• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Peygamber Efendimizi gördüm

Yagmur

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada-peygamber-efendimizi-gormek.png
Selamün Aleyküm.. Önceden size gönderdiğim Rüyalarımı yorumladıgınız için ALLAH razı olsun.
Ben bu rüyayı görmeden önce, Peygamber Efendimizin hayatını yazan bir kitap okudum. Kitap bitti ve ben rüyamda gördüm.

Gerçi kayın pederim; herkes Peygamberi rüyasında göremez derdi, kendisi görmüş sürekli söylerdi. Ben de üzülürdüm ben neden göremiyorum, ben görmeyi hak etmiyor muyum. İlla dindar olan mı görüyor, der üzülürdüm. Rabb'im bana nasip etti hamd olsun.

Rüyamda, Peygamber Efendimiz bizim eve gelecek diyorlar. Çok seviniyorum, inanamıyorum. Hemen gelmeden bizim evdeki lavabo eskiymiş yenisini yaptıralım onda apdest almasın diyorum. Birden kapı açılıyor, ve Peygamber Efendimiz, eve giriyor yanında, 2 kızı ve eşide var. Ben herkes bize gelecek onu görmek için, o bizim evde inanamıyorum, çok mutlu oluyorum. Bir anda Peygamber Efendimiz 6 yaşlarında oluyor önüme oturuyor ben besmele ile mübarek sırtını açıyorum ve sırtındaki mührü görüyor ve okuyorum.

Sonra, odaya geçiyoruz. Odadayken eşi ve kızları biz çarşıya gidiyoruz sonra geliriz diyorlar. Peygamber Efendimiz, bana avucunu aç diyor tesbihat veriyor, ama tesbihler ipe dizili degil. 3 defa verdi her seferinde çogu yere dökülüyordu. Elimde az kalıyordu, bana sen egil onları tek tek topla ben namaz kılmaya gidiyorum, gelip bakacagım dedi ve bir kapı açtı gitti...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selam, Hosgeldiniz Cennet cocugunun annesi..
Cumlemizden kardesim.. Acizane, bir gunahkarin Allah'in izni ile yorumlamaya calisiyorum.. Bazen de icime his doguyor irkiliyorum...
Ne guzel, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) hayattini ben de cok kez okur, her okudugumda kendimden kendime her zaman bir cikis yollu bulurum...
Aslinda,
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ruyasinda görmek, bu da bir SIR ve hikmet yolu.. Ama, ben kendi yasadigim hayat tecrubemden sunu ogrendim. O'nu (s.a.v.) gorenler, O'nu (s.a.v.) cook hosnut edecek bir davranis ve hizmette bulunduklari;
mesela evladini kaybettiginde sabredenler... Yetime kimsesizlere sahip cikmak... Gariplere yardim eli uzatip sahiplenmek..
O'nun
(s.a.v.) sunnetlerini yasamak... Yaymak.. Etrafina anlatmak...

Yoksa namaz kilmissin, oruc tutmussun, zekat vermissin bunlar ile zaten mukelefsin.. Sen Allah icin Resullulah Aşk-i icin gonullu olarak yukarida yazdiklarimi hic yaptiniz mi? İste butun mesele burada....

Ruyaniz cok derin ve manidar....
Berzah aleminde açan Hz. Muhammed
(s.a.v.) ve ekberiyetinden Allah razı olsun.
Ruyaniza, hayirdir ins. diyelim, Rabbim hayra cikarsin..

Peygamber Efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimettir...
Rüyada Peygamber Efendimizi
(s.a.v.) görmek gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, tutuklu ise tahliye olunacağına, korkuyor ise emniyete ulaşacağına, sıkıntı ve yokluk içinde ise, hayırlı nimetlerin artmasına, zengin ise parasının ve malinin daha da artacağına, fakir ise ondan kurtulacağına, hasta ise iyileşeceğine delalet eder.

Peygamber Efendimiz
(s.a.v.) bir hadis-i şerifinde söyle buyurmuştur: "Bir kimse rüyasında beni görse, o kimse ahirette en yakin bir sıfatla şefaatimle özel bir görüşle beni görür."

Hadis-i Şerife "Beni rüyada gören elbette cehenneme girmeyecektir" buyurulmuştur.

