• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Kur'an-ı Kerim okumak

zeymer

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
kuran

Merhabalar
Ruyamda bir din alimi gordum. Onunde rahle uzerinde kuran vardi. Babamda yaninda yerde bir cizgi cizip hocanin orada okumasi istiyor. Yorumlarmisiniz lutfen

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba rüyaniz hayır olsun inşallah.
Rüyada Kuran-ı Kerim görmek ;
bütün iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Çok hayırlı bir rüya olan Kuranı Kerim rüyayı gören kişinin Allah cc. tarafından korunduğunun ve sadece O cc. yardımı ile içinde ki sıkıntıdan kurtulabileceğinin ifadesidir.

Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir." ... Sabır, insanı ruhen olgunlaştırır, geliştirir ve namaz Allah'a yaklaştırır..

Kuran-ı Kerim Okumak :
Malumdur ki, Kur'ân-ı Kerim Rabbimizin mübarek kelâmıdır, ondan hem hayatta olanlar, hem de ölüler için şifa ve rahmet vardır ...

Rüyada Kur'ân-ı Kerîm âyetlerini Kur'ân'ın üzerinde okuduğunu görmek, şeref ve sevinç tacıdır. Ve rüya sahibi için yardıma delâlet eder.

Bir kimsenin rüyasında İslâm âlimlerinden bir âlimi görmesi;
o kimsenin değerinin yüksek, herkes tarafından övülen ve bildiği şeylerle amel eden bir kişi olduğuna yada olacağina işaret eder.
rüya sahibinin ilminde yükselmesine delalet ettiği gibi, bolca nasihatte bulunmaya, ferahlığa ve sevince yorumlanır.

yaşantımda nasihatlere önem veririm ve dikkate alırım.
her insan farklıdır evet ama yaşananlara baktığımızda genelde aynı hatalar yapılır ve sonuçlar ,netice hemen hemen aynı olur. bizzat yaşamadığım halde etrafımda yaşananları görüp ibret aldığım,bazen de Bir musibet bin nasihattan iyidir dediğim olmuştur ..

ama Nasihat dinliyene verilir..
Eğer akıl sahiplerinin öğütlerini can u gönülden dinlemezsen
Cihan, o öğüdü sana bir gün acıyla öğretir...

unutma Bedava peynir sadece fare kapanında olur. sırıtık.:,
selametle..

duaa..

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm gonul ablam. Rüyamda sevdigim arkadasım kuran okuyordu. Ona agzına saglık diyordum, devam et diyordum, devam ediyordu. Kuranı cok güzel okuyordu, sadece siccin kelimesini duydum. Sonra arkadasımın sesi degismeye basladı birden, sesi cin sesi gibi olmaya basladı arkadasım kuran okurken, baska seslerde vardı ve ben korkmaya basladım uyandım. Rüyamı yorumlarsan cok sevinirim ablacıgım Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, rüyaniz hayır olsun inşallah.
Rüyada kuran-ı kerim okunduğunu duymak;
arkadaşınız için kuran okuduğunu görmek anlamına gelir ve bu onun hakkında, en hayırlı rüyalardan biri olup, hasta ise şifa bulmaya, kederli ise üzüntüsünün geçeceğine, borçlu ise borcundan kurtulacağına, zorda ise feraha ereceğine işaret eder.

Sizin onu dinlediğinizi görmeniz ise seninde hakkında hayırlı gelişmeleri müjdelemektedir.ve size biri nasihat verirse dinleyin selametle...

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada kuran okumak

Selamun aleykum Gonul sizim hanim,

Annem ruyasinda kuran okuyormus ama tam olarak okuyamamis (gunluk hayatta guzel okur kurani). Okuyamayinca ben aldim kurani elime ve tecvidli okumaya basladim. Etrafimda basortulu kadinlar vardi. Bu ruya neye delal?

Simdiden Allah razi olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada kuran-ı kerim okunduğunu görmek ;
en hayırlı rüyalardan biri olup, hasta ise şifa bulmaya, kederli ise üzüntüsünün geçeceğine, borçlu ise borcundan kurtulacağına, zorda ise feraha ereceğine işaret eder.

