumaya başladı ki ağlamaya başladım hem ölene hem kendime üzülüyordum yalnız hangi sureyi okuyor diyordum kendi kendime, içimden bir ses yükseldi Nisa Suresi diye bu sureyi ne ben bilirim ne de daha önce duydum ama o kadar güzel okuyordu ki ben böyle bir okuyuş ne kabe imamlarında nede başkasında duymadım. Sonra Resulullah; Allahu ekber dedi biranda cemaat secdeye gitti,dedim normalde rükuya inmem gerekiyor ama ben heralde daldım Resulullah'da uzak göremem diye cemaate baktım ve secdeye gittim. Resulullah Semiallahulimenhamide deyince kafamda şimşekler çaktı millet secdede ama ben uyandım ve secdeden kafamı kaldırdım, baktım Peygamberimiz ayakta sonra secdeye gitti bir baktım yanımdaki secdeye giden ve bir tek dogru yapan beyaz sarıklı beyaz kıyafetli bir kişiydi sonra bende Resulullah'a uydum milletse öyle devam etti secdede sonra ise bende secdede durduğum an zaten uyandım nedir gönül dostum bu ruyada bana anlatilmak istenen ???

Selam ve dua ile.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam Her insan, rüyalar vasıtası ile, can'ıyla bağlantı halinde. Eğer biraz tefekkür ederse bir bakıyor ki Rüyasi,
bir davranışı ile ilgili uyarıları, düzeltmeleri gelmiş.
her Rüyanin cevabida Yorumu kendi yaşantınız içinde olduğunu unutmayınız..Rüyaniz Hayr olsun..

Rüyada peygamber efendimizi görmek;
Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimettir.
Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Kim ki rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise görenin durumu iyi gönlü hoş iç dünyası huzurlu olur..

Peygamber efendimiz sav.size hangi mesaji vermek için geldi saniyorsunuz..
"Namaz müminin m’iracıdır

Günde beş vakit, düzenli bir şekilde namazını kılan bir insan günün stres ve sıkıntılarından kurtulur, ruhunu dinlendirir, kalbini istirahata çeker.

Namaz insanı nasıl koruma altına alır? Onu her türlü zarardan, kötülükten günahlardan korur...
insan hemen her gün o kadar sıkıntılı, ezici, bunalımlı ve boğucu olaylarla karşılaşır; o kadar problem ve dertlerle yüz yüze gelir ki, bir anda içi daralır, kalbi sıkışır, morali bozulur, dünya yaşanmaz bir hale gelir.

İşte bu esnada öğle veya ikindi namazının vakti girmiştir. Hemen gider, güzel bir abdest alır, seccadesinin başına geçer, bir an için dünyayı elinin tersiyle iterek, Yüce Yaratıcı'nın huzuruna çıkar. İçini O'na açar, O'na döker, O'na arz eder.

Çünkü daralan ve bunalan ruhunun sahibi O, sıkışan ve kırılan kalbinin sahibi O'dur.
Ruh ve kalp ancak namaz gibi böyle güzel bir kullukla nefes alır, soluklanır; bu daracık dünya hanında sonsuz bir âleme açılır, feraha, felaha ve rahata kavuşur.
Bir beden ve ruh temizliği olan namaz, aynı zamanda ruhsal bir terapi, psikolojik bir tedavi, beyinsel bir istirahattir..

Kimsenin önünde eğmediği başını sadece O'nun önünde eğerek, kimsenin karşısında bükmediği belini sadece O'nun önünde bükerek, kimsenin huzurunda koymadığı başını sadece O'nun huzurunda yere koyar ve secdeye varır. Bu anda insan o kadar tatlı, o kadar hoş ve o kadar lezzetli bir ânı yaşar ki, tarifi mümkün değil
haydi Namaza...

Malumdur ki, Kur'ân-ı Kerim Rabbimizin mübarek kelâmıdır, ondan hem hayatta olanlar, hem de ölüler için şifa ve rahmet vardır.

Bu sebeple rüyada Kur'ân veya ondan bir şey okuduğunu görmek, izzet ve yüceliğe, şeref ve şana delâlet eder.selametle..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ben anladım anlayacağımı gönül dostum ama eminim ki bu sana sorduğum başlıkta olan bir rüya ve bende kalmalı.

Allah razı olsun selametle...

Gönül Dostum ben zaten 5 vakit namaz kılıyorum. Namaz kılmam için gelmiş olması olası değil diye düşünüyorum ama tabirde edemiyorum yukarda yazdığım şey doğru mu onuda bilmiyorum. Bir sorayim dedim.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleymüm gönül dostum ! Benim aklıma yeni bir şey geldide onu bir sorayım dedim belki sen yine ben söyledim söyleyeceğimi diyeceksin ama ben şansımı deneyeyim.

İste rüyamda Resulullah kuran okumayı bitirince namaz esnasında sadakallahulaliyyulazim dedi... Seninde forumda yorum yaparken bu tarz esmaların geçtiği yerlerin özenle yorumlanması lazım dedigini gormustum ben sorayim dedim ama kismet yorumlar misin ?

Sakın bana kızma gönül dostum ! Belki dedigin gibi o kelimeler bir araya gelmez bari görürsen mesajı şu yazilarin altina her zaman attigin klasik imzani atarsan o da yeter...

Allah'a emanet ol.Selametle

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sadakallahlazim.jpg

Sadakallahül’l-Âzim
Allah doğru söyledi” demektir veya bir başka ifade ile ” Azim olan Allah ne güzel ne doğru söyledi.” Kur’an Kerim veya daha fazla ayet okunduğu zaman “Sadakallahül’l-Âzim” denir.Bu tabiri söyleyen kimse, Kur’an’ın hak ve doğru kitap olduğunu, Allah’ın her emir ve yasağının, helal ve haramının, hüküm ve tavsiyesinin, bütün sözlerinin doğru olduğunu ikrar ve ilan etmiş olur.

Sadekallahul aliyyul azim ne demek?

Bu cümlenin anlamı da Sadakallahül’l-Âzim ek olarak Allah’ın “Aliyy” sıfatı yani “Yüksek, büyük ve yüce olan; kudrette, bilgide, hükümde, iradede ve diğer bütün kemal sıfatlarında üstün olandır. Herşey O’nun hükmü ve emri altındadır” anlamı eklenmiştir. Tam olarak “Aliyy ve Azim olan Allah ne güzel ne doğru söyedi.” şeklindedir.

dr_gul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda peygamberimizi gördüm

Selamün Aleyküm, öncelikle Allah sizden razı olsun diyorum. Rüya yorumlayabilemek Allah'ın bir lütfu, ilim ve özel kabiliyet gerektiriyor diye düşünüyorum. Daha önce yapmış olduğunuz yorumları okuyunca bu konuda ehil bir kişi olduğunuza kanaat getirdiğim için benim için çok özel olan bir rüyamı sizinle paylaşmak istedim.

Bu rüyayı yorumlamada katkısı olacağını düşündüğüm için hayatıma ait bazı özel kısımları da paylaşmam gerekiyor. Ben doktorum, yaklaşık 8 aydır kulaklarımda olan çınlamadan muzdaribim her türlü tedavi yöntemini denediğimiz halde bir çare bulunamadı. Çok sıkıntılı günler geçirdim, psikolojik olarak çok yıprandım. Bu ses nedeniyle uzun süre uyku uyuyamadım. Anti depresan başlandı ancak yan etkileri nedeniyle onu da kullanamadım. Eşim ve ailemin bu dönemde ciddi desteğini gördüm. İşte tam bu sıkıntılı zamanlarımda Rabbime iltica etmişken, çokça salavat çektiğim bir günün gecesinde gördüm rüyayı.

Rüyamda bir yerleşim yerinin merkezi bir yerindeyim meydana açılan bir ara sokaktayım, bana deniyor ki birazdan peygamber efendimiz buraya gelecek ancak çok izdiham olmaması için yaşlı birisi kılığında gelecek deniyor. Ben beklemeye başlıyorum . Beklerken turistik yerlerde fotografçıların sergiledikleri gibi sergilenmiş fotograflar görüyorum. Baktığımda 28 şubat döneminde tıp fakültesine alınmadığımız zamanlarda baş örtülü öğrencilerin ve içlerinde benim de bulunduğum dönem fotoraflarını görüyorum. Sonra efendimizin geldiği söyleniyor. Kendisi bir faytona binmiş sadece arkasından görüyorum. Ve hızla arkasından yetişmeye çalışıyorum. Hatta elimden tutmuş küçük kızımı çekerek ilerliyorum, kızım oyuncağını düşürüyor, hiç durmuyorum. Fayton köşeyi dönüyor, ardından ben de dönüyorum açık bir alan, meydana çıkıyorum etrafta büyük ulu ağaçlar var. Tarihi bir şehrin meydanı gibi yerler geniş düz taşlarla kaplı. Bir sokak satıcısı var tezgahında geniş, taze, yeşil yapraklar görüyorum. Dut ya da çınar yaprağı gibi, diyor ki "pekmez ikram ettim , O' da içti" Ben de içmek için öne atılmak istiyorum. Ama etraf kalabalık ve hep erkekler bulunduğu için çekiniyorum, eşimin gözlerine bakıyorum iç der gibi o da içiyor uzatılan pekmezi. Faytonun ardından gitmeye devam ediyorum. Ne kadar gitti isek artık akşam oluyor, tam olarak bilmediğim bir yere geliyoruz. Mübarek bir zatın kabri olabilir. Efendimiz onu ziyaret etti ve gitti deniyor. Ve ben uyanıyorum. Uyandığımda öyle heyecanlıydım ki nefesimi yetiştiremiyordum. Sanki gerçekten yaşamış gibiydim rüyayı, efendimizin ismi ve sırtından görmek bile beni derinden etkisi altına almıştı. Uzun süre kendime gelemedim. Ehil birisini bulmadan rüyamı kimseye anlatmadım. internette size rastlayınca ve güven duyunca yazmak istedim . Özellikle pekmez benim hastalığım için bir işaret mi diye aklıma geliyor... Allah sizden razı olsun, ufkunuzu geniş eylesin sağlıcakla kalın ...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, Allah cc. cümlemizden razı olsun Olsun..evet Rüya yorumlayabilemek Allah'ın bir lütfu, RAbbim kime neyi , neden verdiğini en iyi bilir..

HERKESİN BİR PLANI VAR AMA ,“ALLAH'IN PLANI” HERKESİ KAPSAR..
Rabbim birine bir şeyi fazla verir öte yandan bir şeyini eksik verir yada elindekini de alır...

ama emin olun Rabbim bizim istediğimizi değil ihtiyacımız olanı, kendimizi kurtarabilmemiz için hep vesilere, fırsatlar, imkanlar, imtihanlar verir ki kullum kendine zulm etmesin diye...

Geçmiş olsun kulaklarında olan çınlama strese bağlı çınlama olmasın size bir sırımı vereyim fii zamanında bir Ramazan ayında kendim Yüksek tansiyon hastasıyım ve sahura kalkamayınca coversyl 8mg ilacımı alamamıştım ve kendimi iyi hissetmiyordum beli ki tansiyonum yine yükselmişti ilaç içmem gerekiyordu. Allah beni af etsin felç olmaktan, korktum ve tuvalette gidip gizlice ilaçımı içtim halktan saklandım ama HAK -tan saklanabilirmiydim...
Daha sonra fark ettim ki aynen sizin gibi;
Tuvaletteki çeşmenin suyunun fışırtısı, su sesi, çınlama, uğultu gibi uzuun zaman kulaklarımda çınladı..... sanki biri, bir şeyler farklı alemden farklı freakanslarla bana bir şey duyurmak istiyordu ama ben anlıyamıyor rahatsız oluyordum..

Psikolojik, vicdani, ruhsal, kendim ile olan bir sorun, suçluluk duygusu idi...
Hakk'ı duydum, biliyordum ama aldırış mı etmedim bilmiyorum ama aklımda huzurum yoktu.. kafamdan binlerce ses, bahaneler, uğultular kulağıma sesler geliyordu...

Kainatta Her Şeyin farklı frekanslarda da olsa bir sesi vardır... Sessizliğin bile sesi var duymasını bilene..

Rüyâda Peygamber Efendimiz'in görmek;
Hayırlıdır.. Her türlü dert ve sıkıntılardan kurtulmakla yorumlanır.

İnsanları Allah'a yaklaştıran Allah’a götüren Ulaştıran burağım mahlûkatın nefeslerinin adetleri kadardır..
Sizi Allah'a yaklaştıran Allah’a götüren Ameli Salihin ne olduğunu sadece Siz ve Allah cc. bilir..Bu Allah cc. ile kul arasındadır..

Bâtında aşk burağım, gül saçarsın Sultanım! ...
Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek ne büyük bir nimettir...

Rüyada Peygamber Efendimizi (s.a.v.) görmek gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, tutuklu ise tahliye olunacağına, korkuyor ise emniyete ulaşacağına, sıkıntı ve yokluk içinde ise, hayırlı nimetlerin artmasına, zengin ise parasının ve malinin daha da artacağına, fakir ise ondan kurtulacağına, bekar ise imanli salih bir eşe, hasta ise iyileşeceğine, bir hayrat, iyilik, yaptığına delalet eder.

ALLAH cc. HAKKINIZDA HERŞEYİN. HAYIRLISINI NASİP ETSİN KARDEŞİM amin..amin.. amin..
Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

Bir kimsenin rüyâsında Peygamber Efendimiz'i arkası dönük olarak yürürken görmesi,;
O kimsenin hayırlı bir yolculuk yapacağına...hac, umre, hizmet, ikram gibi...

Rüyada pekmez görmek;
O kimsenin durumu iyileşir, doğal, bitkisel tedavi....

Ne olursa olsun..Kur'an ve sünnetten ayrılmayın. selametle..

duaa..

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm, rüyamda Hz muhammed ezan okuyordu. Bir ses, çağırın onu yada getirin onu diyordu. Tabi bilmiyordum gelen kişinin Hz muhammed oldugunu. Bir bakıyordum Hz muhammed (sav) evet buydu rüyamda da görmüştüm aynen buydu diyordum. Yanımda 2 kişi oturuyordu biri bu kim dedi, ben Hz muhammed (sav) diyordum, salavat getiriyordum. Sakalı yoktu, 30-32 civari yaşlardaydı, esmerdi, bir gözü benekliydi, saçları siyah on kısmı sağ ve sol kısmı biraz dökülmüştu. Rüyami yorumlarsaniz çok mutlu olurum çok tsk ederim. Allah gerçekten peygamber efendimizi görmek isteyen mümin kardeşlerime görmeyi nasip etsin ins. Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Rüyanız hayr Olsun.
Rüyâda Peygamber Efendimiz'in görmek;
Hayırlıdır.. Her türlü dert ve sıkıntılardan kurtulmakla yorumlanır.
İnsanları Allah'a yaklaştıran Allah’a götüren Ulaştıran burağım mahlûkatın nefeslerinin adetleri kadardır..
Sizi Allah'a yaklaştıran Allah’a götüren Ameli Salihin ne olduğunu sadece Siz ve Allah cc. bilir..Bu Allah cc. ile kul arasındadır..

Bâtında aşk burağım, gül saçarsın Sultanım! ...
Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek ne büyük bir nimettir...

Rüyada Peygamber Efendimizi (s.a.v.) görmek gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, tutuklu ise tahliye olunacağına, korkuyor ise emniyete ulaşacağına, sıkıntı ve yokluk içinde ise, hayırlı nimetlerin artmasına, zengin ise parasının ve malinin daha da artacağına, fakir ise ondan kurtulacağına, bekar ise imanli salih bir eşe, hasta ise iyileşeceğine, bir hayrat, iyilik, yaptığına delalet eder.

ya onu sevdirdiğiniz bir fiili yaptınız..yada manevi alemde Sizi teşvik için belki de ihtiyacın varmış yada bir ikaz olarak rüyanıza gelmiştir...

Rüyâsında Peygamber Efendimiz'i sakalsız olarak görmek;
ruh aynasında bir eksik ve gedik var Öyleyse böyle bir insan, kendisine biraz daha çekidüzen vermelidir.

Rüyâsında Peygamber Efendimiz'in ezan okuması;
islama imana hidayette kurtulusa rahmette bir çağrı bir dâvet ,endişelerden ve eski sorunlardan kurtulmayı müjdeler...ayrica ;ibadet konusunda hatırlatıcı bir rüya olabilir,Allahu alem!!
selametle..

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun gönül hocam cok sağolun aynen dogru diyorsunuz.

Yavuz55

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada peygamber efendimizi s.a.v gördüm

Selamun aleyküm kardesim,
10 yasinda falan idim su an 39 yasindayim. Bir gece rüyamda tek basina kalmisim, babam annem ölmüs ben ise çok üzgünüm.
Yoldan geçerken bir araba çarptigini hatirliyorum ve karanlik bir meydanda gözlerimi açtim, uzaktan babami gördüm bana dogru geliyordu.
Çok heyecanli ve çok güler yüzlüydü, çok mutluydu ben babami görünce çok mutlu oldum hemen ellerine kostum.
Babam ise bana söyle dedi, oglum bak kim geliyor, Muhammed Mustafa s.a.v geliyor dedi hemen kos elin öp dedi.
Karanliktan aydinlanarak geldigini hatirliyorum, bir agaç vardi efendimiz s.a.v sirtini agaça dayadi ve oturdu bende elini öptüm.
Sonra beni öptü ve beni kucagina oturttu bana bir seyler söyledi ve çok iyi hatirlamiyorum anlimdan öptü (burasindan çok emin degilim)
Ve ben uyandim rüyadan, sabah olmus kalbim yerinden firlayacak gibi mutluyum inanilmaz mutluyum heyecandan duramiyorum.
Biraz sonra rüyayi unuttum mutfaga indim yüzümü yikiyordum birden aklima geldi babam yanimdaydi babama dedim ki baba seni bu gece rüyamda gördüm, bana muhammed mustafayi tanistirdin dedim babam hemen dedi s.a.v de oglum dedi çok mutlu olmustu babamda.
Bu olaydan yillar geçti babam hastalandi ve simdi rahmetli oldu ben hala bugun basimi yastiga koydugumda bu ruya geliyor aklima.
Çogu zaman imanim zayifladiginda bu ruyayi hatirliyorum ve kendime ceki düzen vermem gerekiyor diyorum.
Tabir edebilirseniz sevinirim, ALLAH razi olsun.

Senemmedine

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm hocam.
Ben 20 yaşında bir genç kızım. Bundan 2 sene once Peygamber efendimizi gördüm rüyamda. Çölde çadırların develerin bulunduğu bir ortamda. O sene beraber öğrenci evine çıkmayı düşündüğüm arkadaşımla beraber duruyordum. Onun üzerinde eski pusku koyu renkli giysiler vardı. Bendeyse beyaz yakası ve kolları çiçek islemeli bir elbise. Benim kafam açıktı normalde de tesettürlü degilim. Sonra birden at sesi geldi ve toz bulutu, kafami sola dogru çevirdim kahverengi bir at ve üzerinde bir asker ama elbiseleri eskilerden kalma, hani peygamberlerin hayatını anlatan filmlerdeki gibi. Ben gerildim biraz asker cok tok sesi olan ciddi duruslu biriydi, hazırlanın peygamber efendimiz sizinle tanışmak istiyor dedi. Sonra beni bir heyecan aldı arkadaşım birden kendi etrafında deli gibi kosmaya basladi. Arkadasimin yuzu guzeldir normal de ama rüyamda cok zayıflamış çökmüş ve kararmisti. Sonra tekrar bir at sesi duydum kafami çevirdim beyaz bir at dizleri kara alali atin ayaklarini gordum. Sonra peygamber efendimizin ayakkabisini dizine kadar gördüm ve uyandım. Uyanir uyanmaz aklıma gelen arkadaşımın kafasi kapali o hesap verecek sen nasil vereceksin oldu. Cok merak ediyorum hocam benimle neden tanismak istedi elhamdülillah Müslümanım ama namazinda niyazinda yada başı kapalı bir bayan degilim. Benden biseymi isteyecekti yada bu düşünce aklimi kemiriyor. Rica etsem fikirlerinizi benimle paylaşırmısınız. şimdiden teşekkür ederim. ALLAH RAZI OLSUN.

Üst Alt