• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Hz.Eyüp Peygamberi görmek

Z

zeynep1325

Kayıtsız
Misafir
Selamün aleyküm.
Size birkaç ay önce gördüğüm bir rüyayı anlatmak istiyorum. Rüyamda çölde sürünen bir adam görüyorum ve ayrıca rüyamda o adamın Hz.Eyüp Peygamber olduğunu biliyorum. Üzerinde eski çul gibi bir kıyafet yerde susuz emekliyor. Sonra karşısına bir aslan çıktı. O aslan ön ayağını yere vurdu ve oradan su fışkırmaya başladı. Hz.Eyüp Peygamber o sudan kana kana içti. Yorumunuzu bekliyorum. Hayır olsun inşallah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleykümu selam..kardesim hoşgeldiniz..
İslâm'da rüya hukukî bir kaynak ve delil değildir. Yalnız gören kişi ile alakalıdır.
O kişi de bu rüyasını hayra yorar ve bu rüya yalnız kendisini bağlar...
Ruyanizi Hayirdir ins. deyip Rabbim hayra cikarsin...

Bir kimsenin rüyada çöl görmesi yalnızlığa yorumlanır..
Rüyada eyyüp (a.s.) görmek:Mihnet ve çileye, hayatta çetin imtihanlara tabi tutularak bunu başarmaya ve sonunda rahmet-i Rahman'a ulaşmaya,
İbn-i Şirin demiştir ki: Aslan görmek; kuvvetli bir düşmanla tabir olunur...
insanin en büyük düşmani kendi Nefsidir..O Aslan ise sizin icinizde her an Sizi Kendi tuzagina dusurmesi icin sizin en zayif aninizi beklemekte Allahu alem...
nefis mi Ruh mu Madde mi Manevi mi?dunyalik mi ahiret mi hangisi daga agir basacak?
ins. icinizdeki Aslanlardan Hakkin aslanini secersiniz de.. üstün çıkan, dünyada da galip gelir.
Nefis hayvânî ve her zaman her seyi kontrolu altinda tutmak ister...
avını, avcısını tanır. Avını celb etmeye,calisir..
hayattinizda ne kadar agir imtihanlara tabi tutulsaniz bile her an Allah a Siginin..

"(Habibim) De ki: Herkes kendi micaz ve tabiatine göre ( çalışıp )
yahud hareket edip) iş yapar.
El-İsra:84
Binaenaleyh ahlak ve insaniyetin en güzel tarifi şudur: Ahlaki, ruhani ve nefsanî olarak insanın dimağ ve kalbinde merkezlenmiş o gizli melekelerin dış hareketleridir. S:21

Kendini niye yalnız hissediyorsun?
ALLAH (c.c.), hiç yarattığı kulu yalnız bırakır mı?
Hz. Mevlana

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Eyyûb'u da hatırla. Hani o Rabbine,
"Şüphesiz ki ben derde uğradım, sen ise merhametlilerin en merhametlisisin" diye niyaz etmişti.(Enbiya Suresi, 83)

"Ey Rabbim! Şüphesiz bütün peygamberlerinin hayatında bizler için güzel örnekler vardır.
Senin nebilerin, resullerin ve elçilerin de dert çektiler. Zulme uğradılar. Bizler için bunlarda da bir ibret vardı.
Eyyub'e (a.s.) bir dert isabet etmişti. Yaman mı yaman bir dertti bu. O, bu derde derman arayacak makamı biliyordu.

O biliyordu Senin, dermanını yaratmadığın derdi vermediğini. Ve Sana el açtı.
Katına açılan ellerinin bir şeyler almadan dönmeyeceğine emindi. Ve dedi ki:
"Ey Rabbim. Sen rahmet edenlerin en merhametlisisin!" Ve Sen ondan derdi kaldırdın Allah'ım.
Bizlerden, eşimiz dostumuz, çoluğumuz çocuğumuzdan,Bu islamiForumlar.net sittesine gelen, yazan, paylasim yapan
ve misafir kardeslerimden de dermana muhtaç olanlar var. Sen onlardan da derdi kaldır...Eyy Rabbim...

Eyyub'un derdine verdiğin derman gibi onlara da derman ver. Doktorda ve ilaçta yine Senin emrinle şifa bulmaya çalışacağız.
Bize doğru doktoru, tesirli ilacı bulmamızı nasip kıl. Hastalarımıza deva, borçlularımıza eda nasip et. Kendimize, ailemizi ve bütün inananlara derman, güzellik ve esenlik yarat.
Vermende sınır yoktur, yaratır verirsin Sen, Yol yoksa, yol yaratır, sonra gönderirsin Sen...
Şüphesiz ki, vermek istemeseydin istemeyi vermezdin Eyy Rabbim

Üst Alt