Allahü Teala Silsile-i Âliyye büyükleri hürmetine bizleri bu büyük müjdeye kavuşanlardan olmak ile şereflendirsin ins. Amin

Ne muhtesem bir ruya...
Her sıkıntı için bir tesbih tanesi elinde...
Özenle, sabırla tutmaya çalıştığın sabır tanelerini, dağılmış toparlamaya çalışır, yoluna koymaya uğraşırken...
bir bakmissin yine hepsi elinden dökülüyor... Onlari toplamadan kendini toparliyamiyorsun...
Şu yalan dünyada, güvenini sarsan bazı beşer insanlari göz ucuyla izlersin, yüreğin sızlayarak dağılır elindeki tesbih taneleri saçılır herbir yana. Naçar kalır gönlün, tane tane dertlerin üstesinden gelebilmek için... Rahmanin KAPISINA gidersin...

Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm), (ölen) çocuğu için ağlamakta olan bir kadına rastlamıştı:

"Allah'tan kork ve sabret!" buyurdu: Kadın (ızdırabından kendisine hitab edenin kim olduğuna bile bakmadan):

"Benim başıma gelenden sana ne?'' dedi. Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) uzaklaşınca, kadına:

"Bu Resulullah idi!'' dendi. Bunun üzerine, kadın çocuğun ölümü kadar da söylediği sözden dolayı (utanıp) üzüldü.
(Özür dilemek için) doğru aleyhissalâtu vesselâmın kapısına koştu: Ama kapıda bekleyen kapıcılar görmedi, doğrudan huzuruna çıktı ve:

"Ey Allah'ın Resulü, (o yakışıksız sözü) sizi tanımadan sarfettim (bağışlayın!)" dedi. Aleyhissalâtu vesselam:
"Makbul sabır, musibetle karşılaştığın ilk andakidir" buyurdu.

Rüyada görülen mühür, emin olmak, eş ve çocuktur... ins. zamani geldiginde bunun yorumunu da size yapmaya calisacagim.. Ama simdi degil...
Selamet ile Hayra kalin..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Peygamber efendimizi rüyada görmek için

Peygamber efendimizi rüyada hakiki şekliyle görebilmek için düzgün itikada sahip olmak, ibadetleri yapıp haramlardan kaçmak ve çok salevat-ı şerife getirmek lazımdır.
Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Âyet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan, öteki Cumaya varmadan beni rüyada görür.) [Şir'a]

lila

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyamda peygamber efendimizi gördüm

S.a arkadaslar,
Ben iki sene önce Peygamber Efendimizi (s.a.v.) rüyamda gördüm.
Bir caminin icine girdim, orda ortada bir kabir vardi. Üstü acik, dikkatlice kabre baktim ve üstünde Peygamber Efendimiz (s.a.v.) yatiyordu... Daha da dikkatli baktigimda, birden gözlerini acmis ve ayaga kalkip yanima dogru yürüyordu... Ben icimden diyordum ki dedikleri kadar varmis, gercekten cok yakisikli ve uzun boyluydu diye... Orta yaslardaydi ve bej renkte t-shirti giymisti... yanima yaklasti ve ben birden ayaklarina kapanarak aglamaya basladim... Günahlarimi bagislayin nolur af edin beni nolur, günahlarim af olsun diye agliyordum... Peygamber Efendimiz de (s.a.v.) bana dedi ki, günahlarini af edicez ama ona göre cocugun olmicak dedi...

Lütfen yardimci olun, acaba bu nedemek? Gercekten olmicak mi? PEYGAMER Efendimizin (s.a.v.) dedigi dogru mu olur?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam kardesim..
Hayirdir insallah, ruyaniza yorum yapmak icin ugrasiyorum ama bir turlu cozemiyorum...
Allah'in yardimi ve inayetti ile idrakimca, imanim ve ilmimce yorumlamaya calisacagim...

Allah’im! Sadece Sana ibadet eder ve sadece Sen'den yardim diler, sadece Sen'den af ve magfiret dileriz..
Kardesim, sadece Allah cc dan af ve magfiret dilenir... Hak ile batili karistirmiyalim...

İslam dünyasında sayıları binlerce olan şeyhler, efendiler ve onların bağlıları olan milyonlar Allah’ın Peygamberlerine bile vermediği gücün ve yetkinin, bu insanlarda olduğuna inanmak bir nevi şirktir...
Hz. Muhammed
(s.a.v.) kızına garanti verememiş iken, sizi af ve magfiret edebilecegini nerden cikardiniz?

Rüyada Peygamber Efendimizin
(s.a.v.) kabrini görmek, kendisini görmek. bu, her Müslüman için büyük bir idealdir... bir arzu ve ruyadir...

