• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Hz.İsa ve incil görmek

H

hancermemed

Kayıtsız
Misafir
Selamın aleyküm değerli kardeşler ben sizlerle ilginç bir rüya mı paylaşmak istiyorum ve yorumlarınızı sizlerden rica ediyorum. Rüyam şöyleydi.

Annem ile Türkiye de yaşadığım şehirde ( normalde viyana da yaşıyorum) bir semtten diğerine halk otobüsü ile seyahat ediyoruz. o sırada minibüste 4 tane bizim dışımızda bayan bulunuyordu. bu bayanlar çirkef karakterli insanlar hissi veriyorlardı bana. Sonra annem minibüsten indi ve ben yalnız kaldım sonra elime birden bir incil aldım. o sırada arkadaki kadınlar bana sataşmaya başladı ve nasıl olduysa birden sol tarafımda hz İsa belirdi ve incil den bir sayfa açarak bana gösterdi. açılan sayfada ilk satır ve son satır latin alfabesi ile yazılmıştı fakat sayfanın ortasında arapça yazılar vardı. benden okumamı istedi fakat ben arapça okuyamadığımı söyledim. sonra bir sayfa çevirdi. bu sayfada bir dünya haritası vardı. dünya yı kuzeye bakan kısmında çizilmiş. her ülkenin üserinde bir öküz başı vardı ve bu öküzlerin altın hilalden boynuzları vardı. türkiye nin üzerinde de vardı ama özellikle türkiye siyah bir kalemle karalanmıştı. diğer ülkelerin üzerindeki altın boynuzlu öküzler birbirlerine harita üzerinde paralel çizgilerle geğiyorlardı sanki bir denizci haritası gibi.
sonra uyandım başka da birşey hatırlamıyorum lütfen bu rüyamı bana tabir edebilir misiniz
saygılarımla...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim hoş geldiniz.
V562Z.gif

https://www.islamiforumlar.net/ruya...-paylasmak-icin-uymaniz-gereken-kurallar.htmlTıklayın.

Değerli kardeşlerim rüya yorumları ile ilgili kurallar sizlerin iyiliği için konulmuş kurallardır,
bizler bu kuralları sizlerin yaşınızı, isminizi, evli veya bekar olduğunuzu öğrenmek için değil,
rüyanıza net yorum alabilmeniz için koyduk,
lütfen kuralları dikatlice okuyun,ve uygulayın,ki yorumlar,da rüyanıza uygun ve anlaşılır olsun...!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum baskanim..bu ne tevvafuk gecenlerde burada ABD'nin Holly Cross Üniversitesi'nde Dinler Tarihi Profesörü olan cok yasli ve bilgin olan bir komsum buna cok benzer bir ruya gormus ve beni Turkiye ve Dunya ekonomisi konusunda uyarmisti...
bu kardesimiz gerekli kurallari uyduktan sonra musaadeniz ile Tabir etmek isterim.. Hayirli aksamlar efendim...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamun Aleykum baskanim..bu ne tevvafuk gecenlerde burada ABD'nin Holly Cross Üniversitesi'nde Dinler Tarihi Profesörü olan cok yasli ve bilgin olan bir komsum buna cok benzer bir ruya gormus ve beni Turkiye ve Dunya ekonomisi konusunda uyarmisti...
bu kardesimiz gerekli kurallari uyduktan sonra musaadeniz ile Tabir etmek isterim.. Hayirli aksamlar efendim...

Aleyküm selam hocam, özel bir durum olduğu için konunun kilidini açtım, Bu şekliyle olacaksa yorum yapabiliriniz siz bilirsiniz. Daha sonra mesaj düzeltilip yeniden gönderilirse konuyu birleştirir düzenleriz. Göndermezlerse de yorumladığınız şekliyle kalır. Ancak konunun başlığını değiştirirseniz iyi olur. Malum okadar duyuru yazmamıza ve nasıl mesaj gönderilmesi gerektiğini, nasıl başlık yazılacağını ayrıntılı şekilde anlatmamıza rağmen, ya insanlar yazıyı okumaya üşeniyor ya da okuduklarını anlamıyorlar(kurallara uymayanlar). Bu nedenle başlığı uygun bir şekilde değiştirip yorumunuzu ekleyebilirsiniz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hosgeldiniz Gurbetci Kardesim.. keske burada olup Sizler ile Muhabbet edebilseydik..
ins. bu mesajimi gorurseniz lutfen cevap yazin..Allah RIZASI icin sizin ile sohbet etmek istiyorum.. Siz de bizler gibi iki dünya,iki kültür arasinda gel-gitlerde bocalayinlardansiniz Allahu alem...
imaninizdan şüphem yok lakin İnsan varlığının psikososyal yanı: İnsan içinde yaşadığı toplumdan dogal olarak etkilenir ...

