• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada mezar görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
rüyada mezarlık mezar açık boş mezar görmek rüyada mezar taşı kendi mezarını tabut görmek rüyada mezar kazmak görmek

Rüyada mezar görmek, mezarlar, mezarlık gezmek, kabir, mezar kazmak, mezara girmek, kişinin günahları veya hataları yüzünden vicdani rahatsızlığını simgeler.

Rüyada mezar ziyaretinde bulunmak, Dini görevleri yerine getirmedeki eksiklikleri ve bu nedenle hissedilen üzüntü ve vicdan azabına işaretle tabir edilir.

Rüyada mezarda yaşadığını görmek sabırsızlığınız, insanları acımasız ve yersiz eleştirmeniz, çevrenizdeki insanları küçük görmeniz küçümsemeniz gibi huylarınız nedeniyle hayatta yapayalnız kaldığınızı ifade eder.

Rüyada boş mezar görmek, normalin dışında bazı olaylarla karşılaşmaya işaret eder.

Mezar üzerinde yürümek umulmadik ani bir olume ve / veya mutsuz bir evlilige işaret eder.

Mezarda yatan birini görmek gördüğünüz kişinin gerçek yaşamda yaptığı kötülükler, işlediği günahlar neticesinde başına büyük sıkıntılar geleceğini gösterir.

Rüyada temiz mezar görmek, geçmişle ilgili bir şey yüzünden para alınacağına işaret eder. Kişi kabre kendi girerse ömrü uzar.

Büyük bir alanda baska mezarlar olmadıgı halde, kişinin kendisinin orada bir mezar kazdıgını görmesi, ecelinin yakın olduguna delildir.

Rüyada bir kabirde yatıp kalktıgını, orayı ev olarak kullandıgını görmek, fakirleşmeye işarettir.

Bir kimsenin rüyasında aile kabristanında oldugunu ve orada ailesine ait mezarları onardıgını topraklarını düzelttigini görmesi, ömrünün saglıklı ve uzun olarak geçecegine delildir.

Rüyada Kefenli bir halde bir mezarda yattıgını görmek, bir evliliğe isarettir.

Rüyada gerçek hayatta ölmüş bir insanı mezarında yatarken görmek, muradına ermekle yorumlanır.

Rüyada kapalı bir mezarı mezarı kazıp, içinden yaşayan bir kişi çıktıgını görmek, sevinmeye işaretle tabir edeilir.

Rüyada bir mezara konuldugunu gören, bir ev satın alır. Mezarda üzerine toprak örtüldügünü gören, mal sahibi olur. Mezarlıkta toprak kazdıgını gören, çok yasar.

Gördüğünüz her rüyadan çeşitli anlamlar işaretler veya mesajlar çıkartmaya çalışmayın! Rüyalar her zaman geleceğin habercesi değildir. Bazen geçmişin bir yansıması olabileceği gibi bazen de günlük yaşamda kafanıza takılan bir sorunun değerlemesi olabilir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için BurayaTıklayın

Moderatör tarafında düzenlendi:

dilek biçer

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
bir zat

rüyamda babamın mezarını ziyarete gidiyorum ama yanında baska bir mezar oldunu gördüm ve hareket etmeye basdı bende korktum az ileriye gittim mezardan uzun boylu sarıklı biri çıktı ben korkunca babamda mezardan canlandı bana korkma o abdulkadir geylanı dedi ve ben korkudan yasin okuyorum rüyamda.açıklamasını yaparsanız memnun olurum iyi günler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ödsa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada mezar görmek

selamun aleyküm ben bu gece rüyamda şuan yaşayan bir akrabamın mezarını gördüm hatta başına gidip okudum karısı tek kalmıştı işlerini kendisi hallediyordu onu gördüm daha sonra da kuzenimin mezarını gördüm yorumlarsanız sevinirim

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Aleykümselam ödsa. Rüyanıza hayırdır inşallah diyelim ki Rabbim onu hayırla süslesin.

