• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada evleneceğin kişiyi görmek

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum gönül sizim, bu gordugum ikinci sahsin ruya yorumunuzu etkileyip etkilemedigini sormam bi arkadasimdan kaynaklaniyor.. Ona gore, rüya'daki o ikinci sahsin da rölü varmis, ama o bilirkisi degil.. Ruya yorumunu boyle idi:

"rüyada masada oturmak,anlaşma ,uzlaşma semboludur..
Rüyada cam görmek gerçek yaşamınızda hayata bakış yönünüzle ilgili mesajlar verir.
Rüyada cam kırıklari görmek ;önemli olmayan sorunlara işarettir. Bu küçük meseleler önemli olmamalarına rağmen sizi meşgül edebilir..."

Acaba anlasma veya ulasma derken ne anlamda kast ettiniz?? Ben o gordugum adamla gorusuyordum ama olmadi. Merak ediyorum, ne hakkinda anlasma olabilir diye? Kusura bakmayin, bi arkadasima bu ruya yorumunuzu anlattim ve o da beni iyice meraklandirdi :)

Selamlarimla..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Size cevap olarak yazdıklarım o anki hislerle yazıldı. Şimdi şu an rüyanız yorumlansa belki aynı cümleler bir araya gelmeyebilir.
O nedenle yorumla ilgil gelen ikinci soruları cevapliyamıyorum.
Elimden geldiği kadar açık ve net bir ifade ile yazmaya çalıştım. İlk okuduğunuzda kalbinize ne geldiyse o halde kalın.

fazla merak iyi değil!!fazla merak kediyi de Sevgiyi de öldürür.sırıtık.:,
Hayırlı geceler...

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Sayin Gönül sizim, cok haklisiniz, fazla merak iyi degildir :)) Ilk ruya tabirinizi okudugumda yazinizdan ne anladiysam/hissettiysem oyle biliyim ve sabirla bekleyim.. :)

Hersey icin Allah (c.c.) sizden razi olsun..

şair

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada evleneceğim kişiyi görmek

Merhabalar. Çok etkisinde kaldığım için sorma ihtiyacı hissettim. Yusuf suresini okudum ve çok içten dua edip yattım. Rüyamda evleneceğim kişiyi görmek istedim. Bir arkadaşımı gördüm ve yanında bir kız vardı 'Bak evleneceğim kişi' dedi ve yiyecek birşeyler istedi o an yoğurduğum hamurun taşmakta olduğunu gördüm. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Saygılar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar Kiminle evleneceğim diyerek rüyaya yatılmaz. İnsanın rüyasında gördüğü kişiyi evleneceği kişi olarak kabul etmesi doğru değildir.
Rüya ile amel edilmez.
Çok insana rüyasında "sen filan kişiyle evleneceksin" denildiği halde rüyasında denilen değil de başka birisiyle evlenmiştir. Bu gibi rüyalara itibar edilmemelidir...
inş. bir gün vakti zamani geldiğinde zaten kaderinizdeki insan Sizi bir vesile ile bulup evleneceksiniz bu ne acele.. yaşinizin, kiymettini bilin..
kafanizi bu tip şeyler ile meşgul ederek kendi kendinize baski ve stress yapmayin derim...

Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada hamur görmek;
günlük yaşamın maddi yönleri, kolay geçime, evde berekete, ferahlığa işaret eder.

"yoğurduğum hamurun taşmakta olduğunu gördüm"
çabalarınız sonucunda başarılı olacağınıza işaret eder...ya da bazi konularda sabrınızın Taşması olarak da yorumlanabilir..

Taştı rahmet deryası, Gark oldu cümle asi,
Dört kitabın manası, Lâ ilâhe illâllah.
Kitaplarda yazılıdır, Gönüllerde gizlidir,
Söylenecek söz budur, Lâ ilâhe illâllah.

Sorunlar ,sıkıntılar,yaşanmış ya da halen yaşanıyor Sabr edip, sonra da ilahi adalette sığınabilirseniz Artık sıkıntılarınız Allah-in izni ile sona erer SU AKAR YOLUNU BULUR...

Aşk muhteşem bir deryadır dalmasını bilen"e
Amma Allah a güvenip kendini "teslim eden"e
O denizin derinliğinde ne inciler mercanlar var "gören"e
Lakin ;Burda yüzmek kolay değil atıveriyor "şüphe taşıyan"ı suyun yüzüne
Ya da 'sen boğulmaya mahkumsun diyor "yüzme bilmeyene"
Genç aşıklar takılır mı hiç engellere Mest olmuştur o deryaya
devam eder hiç durmadan yüzmeye
Ne boğulandan ne atılandan "Mevla" o deryaya dalanlardan eyleye
Amin... Amin ... Amin.... Velhamd'ülillahil Rabbil Alemin

duaa..

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum gonul sizim hanim, nasilsiniz? Insallah iyisinizdir.

Size tabiriniz icin bi ruya yazmak istedim. Ablam gecenlerde birini gormus ruyasinda, benim evlenecegim kisiymis. Kore'de calismis, ve Hollanda'ya donmus burada calismak icin. Avukatlik yapacakmis - ama gercek hayatta bir kac ay sonra avukatlik yapacak olan benim insallah :) Turk degilmis, muhtemelen Balkan ulkelerinden biriymis (evlenecegim kisi ile alakali ruyalar nedense hep yabanci cikiyor). Cok duzgun biriymis, gerek konusmasiyla, gerek durusuyla. Bu ruyanin bi anlami var mi bilmiyorum, belki gunluk hayatimizdan etkilendi ablam bilemiyorum.

Simdiden tesekkur ederim.

Selamlarimla.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Hamd olsun iyiyim Ya Siz....Rüyaniz Hayr olsun
ALLAH c.c. gönlüne göre en hayırlısını versin Çok insana rüyasında "sen filan kişiyle evleneceksin" denildiği halde rüyasında denilen değil de başka birisiyle evlenmiştir. Bu gibi rüyalara itibar edilmemelidir...
inş. bir gün vakti zamani geldiğinde zaten kaderinizdeki insan Sizi bir vesile ile bulup evleneceksiniz bu ne acele.. yaşinizin, kiymettini bilin..
kafanizi bu tip şeyler ile meşgul ederek kendi kendinize baski ve stress yapmayin derim...

Rüyada yabancı uyruklu birini görmek;
Bu rüya dışarıdan, hayatınıza gelecek müdahalelerden endişe ettiğinizi anlatıyor,selametle..

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Tekrardan merhaba sayin Gonul Sizim hanim, tabiriniz icin Allah razi olsun.
Ama evlilik icin acele etmiyorum ki, hatta bekarliktan cok memnunum :) Cevremde cok sukur baski da yok (bizim sulalede gec yasta evlilik veya hic evlenmemek normal karsilaniyor).
Ayrica bu guzel dualariniz icin cok tesekkur ediyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Tekrardan merhaba sayin Gonul Sizim hanim, tabiriniz icin Allah razi olsun.
Ama evlilik icin acele etmiyorum ki, hatta bekarliktan cok memnunum :) Cevremde cok sukur baski da yok (bizim sulalede gec yasta evlilik veya hic evlenmemek normal karsilaniyor).
Ayrica bu guzel dualariniz icin cok tesekkur ediyorum.

Merhaba hatice siz benim yazdiklarimi okumuyor halene Kendi bildiğinizi okuyorsunuz...saskn..
ben size evlilikte acele ediyorsunuz demedim..kafanizi bu tip şeyler ile meşgul ederek kendi kendinize baski ve stress ,yapmayin diyorum..
fazla merak iyi değil!!fazla merak kediyi de Sevgiyi de öldürür.
bu rüyalara takilip kalmayin karşiniza Türk asilli yada Türkiye'de yaşayan ama dedeleri Balkan dan gelme biri çıkarsa..Rabbim bilir!!her zaman hayırlısı ile doğru insanın karşıma çıkması için dua edin..Avukat kizim..

Yüce mevlaya ellerini açıp dua ettiğin takdirde zaten rabbim bizi biryerlerde bekleyen nasibimizi karşımıza çıkaracaktır.

""Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru :Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım"""(kasas suresi-24.ayet)

acilangul1

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum Gonul Sizim hanim, yazinizi yeniden okudum ve yanlis anladigimi gordum, kusura bakmayin lutfen :)

Hayirli pazarlar diliyorum, size ve forumldaki herkeze..

zeram

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada evleneceğin kişiyi görmek

Selamün aleyküm hocam, size yaklaşık beş sene önce gördüğüm bir rüyadan bahsetmek istiyorum.Yeni mezun olmuştum üniversiteden, iş hayatımla ilgili çok kritik bi karar verme aşamasındaydım. Ya Allah rızasını gözettiğime inanarak bi fedakarlık yapacaktım, ya da ailemin istediği yönde devam edecektim. (Ki sonra ailemin dediğini yaptım) O gece çok yalvardım, Allah'ın bana doğru yolu göstermesi için. Ve bir rüya görmek nasip oldu. Rüyamda bir okul bahçesindeyim,sıra ve masalar var. Bir veli bir öğrenci ismi okuyorum onlarda gelip sıralara yerleşiyorlar, sıralarda da küçük bir tabelada isimleri yazıyor. Sonra velim olmayan (ben yanılmıyorsam öğretmen olduğunu düşünüyorum), ismini bilmediğim sarışın bir erkek gelip sıraya rahat bir şekilde oturuyor ve rahatlığına şaşırıyorum.Yeşil tişört, beyaz mont ve pantolon giyinmiş. İsmini bile bilmediğim bu kişinin burda ne işi var şimdi diye düşünürken, beyaz isim tabelası hafifçe yükseliyor ve ışıklı beyaz bir isim yazıyor.
O kişi oturduktan bi müddet sonra bana bakmak için geldiğini anlıyorum aslında pek de hoşuma gitmiyor bu durum. Ama ya hissettim ya da bir ses duydum hatırlamıyorum, bu kişi senin için hayırlı diyor. İlk kısmı orda bitiyor.

