• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada mahmut Ustaosmanoğlu'nu görmek

kbrkbr1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm,
2 Rüya gördüm hala etkisindeyim..
Ancak kimseye soramıyorum.
Efendi Hz.leri Mahmud efendi,(Ustaosmanoğlu)
Bizim eve ziyarete geldi tekerlekli sandalyesinde babamla birlikte çıkardık benim yatağımda istirahat etti dinlendi su istedi.
Tabi bu arada babam hep yanımda.Yüzü bembeyazdı çarşaf bembeyaz.Bir gün daha kalabilirmisin dedik ancak 1 gün izinliyim dedi.Giderken bana dua etti.
Allah senden razı olsun dedi.
Uyandıgımda kus gibi hafiftim ve oda aydınlıktı.
Bu rüyayi niye gördüm acaba bırseylermı yapmam lazım dusun dusun bulamıyorum..
Ki bundan önce Hz. Ömer beni atına bındırmıs bıryere goturuyordu ancak yuzunu goremıyordum.Küçük tepecikli yerlerden gecıyorduk ozamanda cok hafıftım uyandıgımda.Yardım edersenız cok sevınırım sımdıden Allah razı olsun.Ve defalarca Rasulullaha yaklastım ancak tam gorcekken bırsey oluyor goremıyorum.Enson hungur hungur aglıyordum nolur yuzunu goster dıye karanlıktı uyuyordu uyanmasını kalkmasını bekledım ve ensonunda ben uyandım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Hos geldiniz..
Hayirdir insallah..
Rüyamızda Allah dostlarini gordugumuzde,Kalktığımızda içimizde bir ferahlık ve huzur hissederiz. Hatta bir coşku vardir!
ruh âlemimize ve ibadet, zikir hevesi gelir..
Siz Allahu alem boyle bir Hak dostundan aldiginiz Dua ile acaba Mahmud efendinin cemaatinden biri ile Hayirli bir evlilik yapmayi mi dusunuyorsunuz?
Mahmud efendiyi rüyada görmek; çok güzeldir, huzur verir..ve ins. Allahin inayettine, hidayettine ,ilim ve irfanina
mazhar olacaginiz seklinde yorumlanir..
Bu ruyayi gormeniz kendinizi iman .islam ve ahlaki ile daha fazla zinetlendirmeniz gerektigine isarettir..

Ibn-i Sirin demiştir ki: Rüyada Hz. Ömer Efendimizi görmek güzel yüze, uzun ömre, doğru söze, hayır işlemeye ve batıldan kaçmaya delalet eder.
Hayirli Sabahlar..Sabah el Hayr..Fi emanillah...

"Sarıl bir hak dostuna, kurumuş yaprak gibi ezse'de ses çıkarma sakin ol toprak gibi"
Mahmud Ustaosmanoğlu

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Mahmut Ustaosmanoğlu (K.S.) Görmek ve İlahi Aşk

Selamünaleyküm.

Allah-u Tealanın rahmeti bereketi ve feyzi üzerinize olsun.

Ramazan ayında bir önceki anlatmış olduğum Efendi Hazretleri (K.S.)'yi görmüş olduğum rüyadan bir kaç gün sonrasında bu anlatacağım rüyayı görmek nasip oldu 7 kat yerin ve 7 kat göğün sahibi olan rabbime sonsuz hamd-ü senalar olsun.

Rüya:
Sol tarafımda birisi var,ama kim olduğu belli değil görüntüsü felanda yok ne rüyada ne de aklımda sadece bir şahıs.Sol tarafımdaki bu kişi ile yürürken Efendi Hazretleri(K.S.)'ni tekerlekli sandalye üzerinde karşımızda görüyoruz.Solumdaki şahıs efendi hazretlerinden dua istiyor ve o an efendi hazretleri başını hafif göğe doğru kaldırarak Allah-u Teala hazretlerine çok tesiri etkili sözlerle niyaz ediyor,yalvarıyor.Efendi Hazretleri(K.S.)'nin dua esnasında kullanmış olduğu cümlelerden yakarış şeklinden v.s. ilahi aşkının çok yüksek derecede olduğunu fark ediyorum ve efendi hazretleri dua ederken bende efendi hazretlerinin sol tarafından biraz gerisinde müridi gibi tahiyyat otururuşunda oturmuş bir halde aşktan yudumlamışcasına ağlıyorum o anda.