Rüyanız bazı günahlarınız sebebi ile duyduğunuz üzüntünün bir sonucu olarak, bu günahlarınızdan tövbe etme isteğinize veya tövbe edeceğinize işaret ediyor.

Ayrıca bu rüyanız, bir yolculuk veya üzüntü şeklinde de yorumlanır. En doğrusunu Rabbim bilir. Hayırlı günler

anber efşan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm. evlenmeyi düşündüğüm biri var ve bu kişi için annemden istihare kılmasını istedim. Annem rüyasında krem rengi bir mezar ve üzerinde rengarenk çiçekler görmüş. Daha önce bende istahare kıldım ve gördüğüm herşey çok renkliydi. Şimdiden teşekkür ederim size.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Hos geldiniz kardesim..
Hayirdir insallah...
Rüyada mezar görmek İnsanın iç dünyası manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir..
ama Anneniz siz degilsiniz!!Bu Rüya onun iç dünyası ile ilgilidir...

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mezarlık görmenin üç tabiri vardır:
1-Üzüntü
2-Zindan hapis
3-Sıkıntı

"gördüğüm herşey çok renkliydi "
Rüyada karışık renkler; kararsızlıklar yaşadığınızı simgeler..Kararsızlık ;sorunları, endişeleri çoğaltır..

yerinde ve ölçüsünde,karasızlık bazen iyidir Karasız kalmayan kişi yok gibidir önemli olan dozajıdır..
Bazı durumlarda beklemek sakinleşmek istisare edip danismak, konusmak..daha doğrudur.

Zaman gözlerimizin önündeki cam sileceğidir Fazla yağmur ıslatsa da o gide gele camlarımızı temizler Acele karar vermeyin
ama karasız da kalmayın Yaptığınız şeyler için duyduğunuz pişmanlık zamanla geçebilir ama yapmadığınız şeyler için duyduğunuz pişmanlık hiç geçmez..
Rabbim herşeyin hayırlısını istemeyi öğretsin bizlere..
Allahu Tealadan her şeyin hayırlısını dileyin..
Hayirli gunler..

ozoz90

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada mezarlık görmek

Selamün aleyküm öncelikle iyi günler,kardeşim bir rüya görmüş kardeşim 07.09.1997 doğumlu bir kız rüyasında teyzemizin büyük kızı ve o bir mezarlıkta olduklarını görmüş ve mezarlığın çok karanlık eski bir mezarlık olduğunu ve mezarın karşısında küçük bi melek heykeli olduğunu söyledi yanında kuzenimin ağladığını görüp mezarın kime ait olduğunu sormuş kuzenim şu şekilde cevaplamış arkadaşımın babası 51 yaşında demiş kardeşim nasıl öldüğünü sormuş babasıyla kavga ederken babasını arkaya doğru iktirip arkadaşının babasının öldüğünü söylemiş artık gitmek için ayağa kalktığında mezarlığın hemen yanında caminin bahçesinde siyah pitbull cinsi ve kurt köpeği denilen iki saldırgan köpeği havlarken görüp kuzenime işte ben bu köpekleri sevmiyorum hadi çabuk gibisinden bir şeyler söylemiş mezarlıktan çıkmaya çalışırken mezarlığa köpeklerin girdiğini ve köpeklerin havladığını görmüş .

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam hayırlı günler rüyanız hayır olsun inşallah.

1-Üzüntü
2-Zindan hapis
3-Sıkıntı

Rüyada kurt köpeği görmek' iyi bir arkadaşınızdan boşuna kuşku duyacağınıza tabir edilir..
kardesiniz ,Korku,kuşku endişeden kurtulmasa Anksiyete Kaygı Bozukluğuna ducar olabilecegine delalettir..

İman edenler için yaşanan veya yaşanması muhtemel her türlü olay karşısında son derece sabırlı ve tevekküllü davranmak, bunların karşılığını
ahirette en güzeliyle almayı umut etmek esastır.
Oysa ki, Allah’a tam manasi ile inanmayan, herşeyin Allah’ın kontrolünde olduğu gerçeğini bilmeyen, olayların tesadüfen geliştiğini ve varlıkların başıboş
hareket ettiğini zanneden bir insan için sayısız tehlike kaynağı mevcuttur.

Bu kişi daima korku ve endişe içinde yaşar. Dünyada olabilecek en mükemmel şartlar altında yaşasa dahi, bu korku ve endişelerinden kurtulamaz,
gerçek huzuru ve mutluluğu bulamaz.

“Şüphesiz Allah, insanlara hiçbir şeyle zulmetmez. Ancak insanlar, kendi nefislerine zulmediyorlar.” (Yunus Suresi, 44)
Allah cc. Yar ve Yardimcimiz olsun...

love

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
mezar

İyi günler ben rüyamda arkadaşımın düğününe gidiyordum ve iyi bir ailenn gelini olacaktım fakat benım evleneceğim insan ölmüş ve onun cesedini arıyorlardı ve biz ailecek mezara gidiyorduk. Benim evleneceğim insanın abisi oluyor ve ben onun elini tutuyorum mezarın üzeri topraktı. Ve onun uzerınde kapak gibi bir şey vardı. Kapak ve o kapağı açtıktan snra ağlayan bir bebek gördüm ama bebek çok güzeldi snra kapattılar. Bebek ağlıyordu ve toprağın üzerindeydi.Mezar taşındada ibrahim yazıyordu.şimdiden teşekkürler.hy..hy..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
iyi günler..Rüyanıza hayırdır inşallah diyelim ki Rabbim onu hayırla süslesin.
1-Üzüntü
2-Zindan hapis
3-Sıkıntı

“Şüphesiz Allah insanlara hiçbir şeyle zulmetmez. Ancak insanlar kendi nefislerine zulmediyorlar.” (Yunus Suresi 44)
ölmüş olan insani taniyorsaniz..onun İçinde;Ağlıyon Bir Çocuk olduguna isarettir..

ölmüş olan insani tanimiyorsaniz;bazı günahlarınız sebebi ile duyduğunuz üzüntünün bir sonucu olarak bu günahlarınızdan
tövbe etme isteğinize veya tövbe edeceğinize işaret ediyor.

Ayrıca bu rüyanız bir yolculuk veya üzüntü şeklinde de yorumlanır. En doğrusunu Rabbim bilir.

Hani insan çok sıkıldığında, çok üzüldüğünde ıssız, sessiz herkesten uzak bir yerde yalnız kalmak ister ya,
bende tam tersi...kalabalık içinde kaybolan beni aramak istiyorum.
İçimde bir yara var.Dünyanın hiçbir hekimi deva bulamaz!!
Hiçbir ilaç yaramı kapatmaz.Artık buraya bahar gelmez, gün doğmaz.Güneşimi kaybettim,mezarligin karanlığina müebbettim..
insan en çok sevdiği ve istedigi ile imtihan edilir!!bunu unutmustum YaRabbi..

Ey Rabbim !! Kaldıramayacağım Yükü,Taşıyamayacağımız Derdi,Çekemeyeceğimiz Çileyi,Gidemeyeceğimiz Yolu,Aşamayacağımız Engelleri,
Giremeyeceğiz GönüLü,Kavuşamayacağımız Aşkı...VERME... bize Ey Rabbim.AMİNNN

love

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
teşekkürler

Allah razı olsun helal edin hakkınızı.Rabbim ne hayırlıysa onu versin inşallah.

Buğra

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Mezar Görmek

Selamun Aleyküm abla hayırlı günler. Bir arkadaşım bana rüyasını anlattı, bayağı endişelendirmiş onu anlamını öğrenmek istiyor. Ben direk onun ağzından yazıyım rüyayı.

"Yaşlı bi adam vardı. Evin en alt katında yaşıyodu. Cama çıkıp bana bakıyodu. Rahatsız oldum korktum aslında. Saçları bembeyaz, sakalları bembeyaz... Tatlı bi adamdı aslında. Başta bakışlarından rahatsız oldum ama sonra birbirimize gülmeye başladık.

Biraz geçtikten sonra ortam değişti.

Adamın öldüğünü gördüm. Cesedi kollarımın arasında,kefene sarılıydı ama hiç ağır değildi.

Mezarına koydum. Hani şu büyük beyaz-yeşil sarıklar olur ya, o vardı mezarın başında.

Ormanlık bi yerdi, bu durumu daha da korkutucu yaptı. Yürüdüğüm yol ormanlıktı."

Arkadaşım rüyasını böyle anlattı abla, yorumlayabilirsen çok seviniriz, bayağı tuhafına gitti rüya çünkü. Hayırlı günler. :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selam hayırlı günler ,arkadaşıniz hakkinda bilgim olmadiğı icin genel bir yorum yapacağım hayırdır inşallah

"Yaşlı bi adam vardı."
Yaşlılık birden çok tıbbi problemle ve yaşamın getirdiği değişik güçlüklerle boğuştuğumuz,sıkıntılı zahmetli bir dönemdir.
Gördüğünüz ihtiyar beyaz sakallı ise ; mutlu ve parlak günler geçireceğinize ,Rahmette delalettir..
zahmetten sonra Rahmettin gelmesine yorumlanir...

1-Üzüntü
2-Zindan hapis
3-Sıkıntı

"Mezarına koydum. Hani şu büyük beyaz-yeşil sarıklar olur ya "
Biat ve tövbe etmek,gafletten uyanmak,, dinde kuvvete,üzüntü ve kederlerden kurtulmaya sıkıntıların sona ereceğine yorumlanir..

Kalbim senin için çarpıyor Rabbim Seniiliklerime kadar seviyorum diyebilmek öyle bir saadet ve nimet ki iman etmeyen bilemez....
Hayırlı günler..

ezio

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm Rüyada annanemlerin terasında bir mezar var ve bi garip çürümüş gibiydi.Peygamberin mezarıymış.Sonra bana sağ elini veriyolar bilekten itibaren.kan yok ve yüzük parmağıda yoktu.çok ağırdı birde.

nurgul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada mezarlik gormek

Selamun aleykum. Nasilsiniz ?
Rüyamda, istemeden bir koç öldürüyorum bir ok ile. O bir koyun sürüsü icerisinde ilerliyordu. Bunu gören ileri yastaki çoban beni kovalama basladi. Ben kacarken kendimi bir an kücük bir mezarlik icerisinde buldum.
O mezarlikta bir tane büyük, 8-10 kadar da kücük tasli mezarlar vardi. O büyük mezari rüyamda Osmanli devletinin sultaninin gibi hatirliyorum, mezarın üzerinde bir tarih okudum ve eminim o tarih 1914 idi. Yani 1.ci dünya savasi. Yine o mekani Emirdag olarak hatirliyorum rüyamda. Simdiden Allah razi olsun, hayirli aksamlar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam hayırlı günler rüyanız hayır olsun inşallah, hamdolsun iyiyim..

1-Üzüntü
2-Zindan hapis
3-Sıkıntı

Rüyada koç öldürmek;
koç burcundan bir insan ile aranizdaki kızgınlık ,kırgınlık ,Zamanla yıkıcı ve yapıcı tartışmaları birbirinden
ayırt edememenize ,yiğidi öldür hakkını yeme olarak yorumlanir...
sevdikleriniz ile sorunu kendi aranızda çözün..