Memed kardesim..Geçici ölüm denilen uykuda görülen garip haller... Niçin ve ne surette rüya görüyoruz? Bu bir fenomendir.
İlk insan'ın yaratılışından bu güne kadar filozoflar, bilim adamları ,psikologlar çeşitli şekillerde açıklamışlar, düşünmüşler, fakat rüyayı kesin bir şekilde belirleyememişlerdir.
Ancak şu kadarını bilmemizde fayda vardır ki rüya, büyük ve soyut bir dünyadır.
Aynı zamanda rüya, icimizdeki bir Ben var Benden icerug Ruh Alemimiz ile de ilişkilidir.
Bu ilişkiyi yakalamak, temiz duygu ve ruh temizliğiyle ancak mümkün olabilmektedir.

Bilirsiniz ruyalarda kadinlar gibi 4 cesittir..
bu 4 Madde ve mana seklindede 4 ayrilir...Simdi ruya cesitlerine beraber bir bakalim isterseniz...

Yaşanılan Rüyalar : Gün içerisinde yaşadıklarımız etkisiyle gördüğümüz rüyalardır. Bizi çok etkileyen , üzerinde çok düşündüğümüz, o konu ile gündüz haşır-neşir olduğumuz,
çok merak ettiğimiz konular hakkında gece gördüğümüz rüyalar. Bunların bir kısmı yorumlanmaya değer olsada bir kısmı sadece ehvam ve kuruntudan ibarettir.

Şeytani Rüyalar : Net olmayan, karma karışık ve seçilmesi zor olan, bir konudan diğer konuya geçen, sadece korku yüklü olan, sarhoşken ve kendini bilmeden görülen rüyalar gibi.
Şeytan tarafından insanı korkutmak için görülen rüyadır. Şeytani rüyalar yalan rüyalardır.

Bilinçaltı Rüyalar : Kişi gündüzleri kendi kafasında kurduğu olayları, yaşadığı olayları gece rüyasında görebilir, buda şahısın kendisi tarafından farkında olmadan gördüğü rüyalardır.

Doğru Rüyalar : İnsanlara bir mesaj vermek için doğruca gösterilmiş, yorumu yapılması gereken, ibret ve ders alınması, iyi algılanması gereken Sadik rüyalar.

Peki Rüya ile amel edilir mi? HAYIR kardesim...
İnsanın sorumlu olduğu saha vardır. Bu da uyanıklık halidir.
Yani insan uyanıklık halinde sorumludur, uyanıklık haricinde uyku ve baygınlık gibi yaptığı işlerden sorumlu tutulmamıştır.
Dolayısıyla insan rüyasında yaptığı iş ve davranışlardan, söylediği sözlerden sorumlu değildir. Hatta bir insan rüyasında dinden çıkacak kelimeler söylese dinden çıkmış sayılmaz.

Sizin Ruyaniza gecmeden genel bir ön bilgiyi konussak derim..Siz de bildiginiz gibi
Batı’da Hz. İsa hakkında şüphesiz ciltlerce kitap yazılmış..lakin her biri farkli oldugu icin asli olmadigi bellidir..Asli nerdedir kimdedir Allahu alem ve nicin gizlendigi ?
nice ihanetleri ve incilin saklanmasi, yok edilmesi kimin cikarina oldugunu az cok bilirsiniz...o kismi gecelim..her seyi Hakki ile bilen Rabbime havale edelim...

yeryüzündeki bütün dinlerden, sadece İslâmiyet, hıristiyanlığın temel inançlarından olan Hz. İsa’nın babasız olarak, iffetli ve dindar bir bâkireden doğduğunu kabul etmiştir.
Yalnız müslümanlar, Hz. İsa’nın peygamber, hem de vahy ürünü olan, içinde hikmet ve nur olan İncil’i getiren büyük peygamber olduğunu kabul ederler.
Hıristiyanların, kendilerine müslümanlardan çok daha yakın kabul ettikleri yahudiler, bütün bu konularda inançsızdırlar ve de
Hz. İsa’yı kendilerinin öldürdüklerini ileri sürerek bununla iftihar bile ederler.
Yahûdiler, Hz. İsa’nın peygamberliğine de, İncil’in vahy ürünü kutsal bir kitap olduğuna da inanmazlar...
Batı alemi ve yahudiler hem kendilerine ,hem kendi peygamberlerine hem de insanlığa ihanet etmiştir...

Rüyasinda hz isa`yi gorenler büyük bir sıkıntı ,celiski ve kararsizlik bir ruh halindeler..Allah cc. Yar ve Yardimcilari olsun...
Rüyaniz hayrolsun, gelecek hayra sakınacağımız şerre bizim için hayra düşmanlarımız için şerre delalet olsun bütün hamdler Alemlerin Rabbi için olsun,Hayirdir ins..
Allah’ın kulu ve Peygamberi Hazret-i İsa’yı rüyada görmek, hayırlı ve mübarek bir insan olmaya delâlet eder.
Çünkü peygamberler hayırlı ve mübarek insanlardır.
Yine onu görmek, çok ibadet etmeye, Allahu Teâlâ’nın rızası için hicrete, kanaatkar olmaya, ilim ve hikmete delâlet eder.
Bazı kere de İsa (a.s.)’ı görmek, zahid, takva, verâ sahibi olmaya ve korkulardan kurtulmaya delâlet eder...
ayni zamanda buyuk bir ihanette de ugriyabileceginiz seklinde yorumlanir..Allahu Alem..

