• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada gökyüzünde Allah yazısı görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yakuphan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Esselam-ı Akeyküm ve Rahmetullahi ve Bereketuhü
Rüyamda gündüz vatki gökyüzüne bakıyordum hava açıktı sadece bir tane bulut vardı ben o buluta dikkatlice bakıyordum ve bulut bir anda arapça Allah yazısına dönüşüyordu ardından içime bir huzur geliyor ve gülümsüyordum.
Acaba rüyamın tabiri nedir öğrenmek isterim.
Allah razı olsun,hayırlı günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykum selam ve Rahmetullahi ve Bereketuhü
Hayirdir insallah bu yasta bu iman ve bu guzelik ve ruya ne mutlu size..Elhamdullilah...

Rüyada gökyüzünde Allah yazısı görmek ;
rüyanız, sizin Takva,iman olgunluguna erismis,manevi huzura ermiş, mükemmel bir karaktere sahip, özel bir insan olduğunuza delalettir..

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
(Gençlik çağı, nefsin kaynadığı, şehvetlerin oynadığı, insan ve cin şeytanlarının saldırdığı bir zamandır. Böyle bir çağda yapılan az bir amele, pek çok sevap verilir.
Ne Mutlu size insallah basladiginiz gibi butun hayattiniz boyunca Allah yolundan ayrilmazsiniz..
Hayirli gunler..

Yakuphan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah sizden razı olsun abla ne güzel demişsiniz inşaAllah dediğiniz gibi biri olabilirim,Allah sizi hayırla mükafatlandırsın,hayırlı günler.

Bilgen

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Allah yazısı görmek

Selamun aleyküm.. Ben bu sabah sahurdan sonra bir rüya gördüm yorumlamanızı rica edecektim.
Eşimle birlikte evimizin balkonundaydık birden hafif bir rüzgar çıktı ve döne döne arapça Allah yazısı ve bazı arapça kelimeler görünmeye başladı gökyüzünde ardından hortum oluştu ve orada uyandım malesef. Şimdeden teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için. Hayırlı günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleyküm selam Hayırlı Ramazanlar..Hayırdir insallah..
rüyanız sizin ve eşinizin,Takva,iman olgunluguna erismis,manevi huzura ermiş bir karaktere sahip özel bir insan olduğunuza delalettir..

Allah sevgisi olmadığı yerde,şefkat merhamet,adalet sabır olmaz.
bunlari bir gun kaybederseniz bilin ki icinizdeki Allah Sevgisini de yitirirsiniz..
birbirinize karşı çok sabırlı, anlayışlı ,sevgi, saygi ile davranirsaniz Allah cc. -in Rahmet ve Sevgisi de her an
uzerinizde olacagina yorumlanir..

en büyük SEVGİ, Allah cc sevgisidir? Biz O’nu cc görür gibi sever, görür gibi inanırız. Allah cc bizi sevdiği için bizim kalbimizde sevgi vardır.
Biz hem O’nu cc hem O’nun cc sevdiklerini hem de O’nu cc sevenleri severiz.
Biz sevdiklerimizin etrafında da sevgi ile döneriz. Ve hep dua üzerine yaşarız.

Allah’ım, bana öyle bir sevgi ver ki sevdiğimin sevgisinden başka hiçbir haram bakış ve hayâl gözüme görünmesin.
Bana öyle bir sevgi ver ki bu sevgi bana hep Sen’i hatırlatsın. Ben sevdiklerimi öyle bir seveyim ki bu sevgi beni her zaman Sana yakınlaştırsın.
Ben sevdiklerimi öyle bir seveyim ki Seni bulmamda bu sevgiler bana vesile olsun.

Ben sevdiklerimi öyle bir seveyim ve sevdiklerime sadakat duyayım ki tüm melekler buna imrensin,
Sen bu sevgiden razı ol ve o sevdiklerim de benden razı olsun.
Rabbim, kalbimdeki tüm sevgilerin bizi Sana yakınlaştırmasını lütfet. Sen’den uzak olan sevgiden de Sana sığınırız...amin.
hayirli gunler..

ruyamruya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Gökyüzünde Allah Yazısı Görmek Nedir?