Peki, bu arzu nasıl gerçekleşir?

Peygamberimiz Efendimiz (s.a.v.)'i rüyada bütün uzuvlarıyla, olduğu gibi görebilmek için:
• Düzgün itikada sahip olmak
• İbadetleri eksiksiz, kesintisiz ve kurallarına uygun yapmak,
• Haramın her çeşidinden kaçınmak,
• Sünnet üzere yaşamak,
• Çok salavat-ı şerife getirmek lâzımdır.

Rüyada Efendimiz Aleyhisselâtu vesselâmı gören, muhakkak ki, O'nu görmüş olur. Çünkü şeytan O'nun şekline giremez.
Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır. Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.

Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

"gercekten olmicak mi? PEYGAMER Efendimizin
(s.a.v.) dedigi dogru mu olur?" bunu anca Allah cc. bilir... ama, sunu da UNUTMAYIN..

Meydana gelen her şeyde mutlaka iyi ve yararlı bir taraf vardır. En kötü ve felaketli şeyler bile böyledir. “Mutlak kötülük yoktur cihanda” demiş bilgeler.

“Bize hayır görünen şeyler şer şer görünen şeyler hayır olabilir” diyor ayet-i kerime..
“Her şeyin ya kendisi veya neticesi iyidir” diyor Bediüzzaman. Fakat biz hep şer tarafına bakıyoruz. İleriyi göremediğimiz için hoşumuza gitmeyen şeylere kötü diyoruz.
Olaylara iyi ve kötü yaftasını biz vuruyoruz. Bu onlara nasıl baktığımıza bağlıdır.
Bakış açımız onu değerlendirir.

Önemli olan olumsuz ve çirkin görünen şeyleri olumluya çevirebilmektir. Vaveyla edip bağırmanın feryat etmenin hiçbir yararı yoktur, velhasili kelam...

KarBeyaz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Peygamber efendimizi görmek

S.A, ben bir kac ay once rüyamda Peygamber Efendimizi (s.a.v.) gordum. Bu ruyayi bir turlu unutamiyorum. Rüyamda onun yuzunu cok net gordugumu hatirlamiyordum ama onun oldugunu biliyorum.
Rüyamda bana yumurtanin akini icmemi soyledi. Sizce bu ne demek oluyor? Bunu yapmalimiyim gercekten? Aylar gecti ve hala bu soruyu soruyorum kendime.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam kardesim... Hayirdir insallah

Allah'in yardimi ve inayetti ile idrakimca, imanim ve ilmimce yorumlamaya calisacagim...

Rüyada Efendimiz Aleyhisselâtu vesselâmı gören, muhakkak ki, O'nu görmüş olur. Çünkü şeytan O'nun şekline giremez.

Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

"Rüyamda bana yumurtanin akini icmemi soyledi."

"şunu iyi bil ki, küfürle iman, bir yumurtanın akıyla sarısına benzer. onların aralarını ayıran bir berzah vardır.
birbirlerine karışmazlar!"

Mevlana
Ruyanizin yorumu burada sizi; imana, güzel ahlaka; güzel ahlaka sahip olmak, icin de kötü ahlaktan ve kötü ahlakli insanlardan uzak kalmaniz icin apacik bir davet vardir..
Rabbim her seyin en iyisini bilendir..
Hayirli gunler...

kabil53

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum kardeşlerim,
Ben de yaklaşık bir altı ay önce Peygamberimizi (s.a.v) rüyamda gördüm, ancak çok değişik bir şekilde. Rüyamda geceydi ev ahalisi uyuyordu ben de tabi. Sonra benim odamın kapısı açıldı, içeriye kimin süzülerek girdiğini görmedim ama kalbim O diyordu. O kadar utanç ve korku vardı ki içimde bir yandan da onun yakınlığını hissderek yüksek sesle salavat getiriyordum. Ancak yattığım yere kilitlenmiş gibiydim. Bütün rüyam boyunca Peygamberimizin yüzünü görmek nasib olmadı ancak O'nun O olduğundan kalbim, ruhum o kadar emindi ki. Birden sağ yanıma yaklaştı bense içimden "ben kimim ki bana yakınlık göstersin?" diye düşünürken benim sağ tarafımda bulunan Peygamberimizin varlığına layık olamam diye istemdışı kafamı sol tarafıma çevirerk ağlıyordum. Tamamiyle yıkılmış ve umutsuz bir duygu sarmıştı tüm benliğimi ki birden onun mübarek elini başımın üstünü okşarken hissettim ve o an ki mutluluğumu burda sayfalara doldursam anlatamam. Kimseye soylemedim ruyamı, kime soyleyebilirim ki düşüncesiyle kimseyle paylaşmamıştım.
Yorumlayabilirseniz cok mutlu olurum. Şimdiden Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Hayirdir insallah..

Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur...Allah-in izni ile hidayette erenlerden olmasina yorumlanir...

Peygamber Efendimiz sav.efendimiz ölüm döşeğinde olan bir gencin yanına girdi ve ona, "Sen kendini nasıl buluyorsun?" diye sordu.
Genç, "Ben Allah' (ın affın)ı umarımYâ Resûlâllah! Ve günahlarımdan da korkarım" dedi.
Bunun üzerine Resûlâllah sav. buyurdu ki, "Bu vakitte herhangi bir kulun kalbinde bağışlanma umudu ve günah korkusu birleşince mutlaka Allah o kuluna
dilediğini verir ve onu korktuğu azabından emin kılar."

Bu hadise her ne kadar bir gencin başından geçmişse de, aynı durum her insan için geçerlidir. Fakat bu hadiseye bir gencin konu olması şu açıdan önemlidir:
Gerçekten gençlik dönemi, korku ve ümitin sık sık dengesini kaybettiği bir safhadır.
Genç insan, bazen öylesine ümitli olur ki, doğrudan Cennete gideceğini düşünür. Zaman olur öyle ümitsizliğe düşer ki, günahları çok fazla olduğu için affedilmeyeceğini sanır.

İşte bu hadîs, dünyası çok çabuk değişebilen gençlerimize güzel bir müjde ve uyarıdır.

Dinimiz bizleri korku ve ümit arasında olmaya teşvik eder. Yüce Rabbimiz meâlen şöyle buyurur: "De ki: Ey günahta aşırı giderek nefislerine zulmetmiş kullarım!
Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Muhakkak ki Allah, bütün günahları bağışlar.
Şüphesiz ki O çok bağışlayıcı, çok merhamet edicidir.
Öyleyse azap gelmeden önce Rabbinize dönün ve Ona teslim olun; sonra kimseden yardım göremezsiniz." (Zümer: 53-54)

Bir kimsenin rüyasında salavat getirdiğini görmesi; acele yapmak istediği bir şeyi şiddetle istemesine rağmen
işin yapılabilmesi için sabra ihtiyaç olduğuna işaret eder..
Kaderinize RAZI olun kadere tas atarsaniz korkarim ki Rabbim sizi daha buyuk SIKINTILAR ile imtihan eder...seklindede yorumlanir..
cumlemizden Hayirli aksamlar..

kabil53

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı akşamlar sizede, çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Bu rüyamın yorumunu çok merak ediyordum Allah razi olsun sizden ki içimi aydınlattınız...

maya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum...

Bir kac sene önce bende Resullullahi rüyamda gördüm...

Bir kuyuya düsmüsüm cirpiniyorum cikamiyorum bir türlü, artik bittim derken bir el uzaniyor "gel" diyor eli tutup cikarken peygamberimiz oldugunu hissediyorum, o el beni kuyudan cikartiyor, ben sevincle efendim demeye kalmiyor dönüp gidiyor ben pesine kosuyorum, ama yetisemiyorum Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
guzelruya.jpg

Aleykum selam kardesim bu ne guzel bir manidar bir rüya
Hayirdir insallah..
Nefis kuyusuna düşmüş olmaniza yorumlanir ve oradan anca Peygamber Efendimiz sav yolunda olursaniz kurtulabileceginize isarettir..
Rabbimiz, ne yaparsak yapalım bir tövbe ile bizi yine affedecek ve yine rahmet vaadini veriyor..

Ey Kul… Bittim Dediğin Anda Sana Yetiştim Ya Kulum Diyen Bir Rabb'in Var..Hamd olsun..
Resullulah şefaatiyle bizi taçlandırsın..
Kalbimizin ısındığı ısınmadığı, uzağımda yada yakınımda, her kim varsa hayatımda, Rabbim onları felaha,hidayette kavuştursun.
Kimin ne derdi varsa Rabbim hayır çerçevesinde derdinin dermanını versin inşallah.
Maya kardesimi de Peygamber Efendimizin (s.a.v) efendimize layık ümmet eylesin..amin..

