• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ölmüş eşini görmek islami tabiri

Esmaoktay

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah’ın selamı üzerinize olsun, rüyada ölmüş eşini görmek islami tabiri nasıl yapılır? Rabbim görüp yorumlamanızı nasip etsin. Eşimi kaybedeli 7 ay oluyor cinayete kurban gitti. Eşimi rüyalarımda görüyorum çoğu zaman gülüyor konuşmuyor ama en son rüyamda eşim evin yolunda araba kullanıyor, güya ben evdeyim ama onu görüyorum bana seni kurtarmaya çalışıyorum diyor, neyden diyorum ölüyorsun diyor. Ben değil ölen sensin ben seni kurtarmaya çalışıyorum diyorum, hayır diyor sen ölüyorsun seni kurtarmaya çalışıyorum diyor. Kurtarma diyorum yüzü şaşırmış bi ifadeye bürünüyor kurtarmam lazım diyor, o sırada telefon çalıyor namaza kalkıyorum. Rüyalar rabbimin kulları İle konuşma şekildir diye düşünüyorum, rabbim yar ve yardımcınız olsun yorumlayabilirseniz sevinirim, kime sorduysam cevap vermedi yorum yapmadı hayıra çıkarsın rabbim. Çok etkilendim rüyadan, hakkınızı helal edin.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Allah’ın selamı üzerinize olsun, rüyada ölmüş eşini görmek islami tabiri nasıl yapılır? Rabbim görüp yorumlamanızı nasip etsin. Eşimi kaybedeli 7 ay oluyor cinayete kurban gitti. Eşimi rüyalarımda görüyorum çoğu zaman gülüyor konuşmuyor ama en son rüyamda eşim evin yolunda araba kullanıyor, güya ben evdeyim ama onu görüyorum bana seni kurtarmaya çalışıyorum diyor, neyden diyorum ölüyorsun diyor. Ben değil ölen sensin ben seni kurtarmaya çalışıyorum diyorum, hayır diyor sen ölüyorsun seni kurtarmaya çalışıyorum diyor. Kurtarma diyorum yüzü şaşırmış bi ifadeye bürünüyor kurtarmam lazım diyor, o sırada telefon çalıyor namaza kalkıyorum. Rüyalar rabbimin kulları İle konuşma şekildir diye düşünüyorum, rabbim yar ve yardımcınız olsun yorumlayabilirseniz sevinirim, kime sorduysam cevap vermedi yorum yapmadı hayıra çıkarsın rabbim. Çok etkilendim rüyadan, hakkınızı helal edin.
Allah'ın selamı tüm ümmeti Muhammedin üzerine olsun inşallah. Evvelâ Allah eşinizi rahmet eylesin.

Rüyanızın genel olarak 3 tane tabiri vardır: 1.Eşiniz, inşallah Ehli-Cennet olmuştur. 2.Sorunlarınızı kendiniz çaba sarfederek çözeceksiniz, yani sabrınız sonucu ödüllendirileceksiniz bununla. 3.Küs olduğunuz kişilerle barışacaksınız.

Bunlar rüyalarınızın başları için geçerli, zannedersem eşinizin size "ölü" deyip kendisinin öldüğünü inkar etmesini anlayamamıştır insanlar. Bu sebepten tabir edememiştir.

Kardeşim bu tip ilginç rüyalarda şunu derim, rüya 3 yere ayrılır. Rahmani (İlahi bir mesaj olan rüya), Nefsani (psikolojik rüya), Şeytani (korkunç rüyalar).

Eşinizin size rüyanızda "hayır ölen sensin" demesi. Çok anlamlı, manidar bir sözdür. Dolayısıyla rüyanız, Allah-ü Teala tarafından gönderilen Rahmani bir rüya ola bilir. Rahmani rüyalar mesaj içeriği taşır.
Ve bu tip rüyalarda, rüya gören kişinin kendisi rüyasında kendisine verilen mesajı anlamalıdır.

Rüyada ölünün size "ölü" deyip ölümünü inkar etmesini şu şekilde tabir ede biliriz:
Çektiğiniz bazı sıkıntılardan kurtulacağınız rüyanızda bu yolla size bildirilmiş, eşinizin sizi kurtarmak istemesi bu sebeptendir. Eşiniz Ehli-Cennet olmuş ve mutlu bir hayat sürüyor, işte ölmesini inkar etmeside bu sebeptendir. Zira, İslamda şöyle bir kavram var, İslam, dünyada yaşamanın aslında "ölüm" olduğuna, ebedi hayatınsa "yaşam" olduğuna inanır. İşte rüyanızın anlamlı olması, manidar olması şu sebeptendir ki, eşiniz ölmesini inkar ederek, aslında "işte ben ebedi hayata kavuştum" der.

Allah, sabır versin. Selametle..

Üst Alt