• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Hz Muhammedi (sav) görmek

Ramazan123

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Esselâmü aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuh Rüyalarımda peygamber efendimiz iki cihan güneşi HZ MUHAMMED SAV. beş veya altı kere gördüm bu şekilde bir rüyaydı, onu rüyamda en son gördüğümde 18 yaşındaydım ve kendimi kum tanesinden daha küçük hissettim.
Rüyamda başka peygamberler de gördüm ve hepsi sarıklı,cübbeli ve heybetliydi.
Bir yandan korktuğum bir yandan da sevindiğim için buraya yazma ihtiyacı duydum,bu sitede alim birisi vardır diye.
Son zamanlarda rüyalarım cok değişti.Yazdıklarımın içinde tek kelime yalan yok lütfen tabirini yapar mısınız? Acayip merak ediyorum
Rüyalarım şu şekilde;
1)
Peygamber efendimizi (sav) ilk gördüğümde 8 yaşında bir çocuktum,rüyamda bizim köydeki tarlaya teşrif buyurmuşlardı ve yer sofrasında yemek yiyordu karşısında da birisi vardı ve kim olduğunu bilemedim ve Efendimiz ayağa kalktı bana doğru yaklaştı bende ona yaklaştım ve bana tebessüm buyurdu sallallahüaleyhivesellem.
2)
Efendimizi (sav) diğer bir rüyamda siyah mermerden bir sarayın içinde gördüm başında miğferi üzerinde zırhı ve belinde kılıcı vardı.Yine tebessüm buyurur bir vazitte bana doğru yaklaştı aramızdaki mesafe yok denecek kadar azdı,
bana yaklaştığı sırada arkamda birisiyle konuşuyordu fakat konuştuğu kişinin kim olduğunu göremedim ve İki Cihan Serveri 'nin sesini duyamadığım için çok üzüldüm.

3)
Bu rüyamda Efendimizi (sav), Sahabe Efendilerimizi (r.a) ve 4 büyük halifeyi gördüm Allah (cc) hepsinden razı olsun.
Bu rüyamda herkes savaşta veya savaş hazırlığı yapıyor gibiydi.Herkesin başında miğferler,üzerlerinde zırhlar ve bellerinde kılıçları vardı. Bu rüyamda sahabe efendilerimizi tanıyamadım ancak Efendimizi ve 4 büyük halifeyi tanıdım yani her rüyamda olduğu gibi Allah CC kalbime ilham etti.

4)
En garip ve en tuhaf rüyam bu
bu rüyamda Efendimiz karşımda duruyordu yanımızda hiç kimse yoktu ne zaman ne mekan...sadece ışık vardı.
Efendimizle aramda 2 metre kadar mesafe vardı o bana baktı ben ona (sav). Mubarek yüzünü ve bedenini en ince detayına kadar hatırlıyorum gözleri simsiyahtı, boyu benden biraz uzun ve heybetliydi.Başında sarığı,cübbesi ve şalvarı vardı,
onu gördüğümde net gördüm sabah aydınlığı gibiydi ama konuşamadığım için (bende hata olabilir cok günah işledim ve cok istiğfar edip İslama yöneldim) hayal kırıklığına uğradım.
Rüyanın devamında 4 büyük melek hepsi yere diz çökmüş vaziyette (kıyafetleri sarık, cübbe vs nur gibi parlıyordu)
yan yana dizilmişti hepsi ve önlerinde (Bunu yazmamak için istiyorum şirk olacağından korkyorum ama elimden bişey gelmez merak işte...)
Allahu Teala rüyama insan suretinde tecelli etmiş vaziyette 4 büyük meleğe emir veriyordu.Sonra melekler uçtu gitti
bende melekler uçtuktan sonra Allah a yaklaştım aramızda mesafe yok denecek kadar azdı.Sonra uyanmışım.

