• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kararsız kaldigini görmek

M

mehmetyerli

Kayıtsız
Misafir
Selamün Aleyküm,

Rüyamda iki katlı bir markete akşam saatleri kapanmak üzere iken alışverişe gidiyorum. Cebimde az miktarda bozuk para var. Marketin ilk katına hızlıca göz atıp yukarı çıkıyorum. Orda çalışanlar da var. Ben kendi başıma orda bulunan nescafe ve çikolatalı gofretlere bakıyorum. Orda normalden daha uzun, çoğunluğu yeşil ve sarı renkli poşetlerde, çok çeşitli ve değişik nescafeler ve çikolatalı gofrteler var. Ortam hafif loş olduğu için fiyatları görmekte zorlanıyorum ve cebimdeki paraya uygun bişiler uydurmaya çalışıyorum. Birini alıp birini bırakıyorum, çok kararsız kalıyorum ve çok zaman harcıyorum. Bu arada elimde kendime ait önceden alınmış nescafeler de var. Onların da sonradan almak üzere tezgataki nescafelerin üzerine bırakıyorum. Birden çalışanların orda uzun zaman harcadığım ve kararsız kaldığım için benden rahatsızlık duyduklarını seziyorum. Elimdekilerle beraber aşağıya kasaya iniyorum. Ordaki kasiyer bayan tek tek okutuyor aldıklarımı ve yaklaşık 20 TL tuttuğunu söylüyor. Bense şaşırıyorum ve fişe bakıp fiyatlarını tekrar soruyorum. Elime aldığım paketin altı veya yedilik ince uzun paketlerden oluştuğunu farkediyorum. Elimi cebime atıp paraları çıkardığımda zannettiğimin aksine cebimde fazldan kağıt paralar olduğunu görüyorum ve diğer beğenediklerimi almadığım ve fazla zaman harcadığım için hayıflanıyorum. Bu arada yukarda kendime ait olan nescafeleri hatırlıyorum ama almak istememin uygun olmayacağını düşünüyorum.

Rüyamı tabir ederseniz sevinirim. Teşekkürler, iyi günler.

İstanbul'dan Mehmet Yerli yaş 25, mühendis, bekar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam..Hosgeldiniz kardesim Ruyanizi okur iken bile celiskiye girdim Yoruldum..
bir turlu karar veremedim.. kendi kararsizliginizin enerji dairesinde biraz daraldim sanki...
Yoksa Siz basak veya ikizler burcundan misiniz?
Ruyada Para: Her konuda güçlülük..kararsizlik cekiyorsunuz..seklinde yorumlanir.. maddi durumunuz Hamd olsun iyide bu nimetti
geregi gibi kullanmayi ogrenirsiniz insallah..
En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir…

Siz boyle basit bir cikolatada bile kararsiz iken yarin evlilik seciminde ne yapacaksiniz..?
Bazı insanlar günlük yaşamında karar vermeyi gerektiren bir durumla karşılaştığında kolayca karar veremez.
Ne yiyeceğini, ne giyeceğini, nereye gideceğini ,hangi meslegi ,hangi tip kadini sececegini..saatlerce düşünür.

Bu kişilerin bir kısmında da verdiği kararın doğru olup olmadığı konusunun kafalarını sürekli meşgul ettiği görülür.
Kararsızlık, hem kararsızlık yaşayan kişi için hem kararsız kişinin kararsızlığından etkilenen kişiler için çok yıpratıcı bir süreçtir.

Aslına bakarsanız her hangi bir konuda karar vermek göründüğü kadar basit bir süreç değildir. “Ne istediğini ,ne aradigini neye kabiliyetti oldugunu, bilmeyi”, “kendini tanımayı”, “iç isteklerini, gereksinimlerini, zorunluluklarını bilmeyi”, “dış koşulları değerlendirmeyi” ve “sonuçları öngörebilmeyi” gerektirir.
Bu süreçlerden her hangi birisinde yaşanan bir aksama kararsız kalma sonucu yaratır

Karar vermek, öncelikle özgüven gerektirir.
Özgüveni yüksek kişiler daha kolay karar verirler.
Fakat doğru karara varabilmek için bu özgüvenin sağlıklı bir özgüven olması gerekmektedir.
Sağlıklı bir özgüvene sahip kişiler yeterince bilgi sahibi olmadıkları durumlarda konuyu başkasına danışmaktan hiçbir rahatsızlık duymazlar.
Bir kez karar verdikten sonra ise verdikleri kararın doğru bir karar olup olmadığı akıllarından geçse bile farklı bir karar daha mı doğru olurdu düşüncesi akıllarını sürekli meşgul etmez.
Sağlıklı özgüvene sahip kişiler yanlış karar verebileceğini ya da kararı yanlış sonuçlandıysa yanlış karar verdiğini kabul eder.

keşke değil bir dahaki sefere insallah deyip o yanlis karardan bile kendilerine bir ders cikarirlar..
Selamet ile celiskisiz huzurlu gunler guzel kardesim..

Üst Alt