"Annem ruyasinda kuran okuyormus ama tam olarak okuyamamis "
Allahu alem onda ki bir eksikliğe....
Sizin okumanızı görmeniz ise ;seninde hakkında hayırlı gelişmeleri müjdelemektedir.ve size biri nasihat ederse dinleyin selametle...

Rüyada Kur'ân-ı Kerîm âyetlerini Kur'ân'ın üzerinde okuduğunu görmek, şeref ve sevinç tacıdır. Ve rüya sahibi için yardıma delâlet eder.

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kuran-ı kerim okunduğunu görmek ;
en hayırlı rüyalardan biri olup, hasta ise şifa bulmaya, kederli ise üzüntüsünün geçeceğine, borçlu ise borcundan kurtulacağına, zorda ise feraha ereceğine işaret eder.

"Annem ruyasinda kuran okuyormus ama tam olarak okuyamamis "
Allahu alem onda ki bir eksikliğe....
Sizin okumanızı görmeniz ise ;seninde hakkında hayırlı gelişmeleri müjdelemektedir.ve size biri nasihat ederse dinleyin selametle...

Allah razi olsun sayin Gonul Sizim.. Annem kusurunu biliyor.. Son bir iki haftadir namazi boslamisti, bu gun yeniden basladi. Allah kabul etsin.
Benim hakkimdaki hayirli gelismelerin mujdelenmesi belki enistemin amca oglu hakkindadir..?? :tamam:.

birumutvar

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Kuran okumak

Selamın aleyküm. Ben rüyamda Kuran okuduğumu hatırlıyorum fakat normalde gayet akıcı okurken rüyada zorlandığımı hatırlıyorum, birde rüyanın farklı bir yerinde vücudumdan kıl kurtlarının çıktığını, tuttuğumu çekip çıkarıp attığımı hatırlıyorum ve ayaklarıma baktığımda onların daha kalın daha fazla ayaklarımda olduğunu görüyordum. Farklı bir kısmında da Gonca Güller gördüm, kırmızıydı bir tanesi çok büyüktü Gonca'sı ... Bir de gelincik gördüm bitki olan .. Bu rüyanın anlamı nedir ? Teşekkür ediyorum.

senemm35

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda yabancı bir genç kızla otururken hafif sesle kuran-i kerim'i makamlı bir şekilde okuyordum. Sesimi sağdan soldan yabancılar duymasın diye temkinliydim fakat meğerse yanımda oturan genç kızın babası duymuş ve o adam da aslında hafızmış. Adamın duyduğunu anlayınca biraz utandım gibi bir his oluştu ve sonra o hafız bana şöyle dedi. Senin sesin tam açılmamış biraz kekik biraz suyla karıştır iç sesini açar dedi ve ben o sırada sabah namazına uyandım. Çok merak ettim tabiri ne olabilir. Şimdiden teşekkür ederim selam ve dua ile.

S

Sclk

Kayıtsız
Misafir
Ruyada Kuran-ı Kerim Okumak

Selamun Aleykum, Ruyada Kuran-ı Kerim Okumak nasıl tabir olunmalıdır? Ben ruyamda Kuran-i Kerim okuyordum. Mutfakta babam ve annem bana beddua ediyolardi. ilk olsun dediler sonra vazgecip kor olsun dediler ama ben okumaya devam ediyordum. Kor olmamistim galiba bitirdikten sonra mutfaga gittim annem beni bicaklamisti bunun anlamini soylermisiniz, cok merak ediyorum.

lamiya

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Kurani-Kerim görmek

Selam Aleykum,
Ruyamda denizin ortasında çok güzel bir gemideyim, çok komforlu bir gemiydi. Etrafımda akrbalarımdan bazı kişiler de vardı. Ben bir kiza kitap önermek istiyorum. Kitapların arasına baktım , ilk elime götürdüğüm kitap Kurani-Kerim oldu. Bu kitap benim evimizde olan kendi kitabimdi. Kitabı elime aldım, Besmele çektim ve hurmetle öpüp başıma koydum. Sonra dedim ki, hayır bunu deyil sana başkasını verecegim. Diger bir dua kitabi verdim kiza, baktim ki o kitabin en son arka sayfasi biraz kopmuş gibiydi.
Önceden teşekkur ederim. Allah razi olsun

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm...

Rüyamda bir kadın bana yüzüğümü uzatıyordu, söyle dedi ne diyeyim dedim...Ta-Sin de dedi. Yüzüğümü aldım Ta dedim Sin der iken biraz zorlandım. Ta-Sin dedim.

Selametle...

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun Aleyküm...

Rüyamda bir kadın bana yüzüğümü uzatıyordu, söyle dedi ne diyeyim dedim...Ta-Sin de dedi. Yüzüğümü aldım Ta dedim Sin der iken biraz zorlandım. Ta-Sin dedim.

Selametle...
Ruyanın, tabiri,
Eğer evli değilsen evlenmeye tabir edilir (Yuzuk)
Evliysen, Hayra tabir edilir.
Ta, mutluluğun gideceğine,
Sin, Makama, izzete, şerefe işaret eder.
Sini zor demen, makamı bir az zor kazanacağın anlamına gelir.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Tabirler için çok teşekkür ederim, mutluluğun gideceği ne demektir acaba bir izah edebilir iseniz mutlu olurum.

Sağolun, Allah sizi var etsin.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Tabirler için çok teşekkür ederim, mutluluğun gideceği ne demektir acaba bir izah edebilir iseniz mutlu olurum.

Sağolun, Allah sizi var etsin.
:D Turkçem için kusura bakmayın,
Yani Mutluluğun kaybolacağı,
Yani, uzuntuye işaret eder.
Sin Makamdır.
Yani kötu gunleriniz olacak, zor bile olsa iyi bir makama gelecek,
ve tanınacaksınız. Ve uzuntu kalmayacak.

dnzz42

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar,rüyamda dedemin Kuran okuduğunu gördüm.Anlamı nedir acaba,şimdiden teşekkür ederim.

Esmaoktay

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm rabbimin selamı üzerinize olsun. 2 rüya bir arada soracağım affınıza sığınarak. Ben Arapçayı kendim öğrendim öğrenmeye çalıştım. Rüyamda bir adam gördüm evde salonda bir erkek ve bu erkeğin elinde kuranı Kerim, şunu okusana dedi okuduğum kelimeyi kalktığımda hatırlamıyordum. Adam kafasını salladı gülümseyerek bende gülümsedim mutlu olmuştum okudum diye. Bu dönemde gerçekte sadece harfleri ezberlemeye çalışıyordum bilmiyordum arapçayı, sonrasında ise yine rüyamda Kuranı Kerim elimde okumaya çalışıyorum ve her bir kelime ışık saçıyor ve yükseliyor özellikle ala kelimesini hatırlıyorum, bir çok kelime vardı yalnız onu net hatırlıyorum. Hangi sureydi hatırlayamadım Kuranı Kerim’in kelimelerinin ışık saçarak kitaptan yükselmesi nedir bu arada şunu da söyleyim ertesi gün uyandığımda namazımı kıldım kuranı elime aldım normal okunuşundan okuyordum, Arapçayı çözene kadar okunuşundanda olsa okuyayım diyordum Arapçasına baktım öyle gözüm kaydı ve Arapçayı daha tam öğrenememiştim sadece harfleri ezberlemiştim etre, ötre, cezim bilmiyordum daha rüyaya kadar ama o gün artık kuranı Arapça okuyabiliyordum eksiksiz olarak. Ben kuranı bana rüyamda öğrettiler diye bakmıştım rüyaya bu yüzden sizce başka anlamı var mı ne olabilir? Hakkınızı şimdiden helal edin.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamün aleyküm rabbimin selamı üzerinize olsun. 2 rüya bir arada soracağım affınıza sığınarak. Ben Arapçayı kendim öğrendim öğrenmeye çalıştım. Rüyamda bir adam gördüm evde salonda bir erkek ve bu erkeğin elinde kuranı Kerim, şunu okusana dedi okuduğum kelimeyi kalktığımda hatırlamıyordum. Adam kafasını salladı gülümseyerek bende gülümsedim mutlu olmuştum okudum diye. Bu dönemde gerçekte sadece harfleri ezberlemeye çalışıyordum bilmiyordum arapçayı, sonrasında ise yine rüyamda Kuranı Kerim elimde okumaya çalışıyorum ve her bir kelime ışık saçıyor ve yükseliyor özellikle ala kelimesini hatırlıyorum, bir çok kelime vardı yalnız onu net hatırlıyorum. Hangi sureydi hatırlayamadım Kuranı Kerim’in kelimelerinin ışık saçarak kitaptan yükselmesi nedir bu arada şunu da söyleyim ertesi gün uyandığımda namazımı kıldım kuranı elime aldım normal okunuşundan okuyordum, Arapçayı çözene kadar okunuşundanda olsa okuyayım diyordum Arapçasına baktım öyle gözüm kaydı ve Arapçayı daha tam öğrenememiştim sadece harfleri ezberlemiştim etre, ötre, cezim bilmiyordum daha rüyaya kadar ama o gün artık kuranı Arapça okuyabiliyordum eksiksiz olarak. Ben kuranı bana rüyamda öğrettiler diye bakmıştım rüyaya bu yüzden sizce başka anlamı var mı ne olabilir? Hakkınızı şimdiden helal edin.
Aleyküm selam, Allah razı olsun. Sorun yok. Helal olsun.

