• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Peygamber Efendimiz (sav) görmek

U

ugur

Kayıtsız
Misafir
Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek. Rüyada peygamber efendimiz s.a.v görmek...
Merhaba ben gördügüm ruyanın ne anlama geldini merak ediyorum eger yardımcı olursanız minnettar kalırım. Ruyamda etrafım bembeyaz hiç bir şey gözükmüyordu. Yanımda görmedigim bir kişi Peygamber Efendimiz dedi, ben de efendimizi görecegim diye baktım ama içimde o an heyecan yoktu.

Birden karşımda belirdi, Peygamber Efendimizin mubarek yüzünü gördüm, elini uzattı bana bende iki elimde elini tuttum o an efendimizin ne kadar kudretli oldunu hissttim.

Herşeyim bir anda degişti içimde heyecan mı desem sevinç mi desem herşey belirdi. Kendimi o an cok kuvvetli, bi o kadar da huzurlu hissettim ve ona efendimiz resulullah diye hitap edip arkasından hiç aklıma gelmeyen ve hatırlayamadıgım cümleler kurdum. Sadece efendimiz resululah kelimesini dediğimi iyi hatırlıyorum.

Elleri buyüktü parmakları da uzundu, efendimizin yüzüne baktıgımda sanki ay parcası gibi, nasıl desem aya baksan onun kadar güzel gözükmezdi ne bileyim kelimelerle anlatılcak birşey degil. Birde bi ara ismimle bana hitap ettini biliyorum yorumlarınız için şimdiden tşk ederim saygılarımla ..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Selamun Aleykum..Misafir kardesim..
cok derin ve manidar bir Ruya...
Berzah aleminde açan hz muhammed ve ekberiyetinden cc.razı olsun.
Ruyaniza Hayirdir ins. diyelim Rabbim hayra cikarsin..
Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimettir.
Hadis-i Şerife "Beni rüyada gören elbette cehenneme girmeyecektir" buyurulmuştur.

Allahü Teala Silsile-i Âliyye büyükleri hürmetine bizleri bu büyük müjdeye kavuşanlardan olmak ile şereflendirsin.ins.Amin

Ruyanizin yorumu ;Allah için sevip Allah için buğzetmek, Rasûl-i Ekrem (sav) Efendimiz'in biz ümmetine bizzat yaşayarak göstermiş olduğu Peygamberî ahlâkından uzaklasmayin!!
İnanan insanlar olarak her hususta ona tabi olması gereken bizlerin yakınlarımıza ve diğer insanlara göstereceği sevgi ve buğz bu esasa dayanmalı, nefsânî olmamalıdır..
Aydınlığı, içinde taşımaya bak.İşte, o zaman karanlıkta bile yolunu bulabilirsin...
kimi sevip yaninda olmak istersen O Allah cc. in da
sevdiklerinden olmasina dikkat edin..
Sizi ahirette kurtaracak bir eseriniz yoksa bari Allah icin sevmek ve bugz etmek olsun..
bu yorumuda nasil nerden cikardin derseniz.. "resululah sav. kelimesini dedimi iyi hatırlıyorum elleri buyüktü parmaklarıda uzundu "
O mubarek el ve parmaklarindan..
Müsafeha etmek (iki müminin karşılaştıkları zaman toka yaparak salavat okumaları)
insan anca Allah icin sevdikleri ile oyle Müsafeha yapar..
Selamet ile Hayra kalin...

Zynpppp

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada efendimiz (s.a.s) görmek

Selamünaleyküm, rüyada peygamber efendimizi görmek...
Ben bundan 4 yıl önce peygamber efendimizi gördüm s.a.v. O sıralarda serhat adında biri vardı beni tanıştırmak istiyorlardı evlilik niyeti ile bende bekliyordum. Sürekli aksilikler çıkıyordu. Bir gün yine düşünürken annemle balkonda uyuyorduk. Sonra beni uyandırdı. Kalk dedi Peygamber Efendimiz s.a.v gelmiş. Benim yüzüm duvara dönük. Göz ucuyla bakıyorum sadece bembeyaz bi ışık. Bende anneme korktuğumu bakamadığımı söylüyorum. Sonra elim birden havaya kalktı. Avucumun içinde "O" ve "S" harfi yazıldı. "O" harfi döndü bir alyans oldu. Sonra Serhat yazıldı ve silindi. Ama sürekli "S" harfi yanıp söndü bende uyandım.

Sonra aradan bi kaç ay geçti. Ben bu rüyayı gördüğüm için çok umutlanmışım. Bi gün çok daraldım Rabbim rüyam sahih ise ne olur bana göster dedim.

Rüyam da beyaz bi zarf gördüm. Zarfın üzerinde ela gözlü çok güzel kaşları olan bi erkek sureti. Fakat sadece göz ve kaş bölümü görünüyor siyah beyaz şeklinde. Güya suret efendimize aitmiş. Bana bir ses rüyan doğru diyor ve ben uyanıyorum.

Çocuk sonra evlendi. Ben bu rüyayı 2. Kez buraya yazıyorum. Yazdığım rüyayı bulamadım şifreyi de giremedim. Yeni bi mail ile yazıyorum. Ne olur rüyamın yorumunu çok merak ediyorum. Şimdiden Allah razı olsun.

Ersan tunc

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyamda daglarla cevrili bir ovanin ortasindayim yemyesil etrafim, dag dile geliyor ve birazdan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v gelecek diyor. Sonra yer yerinden oynuyor nurlar icinde arşindan Hz. Muhammed s.a.v efendimiz yere iniyor sirti bana donuk, uzun boylu dalgali uzun sacli, genis omuzlu, uzerinde toprak rengi bileklerine kadar kapali omuzunun biri acik bana donuyor nur yuzlu simsiyah uzun sakalli. Bana birazdan Rabbimin izniyle kabeyi indirecem yeryuzune kiyametin alametleri baslayacak diyor. Sonra elini goge kaldiriyor yerden yukseliyor, havada kaliyor nurlar icinde. Anlatmasi mumkun degil kabeyi yere indiriyor ben yeryuzunde bu kadar gorkemli guzel buyuk bir saray gormedim sonra uyaniyom.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Ruyamda daglarla cevrili bir ovanin ortasindayim yemyesil etrafim, dag dile geliyor ve birazdan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v gelecek diyor. Sonra yer yerinden oynuyor nurlar icinde arşindan Hz. Muhammed s.a.v efendimiz yere iniyor sirti bana donuk, uzun boylu dalgali uzun sacli, genis omuzlu, uzerinde toprak rengi bileklerine kadar kapali omuzunun biri acik bana donuyor nur yuzlu simsiyah uzun sakalli. Bana birazdan Rabbimin izniyle kabeyi indirecem yeryuzune kiyametin alametleri baslayacak diyor. Sonra elini goge kaldiriyor yerden yukseliyor, havada kaliyor nurlar icinde. Anlatmasi mumkun degil kabeyi yere indiriyor ben yeryuzunde bu kadar gorkemli guzel buyuk bir saray gormedim sonra uyaniyom.
Rüyada dağın dile gelmesi
Hayırlı işlere, rızığa ve bolluğa işarerttir.

Rüyada Hz.Muhammedi görmek
Kişi Mümin ve dindar olarak ölürse cennete gider. Rızığa, bolluğa, müjdeli habere, maddi ve manevi yönden hayra, ailevi hayra, güzel günlere vs. birçok hayra işarettir.

Rüyada Kabenin indirilmesi ve Kabeyi görmek
Söylenilir ki, kişinin cennetlik olduğuna işarettir. Eğer söylenenler doğruysa, müjdeler olsun....

Üst Alt