Selamün Aleyküm.
Ben 2 gün önce rüyamda Allah yazısının arapçasını gördüm Rüyam şöyleydi;Bir yerde Gökyüzüne bakıyordum birden gökyüzüne çok nurlu bir arapça bir yazı belirdi ve allah yazıyordu.Ve ben kendi kendime la ilahe illallah dedim.Ardından anne ve abimi çağırdım onlar geldi ve burada hiçbirşey olmadığını söylediler, baktığımda gerçektende o nurlu allah yazısı gökyüzünde yoktu.Sonra onlar geri gittiler ve onlar gider gitmez gökyüzüne nur içinde allah yazısı tekrar geldi..Ve bu sefer o nurlu yazıdan çok fazla sayıda beyaz kuşlar çıkmaya başladı ve hepsi benim etrafımda toplaşıp beni nurlu yazıya çıkardılar..Allah razı olsun.:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve AleykümSelam Nurlu, imanli kardeşim
rüyanız sizin Takva,iman olgunluguna erismis,manevi huzura ermiş mükemmel bir karaktere sahip özel bir insan olduğunuza delalettir..

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
(Gençlik çağı nefsin kaynadığı şehvetlerin oynadığı insan ve cin şeytanlarının saldırdığı bir zamandır. Böyle bir çağda yapılan az bir amele pek çok sevap verilir.
Ne Mutlu size insallah basladiginiz gibi butun hayattiniz boyunca Allah yolundan ayrilmazsiniz..

Rüyada beyaz kuş:
iman, hayat, umut ve mutluluğun, bereketin simgesidir.Haberdir. Kişinin güzel haberlerle sevinç yaşayacağına ve korkulardan emin olmaniza işaret eder.

Hz. Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâm Rebîulevvel ayının on ikinci Pazartesi gecesi sabaha karşı Mekke’nin Haşimoğulları mahallesinde, Safâ Tepesi yakınında bir evde doğdu.
Bu gün, Mîlâdî 571 yılına ve Nisan ayının yirmisine rastlamaktadır. O gün henüz güneş doğmadan âlem nûr ile doldu.
Âdem aleyhisselâmdan beri babadan evlâda intikal edegelen nûr asıl sâhibine ulaştı..

O’nun doğumunu annesi hazret-i Âmine şöyle anlatıyor: “Doğum ânı geldiğinde heybetli bir ses işittim. Ürpermeye başladım.
Sonra beyaz bir kuş gördüm, gelip kanadı ile beni sığadı.
O andan sonra bendeki korku ve ürpertiden eser kalmadı...

ruyamruya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşşekürler,Allah sizden razı olsun ..

Berat6767

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum arkadaslar.Benim bir Sorum var aciklarsiniz insallah.
Bundan bir sene önce rüyamda onlarca Kusla birlikte bir tane Kusun belinde Gökyüzüne dogru ucdugumu gördüm. Gökyüzüne bir baktim kos koca arapca Allah yaziyor ve Ayda kücük olarak yaninda Allah ismine cok yaklastim kuslarla birlikte öyle uyandim. Gökyüzü mas maviydi ve Allahin ismi beyaz yaziyordu. Ve ucmadan önce yanimdaki akrabama Cousenime sende gel dedim o kafa sallayarak hayir dedi. Önce bir yolu yukari kostum öyle oldu hersey. Almanyadan yaziyorum Saygilarimla
Berat

zümra

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
:selamunaleykum;
Öncelikle yaptıgınız yorumlardan dolayı allah razı olsun, allahın rahmeti bereketi üzerinize olsun ablacım. Bu gün sabah namazından sonra rüyamda evimizin balkonundaydım gök yüzünden bir kablo kıvılcımlar veriyordu etrafa ve gökyüzüne asılı sanki bende korkuyorum yarabbi sıtar ya setar yasetter diyorum ama zarar vermiyor. Ben yaydıgı kıvılcımın bana zarar vermesinden korkuyordum sonra birden baktım beyaz bir bulut şekil degiştirdi ve gökyüzünde arapçayla allah, muhammed yazıyordu, sübhanallah dedim ve içeri gidip annemi çagırdım. Ona gösterdim, sonra o gitti birden baktım o yazının yanında gökyüzünde bir boşluk açıldı ordan bir el çıktı, annemi çagırıyorum tekrar seslenerek, anne bak bu HZ CEBRAİLİN ELİ DİYORUM ŞAŞKINLIKLA İKİ DEFA BİR UZATIYOR ELİNİ BİR GÖKYÜZÜNE DOGRU ÇEKİYOR. Diyorum anne bak ikinci parmaktaki tırnağı büyük bu cebrail a.s dır diyorum. yorumlarsanız çok mutlu olurum allah şimdiden razı olsun.
:selamunaleykum;

