• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kanser olmak

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada kanser olduğunu görmek, sağlık durumunun bozulmasına yorumlanır. Kendinize iyi bakmadığınız taktirde sağlığınızın ve hayatınızın kötü olacağına işarettir.

Rüyada kanser hastalığını yenmek, ondan kurtulmak, sıkıntıdan kurtulmaya, maddi olanakların da genişlemesine işaretle tabir edilir.

Rüyada kanser hastalığının tedavi edilememsi, yaşanacak birtakım sorunlara yorumlanır.

Rüyada kanser olmak, kötülüğü iyiliğinden fazla olan arkadaşa da yorumlanır.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Salih rüyalar hem müjdeleyici hem de korkutucu olabilir. Bu tür rüyalar manevi özellik kazanır ehline tabir ettirilmesi gerekir.

Rüya yorumlamak ile rüya tabir etmek aynı şeyler değildir. Tabir etmek tabircinin o an kalbinde hissettiğidir. Yorum ise daha çok nesnelere verilen anlamdır.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir

Rüyaların bir kısmı anlamlıdır. Bir kısmı ise anlamsızdır.

Rüya tabirleri-yorumları uzmanına sorulmalıdır. Herkesin rüya tabiri (yorumu) yapamayacağını aklımızdan çıkarmamalıyız.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

busramm.

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kanser

hayırlı sabahlar;
rüyamda ben kanserdim ne kanseri bilmiyorum durumumun ağıra gitiğini biliyorum sadece annem diyorki herkese birşeyler yaz. önce ufak bi kağıda yazıyorum sığmıyor sonra herkese özel defter alıyorum anneme babama kardeşime ve samimi olduklarıma yazıyorum yazdıkca ağlıyorum annem babam zor tutuyor kendini ömrümün son günleri. hemde düğünüm varmış gelinlik bakıyorum kınalık bakıyorum saclarım cok uzunmus sözlümün annesi sürekli saclarımı seviyo. teşekkür ederim iilginize iyi günler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli gunler Kardesim Hayirdir insallah..
Allah korusun..Allah hayirlara cevirsin..sizi de Ruh ve moral halinizi ins. duzeltsin..Toplasin..
insanlar niye kanser olur biliyormusunuz..asiri uzuntu, stress, dert, gam, kederden dolayi..
Rüyada kanser olmak, kanser olduğunu görmek: umutsuzluk, keder, en ufak seylere TAKINTI yapmak onemli bir karar oncesi yasanan stresse de delalet eder.....

Bu rüya ayrıca hayatınızın bazı alanlarının sizi duygusal olarak sıkıştırıp yaraladığını gösterir.
ve size bir uyari..bir nasihat..herşeyin hiçbirşey olduğu an parçası gelmeden
Kendine gel kendine!!boyle her seyi kendine dert edinirsen buyuk mutluluklara nasil eriseceksin..
eften püften konulara kafaniza takip kendinize dert ederek hem kendini hem de sevdiklerini YIPRATMA!!!
Kafanızı sakin tutun. ... Problemleri dert etmeyin..zamani gelince zaten her sey kendi kendine cozulecektir..su akar yolunu bulur...
her zorlugun ardinda ferahlik ve nimet vardir!!!
Hayirli, saglikli, huzurlu Gunler..
Allah a emanet olun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
canımoğlum: selamun aleyküm hayırlı cumalar ben Sabahın 6 sında 3.5 aylık oğlumun sesiyle uyandım rüya görüyordum, rüyamda bir şikayetimden dolayı hastaneye gitmişim, bir sürü doktor başımdaydı. Beni ameliyathaneye aldılar, kanlı serumlar falan taktılar bana. neden böyle yaptınız ne oluyor dedim. Bir bayan doktor bana kanser var sende dedi, sadece kadınlara mahsus bir kanser dedi. Duyunca kahroldum ağlamaktan ameliyathanedede benim haricimde yatakta yatan 2 tane yaşlı kirli beyaz sakallı dedeler vardı ağızlarındada havalar vardı bana bakıyorlardı . Sonrada oğlumun sesiyle uyandım ama şoktan bir türlü çıkamadım lütfen rüyam ne anlama geliyor yorumlarmısınız ?

Gönül sızım: Ve aleykümselam hayırlı cumalar..
Oğlunuza Maşallah Rabbim nazardan korusun Allah analı babalı büyümesini nasip etsin ..

Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada kanser olduğunu görmek;Ruhsal ve manevi sağlık durumunun bozulmasına yorumlanır.
Kendinize iyi bakmadığınız,kendinize gelmediğiniz taktirde sağlığınızın ve hayatınızın kötü olabileceğine ve deprasyona işarettir.
bir an önce hayatınızdaki negatif bakış açısını değiştirip olaylara pozitif olarak yaklaşmanız gerektiğini göstermektedir...yoksa Kendinize de sevdiklerinize de yazık edersiniz..
sizin her haal, duygu ve ruh sağlığınız bebeğinizi etkiliyor ..
Çocuğun terbiyesi dünyaya gelmeden, anne karnında başlamaktadır. ... Çocuk doğduktan itibaren terbiyenin önemli bir bölümü başlar...ve her şey Annenin ruh hali ile başlar ..