EY Nefsim !
Yok sana hayır hiç bir mahluktan.
İncitme seni arzulayanı dön gel rabbine.

Selam ve dua ile maneviyat şerbetlerinden doya doya içmek dileğiyle.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselamAllah-u Tealanın rahmeti bereketi ve feyzi Sizin üzerinize de olsun.
Beni alemlere semalara ve daim de halklara bölersinizde,gök kubbede ahı demdeyim. Beni niçin dışta ararsınız. Ben idrakı ademdeyim.

Rüyaniz Hayr olsun
"Sol tarafımda birisi var,ama kim olduğu belli değil görüntüsü felanda yok "
Zayıf ve eksik yanlarınız, Nefsinizin arzusuna uyarak yaptığınız yanlışlar, işlediğimiz kötülükler,hatalardan pişman olup Hayat yolunda yürürken...
Hamd olsun
"Efendi Hazretleri(K.S.)'ni tekerlekli sandalye üzerinde karşımızda görüyoruz."

"Solumdaki şahıs efendi hazretlerinden dua istiyor "

Ve bir gün HayalCAHN Zayıf ve eksik yanlarını yenebilmek onları, kuvvetlendirmek için bir Allah dostuna giderek:
- "Bana dua et." diye ricada bulundu.O Allah'ın (c.c.) veli kulu ona dua etti.

Ey AşkÇağır beni…nefsimden arınıp geleyim..”Bittim” dediğim yerden döndür kendine..
KURTAR!!bu mücrim kafesdeki bedenimi..Zevki sefayu aşarak,Hasretin küllerini savurarak geleyim!!
Yenilgi yenilgi savaşarak Kalmadı yürekte mecâl…Niyazlarla ,dualarla sırılsıklam ıslanarak geleyim,
Kopmadan evvel kıyamet…amel defterim, gönül kapım kapanmadan gelebileyim..

AŞK gelince kelam sustu ,saklandı naçarca...kalem boynun büküp küstü uzandı deftere usulca...anlamış olsalar gerek hallerimden...ağladık hep birlikte aşk ile sukütta...

Rüyada Mahmut Ustaosmanoğlu (K.S.) Görmek ve İlahi Aşk;
yalnızca aşk Sizi,Sizden kendinizden kurtarır ve Özgür bırakır... ... İlahi aşk ve cezbe daima tövbe ve istiğfar halinde olan müminlere tecelli eder.

yolcu24

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Mahmut Ustaosmanoğlu (K.S.) Görmek

Selamün aleyküm;

Bu sabah sabah ezanına 1 saat kala görmüş olduğum rüya ile alakalı yorum yaparsanız çok sevinirim.
Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim rüyamda bir evin ödünde duruyordum evin birinci katının balkonunda mahmut efendi k.s hazretleri sandalyesinde oturup telefonla konuşuyordu ve telefonla konuşurken ağlıyordu o sırada telefon balkondan aşağı tam önüme düştü telefonu elime aldığımda telefonun diğer ucundaki kişinin konuşmakta olduğunu duydum fakat kulak misafiri olmamak için telefonu kapattım evin kapısına gittim ve kapıya gelen kişiye telefonu teslim ettim ve uyandım.
ALLAH'ın Selamı Rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam nerden gelir nereye gidersin Ey Yolcu
Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim rüyaniz hayr Olsun;
Deryalara dalmışım inci mercan bulmuşum...
Seher vakti Hakkı görmüşüm. Dilim dönmez Rüyanin yorumunu nasıl anlatayım.
Anlat desen dillimde, kalbimde perde var... bu günahkar Nasıl hissedip anlatsın...
Mercan dersem Rahman, inci dersem Rahim demek isterim. incide Sen, mercanda Sen, Dediler ki adına Halktır bunun..Ben Haktan gayrısın görmedim.
Kalbi zikir çok söylenen özdür. Kelam olup dudaklardan dökülen sözdür. Sözün arkasındaki yüz Sırrı Keramettir!!