Yönetim/Edit;
cümlemizden kardeşim inşallah Allahın rahmeti bereketi ,hidayetti sizin üzerinize de olsun ama rüya yorumu isteyenlerin forumda paylaşım yapması zorunludur..
Bizler forumun sadece rüya yorumlatmak amacıyla kullanılmasını istemiyoruz. Rüya yorumları Gönül sızım kardeşimizin Allah rızası için yaptığı ek bir hizmettir.
Yapacağınız paylaşım sadece bir teşekkür niteliğini taşır. Faydalı bir paylaşım yaparsanız hem kendiniz hem okuyanlar yararlanır.

zümra

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yeni oldugum için daha pek bişi bilmiyorum ama bilgilendirdiginiz için allah razı olsun kardeşim selametle kalın.
YÖNETİM/EDİT:Eyvallah linki okursanız bilgilenmiş olursunuz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
;vealeykumselam:
cümlemizden kardeşim inşallah Allahın rahmeti bereketi ,hidayetti sizin üzerinize de olsun Rüyaniz Hayr olsun

rüyanız sizin Takva,iman olgunluguna erismiş,manevi huzura ermiş mükemmel bir karaktere sahip özel bir insan olduğunuza delalettir..

Rüyada Cebrail as.melek görmek;
Cebrail, meleklerin sultanı ve Peygamberlere vahiy getirdigi icin..
Sizin icin de bir mujde mahiyettinde HAYIRLI bir ruyadir..
Bu sebeple rüyada onu görmek, şeref ve izzete, kuvvet ve müjdeye delâlet eder.
Bu rüyayı gören, hasta ise şifa bulacağına, korkuyorsa korkudan emin olacağına, üzüntülü ise keder ve gamdan kurtulacağına gerçek yaşamınızda bazı endişeler yaşadığınızı ,
Bu endişelerin endişeler insanın güçlü olmasına katkı yapar.

Ayrica Ruyada Cebrail as.görmek, hayatınızda büyük bir çığır açacak önemli bir degisiklik,olacagina yada değerli bir insan ile karşılacağınıza,
Müjdeli bir haber alacağınıza, Murada ereceğinize işarettir...Allahu Alem..
Olaya daha büyük bir pencereden bakın Kişiselleştirmeyin!Olan her Her İşte Bir Hayır ve hikmet Vardır... Olaylara bir de Gönül gözü ile Hikmet ile bakin...
Yarabbi ilim ile iman edenlerden eyle bizi . Sen sabrı cemil kapısına davet edensin
.selametle..

Hayirli geceler..

;vealeykumselam:

acilangul1

zümra

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
allahrazı olsun mekanınız cennet olsun size yapılan her yorumda müjdeler bulasınız inşallah gönül sızım kardeşim esselamun aleyküm allahın rahmeti bereketi hidayeti üzerinize olsun:)

iman güzeligi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamun aleyküm Rüyamda gökyüzünde allah yazisi gördüm sonra o yazi besmele serife dönüyordu bulutlarin arasinda.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleyküm selam Hayırdir inşaAllah..
rüyanız sizin Takva,iman olgunluğuna erişmis,manevi huzura ermiş bir karaktere sahip özel bir insan olduğunuza delalettir..

Allah sevgisi olmadığı yerde,şefkat merhamet,adalet sabır olmaz.
bunlari bir gün kaybederseniz bilin ki icinizdeki Allah Sevgisini de yitirirsiniz..

Allah’ım, bana öyle bir sevgi ver ki sevdiğimin ,helalimin, eşimin,sevgisinden başka hiçbir haram bakış ve hayâl gözüme görünmesin.
Bana öyle bir sevgi ver ki bu sevgi bana hep Sen’i hatırlatsın. Ben sevdiklerimi öyle bir seveyim ki bu sevgi beni her zaman Sana yakınlaştırsın.
Ben sevdiklerimi öyle bir seveyim ki Seni bulmamda bu sevgiler bana vesile olsun.

Ben sevdiklerimi öyle bir seveyim ve sevdiklerime sadakat duyayım ki tüm melekler buna imrensin,
Sen bu sevgiden razı ol ve o sevdiklerim de benden razı olsun.
Rabbim, kalbimdeki tüm sevgilerin bizi Sana yakınlaştırmasını lütfet. Sen’den uzak olan sevgiden de Sana sığınırız...amin.

Gördüğün rüya, hayatınızda kimi dengesizlik ve düzensizlikler ,huzursuzluk ve sıkıntılar olduğunu ifade ederken, sabır ve güçlü inancınla ,Allah'ın İzni ile bunları yoluna koyacağını ve hayırlı işler yapacağını simgelemektedir.selametle..