"2 tane yaşlı kirli beyaz sakallı dedeler vardı "

stres ve gelecek endişesi...
Tek önemli vakit vardır; içinde bulunduğunuz an. O an en önemli vakittir. Çünkü sadece o zaman elimizden bir şey gelebilir.
En önemli kişi, kiminle beraberseniz odur. Zira hiç kimse bir başkasıyla bir daha görüşüp görüşmeyeceğini bilemez.
Zamanın kaybolduğunu bilenler, en çok hüzün duyanlardır. Hayatımız kaybedilen fırsatlarla doludur. Aslında iyi kullanılacak olsa, ömür hiç kısa değil.
En büyük tasarruf, zamandan yapılandır. Gereği gibi kullansa, neler başarmaz insan.
selametle...

babamm

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kanser oldugunu duymak

İyi günler.. rüyamda bir ardaşımın halası bana sen kansermişsin dogru mu diyor ve be cok şasırıyorum. daha sonra eve gittiğim de yengemde bana aynı şeyi sölüyor ve ben cok üzülüyorum. ben babamıda bu hastalıktan, kanserden kaybetmişdim o yüzden cok üzülüyorum. sonra cok iyi oldugumu söylüyorum ve bana yürürken tıkandıgmı nefes alamadıgmı söylüyorlar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İyi günler rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada kanser olduğunu görmek,duymak; umutsuzluk, keder, kendine acıma ve affetmemeye işaret eder.Ruhsal ve manevi sağlık durumunun bozulmasına yorumlanır.
Bu rüya ayrıca hayatınızın bazı alanlarının sizi duygusal olarak sıkıştırıp yaralandığını gösterir.
Rüyanız, yaşamınızda üzüntü ve umutsuzluğun ağır bastığı bir yaşam dönemi geçirmekte olduğunuzu, bir an önce hayatınızdaki negatif bakış açısını değiştirip olaylara pozitif olarak yaklaşmanız gerektiğini göstermektedir.psikolojik rahatsızlıklar,fiziksel,bedensel rahatsızlıklari da olumsuz etkiler..Kendinize gelin kendinize!!!
Selametle..

DENİZGÜL

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm hocam, öncelikle size şunu söylemek istiyorum geçmişte ailem tarafından çok üzücü şeyler yaşadığım için psikolojik durumum çok iyi değil. çok sık ağlarım, kendimi çok yalnız hissederim bazen ölmek isterim ama allah korusun öyle intihara falan kalkışmam. geçen bi kriz geldi çok ağladım çok kötü oldum ve rabbime yalvardım benim canımı al diye ilk defa böyle yalvardım, sonra çok pişman oldum töbe ettim bu gece rüyamda kanser olduğumu ve ailemin bana yeni söylediğini ve çok ağır hasta olduğumu gördüm. dizimim arkasından damarlarımın çıktığını ama acı hissetmediğimi ve bunu ailemden gizlediğimi gördüm şuan geçen yalvarışlarım kabul olduğu gibi biR hise kapıldım. ne olur Allah rızası için cevap yazın yorumlayın hocam teşekkür ederim Allah razı olsun.

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Aleykümselam DENİZGÜL kardeşim. Bir çok sıkıntılar yaşamışsınız, zor günler geçiriryorsunuz. Bu zorlukları atlatmak için Allah c.c den yardım isteyin, duadan geri kalmayın. Tam da bu noktada rüyanız size mesaj veriyor... Kendinizi toparlayıp, kendinizle ilgilenmezseniz, hastalık dahil olmaz üzere bir çok sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Uyarıyı dikkate alın. Belkide Rabbim sizi, sizin düşündüğünüzden daha çok seviyor... Bu nedenle size uyarı gönderiyor olabilir. Kendinizi toparlamaya gayret edin. En doğrusunu Allah c.c bilir.

@Ecrin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada kanser olmak

Selam aleykum, ruyamda iş yerinde bayilmişim ve beni hastaneye goturmuşler. Hala baygin haldeyim ve hemsireler teşis olarak aralarinda bagirsak kanseri demişler. Ben onlari duyuyorum onlar beni duymuyor. Kendi kendime dermisim, ben ölücem cocuklarim kucuk daha, namaza yeni basladim ALLAHa cok borcum var, cok erken gibi seyler. Aglıyorum gozlerimden baygin halde yaş akıyor. Ruyami yorumlarsaniz cok mutlu olurum ALLAH razi olsun.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Merhaba.. Ben 42 yasinda 2 kiz cocugu annesi birisiyim.. Ruyamda okulda siniftayim.. akciğer ve yumurtalık kanseri olduğumu öğreniyorum. Önce bana yeneriz gecer gibi sözler söyleniyor. Ama sonra Dr gelip bakınca "hiç zaman yok bu kağıtta yazana göre yarın saçların dökülmeye başlayacak ve 1 ayı bulamazsın" diyor.
Ağlayarak uyandım ve kendime gelemedim hala gerçekten.. yorumunuzu bekliyorum.. çok teşekkürler..

Bulutbey2718

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kardşm ben rüyamda kanser olduğumu gördüm.Ben Suriye de görev yapıyorum. Ve maddi manevi yönden sıkıntılar çekiyorum.Rüyayı gördüğümün gecesi bir arkadaşımın yaptığı büyük hatadan dolayı onunla tartıştım. Yine aynı gece geçmişte yaptığım bir hata dan dolayı pişmanlık duydum üzüldüm ve bu rüyayı gördüm.Kendimi boşlukta hissediyorum.

Üst Alt