-Duyduğuma göre Allah rüyada görülmezmiş,yorumu yapacak kardeşime de (rüyada Allah görülmez) delillerimi sıralayabilirim.
1-Allahu Teala Hz Musa as' a ağaçtan tecelli etti. (buna TECELLİ-İ SURİ denirmiş)
2-Efendimizin olduğu rüyaya her ne cihetle olursa olsun şeytan bulaşamaz.(bunu kendisi buyurdu sav)
3-İmam-ı Azam Ebu Hanefi RA ' DA rüyasında Allah ı cc 99 kere görmüş
4-Efendimiz de miraç olayından başka Allah ı rüyasında görmüş.(O (sav) buyurdu ki :'' Rüyamda göğe yükseldim ve rabbimi mekandan münezzeh bir şekilde gördüm'' demiş)

Benim getirdiğim huccet bunlar.
En son iki rüyayı 18 yaşındayken gördüm şimdi 19yaşındayım.
Tabirini yapacak olan kardeşimden ALLAH razı olsun.
Çok uzun olduğu için diğer rüyalarımı başka zaman yazmak isterim yöneticilerin izni olursa.:)cfbrvo

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam ve rahmetullahi ve berekatuh Rüyaların hayr Olsun. her Rüyanin cevabida Yorumu kendi yaşantınız içinde olduğunu unutmayınız..
Rüyaniz Hayr olsun..
Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek;
büyük bir nimet,bir ikramdir..Hadis-i Şerife "Beni rüyada gören elbette cehenneme girmeyecektir" buyurulmuştur.

Efendimiz’i rüyasında gören kişiye bir sır ,bir mesaj verilmiştir. Ne olduğunu anca her kes kendi kalbinde bilir...
Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

Sevgili kardeşim zor günler geçiriyorsunuz ,yada nefsiniz ile ruhunuz arasında gel-gitlerdesiniz..
Allah yar ve yardımcın Olsun.
Nefsinizle ruhunuz arasında öyle bir savaş var ki tedbir almazsanız ;bu savaş ;size akli, ruhsal, psikolojik olarak zarar verebilir..

Sebepsiz gibi Başımıza gelenler aslında kendi ellerimiz ile yaptıklarımızdır..selametle..

rüyada Efendimizi (sav), Sahabe Efendilerimizi (r.a) ve 4 büyük halifeyi görmek;
Çok cömert ,Adil ve dürüst bir insansınız ve vicdanlısınız; bu özellikleriniz sayesinde İnşaAllah Hu Rahman Hidayette,ve Selamette erenlerden olacağınıza yorumlanir..
onların aydıklık yolundan giderek dünya ve ahiret saadetini gerçekleştirmeye, İslam toplumunun güç ve kuvvet bulmasına alamettir..

Bence gördüğün rüya, Sana İlahi bir mesaj ve senin ruh halini, ruh güzelliğini anlatmakta, bu ruh güzelliğinin hak ettiği şeylere kavuşacağını simgelemekte.

Rüyada Allah cc. görmek,;
rüyayı gören kişinin arif kimse olduğuna, hidayete ermeyi ve hikmete kavuşmayı da başaracağına işaret eder. Çok hayırlı bir rüya olduğu şeklinde kabul edilir ve rüyayı gören kişinin dualarının da, tövbelerinin de kabul olacağına işaret ettiğine yorulur.
Allah yolunu izleyip, onun emirlerine uyduğun ve Peygamber efendimizin sav. sünnetlerini yerine getirdiğin sürece korunacağını, işlerinin hep yolunda gideceğine işaret edebilir.

Gördüğünüz rüya inanılmaz güzel anlamlar taşımaktadır ve bizlerin bilgisi, görgüsü, aklı, zekası bu rüyayı tam olarak yorumlamaya yetmez. Ancak inanıyorum ki bu rüya Allah’ın birliğini, Dünya’daki 4 ana dinin kaynağının bir olduğunu, beraberliği, Dünyadaki bütün insanların aslında Adem ile Havva’dan geldiğini, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için mesajını verip, düşmanlıkları bırakmamız, doğru yolu bulmamız gerektiğini ifade etmektedir..