Sonra da evlenmeyi düşündüğüm başka biriyle çok kötü olaylar yaşadığımı görüyorum. Evlenmeyi düşünürken bir anda kandırıldığımı farkediyorum ve çok büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum, bu olayın sonunda ise bir anda ortam değişiyor ve çok büyük bir vesikalık fotoğraf aşağıdan yukarıya yükseliyor. Ben önce iyi bir insan gibi düşünüyorum yüzünün alt kısmını görüyorum ilk ve yukarı doğru yavaşça görüyorum ama gözlerine gelince bakıyorum ki kızıl ve korkunç, insi şeytan olduğunu düşünüyorum.

Uyandığımda kan ter içindeydim ve sabah ezanı okunuyodu. Sadece şunu diyebildim uyanır uyanmaz Allah'ım yazdıysan boz. Rüyamın ikinci kısmında gördüğüm kişiyle ilgili her şey; kişiler, nesneler, renkler, olay aynısını bir yıl sonra yaşadım. Ama ilk kısımda gördüğüm sarışın erkeğin adı benim için bir işaret miydi sadece bilmiyorum ve merak ediyorum, yorumlarsanız sevinirim. İsim de şuydu EROL OL ve bu isimde birini hiç duymadım.Şimdiden teşekkür ederim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, Rüyaniz hayr Olsun.
EY KAİNATIN MİNYATÜRÜ İNSAN.!
KALBİNİ DANIŞMAN AKLINI KATİB KIL...
VİCDANINI HAKİM AZALARINI MEMUR KIL...
İLK ÖNCE ER ,NEFER ,BİREY ,DÜRÜST OL...
BÖYLECE KENDİ ANAYASANI HAKLAŞTIRMIŞ OLURSUN...

Allah rızası için aklını başına al, gözünün önüne bak, eğitimini tamamla, kendine ve ailene faydalı bir insan olmaya bak ve her şeyin hayırlısını iste.

zeram

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun hocam,benim için önemli ve anlamlandırmakta çelişkiler yaşadığım bir rüyamı yorumladınız, bunun için çooook teşekkür ederim.Şu anda öğretmen olarak çalışmaktayım,bi karar aldım ama doğru ama yanlış rabbim bilir ve şu an mutluyum ve hayatımda manevi anlamda farklı güzellikler yaşadım.Allah yar ve yardımcınız olsun.Ellerinize,aklınıza,ruhunuza sağlık...

MERAKLI42

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Selamın aleyküm. Benimde bir sorum olacak ben bu rüyada evleneceğin kisiyi görme olayını cok kafama taktım, dünde hic aklımda olmayan eski erkek arkadasımı gördüm ama evlilik yok sadece mesajlasıyorduk. Sonra annesini gördüm, benim kayınvalidem mi olcak dedim pek sevinmedim. Çok iyi görmedim cünkü suan bir erkek arkadaşım var ve Allah biliyor ya onunla evlenmeyi cok istiyorum, istihareye yattım onun icin ve hep olumlu cıktı ama o gordüğüm rüya kafamı karıştırdı, yardım ederseniz sevinirim simdiden teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, Rüyaniz hayr Olsun
Kiminle evleneceğim diyerek rüyaya yatılmaz. İnsanın rüyasında gördüğü kişiyi evleneceği kişi olarak kabul etmesi doğru değildir.
Rüya ile amel edilmez.

Çok insana rüyasında "sen filan kişiyle evleneceksin" denildiği halde rüyasında denilen değil de başka birisiyle evlenmiştir.
Bu gibi rüyalara itibar edilmemelidir...
"eski erkek arkadasımı gördüm ama evlilik yok sadece mesajlasıyorduk."
mesajlaştığın için görmüş olabilirsiniz...

"cünkü suan bir erkek arkadaşım var"

Yeni erkek arkadaşın varsa eski erkek arkadaşın ile niye mesajlaşıyorsunuz.............?

