• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada merdiven çıkmak

Nurun Ala Nur

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada merdiven çıkmak rüyada merdivenden çıkmak rüyada merdiven çıktığını görmek
Esselamu aleyküm ve rahmetullah, rüyada merdiven çıktığımı gördüm, demirden upuzun dönemeçli merdivenlerden yukarıya doğru çıkıyordum. Gökdelen kadar büyük olduğunu düşündüğüm bu merdivenden çıkarken arkamda, küçük kardeşim, onunda arkasında babamın olduğunu ve onlarında ardımsıra merdiven çıktıklarını gördüm. Çıktıkça çıktım merdivenin en sonunda durdum ve karşımda istanbul oldugunu düşündüğüm bir şehir gördüm. Şehrin nerede bittiğini görmek için ta uzaklara bakarken bitiş kısmı olabileceğini düşündüğüm noktada bir ışık gördüm. Babama dönüp sordum, baba bu ufuk çizgisi mi diye .. tam o sırada o ışıgın arkasından başka bir şehrin çıktığınıda gördüm ve sonra babam dedi ki; hadi kızım in artık diye yavaş yavas inerken uyandım bunun manası nedir? Allah Razı olsun şimdiden.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam ve rahmetullahi ve berekatuhu rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada merdiven görmek hayatın maddi ve manevi iniş ve çıkışlarını gösterirken her türlü duruma karşı hazırlıklı olmayı işaret eder..
insan hayatti boyunca her şey ile imtihan edilebilir.. en cok da sevdikleri ile ...
ama unutmayin her imtihanin bir Hikmetti sebebi vardir...

Merdiven basamaklarina çiktigini gören kimse kendisi ile yükselecegi kadar anlayiş ve zekaya sahip olur.
Bazilari da, merdiven basamagi ibadet eden zahid bir kimsedir.

Rüyada basamaklardan yukanya çikmak, azar azar nail olunacak yükseklik ve Cennetteki derecedir. ..Selametle Hayra kalin
..

acilangul1

nerming

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamlar.Ben yürüyen merdivende yukarı çıkarken görüyorum kendimi.Ancak merdivenin sonlandığı bir yer var ve bu duvar gibi bir şey.merdiven o noktaya gelince duruyor.O sırada yanımda bir adam var ve o merdivenden atlayarak iniyor.Bana yardım çağırır diye seviniyorum ancak o sırada merdiven duvarı deliyor,duvar kerpiçtenmiş kerpiç parçaları dağılıyor duvar parçalanıyor.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba rüyaniz Hayr olsun
Rüyada merdiven görmek;
hayatın maddi ve manevi iniş ve çıkışlarını gösterirken her türlü duruma karşı hazırlıklı olmayı işaret eder..
unutmayin her imtihanin bir Hikmetti sebebi vardir...

Merdiven basamaklarina çiktigini gören kimse kendisi ile yükselecegi kadar anlayiş ve zekaya sahip olur.
Bazilari da, merdiven basamagi ibadet eden zahid bir kimsedir.
Rüyada basamaklardan yukanya çikmak, azar azar nail olunacak yükseklik olarak yorumlanir..

Duvar genel olarak Rüya Sahibinin durumuna yorumlanir..
hayattan aldığın darbelere karşı güçlü bir insan olmanıza işarettir..yıkılmadım ayaktayım misali..

ingilizcede bir deyim var "what dOesnt kill you makes you stronger."
(beni öldürmeyen şey güçlü yapar )
yaşamdaki hiçbir acının insanı öldürecek kadar ağır olmadığını, herkesin dayanabileceği ölçüde olumsuzluklar yaşayabileceği ve aksinin düşünülemeyeceğini,
yeryüzündeki her üzüntünün geçmişte başkaları tarafından mutlaka yaşandığını ve yaşanacağını; aksine yaşanılan her iyi ve kötü şeyin benliğimiz için öğretici olduğunu' kıssadan hisseye anlatan cümle
Allah'ın cc. kuluna taşıyacağından fazla yük yüklemediği gerçeğini unutmayin
Selametle Hayra kalin ..

Üst Alt