Yüreklerimiz bir çöl kadar kurak...Şu mevt olmuş kurak çöl yığını gönlümüzün, haşri ne zaman olacak, ne zaman Hay ile uyanacaz! YaRabb!!
Hangi nurdan şebnemin katre katre süzülecek damarlarımda yol bulacak, sarıp sarmalayacak tevbem ile uyanacağım. ...
Ne zaman Kömür değerindeki ömrüm nur elmasın ile taçlanacak,Bekliyorum huzurun huzur bulduğu rahmet kapında Yâ Rab hidayet eyle lutf u inayet eyle...
çok geç olmadan bu gaflet uykusundan uyandır Bizi..amin..

"Allah(c.c.) dinini düzelten kişinin dünyasını da düzeltir!.. Hz. Ali r.a.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm...

Rüyamda bir evin içinde dolaşıyorum ev çok büyük insanlarda var evin içinde insanlar diyor Resullullah gelmiş gördün mü ? Nerde diye arıyorum en sonunda buldum, ayağına kapandım ya Resullullah banada dua et dedim. Baktı kalk otur dedi, oturdum baktı gözümün içine Allahım onun gözünü aç dedi sonrasında ben bir anda kendimi kaybettim gözlerim yukarı çıktı kendimden geçtim sırtım üstü sandalye ile geriye düştüm yerdeyken ne yaptın bana diyeceğim ama diyemiyorum konuşamıyorum bile yerde emekleme pozisyonunda kaldım.

Selametle.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamün Aleyküm...

Rüyamda bir evin içinde dolaşıyorum ev çok büyük insanlarda var evin içinde insanlar diyor Resullullah gelmiş gördün mü ? Nerde diye arıyorum en sonunda buldum, ayağına kapandım ya Resullullah banada dua et dedim. Baktı kalk otur dedi, oturdum baktı gözümün içine Allahım onun gözünü aç dedi sonrasında ben bir anda kendimi kaybettim gözlerim yukarı çıktı kendimden geçtim sırtım üstü sandalye ile geriye düştüm yerdeyken ne yaptın bana diyeceğim ama diyemiyorum konuşamıyorum bile yerde emekleme pozisyonunda kaldım.

Selametle.
Efendimizin rızasını kazanmışsın..
Diğer bir şey, ettiği dua hayırlı bir dua ise, zengin olacak yani bereket bulacaksın..
Namaz kılmıyorsan, namaza başlaman rica olunur..

Yusuf baba

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bugün rüyamda hayır olur ins. Bir odanın içindeyiz oturuyoruz bir sürü insan var. Disardan bir ses geliyor peygam efendimizin naaşı gelecek diye. insanlar sarık cübbe giyiyor ben de salavat getirmeye basliyorum. Biraz sonra kefenlemis tabut içinde tabutun ağzı açık arabanın üstünde geliyor. Ağlayarak bakiyorum, ileri doğru gidiyor araba park ediyor ben de camdan salavat getirerek aglayarak bakıyorum. Efendimizin naasini da elinde silahlı olan insanlar koruyor... Bir tevil yapar misiniz.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Bugün rüyamda hayır olur ins. Bir odanın içindeyiz oturuyoruz bir sürü insan var. Disardan bir ses geliyor peygam efendimizin naaşı gelecek diye. insanlar sarık cübbe giyiyor ben de salavat getirmeye basliyorum. Biraz sonra kefenlemis tabut içinde tabutun ağzı açık arabanın üstünde geliyor. Ağlayarak bakiyorum, ileri doğru gidiyor araba park ediyor ben de camdan salavat getirerek aglayarak bakıyorum. Efendimizin naasini da elinde silahlı olan insanlar koruyor... Bir tevil yapar misiniz.
insAllah..

evvela, ruyada salavat getirmek, Allahin raziligina, salihlige isarettir.

peygamber icin aglamissin dedigine gore camdan bakarak, hayirli ve guzel bir ruyadir.

ruyan hayirli ruyalar arasinda yer alir.

Üst Alt