"Ruh ile beden bir olmazsa bir milyon kere Allah (c.c) desen boş."diyor Mahmut Ustaosmanoğlu (K.S.)

Rüyada Mahmut Ustaosmanoğlu (K.S.) Görmek;
Dini ,Rahmani gönül bilgiler edinmek için bir kimseden feyiz alip ilim ögrenmek istediğinize işarettir.

"telefon balkondan aşağı tam önüme düştü telefonu "
haysrlı bir haber alacağıniza sıkıntıdan ,selamete ermeye delalet eder..

İlahi aşk ve cezbe daima ;edepli tövbe ve istiğfar halinde olan müminlere tecelli eder.

"mahmut efendi k.s hazretleri sandalyesinde oturup telefonla konuşuyordu "

Zayıf ve eksik yanlarınız, Nefsinizin arzusuna uyarak yaptığınız yanlışlar,hatalariniz varsa pişman olup Hayat yolunda yürüyün..Kıyama Kalkın!!Namaza hemen başlayın

Ey Aşk Çağır beni…nefsimden arınıp geleyim..”Bittim” dediğim yerden döndür kendine..
KURTAR!!bu mücrim kafesdeki bedenimi..Zevki sefayu aşarak,Hasretin küllerini savurarak geleyim!!Yenilgi yenilgi savaşarak Kalmadı yürekte mecâl…Niyazlarla ,dualarla sırılsıklam ıslanarak geleyim,Kopmadan evvel kıyamet…amel defterim, gönül kapım kapanmadan gelebileyim..

AŞK gelince kelam sustu ,saklandı naçarca...kalem boynun büküp küstü uzandı deftere usulca...anlamış olsalar gerek hallerimden...ağladık hep birlikte aşk ile sukütta... selametle
.

yolcu24

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Mahmut Ustaosmanoğlu (K.S.) Görmek

Selamün aleyküm

ALLAH'ın Selamı Rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

nerden gelir nereye gidersin Ey Yolcu
topraktan geldik toprağa gidiyoruz.

bir rüya bukadarmı güzel yorumlanır ALLAH (c.c) arşı ağırlığınca ilmi adedince sizden razı olsun İnşallah

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm,

Mahmut Efendi hazretlerini gördüğüm 4. rüyayi anlatayim efendim
Yakin zamanda gördüm gününü hatırla yani yorum.

....

Efendi hazretleri bizim evin avlusunun hemen yan tarafında yer alan,bayır aşağı arsadan kendisini götüren ve gözleyen 5-6 seveni ile aşağı doğrukendilerine nim görür görmez seviniyorum ve hemen yakinina varıyorum. Kafasıni çevirip bana bakacağı geçiyor kalbimden lâkin bakmiyor.(O gece bir kusurum olmuştu,bir günah ile uyumuştum o yüzden bakmadığını hissediyorum.)
Derken efendi hazretlerini sağa sola kayan düzgün ve hızlı ilerleyemeden küçük araba ile ilerletirlerken o esnada ben o küçük tekerlekler yerine büyük teker taksak daha hızlı gider ce sağa sola sallanmaz diye düşünüyorum.

Bizim arazinin orta kısmının hizasinda yer alan dama (boş ahıra) efendi hazretleri ile giriyorlar. ( ahir tamamen boş hiçbir hayvan yok ). Ben ahırın kapisi önündeyim o esnada ahıra girmek isteyenler oluyor,lâkin girmeye tereddütleniyorlar,bina yıkılacak gibi hissediyorlar. Bense kendilerine binanin yikilmayacağını ima etmek için efendi hazretleri daha çok yaşayacak diyorum.( ahir yıkilmiycak efendi hazretleri çok yaşayacak...) ve içeri girmek isteyenlerin girmesine vesile oluyorum,tereddütlerinden kendilerini kurtararak.

....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Ve aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
"Ruh ile beden bir olmazsa bir milyon kere Allah (c.c) desen boş."diyor Mahmut Ustaosmanoğlu (K.S.)

Dini ,Rahmani gönül bilgiler edinmek için bir kimseden feyiz alip ilim ögrenmek istediğinize işarettir.

içinde ki Hayvani insan etmedikce....ihsan bulamazsın..
"Nefsin her an gözetilmesi, kontrol edilmesi lâzımdır. Ondan gâfil olursan, nefs, şehvet ve tembelliği istemekle eski hâline döner.
Murâkabenin esâsı, her yaptığımızı, her düşündüğümüzü Allahü teâlânın bildiğini unutmamamızdır. İnsanlar birbirinin dışını görür.
Allahü teâlâ ise, hem dışını, hem içini görür. Bunu bilen kimsenin işleri ve düşünceleri edebli olur." (İmâm-ı Gazâlî)

Rüyada herhangi bir ahır görmek;
rüya sahibinin dikkatli olup hareketlerini kontrol etmesi için uyarı rüyasıdır.
Çünkü bu rüya tevbeye ve yaptığı işlerden dolayı pişmanlık duyma*sı gerektiğine işarettir. selametle..

Serdar BAKAR

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda mahmut efendi hz görmek

Selamınaleyküm, rüyamda Mahmut Efendi Hz. gördüm ve tekerlekli sandalye ile ben büyük bir araba almışım benim arabama bindiriyorlardı. Cübbeli Ahmet Hoca ile birlikte ben onları görünce öyle bir ağladım sevinçten, ellerini öpmeye başladım ama onlar konuşmuyorlardı, sadece tebessümle duruyorlardı..Bu rüyanın anlamı nedir?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun, Herkes ,kendi rüyasıni en güzel ve doğru şekilde yorumliyabilir..Her rüya Sadece kendi şahsına aitir..

İlahi Aşk; Sizi,Sizden kendinizden kurtarır ve Özgür bırakır... ... İlahi aşk ve cezbe daima tövbe ve istiğfar halinde olan müminlere tecelli eder.

"Sarıl bir hak dostuna, kurumuş yaprak gibi ezse'de ses çıkarma sakin ol toprak gibi"
Mahmud Ustaosmanoğlu

Rüyada Cübbeli Ahmet Hocayı görmek;
ilimdir,neşedir, gerçek yaşamınızda size yol gösterecek, ilim sahibi birine ihtiyaç duyduğunuzu göstermesidir..

unutma Yaşanılan Herşeyin Bir Sebebi muhakak vardır ..Bulunduğunuz ortam, aileniz, arkadaş çevreniz, sahip olduğunuz mallar, sağlığınız, konuşma yeteneğiz, gözleriniz, kulaklarınız kısacası herşey bir sebeple var edilir ve hepsi Allah'tan birer nimettir.
Bu nimetlerin her an farkında olup şükr edin...Kimi zaman az da olsa sahip olduklarına şükretmeyi bilen, herşeyi Allah'tan bir lütuf olarak gören bir insan hem huzurlu, hem mutmain hem de sürekli her şeyi bereketli olur..selametle.

ergasef

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Mahmut Efendi Hazretlerini Görmek

Selamun aleyküm
2 gün önce erkek arkadaşım rüya görmüş. Ve rüyasında Mahmud efendi hazretlerini görmüş. Biz onunla beraber kendimize dua okutmak için gitmisiz ve Mahmut efendi hazretleri sandalyesinde oturuyor arkasında Cübbeli ahmet hoca duruyormus. Mahmud hazretleri gözleri kapalı dua okurken aynı zamanda elindeki soğanı avuç içlerinde gezdirip 'bu dua kabul olmaz ! Diyerek elindeki soğanı yere firlatmis ' ve tekrar dua okuyup denemiş. O sıra erkek arkadaşım uyanmış lütfen yardımcı olun ne demek acaba bu. Hayırlı aksamlar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Ruh, beden, kalp , akıl bir olmadıkça ne O dua need Sevda fazla ilerliyemez....

Sarıl bir hak dostuna, kurumuş yaprak gibi ezse'de ses çıkarma sakin ol toprak gibi"
Mahmud Ustaosmanoğlu

Rüyada Cübbeli Ahmet Hocayı görmek;
ilimdir,neşedir, gerçek yaşamınızda size yol gösterecek, ilim sahibi birine ihtiyaç duyduğunuzu göstermesidir..

Rüyada soğan görmek;
üzüleceğin, sıkıntılı bir durumun olduğuna işaret eder.Bazen de bir karar verirken sadece duygularınız ile hareket etmeyin diye bir uyarı... Zamansız Zamanlarda yapılanlar karın ağrıtabilir!

unutma Yaşanılan Herşeyin Bir Sebebi muhakak vardır ..'HAYIRLISI.....sabırsızlanma Sabret her şeyin bir zamanı var .
Zaman en iyi hakim, hüküm,ve Hekim dir...
Zaman ;Size bilmek istediklerinizi merak etmeyin zamanı gelince gösterecek acele etmeyin...

Bulunduğunuz ortam, aileniz, arkadaş çevreniz, sahip olduğunuz mallar, sağlığınız, konuşma yeteneğiz, gözleriniz, kulaklarınız kısacası herşey bir sebeple var edilir ve hepsi Allah'tan birer nimettir.
Bu nimetlerin her an farkında olup şükr edin...Kimi zaman az da olsa sahip olduklarına şükretmeyi bilen, herşeyi Allah'tan bir lütuf olarak gören bir insan hem huzurlu, hem mutmain hem de sürekli her şeyi bereketli olur..selametle.

Hilal87

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mrb ben ruyamda mahmut efendiyi hz.lerini gordum. Onun evinde sofrasini kurup abdest icin suyunu hazirlayan hizmetli olmusum. Bana ruyamda cok hayirli bir is yapiyosun, bu gorev herkese nasip olmaz ne mutlu sana ki duasini aliyorsun, hizmetini yapiyorsun diyorlardi. Kurdugum sofradan efendi hz. alimler ve ailesi yemek yiyordu yorumlarsaniz sevinirim.

61oflu61

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Mahmut Efendi Hz.lerini Görmek

Selâmün aleyküm.
Rüyamda Mahmud efendi Hz. Sol yanımda duruyordu. Ellerimdeki tüm tırnaklar çekildi, hic aci duymuyordum ve sanki ancak bu şekilde efendi hazretlerimiz ile birlikte olabileceğim belirtildi. Acaba rüyamda neye işaret ediyor. Bu ara çok sıkıntılı bir dönem içerisindeyiz. Hayır ola..

Enbiya

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mahmut efendi hz.

