• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Mezar-Kabir görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kabir yaptığını görmek ev tamiratı yapmaya, Kabri sadece görmek hapse yahut inzivaya çekilmeye,

Canlı olarak kabre girmek, bir ölünün mirasından ev satın almaya, Bekarın kabir kazması bir kadını hileyle nikahlamaya işaretle tabir olunur.

Ölünün defnedildiği kabrin tam üzerinde ayakta durduğunu görmek büyük bir günah işlemeye,

Bilinmeyen ve etrafı açık bir alana kazılan kabir, kişinin ahiret evine, bunun içine girmiş ise ecelinin yaklaşmasına, Kabri satın aldığını fakat içine girmediğini görmek evlenmeye işarettir.

Bir kabrin bir yere gittiğini görmek, o mezarın mirasçılarından birinin orada ev alarak yerleşmesine, Dikilmiş bir kefenle kabre defnedilmek evlenmeye, Dam üstünde, çatı vs. gibi yerlere kabir kazmak uzun ömre delalet eder.

Kabir ziyareti hapishane ziyaretine, Bir kabri açtığını görmek, orada medfun bulunan kimsenin iş, meslek ve meşrebine talip ve sahip olmaya, Esasen ölmüş birini kabirde ölü bulmak arzu ve isteğine kavuşamamaya, Peygamberimizin mübarek kabirlerini açtığını görmek, terkedilmiş sünnetleri ihya etmeye, derinlere doğrukazıp, kemiklerine ulaştığını görmek, sünnet işliyorum zehabı ile bid'atlere sapmaya ve dinde aşırı gitmeye, Ölülerin kabirlerinden kalkıp evlerine doğru gittiğini görmek umut edilmeyen güzel şeylerin gerçekleşmesine delalet eder.

murg

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kabir görmek

SelamünAleyküm,

Çok geniş çevresi düz bir alan.Arabistan,afrika toprakları gibi. Peygamberimiz sav. in kabri başındaymışım. Yalnız kabir arapların Cennetül Baki vs.de yaptığı gibi sadece çevresi taşla (ama çok geniş bir şekilde, belki 8-10 kişik) çevrilmiş. Buralardaki türbelerde olduğu gibi heybetli bir yapı yok. Hemen yanından bir yol geçiyor. İnsanlar gruplar halinde ziyarete geliyorlarmış. Derken birisi yada bir ses burasının peygamberimiz sav in gerçek kabri olmadığını söylüyor. Makamıymış galiba. Birde kabrin başında tanımadığım bir bayan vardı, sanırım bana bakıyordu.

Birde Bediüzzaman hz.lerinin talebelerinden biriyleydim ama detay hatırlamıyorum.

Teşekkürler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam hosgeldiniz...
Hayirdir insallah
Rüyada kabir,mezar görmek İnsanın iç dünyası manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir Nefis Muhasebesi yapmanizi...Vicdan aynasindan kendinize bir bakmaniz icin bir uyari mahiyettindedir!!
İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mezarlık görmenin üç tabiri vardır:
1-Üzüntü
2-Zindan hapis
3-Sıkıntı-kurtlus ve arayistir.

Rüyada Efendimizin Kabrini Görmek;
Mübarek kabr i şerifin içeriye girmeden dışarıdan ziyaret ettiğini görmek Peygamber Efendimizin şefaatine nail olmak için ibadetini sıklaştırmasına ve
Peygamberin yolunu takip etmede Allah'ın rızasını kazanmak da Sevgili peygamber efendimizin
sünnetini ,yollunu Hadisleri bilmeye öğrenmeye ve öğrenmeye ve tatbik etmeye bağlı olduguna delalet eder.

Kardesim unutmayin âhir zaman..dikkat edin!!fitne zamanındayız!Hak ile Batıl,haram ile helal, dogru ile yanlis..hersey icice..
Bida‘ların ve dalaletlerin İslam toplumunu istila ettiği ve toplumda hükmettiği zamanda yasiyoruz..
Bilgi cok ilim yok, Alim cok edep yok.. hatip cok iman yok!!ama dikkat edin ne okudugunuza, kimden ve nerden olduguna...
Siz ilk once Kur`ani -i Kerim ve Hadis kitaplarini okuyunuz genel bir bilgiye temel attiktan sonra farkli kitap ve fikirler edinebilirsiniz..
Temeli saglam olmiyanin binasida saglam ve guvenli olmaz!!
Allah cc cumlemizin Yar ve Yardimcisi olsun..
Hayirli gunler...

