• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyada ölünün mezarından tekrar çıkarılması

karamurat

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm.. Ben rüyamda 5 sene önce vefat etmiş olan anneannemi mezarından çıkardığımı gördüm. Etleri çürümemişti ve kefeni hala bembeyazdı. Onu arabamıza bindirip evimize götürüyorduk fakat anneannem ne konuşuyordu ne de gülümsüyordu. Suratı asıktı. Acaba bizlerden manevi olarak birşeyler mi istiyordu ? Bu rüyanın yorumunu rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı günler.ilginç::.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim..
anneannenizin mekani cennet olsun Rabbim gunahlarini aff ve magfiret eylesin insallah...
Rüyada ölülerin bir cogu konusmaz zaten konussa; Rüyada ölünün kendisi hakkında veya başkası hakkında verdiği haber doğrudur...
kardesim bu tip ruyalar ; ölünün, giydigi kiyafet simasi duygu ve icinde bulundugu ortam ile yorumlanir...
Bir kimse rüyada bir ölüyü güzel bir şekilde veya beyaz ve yeşil elbiseli olduğu halde güler yüzlü ve sevinçli olarak görse o ölünün görüldüğü gibi ahirette nimetler içinde bulunduğuna yorumlanır.
Eğer ölünün saç ve sakalının tozlu ve dökük elbiselerinin de çürümüş olduğunu veya ağladığını ve yüzünü buruşturmuş olduğunu görse
o ölünün durumunun kötü olduğuna kabirleri ziyaret etmeye ve devamlı olarak hayırla dua etmeye bazen de bu rüya misafirlerini ağırlamasına ve fakirleri ziyaret etmeye yorumlanır...
"Suratı asıktı.Acaba bizlerden manevi olarak birşeyler mi istiyordu"

Bunu da en iyisini sizler kendi vicdaninizda bilirsiniz...
Rah.anneannenizi HAYIR dualarinizda ozellikle namaz sonrasi yaptiginiz dualarda UNUTMAYIN kardesim...
Hayirli gunler...

D

Dilekyucell

Kayıtsız
Misafir
Merhaba. Ben 26 yaşında ailesinden uzak çalışan nişanlı bir bayanım. Gece rüyamda öncelikle nişanlı olduğum kişiyle ev baktığımızı gördüm o mahallede kimse dışarda yoktu ve yabancı askerler vardı her yerde. Yine de bakacağımız eve gittik evde iki kadın kalıyordu ve kadınlar farklı bir hayat sürüyordu. O yüzden evden vazgeçtik çıktık yanımda nişanlım varken kayboldu birden dedemi(annemin babası, yaşıyor) gördüm, dedem imamdır aynı zamanda. Farklı bir yerde olmama rağmen birden onların evinin olduğu yere gittik beraber yürürken normalde mezarlık değil evlerin olduğu yeri mezarlık olarak gördüm ve koyu dumanlar çıkıyordu bir yerinden. Yaklaştıkça bir ölüyü mezarından çıkaran üç ya da dört adam olduğunu gördüm, korktum o an dedeme sordum nedir diye. Dedem insan öldükten bir süre sonra mezarından çıkarılır kefeni soyulur başında herkesin bilmediği bazı dualar okunur tekrar konur tekrar tekrar onlarca kez yapılır ve ölü sanki ilk günkü gibi yüzü bembeyaz olana kadar devam edilir dedi. Bu arada o geçen zamanı gün hesabıyla söyledi ama net hatırlamıyorum yıldan bile fazlaydı. Sonrasında peki o zaman o kara dumanlar neden çıkıyor dedim. Dedem bana döndü bu kez dedem değil uzaktan bir akrabayı sanki babammış gibi gördüm üç yıl önce vefat etti ve pek sevilmeyen biriydi hatta öldüğünde yüzü mor siyah arası bir renkteydi demişlerdi. Neyse onu gördüm babam gibi o dumanlar da kişinin amelini gösterir eğer çok koyu çıkıyorsa duman kişinin durumu vahimdir duman açık renge dönene kadar mezardan çıkarılıp tekrar konulur dedi. O şekilde yola devam ettik ama ben korktuğum için ölüye hiç bakmadım bir süre sonra aynı yerden tekrar dönerken babam olarak gördüğüm Recep amca şimdi ölü bembeyaz olmuş bak dedi ama ben bakamadım. Eve gittik sonra ama babam kimseye anlatma bunu herkes göremez çünkü dedi tamam dedim mutfağa gittim annemle yengem yemek hazırlıyordu onlara yardım ettim bitti rüya.

Üst Alt