Selamun aleykum , öncelikle birazcık kendimden bahsetmek istiyorum. Benim eskiden dinle pek ilgim yoktu yani müslümanım elhamdülillah ama sözde. Simdi allaha şükür değiştim. Ben ilahiyat fakültesi bölümünü kazandım. Aslinda almanyada yaşiyorum ama okumak için Türkiye'ye geldim. Ve benim okuduğum bölümde bir tane çocuk var cübbeli, salvarli o benim cok dikkatimi çekti cünkü kendisi cok edepli, hayalı biri. Ve ben kendi kendime dedim ki bi insan nasil boyle olabilir. Daha önceden babam bana derdi ki kizim sen oyle ol ki dişardaki insanlar sana baktığında desinki bu kiz ne guzel dini yaşıyor sana imrensinler derdi. Bende kendi kendime derdim böyle birsey nasil olsun ki. Ve gerçekten benim basima geldi. Benim bölümde okuyan çocuk beni o kadar cok etkiledi ki hayatım değişti. O çocuğu arastirmaya basladim ve ogrendim ki kendisi mahmut efendi tarikatana bagli. Sonra bende o tarikati arastirmaya basladim. 1 ay oluyor ben bir yerden onlarin dergahinin adresini almistim gitmek icin ama bir turlu gidemedim, ders ve sinavlar yuzunden. Bugun de ruyamda mahmut efendi hz. gordum. Yanımdan geciyordu ve ben onun oldugunu bilmiyorum. Sonra birisi bana dedi ki bu mahmut efendi hz. Ben hemen peşinden koştum ona yetişmek için ama o bi sinifa girmisti ve o sinifta erkekler ve benim ilgimi ceken o cocuk vardi. Sinifa giremedim kapinin onunde bekledim konusmak için. Birden herkes dagilmaya başladı ve mahmut efendi hz. gitmisti. Ruyamda bir bayan daha vardi bana carsafi nasil giyecegimi gosteriyordu ve oyle de uyandim.
Ben kendim de suan carsaf giyiyorum daha yeni yeni kapandim. Bu ruya nedemek oluyor bir mesaj mi yoksa beni tarikata mi davet mi ediyor anlayamadim.

F

fatihküçük

Kayıtsız
Misafir

Selamünaleyküm, ben rüyamda mahmut efendi hz. lerini gördüm, tekerlekli sandalyeyle çarşambadan yavuz selime kadar götürdüm. Sonra bir minibüsesle gitti. Muhammed keskin de el arabasıyla birşey taşıyordu. Rica etsem rüyamı yorumlarmısınız.

bukehanım

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz

Esselamün ve Rahmetullah. Ben rüyamda Mahmud Efendi Hz.'nin torunu gibi çok samimi bir yakını olarak gördüm kendimi. Uyku odasında sabah olmuş herkes uyanmış hanım annemiz normal yatakta oturmuş bize gülmekte bende yer yatağında gülüyorum öyle mutluyuzki sanki benim dedemmiş öyle gülüyorki öyle mutlu ki Efendi Hz.'lerimiz. Rabbim hayırlara çıkarsın inşAllah.

I

ido baş

Kayıtsız
Misafir
Efendi babayı rüyamda gördüm

Selamün aleyküm ...

Rüyamda efendi hzlerini gördüm.. Rüyam şöyle ; cami cemaatinden çıkıyoruz caminin şekli arı kovanı gibi cemaat alttan doğru çıkıyor efendi baba da merdivenlere doğru sırtını yaslamış ayakka tesbih çekiyor, boyu da uzun mübareğin 2 metre felan var. Ben efendi babayı görüp hemen cemaatin arasından sıyrılıp yanına gidiyorum. Efendi babanın yanında kimse yok sadece ikimiz, selam veriyorum, efendi baba beni görüyor tebessüm ederek gülüyor gene sen mi geldin diyor. Ben de efendim sizi Allah için çook seviyorum, sizin yüzünüde ki güzellik beni çook etkliyor. İşte öyle derken ben kendisine efendim benim işim ne oldu diye soruyorum o ara annem beni her zaman ki gibi sabah namazına kaldırıyor..

Böyle bir rüya gördüm yorumlayabilir misiniz.. ayrıca ben her hangi bi cemaate bağlı değilim ama gönül bağım var efendinin cemaatine.. cübbeli hocamızın aralarda sohbetine giden biriyim..

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm;
Yerde tahiyyat oturuşundayım, rahle hizasında önümde arapça kitap var kitabın herhangi bir sayfası; açık bayağı ileri de ise Mahmud Efendi Hz. var.

Üst Alt