ümit serdar

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kabir ziyareti görmek

Selamun aleyküm geceniz hayır olsun. Rüyamda kabir ziyaretinde bulundum, duamı okudum kabirden ayrılırken babam beyazlar içinde karşımda duruyordu, korktum kaçarken beni yakaladı bende kelime i şehadet getirmeye başladım, bitirdiğimde babam boynumu kırarak beni öldürdü.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Sizin de geceniz ve rüyaniz hayır olsun
Rüyada mezar görmek;
insanın iç dünyası, manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir..

rüya da kabir ziyaretinde bulunmak;
karşılaştığınız bir olay yada içinde bulunduğunuzu durumun sizi hem fiziki hemde ruhsal bakımda yorduğunu ve vicdan muhasebesi yapmanizi ,
ahiret yaşamı için bir şeyler yapmanız gerektiğini düşündüğünüzü ancak buna başlayamadığınızı simgeler.
bilinçaltındaki kişisel duygu ve anılarından kaynaklanan korkularınla yüzleşmek gerektiğini gösterir, onlarla yüzleştikten sonra rahata ereceğine yorumlanır.

"duamı okudum kabirden ayrılırken babam beyazlar içinde karşımda duruyordu korktum kaçarken beni yakaladı "
iki şekilde yorumlanabilir...
Allahualem Rabbim en iyisini bilir ama rahmetli babaniz Sizin yüzünüzden Sizin hakkinizda bir konuda hesaplaşmasi,

ölünün bir diriyi kovalaması:
İşlerinin çok olacağına ve bunlardan çok faydalanacagina ayrica O ölünün sizden Dua beklediğii ve Sizin bazi haal ve davranişliniz yuzunden rahatsiz olduğuna da yorumlanabilir..

Rüyada kelime-i şehadet getirdiğini görmek;

sevinç ve sürura, selâmete, hidayete, geniş ve helal rızka, üzüntü ve kederden kutulmaya korkulardan emin olmaya işaret eder.

"kaçarken beni yakaladı bende kelime i şehadet getirmeye başladım bitirdiğimde babam boynumu kırarak beni öldürdü. "

Ölmüş birini beyaz elbiseler içinde görmek; o kimsenin uhrevî durumunun iyi olduğuna işarettir,sizi öldürmesi Ölmeden önce ölmenizi istiyor olmasina yorumlanir..

Ölmeden önce ölmeyi başarmak, seçkin insanlara mahsustur..
Bu emri dinleyen insan, dünyayı misafirhane, vücudunu ise emanet bilir. Ruhunu ve kalbini onlarda boğmaz. Bu hâl ile hallenen insan, ölmeden evvel ölmüş demektir.
Hayatta iken ölmek, seçkinlerin işidir ..Canı çıkınca ölmek geçkinlerin işidir
Şu dünyaya sarılmak kaçkınların işidir..Er geç fani dünyadan göçülür birer birer

Ancak birden ayak sesleri duyulur , birisi yaklaşmakta kabrine ...
bir dostum beni hatırladı dersin nihayet, bir bakarsın iki kişi gelmekte!!
hemde iki dostum dersin , sevinirsin demekki iki tane dostum varmış benim ...

ne güzel Allah(c.c.)ım dersin....
yaklaştıklarında yüzlerine bakarsın ama durun bir dakika , bunlarda kim?
biraz daha dikkatli bakarsın ama nafile tanımamaktasın...
ancak gelirler ve senin için dua ederler hemde ne dualar , o kadar güzel dualar ki , belkide ömrün boyunca yapamadığın dualar...
Kim bunlar dersin , kim bu güzeller , niçin bana dua etiler?
benim için hep güzel şeyler söylediler ama beni nerden tanıyorlar?
tanımadıkları biri için hep hayır duaları ettiler rahmet dilediler neden olduğunu düşünürsün...

GİZLİ BAHÇENİN ,GİZLİ ÇİÇEKLERİ , GÜZELLİKLERİNİ GİZLEMEMİŞLERDİR SENDEN ...
Allah(c.c.) RAZI OLSUN GİZLİ DOSTLARDAN....

kim mi Onlar? Hayatta iken sirf Allah RIZASI icin El uzatigin..
Onlar icin Dua ettigin Gönül Dostlari-dir....

Üst Alt