İlk rüyanızı tabir edersek, bu çok hayırlıdır. Bolluk, esenlik, şifa, huzur. Zaten adı-üstünde Kuran okuyoruz, kötü birşey düşünülemez. Ayrıca kuvvetli bir imana da işarettir.
Ardından gülümsemeniz, ağır başlı ve güçlü olduğunuza işarettir.

İkinci rüyanız, Kuranın ışıklar saçarak yükselmesi, Allah'ın sizi koruması, bunun yanı sıra çok mutlu olmaktır. Nefse uymamaya işarettir.
Kuranın yükselmesi, şu sebepten ola bilir, imanınızın kuvvetlenmesi için olan Rahmani bir rüya olabilir. VeKuranın kudreti size gösterilmek istenmiş ola bilir.

Şimdi size rüyada bir dilin hakikî manâsı ile öğretilmesi, Rahmani bir rüya ola bilir. Mucizevî bir rüya ise, elbette tabirini bilmekten aciziz.
Zira, bir zamanlar Hz.Ademede farklı diller öğretilmişti.

Hz.Aişe, Kuranı tam okuyamayan, okuyunca zorlanan kişiler için, onların kuran okurken bir sözde yaptıkları her yanlışın sevap olduğunu buyurmuştur.. Selâmetle..

Esmaoktay

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam, Allah razı olsun. Sorun yok. Helal olsun.

İlk rüyanızı tabir edersek, bu çok hayırlıdır. Bolluk, esenlik, şifa, huzur. Zaten adı-üstünde Kuran okuyoruz, kötü birşey düşünülemez. Ayrıca kuvvetli bir imana da işarettir.
Ardından gülümsemeniz, ağır başlı ve güçlü olduğunuza işarettir.

İkinci rüyanız, Kuranın ışıklar saçarak yükselmesi, Allah'ın sizi koruması, bunun yanı sıra çok mutlu olmaktır. Nefse uymamaya işarettir.
Kuranın yükselmesi, şu sebepten ola bilir, imanınızın kuvvetlenmesi için olan Rahmani bir rüya olabilir. VeKuranın kudreti size gösterilmek istenmiş ola bilir.

Şimdi size rüyada bir dilin hakikî manâsı ile öğretilmesi, Rahmani bir rüya ola bilir. Mucizevî bir rüya ise, elbette tabirini bilmekten aciziz.
Zira, bir zamanlar Hz.Ademede farklı diller öğretilmişti.

Hz.Aişe, Kuranı tam okuyamayan, okuyunca zorlanan kişiler için, onların kuran okurken bir sözde yaptıkları her yanlışın sevap olduğunu buyurmuştur.. Selâmetle..
Allah razı olsun çok teşekkür ederim Selametle

Üst Alt