Boşluğa,kuyuya düşmek ne kötü bir şey! Düşlerimizde bile sonu görünmeyen bir yere düşmek ne kötü bir kâbus!
Tam düşeceğimiz anda uyanır, yaşadığımız düşüşün bir rüya olduğunu anlayınca rahatlar, şükrederiz.

Fakat uyanıkken düştüğümüz dipsiz kuyuların ne kadar farkına varabiliyoruz?
Düşülen yerde hoppalaya konulmuş bebe gibi, hoplaya zıplaya, meşgaleden meşgaleye koşarak hoşça vakit geçirmeye çalışıyoruz.
Aldatıcı bir rahatlama ve mutlulukla oyalanıyoruz...derken buhrana ve bunalima karanlik bir kuyuya haps oluyoruz..

Kuyunun dibi görünüp, çarpıp parçalanmadan önce yardım için uzanan Allah’ın ipine sarılıp tekrar yukarı çıkmalı.
Hayatımızı anlamsızlık boşluğundan çıkaracak, doğru bir şeyler yapmanin zamani geldigini ruhen artik biliyoruz..
ama yine de bir turlu uyguliyamiyoruz.. cunku nefis kuyusundan cikmak icin imanimiz yeterince guclu degil!!!

Yusuf'un yürürken en çok zorlandığı kuyu elbette ki nefis ve şehvet kuyusudur.
Nefis ve şehvet kuyusu, kuyuların en karanlık ve en derin olanıdır.Girenler kolayca cikamiyor..

"(Ey) göklerin ve yerin yaratıcısı! Dünyada ve ahirette benim yanımda yakınımda olan/beni koruyup destekleyen Sensin:
canımı, bütün varlığıyla kendini Sana adamış biri olarak al ve beni dürüst ve erdemli insanların arasına kat!"
Yusuf,101

maya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Amin amin amin ecmain insAlllah

Rabbim razi olsun kardesim sizi cennetine alsin, peygamberimize komsu eylesin.

Rabbim bizi nefsimizin eline birakmasin..beni bana begendirmesin, kör kuyularda merdivensiz birakmasin....amin

Kullarim bei sana soracak olurlarsa, gercekten ben cok yakinim. Bana dua ettigi zaman dua edenin duasina cagrisina cevap veririm. Öylayse onlarda bana inansinlarki dogruya erissinler...Bakara suresi 186

recep321

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
peygamber efendımızı gördüm

s.a ben rüyamda kıyametın koptugunu görüyorum insanların bir arada toplandıgını görüyorum daha sonra kendimi bir odanın içinde görüyorum ve sonra peygamaber efendimizin içerde oldugunu anlıyorum biraz heyecanlanıyorum ve sonra iceri girip elini öpüyorum ama peygamber efendimiz benimle konuşmuyor biraz kızgın gibi ve daha sonra oturdugum mahallede görüyorum bir arkadasımda peygamber efendimız geldi diye kosarak efendimizin elini öpuyor rüya bur da bitiyor peygamber efendımızı giyinisi kafasında yeşil sarıgı vardı sırtına dogruda kucuk bır kuyruk vardı sarıgın ve ustunde de cubbesi vardı bu ilk ruyam 2 ici ruyamıda daha dun gece gördüm rüyamda yolda beyaz cubbeli birini görüyorum ama peygamber oldugunu biliyorum yanına yaklasıyorum sol kolunun ust tarafında öpüyorum la ilahe illalah muhameden rasullullah diyorum öptugum kolunu işaret ediyor ve tekrar ayını yerden öpüyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleykum Selam Hayirli ramazanlar ve hosgeldiniz kardesim..
Rabbim Ruyanizi Hayra cevirsin ins..
bazen insanın dış dunyasinda yasadigi olumsuzluklar ic dunyasini da etkiler. Yaşadığımız olaylardan doğan bilincalti rüyalar da gorebilmekteyiz..

İmam Cafer Sadık r.a.: Rüyada iyi insanların kıyameti görmelerinin dört tabiri vardır:
1-Kurtuluş
2-Üzüntüden kurtulma
3-Düşmana karşı zafer
4-Talih.

rüyada kıyametin koptuğunu görmek bir uyari bir ikaz bir irsad gorevini de yapmakta..
rüyada kıyametin dehşetini görmek rüya sahibi için çirkin şeylerden korkutulmaya ve onu günahlardan sakındırmaya
“İşte bak önünde böyle bir gün var” diyerek uyandırmaya delâlet eder. Ölmeden ölenlerden olalim ins.

