• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada inşirah suresi duymak

Yurdagül

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada inşirah suresi görmek rüyada inşirah suresi dinlemek rüyada tabiri inşirah suresi duymak islami rüya tabirleri inşirah suresi görmek
Selamun aleyküm.Ben bir kaç gündür Rabbım'e yalvarıyorum.Ondan bana içime ferahlık katacak,istediğim şeyin O'nun katında makbul olup olmadığını bilmek için bir rüya istemiştim.Ama ne olursa olsun hep bu ruyayı hatırlayacam ve hep umut edıcem o ıstedığim şey hakkında diye dua etmiştim.Günler sonra bir rüya gördüm,rüyanıın öncesi eski erkek arkadaşımın babasına su verdiğimle başlıyordu,sonra ben yolda yürürken küçük bir erkek çocuğun dediğni sanarak kulaklarımda yankılanan son ses:İnne meal usri yüsren olmuştu.Baştakı görduklerım saçma geldiği için bunun istediğim rüya olduğuna emın olamadım,sizce yeterlı mı bu? Şimdiden Allah razı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve AleykümSelam Rüyaniz Hayr olsun..
Fe inne meâl usri yusra...İnne meâl usri yusra".
"Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır."
İnşirah Suresi 5.-6

Rüyada insirah süresini veya ondan bir parçayi okudugunu yahut kendi üzerine okundugunu görmek;Ibn-i Sirin'e göre,
bu Sureyi rüyasında tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu görenin zor işleri kolaylaşır.
Kirmani diyor ki: Işi görülür. Içindeki sıkıntıyı atar. Ferah ve sevince nail olur.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Zahmetten sonra rahata çıkar. Hastalıktan muhafaza olur.
Abdulgani şöyle diyor: Cenab-ı Hakk göğsünü Islamla genişletir. Bir adamdan iyilik görür. Işleri kolaylaşır. Kederi dağılır.

İnşirâh…İnşirâh…İnşirâh…Hâra düştüm,dilime kan değdi yüreğime od.Dâra düştüm Ey Rab bana bir inşirah..
Ah-u efgânımı bir dinleyiver, bu gece çok karanlık…katran karası olmuş göğsümü bir açıver…Daraldım…Bir bakıver..
Rabbim, bir inşirah rahatlığı ver kalbime .. 'kendimi kendi üzerime atılmış bir suç gibi hissediyorum..
“Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?”(inşirah/1)

Unutmayin!!! Herşeyin bir vakti ve zamanı var...
"Bismillahi mecraha ve mürsaha (Nuh dedi ki geminin yüzüp gitmesi de durması da Allah'ın adıyladır)" (Nuh, 71/41)

inşirah beklenmez inşirah'a gayret edilir fiili ve kavli dua edilir bundan sonra mevlamız hazretlerinin tecellisi beklenir ...
inşaAllah gayret edip!! manevi inşiraha erenlerden olalım (amin amin amin )Selametle..

Yurdagül

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ablam Allah razı olsun senden.Senın verdiğin fikirler sayesınde artık haramlardan uzak duruyorum,üstelik kapandım.Nefsimi yendım,inş. diğer kardeşlerime de yön vermek için en uygun vakitte bir yazı paylaşacağım.Kimbilir belkı onlara da ben vesile olurum..Selametle kal...

8823

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
inşirah suresi

Selamun aleykum, ablacım rüyada inşirah suresini oku diye birses duydum ve elimden geldiğince okuyorum ne anlama geliyor acaba teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve AleykümSelam Rüyaniz Hayr olsun..
Fe inne meâl usri yusra...İnne meâl usri yusra".
"Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır."
İnşirah Suresi 5.-6

Rüyada insirah süresini duymak,görmek;
zor işleri kolaylaşır,içindeki sıkıntıyı atar. Ferah ve sevince nail olur.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Zahmetten sonra rahata çıkar. Hastalıktan muhafaza olur.
Abdulgani şöyle diyor: Cenab-ı Hakk göğsünü Islamla genişletir. Bir adamdan iyilik görür. Işleri kolaylaşır. Kederi dağılır.

İnşirâh…İnşirâh…İnşirâh…Hâra düştüm,dilime kan değdi yüreğime od.Dâra düştüm Ey Rab bana bir inşirah..
Ah-u efgânımı bir dinleyiver, bu gece çok karanlık…katran karası olmuş göğsümü bir açıver…Daraldım…Bir bakıver..
Rabbim, bir inşirah rahatlığı ver kalbime .. 'kendimi kendi üzerime atılmış bir suç gibi hissediyorum..
“Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?”(inşirah/1)

Unutmayin!!! Herşeyin bir vakti ve zamanı var...
"Bismillahi mecraha ve mürsaha (Nuh dedi ki geminin yüzüp gitmesi de durması da Allah'ın adıyladır)" (Nuh, 71/41)

inşirah beklenmez inşirah'a gayret edilir fiili ve kavli dua edilir bundan sonra mevlamız hazretlerinin tecellisi beklenir ...
inşaAllah gayret edip!! manevi inşiraha erenlerden olalım (amin amin amin )Selametle..

İnşirah Suresi (Arapça: سورة الشرح) Kur'an-ı Kerim'in 94. suresidir. 8 ayetten oluşan sure Mekke'de nazil olmuştur. Bu surenin okunması İslam inancına göre insanın sıkıntıların giderilmesini ve kalbine ferahlık lütfedilmesini sağlar.

"İnşirâh" açılmak, genişlemek, sevinmek manalarına gelir. Duhâ sûresinden sonra Mekke'de inmiştir. 8 (sekiz) âyettir. Bu sûrede Peygamberimizin, çocukluğunda risalete hazırlamak üzere kalbinin açılıp arıtılmasından söz edilmektedir. Ayrıca, onun getirdiği dindeki kolaylıklara dikkat çekilerek Allah'a şükretmeye teşvik edilmektedir.
Okunuşu ve Türkçe Anlamı

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
Bismillâhirrahmânirrahîm.
Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.

أَلَمْ نَشْرَحْ لَكَ صَدْرَكَ ١)
1. Elem neşrah leke sadrak.
1. Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?

وَوَضَعْنَا عَنْكَ وِزْرَكَ ٢
2.Vevedağnee anke vizrak.
2.Yükünü senden alıp atmadık mı?

الَّذِي أَنْقَضَ ظَهْرَكَ ٣
3. Ellezî engada zahrak.
3. O senin belini büken yükü

وَرَفَعْنَا لَكَ ذِكْرَكَ ٤
4.Ve rafeğnâ leke zikrak.
4. Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?

فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا ٥
5. Feinne meal usri yusrâ.
5. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا ٦
6. İnne meal usri yusrâ.
6. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.

فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ ٧
7. Feizâ ferağte fensab.
7. Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul,

وَإِلَى رَبِّكَ فَارْغَبْ ٨
8. Ve ilee rabbike ferğab.
8. Yalnız Rabbine yönel.

Üst Alt