"Ok gibi doğru olursan,hiçbir yay seni tutamaz.
Hakça ol ki,nefis yayından hakikate fırla.."
HZ.MEVLANA

Ey Rabbim !! Kaldıramayacağım Yükü,Taşıyamayacağımız Derdi,Çekemeyeceğimiz Çileyi,Gidemeyeceğimiz Yolu,Aşamayacağımız Engelleri,
Giremeyeceğimiz gönülü kırmamızı, ve gönlümüzün kırılmasını nasip etme'' ..AMİNNN

Sanitas

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüya tabiri, rüyada mezar görmek
Öncelikle Selamun Aleyküm.Telefondan yazıyorum imla hataları için özür dilerim.Gördüğüm ve kafama takılan bir rüya var.Yorumlayabilirseniz çok sevinirim.Rüyaya geçiyorum izninizle.

Rüyamda babamla köyümüzde evdeyiz fakat gerçek hayatta ne o köy bizim köyümüz ne de ev bizim. Rüyamda ev gerçektekinin aksine küçük ama iç bunaltıcı değil. Babamla evin bahçesine gitmek için evden çıkıyoruz. Ev eflatun renkli. Evle bitişik duvardaki kapıdan bahçeye giriyoruz babamla. Küçük bir bahçe. Bahçede ağaç, çiçek veya başka bir şey yok sadece toprak. Bahçede 2 tane mezar var. Rüyama göre biri rahmetli dedemin mezarı diğeri onun babasının mezarı. Babamla Fatiha ve Ayetel Kürsi okuyoruz. Ayetel Kürsi'yi özellikle hatırlıyorum. Bir de eklemem gereken bir şey daha var. Dedemin babası Çanakkale şehidi. Künyesi eve gelmiş ama mezarının yerini bilmiyoruz. Araştırdım bir ara ama bulamadım. Yani rüyamdaki mezarlardan birinin sahibi gerçekte şehit. Biz babamla okuduktan sonra bir kişi yanımıza geliyor ve yukarı tarafta birinin mezarı daha var diyor. Söylediği kişi anne tarafımdan akrabam. Kendisi Kore savaşına katılmış ve kaybolmuş. Kendisi kayıp yani bir haber yok. Gösterdiği tarafa bakıyoruz babamla. Tepeye yukarı doğru sıralanmış evler var. Filmlerde Brezilya gibi. Gösterdiği yer en tepedeki ev. Sonra uyandım.

Benim köyüm gerçekte düzlük verimli bir İç Anadolu köyü. Yani rüyamdakiyle alakası yok. Ben Emre. 21 yaşındayım. Doktor adayı bir öğrenciyim. Elhamdülillah müslümanım. İbadetlerimi tam olarak gerçekleştirmesemde hiç ibadet etmiyor değilim. Namazımı aksatıyorum ama 5 vakit kılmayı gerçekten istiyorum ve çabalıyorum. Kuran okuyorum her gün ve orucumu aksatmıyorum. Medeni durum olarak bekarım. Aşık olduğum biri var. Şu an arkadaş olarak konuşuyoruz. Kendisiyle mezun olduktan sonra evlenmeyi istiyorum. Allah hayırlısı neyse onu göstersin.

Rüya yorumlama kişisel diye okudum. Kendimi anlatmaya çalıştım. Yanlış bir şey söylemişsem özür dilerim. Bu rüyayı dün gördüm ve uyandığımdan beri aklımda.
Şimdiden teşekkür ederim. Allah hepimizden razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada mezar görmek İnsanın iç dünyası manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir..
Rüyada mezarlık görmenin üç tabiri vardır:
1-Üzüntü-Vicdan azabı
2-Zindan hapis
3-Sıkıntı

Rüyada ev görmek;
genellikle hayırlıdır, iyi gelişmeleri haber verir.
Rüyada eflatun ev görmek;
iyiye yorulmaz, genellikle geçici sıkıntı,Geçici sıkıntılar sonrası ferahlık ,yenilik yaşayacağını yorumlanir..