Yigit54

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada havada/GÖKYÜZÜNDE Allah yazısı görmek

Selamun aleyküm kardeşlerim,
sitede yeniyim ve bir şey sormak istiyorum ben rüyamda siyah bulutlu bir havada bir tane bulutun Allah yazdığını gördüm, arapça mı türkçe mi hatırlamıyorum ama yazıyordu. Bunu gördüğüm sırada gökyüzündeydim. Ama bir yandan da yere inip dayım ve babamla dini sohbet yapıyorduk. Yani bunlar aynı anda oluyordu biraz karışık gibi duruyor ama gerçekten merak ediyorum anlamını. :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleyküm selam Hayırdir inşaAllah..
Rüyada siyah bir havada gökyüzünde Allah yazısı görmek ;
rüyanız sizin Takva,iman olgunluğuna ,manevi huzura erme arayışı içinde olduğunuza delalettir..
Başarılı olacağınıza, zenginliğe, hayır ve iyilik yapmaya devam etmenize işarettir.

Allah sevgisi olmadığı yerde,şefkat merhamet,adalet sabır olmaz..selametle...

Fatma kaymak

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm ben rüyamda evimizdeyim ve yanımda tanımadığım bir adam var pencereden dışarı bakıyoruz ve küçük taneler halinde dolu yağıyor. Her yer bembeyaz oluyor. Ben elimle alıp temmuz ayında karmı yağıyor diye bakıyorum yanımdaki adam hayır bu dolu gibi ama farklı bişey diyor sonra kesiliyor ve gökyüzünde çok farklı bulutlar beliriyor bi tane bulutun üstünde önce çok hafif allah lafzı beliriyor daha sonra harekeleri ile birlikte la ilahe illalah yazıyor ve ben yanımdaki adama gösterene kadar kayboluyor.
Yorumlarsaniz sevinirim teşekkür ederim.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun aleyküm ben rüyamda evimizdeyim ve yanımda tanımadığım bir adam var pencereden dışarı bakıyoruz ve küçük taneler halinde dolu yağıyor. Her yer bembeyaz oluyor. Ben elimle alıp temmuz ayında karmı yağıyor diye bakıyorum yanımdaki adam hayır bu dolu gibi ama farklı bişey diyor sonra kesiliyor ve gökyüzünde çok farklı bulutlar beliriyor bi tane bulutun üstünde önce çok hafif allah lafzı beliriyor daha sonra harekeleri ile birlikte la ilahe illalah yazıyor ve ben yanımdaki adama gösterene kadar kayboluyor.
Yorumlarsaniz sevinirim teşekkür ederim.
vealeykumSelam kardesim.

ruyada tanimadigin adam gormek, bir tabire gore, dostluklara isarettir.

ruyada dolu yagmasi hayira yorulmamistir, aksine kotu bir takim olaylara yorulmustur.

yalniz zayif bir tabire gore, kederlerin bitimine isarettir (bu tabir zayiftir, yani cogu tabirciler bunu kabul etmezler).

ruyanda kar gormussun, yalniz temmuz ayinda yagmis. yazda yani.(soyledigin kadariyla).

Huzura isarettir, yalniz yine de dikkatli olmalisin.

Gokyuzundeki ALLAH (c.c.) yazisina gelecek olur isek,

Rabbinin senin dualarini isittigine, yani dualarin kabulune isaret eder. Sifaya, ve farkli farkli hayirlara isarettir.

Yeniden gokyuzunde LA ILAHE ILLALLAH belirdigini soylemissin,

yeniden dualarin kabulu, mujdelere, isarettir. Ne demisler? Imtihan dunyasi.

Bazen hayir dedigimizde bile kotu sonuclar cikiyor. Iste bu ruyada, oyle ruyalardan ola bilir demekte fayda vardir. suphesiz ki herseyin dogrusunu Yuce Rabbimiz (celle celaluhu) bilir.

Yeniden bu yazi Ahlaka isarettir. Boyle guzel sozlerin hayirlari coktur.

Yalniz. hani bazen ruyanda altin gorursun. ve zengin olacagini sanirsin, mutlu olacagini sanirsin ya.?

iste her ruyayada guvenmemek lazimdir. zira,

bazi tabircilere gore ALLAH (CC) yazisi hayir olsa bile,

La Ilahe Illallah yazisinin hayirla birlikte. hayirsizlik ve ugursuzlukta getirecegini soylerler.

Selametle kardesim, Allaha emanetsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt