• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada hurma yedigini görmek

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Es selamünalekum verahmetullahi. Rüyada hurma yedigini görmek nasıl yorumlanmalı?
Rüyamda: Bir aracın içinde arkamda 4 yabancı (müslüman değil) bunları gemliğe otele götürüyoruz. Giderken arkadaşın birini de valizlerle gördük yolda, onuda aldık, ben yolda giderken; yolun kenarlarında şekerlemeler (lokum) var, elimi camdan çıkarıp çıkarıp şekerlemelerden alıp alıp yiyorum.
Bir müddet sonra yol kesilmiş. 50cm civarında kazılmış ve içinde birkaç hamam böceği vardı, yolu geçemiyorum, fakat yolun sağında bir genç bana bir hurma verdi, o hurmayı yedim o hurmanın tadından medine hurması olduğnu söyledim, ben mekke hurması yokmu dedim o genç de; birde bunu bir al dedi o hurmayı da yedim, onun da mekke hurması olduğnu söyledim, sonra geri dödük. Yorumlarınız için allah razı olsun.
Şeref,29,turizm,erkek,bursa/gemlik

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam ve rahmetullahi ve berekatuhu..
Ruyaniza hayirdir ins. diyelim Rabbim Hayra cikarsin..
rüyam da yolculuga cikmaniz;Hayatta yeni bir devrenin başlayacağına işaret eder.
rüyada Yabancı görmek Sıkıntı ve zahmetli bir donem, surecin icinde gecici olarak daralacaginiza ..
Rüyada seker,lokum yediginizi görmek, çetinlik, mesakkat ve sikinti île elde edilecek rizka isarettir..Allahu alem...
rüyada hamam böceği görmesi, güçsüz ve zayıf bir düşman ile tâbir olunur...bazi aksakliklar yolunuzu kesse de hizinizi azalsa da Allah-in izni ile daha guzel bir nimet ve is imkani ile bereketleneceksiniz..
yeterki Sabir ve Dua ile Allah`a Yonelin...ve insanlar ile aranizi bozmayin.. kopruleri YIKMAYIN kim bilir belki bir gun geri donusumunuz gerektiginde o koprulerden gecme ihtiyaciniz olabilir...

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rivayet edilirki; ibn-i Ömer (radıyallahü anhüma) rüyasında hurma yediğini gördü. Rüyasını Rasulullah efendimize anlattı.
Rasulullah efendimiz: “Hurma imanın zevkini kalpte duyulmasına delalettir” buyurdu. Hurmanın birçok çeşidi vardır.
Rüyada hurma görmek yağmura, hurma yediğini görmek o yılda kendisine gelecek rızka delalettir.
Hurma Kuran’ı kerim tilavetine veya depolanan mala delalet eder, denilmiştir.
Medine hurmasi medeni olarak ve tatlilik ile isi baglamaniz..seklinde yorumlanir ..Rabbim her seyin en iyisini bilendir.. Selamet ile Hayra Kalin...

Üst Alt