Rüyada Fâtiha-i şerifeyi okuduğunu veya okunduğunu görmek;
güç işlerin kolaylaşmasına, maişetin bolluğuna, hayır ve berekete işaret eder.
Rüyada Fâtiha'yı okuduğunu gören kişiye Yüce Allah hayırlı sebepler ve kapılar açar. En doğrusunu Allah c.c bilir.
Rüyasında Ayetel-Kürsî yi okuduğunu veya okuyandan dinlediğini gören kimsenin insanların nazarında değeri artar ve saygı görür.

Câfer-i Sâdık ın yorumuna göre: Rüyasında Ayetel-Kürsî yi okuduğunu veya okuyanı dinlediğini gören kimsenin; dini bütün ve zekâsının parlak olacağına delalet eder.

Rüyanizin Psikolojide ki Yorumu;
Stress,Korku, endişe, tedirginlik ve panik halini bilinçaltı yaşıyor olabilirsiniz.
Korkularınızın esiri olmayın! Korkularınızın, sizi esir almasına izin vermeyin. İstediklerinize, hayallerinize odaklanın, korkularınıza değil.
Allahu Tealadan her şeyin hayırlısını dileyin..Selametle..

ummbtl

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada mezarlar görmek

Rüyada mezarlar görmek, rüyada mezar sulamak, rüyada mezar görmek rüya tabiri.
Selamun Aleyküm, aranıza yeni katıldım. İnşallah hayırlara vesile olur. Ben rüyamda kapalı bir alanda 4-5 adet toprak mezar gördüm. İş yerinden çalışma arkadaşım bana bu mezarları sulama talimatı verdi. Ben de elimde bir kapla suluyorum. İçimden bu mezarlar kim bilir nasıl yaşadılar, nasıl öldüler gibi şeyler düşünerek hüzünleniyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim. Allah'a emanet olunuz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Aramıza hoş geldiniz kardeşim İnşallah hayırlara vesile olur rüyaniz Hayr olsun
Rüyada mezarlar görmek;
insanın iç dünyası, manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir ,Halk ile ilişkileriniz Hak ile olan ilişkinizi olumlu yada olumsuz etkilediğine yorumlanir..

Rüyada mezarlar görmek;
hayatınızdaki değişimi, bir alışkanlık veya bir davranışınıza son vereceğinize ,üzüntüye, çözülmemiş karmaşık duygu ve korkulara
veya ölüm korkusuna darlık ve sıkıntıya bazen de kişinin günahlarının affolunması için verdiği çabaya işaret edebilir.

Rüyasında mezar sulamak;
Arifler, halkın içinde Hak ile olmak gerekir sözüyle, Allah için insanlara tevazu ile hizmeti de kasdetmişlerdir. hizmet nimettir!!
hayırlı bir iş ,bir evlat sahibi olmaya ,öldükten sonra amel defterini kapatmıyacak bir hayrata işaret eder...

"İçimden bu mezarlar kim bilir nasıl yaşadılar,nasıl öldüler "
Peygamberimiz (s.a.v.) Efendimiz buyuruyor ki: “İnsan nasıl
yaşarsa öyle ölür; nasıl ölürse öyle dirilir; nasıl dirilirse öyle haşrolur.”

Ne için yaşadığını bilmek; yaşamak kadar önemlidir..
Yaşamak ve ölmek! Yaşamanın ardından ölmek! Nasıl yaşanılırsa öyle ölmek!
İyi insanların iyi; kötü insanların da, kötü yolda ölmeleri muhtemeldir. Bu bakımdan, iyilik yapmayı görev bilen bir insan iyilikleriyle,
kötülük yapmayı meslek edinmiş bir insan da, kötülükleriyle öteki dünya’ya göç eder.

güzel kardeşim kazanma kuşağında kaybedenlerden olmayalım....Allah'a emanet olunuz.

acilangul1

Üst Alt