Rüyada, Hazret-i İsa'ya inzal olunan İncil'i görme, mâsivadan alâkayı keserek zühd ve ibadetle Allahü Teâlâ'ya yaklaşmaya delâlet eder.
Kalbden mâsivâ silinip atıldığı zaman, kalbde Allah sevgisinden başka hiçbir şey kalmadigi icin sek, suphe ve vesveselerde olmaz!!
Bazı kere de rüyada İncil görmek geometri ilmine, bildiği bir şeyi âlimlerden nakletmeye; ayrıca kitaba, ressama, zenginliğe, sevinç ve sürura delâlet eder.
Çok kere bu rüya, yalana, bühtana ve namuslu bir kadına iftira etmeye alâmettir. ..Vukuat ise birer mukadderattır kaderin birer yansımasıdır..
'Keşke' sözcüğü yerine 'Bir daha ki sefere insallah demeyi alışkanlık haline getirmeye çalışalim ..hic kimseyi suclamadan
Pişmanlık duymadan daha umutla bakabilelim hayata... unutmayin her görünen seyin birde görünmeyen yönü vardir.

Rüyada öküz görmek, bir kavmin reisi, bir evin, bir şehrin veya bir ülkenin işlerini üzerine alan amiridir. ..Erdoğan Araplar ve Batı için çok değerli
bir marka HAKKI destekledigi icin belli bir sekilde kIRILMALI..diye BATI planlar kurar...Hem Doğu, hem de Batı'da ilginç gelişmeler dinsel, siyasi ve ekonomi degisiklikler yasaniyor...
İslâm âleminde muazzam bir hareket söz konusu. Buhareketlenme küfrü ürkütmüş durumda..Hak gelirse Batil zayii olur o yuzden
Hiristiyan Alemi acilen bir seyler yapmali.. ve HAKKI yok edip batili yani kendi egemenliklerini kurmak istiyorlar..Allahu Alem..

Kâinatın Efendisi; "Mü'min'in ferasetinden korkun O Allah'ın nuruyla bakar" buyurmuş. Mü'min feraseti Allah'ın mü'min kalbe attığı nurdur. O nurla bakabilmek.
Bâtın iste bundan korkuyor..Kapitalizm, Komunizm, v.b. gibi akimlarin kaynagi hep yahudi kökenliler olmustur.
Insanligi sapikliga sürükleyip dünyayi parmaginda oynatmak niyetindeler ve bunu maalesefte basariyorlar.
Muslimanlar Uyanik olun!oyuna gelmeyin..diyordu Dinler Tarihi Profesörü olan komsum
korkarim ki Allahu alem Rabbim en iyisini bilendir ama Hiristiyan Hacli ulkeler Turkiyeyi Suriyeyi kullanarak savasa cekmeye calisacaklar...oynan bu oyunlar Türkiye ve Suriye'yi bir savaşa sürükleyebilir... bu parcalanma ve zayiflik bazilarinin isine ve menfaatine gelecektir...
Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada büyük bir ekonomik kriz yasanacagi seklinde ruyaniz yorumlanir Allahu alem...

Amerika'da son 50 yılın en şiddetli kuraklığı yaşanıyor.Amerika’nın ortabatı eyaletlerinde kuraklık had safhaya çıkmış.
Bu durum tarladaki ekinlerin çürümesine ve gıda fiyatlarının artışına yol açmış.durumda
Amerika'daki kuraklık Türkiye'yi Önlem almazsa olumsuz etkileyebilir..ülkemiz faturası büyük olur...Allahu Alem..

o 4 bayan kimdi biliyormusunuz?..bilmezseniz daha iyi olur Müslümanlar olarak bu günlerde başımızda öyle dünya fitnesi ve öyle musîbet dolaşıyor ki..
Allah’a sığınmaya öylesine ihtiyacımız var ki Öylesine yalnızız ki Üzerimize çullanan musîbetler günahlarımızın kiri ,nefsimizin nefsani baskilari arasinda boguluyoruz sanki...

"Önemli olan seni tamamlayacak ruhu bulmandır... Her peygamberin verdiği öğüt aynıdır: Sana ayna olacak insanı bul..." (MEVLANA)

SEN-İN KİTAB-IN , GÖNLÜNE HİTAB OLUNANDIR....
DAİM KUR-AN DIR BİLESİN...
Selamet ile Hayra kalin.. HAYIRLI HUZURLU BAYRAMLAR..
kgüll..,kgüll..,kgüll..,kgüll..,

Üst Alt