MERAKLI42

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Rüyamda mesajlasıyordum gercek hayatta değildi :)

Gönül sızım...
kusura bakmayın yanlış anladım..bu bir bilinçaltı Rüyası

bursa166

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Evlenilecek Kişiyi Görmek

Selâmünaleyküm aylardir kafami karıştran rüyayi size danismak isterim.
Bundan yaklaşık 1 yıl önce ablam(36 yasinda) beni gelinlikler icinde yanimda damatlik giymis bir erkekle gormustu. Biz bursada yaşıyoruz. Rüyayi gördüğü erkegin yüzünü cok net hatirladigini soyledi. Ruyadan 1 ay sonra baska bir sehre geziye gittiginde rüyasında gordugu erkegi gormus konusmus onunda benim gibi ogrenci oldugunu ogrenmis. Yani ruyadan once karsilasmalari olanaksiz.bambaska sehirde daha once gormedigi bir yuzu görüyor ve baska bir sehirde tesadufen karsilasiyor. 1 yildir tanismadim oyle biriyle. Sizce bu ruyanin bir hikmeti var midir.
Karşılaştıkları daha önce bilincaltina girmis insanları gorurmus insanlar ruyasinda ama bu kişiyle daha önce karşılaşma olasiligi yok.
Yorumlarsaniz cok sevinirim hayirli akşamlar

Black09

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bir hıdırellez akşamı gül ağacının dibine çeyizden bir parça konursa evleneceğin kişinin görülebileceğini duydum ve yaptım. Sabah 6 gibi uyandım hicbir rüya görmediğimi farkettim ve güldüm, kesin evde kalıcam belkide evlenmeden ölecem diye. Sonra tekrar uykuya daldım. Rüyamda hic bilmedigim bir yerde bir sürü korkunç insan vardı ve adamın teki bana ne vardı böyle söyleyecek bak allahı üzdün madem o kadar çok istiyorsun evleneceğin kisinin adı ömer dedi. Benim de babamın adı ömer. Bende ona babamdan baska ömer diye birini tanımıyorum dedim, obda iyi düsün deyip çok uzaktan kendini daha önce görmediğim ama kişiyi bildiğim birini hatırlattı. Tam o korkunç insanlar üzerime yürüyecekken ben allahım yardım et dedim ve o sırada uyandım.Uyandıgımda ellerimi sıkıyordum açtığımda elimde gül kokuyodu. Bu rüyanın aslı var mıdır ? Gerçekten söylenen kişi benim kaderimdeki insan olabilir mi ?

Bir misafir

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda normalde adını bildiğim ama yüzünü hiç görmediğim birisiyle yüzyüze geldim ve bilmediğim yerden net bir sesin bununla evleneceksin demesini gördüm. Yaklaşık 1 yıl sonra bu kişiyi gerçekte de gördüm. Bir süre çıktık ve beni terketti. Sizce gerçekten evleneceğim kişi miydi? Tabiki rüyayla amel olmaz ama insan bir umut bekliyor.

Alyadua

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar, rüyada evleneceğin kişiyi görmek ne anlama gelir?
İki defadır rüyamda gelecekteki eşimi görüyorum.Yüzünü falan biliyorum ama uyanınca aklımda adı ve nereli olduğu kalıyor. Rüyanın hepsini hatırlayamıyorum.
Bugün sabah ezanına yakın olacak, yine gördüm. Şu an hayatımda biri var o değildi.
Elini tuttum. Emindim evliydim. Boyu benden oldukça uzun ve güçlü biriydi. Hayal etsem bu kadar olurdu. Onunla bir yemekteydik ve şarkı söyleniyordu. Ben sesim güzel olduğundan benden istemeseler bari utanırım diyordum bu normalde de böyle.

Hatta birlikte bir otobüse binip Osmaniye'ye gittik. İsmi de Hakan'dı.
Uyandığında heyecan içinde kalbim atıyordu. Ve ona özlem duyuyordum.
Dakikalar içinde etkisi geçti. Gayri ihtiyari "Allah'ım hayatımda olan kişi hakkına hayırlı değilse en az üzüleceğimiz şekilde hakkımıza hayırlı olacak şekilde bizi kendi yollarımıza döndür" dedim.
Hayatındaki kişi ateist. Ben inançlı biriyim. Ama bu aramızda sorun oluşturmadı saygı duyduk hep.
Hatta farklı konularda oldu kavgalarımız. İki kere yakın zamanda ondan uzaklaştım.
Hala içimde ondan arada uzak olma isteği vardı.
Ama rüya öncesi ne dua ettim ne bişey düşünüp uyudum.
Benim gördüğüm rüyalar hep çıkar bu sebeple ilk defa kendim tabir edemeyip bu rüya için buraya geldim. Burayı buldum.
Nolur biri yorumlasın. Şimdiden teşekkür ederim.

Üst Alt