"Üçüncü Kural:
-Hakk’ ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine teslim ol....Bırak hayat sana rağmen değil seninle beraber aksın.
"Düzenim bozulur hayatımın altı üstüne gelir" diye endişe etme...Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?"

Rüyada hz. muhammed (s.a.v.)'i gören kimse daima durumu iyi ve gönlü sen olur. eger o kimse üzüntülü ve kederli ise,
üzüntü ve kederinden kurtulur veya hapis ise hapislikten kurtulur.
Resulullah sav.kızgın bir şekilde görmek, o kimsenin hâlinin kötü olmasına ve o kimsenin sünneti terk ettiğine yorumlanır..

Rüyada LA ILAHE ILLALLAH dediginizi görmek; imaninizin kuvvetli olduguna. bunu her zaman tekrarlayarak daima iman tazelemeniz gerektigine,
ibadete devam etmenize ve ibadetle mesgul olan insanlarla daima birlikte olmaniz gerektigine isarettir.

regedit

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Peygamber efendimiz(s.a.v)i görmek

Selamunaleykum Sayın Hocam;
Dün gördüğüm rüyayı sizinle paylaşmak istedim.

Hayrolsun İNŞAALLAH.

Rüyamda Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) i gördüm.
Mübarek yüzünü rüyamda gördüm ama hafızamı zorluyorum birtürlü gözümün önüne gelmiyor. Bize açık bir alanda uygulamalı olarak birşey anlatıyordu.
Anlattığı şeyleride hatırlamıyorum.
Peygamber efendimizi(s.a.v)i dinlerken içimden nekadar sabırlı hiç sinirlenmeden sabırla anlatıyor diye geçirdim.

Yorumlayabilirseniz çok sevinirim.
Allah'a(c.c) emanet olun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun İNŞAALLAH.
Peygamber Efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimettir...
Rüyada Peygamber Efendimizi (s.a.v.) görmek gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, tutuklu ise tahliye olunacağına, korkuyor ise emniyete ulaşacağına, sıkıntı ve yokluk içinde ise, hayırlı nimetlerin artmasına, zengin ise parasının ve malinin daha da artacağına, fakir ise ondan kurtulacağına, hasta ise iyileşeceğine delalet eder.

Her şeyi zamana bırakin!!
"Sabrın Sonu SeLâmet , Sabır Hayra Alâmet.. Belâ Sana Kahretsin; Sen Belâya Selâm Et.."Necip Fazıl KISAKÜREK]
sevdiklerinizi anlattıklarını can kulağı ile dinleyin Eğer şefkatli ve anlayışlı olursanız hem onun hakkında hem de kendiniz hakkında çok daha fazla şey öğrenebilir
ve Allah-in Rizasina erebilirsiniz...kissadan hisse..Selametle hayirli cumalar...

regedit

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah(c.c) razı olsun hocam.
Hayırlı Cumalar.

gurbet yolcusu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda peygamber efendimizi ve fettullah hocaefendıyı gördüm

Selamunaleykum ben Moskovadan yazıyorum dun cok guzel bır ruya gordum ve sıtenıze rastladım.Ben sabah namazımı kıldıktan sonra oğlumun yanında uykuya dalmısken, Efendımızı ruyamda komutan gıbı gordum elınde kılıcı vardı ve bırseyler yapıyordu ama ben ruyamda onun oldugunu anladım hıssettım.Daha sonra bu anı boyle bırakarak sankı baska bır zaman dılımıne atlar gıbı Hocaefendıyı gordum, ev gıbı bır yerden tek ayakla seke seke onunde duran sandalyeye oturdu uzgundu. Tek ayagıda havadaydı. Sonra oturdu yanında da bır adam vardı onun soyledıklerını yazan bırısı sunları soyledı(YORULDUM ARTIK OLAYLARDAN)bu kadarini hatirliyorum. Acaba bu ruyanin anlami nedir?Simdiden ALLAH(cc)razi olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyna ve aleyküm selam kardeşim hoşgeldiniz..
Rüyaniz Hayr olsun

Rüyanızda Fethullah Gülen’i görmeniz gerçek yaşamınızda bilinç altınızda maddi yada manevi destek arayışı içinde olduğunuzu,
ancak rüyada yaşananlar ve onu hasta ,ya da tek ayakla seke seke onu görmeniz bu desteği bulmakta sıkıntı yaşayacağınızı işaret etmektedir...
Allah cc.cümlemizden razı olsun !O'nun razı olmadığı cümlelerden dilimizi uzak tutsun...amin..Selametle

Üst Alt