• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Esmaül Hüsna Görmek

• Konuyu başlatan sümeyye06
  • Başlangıç tarihi
S

sümeyye06

Kayıtsız
Misafir
Esma-ül hüsna ü tealanın güzel isimleri demektir.
Rüyada Esma-ül hüsna ’ın isimlerinden birini görmek işitmek oldukça hayırlı bir rüyadır ve çok özenle yorumlanmalıdır.
Size çok önemli bir mesaj vermektedir.

Hani Sözler ve rüyalar vardır insanı öze asla götüren..
sözler ve rüyalar vardır insanı yoğuran ve insanlığa insanlığı nasihat veren..
Bir de kelamın en güzeli vardır! Esmaü'l Hüsna gibi sözden öte sözden güzel, insanı Kemalullah'a yaklaştıran.
Insanı ahirete, gelecege hazırlayan.

Rüyada Esmaü'l Hüsna lardan gördüysen veya okuduysan; Allah c.c' yu Hakki ile bilmen, tanıman isteniyor demektir Allah..u alem.
Hani birisi bizi dost olarak görmek istediginde ilk once Onu tanımamızı istediği için en derin SIRlarını sadece bize açıklar ya..bu da öyle bir şey...

Bu Esmaü'l Hüsna dan ruyanızda gördüğünüzü her gün beli bir miktarda okumaya bir baslayın, sonuna da c.c getirin.
Seher vaktinde olsa daha iyi olur ondan sonrası Kerim bakalım mevlam neyler neylerse guzel eyler.
Bakarsınız basiretiniz açılır hikmet sahibi olur ve bu ruyayı neden gördüğünüzü zaman ile kendiniz anlarsınız!

Belkide maddi manevi sıkıntılarınızdan bir çıkış yolu arar iken bu güzel lafzi gordunuz..Allahu alem.

Allah c.c Kerim'dir. Alttaki bilgileri de okuyun inşAllh-u Rahman.

Sen ol dersın herşey dedıgın gıbı olur Rabbım senın yolunda ve sana ımanda nefsımıze sahıp olarak yolunda yurumeyı nasıp et.

İmtihan bitti sanıyorsun ama omuzlarındaki "yazarlar" durmaksızın yazıyor.
Bu öyle bir imtihan ki "Kitap"a bakmak serbest. Gökyüzünden denizlerden ve dağlardan kopya çekmek de.
Bu öyle bir imtihan ki yeryüzünün her köşesinde başında gözetmenler olmadan girebilirsin. Her dilde yazabilirsin cevaplarını.

İptal edilmesi mümkün olmayan bir sınav bu gizli sorularının çalınması mümkün olmayan! Üç saat on beş dakika sürmüyor sınav son nefesine kadar soruları cevaplayabilirsin.
Sınavdan çıkmak yok hemen hep sınav içindesin. Katı kuralları yok.
Sınav esnasında konuşabilirsin yemek yiyebilirsin bilenlere sorabilirsin cevapları.
İki seçenek var yalnız önünde. Siyah ve beyaz.
Bütün yapacağın teslim olmak EL-HALIK. Yaratan halk eden yoktan var edene Teslim olmak..
Kardesim sabr et bunlarda gececek...ins.SIKINTI Stress yanlis anlasilmalar daralmalar hepsi gecici yeterki Siz Dermanı yanliış yerde aramayın!!
Dermanı Derdin Sahibinde aramaliyiz...

Ya Halik!
Sen ol deyince her sey oluverir
Ol de olayim yarattiklarinin arasinda kalayim
Halk ettigin gibi ahlaklanayim
Sen yarattin diye güzel olayim
Hep en güzel kivamda kalayim amin.
Allah'ın cc.isimlerini zikretmek hayatı kolaylaştırıyor
insan gonlunu genisletiyor...

Fahrettin Razi'nin açıklamasına göre Allah'ın isimlerinden her birisi belli bir manaya delalet eder.
Hangi ruha o mana galip gelirse o ruhun o isimle daha sıkı münasebeti bulunur.
Üstelik o ismi zikretmeye devam ederse süratle o isimden istifade eder. Ancak burada insanın aklına hemen
"Hangi Esma'yı günde kaç kez zikretmeliyim?" sorusu geliyor.
Uzmanlar 'İnsanlar hangi ismine ihtiyaç duyuyorlarsa bu ihtiyacı ölçüsünde Allah'ı anmalı' cevabını veriyor.

"En güzel isimler 'ındır o halde bu isimlerle O'na dua edin. O'nun isimleri konusunda haktan sapanları terk edin. Onlar işlediklerinin cezasını çekeceklerdir." (Ar'af 180)

"O'dur O'ndan başka yoktur ilah. En güzel isimler ve vasıflar O'nundur." (Taha 8)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ozen

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüya Yorumu

2 Gecedir Rüyamda Esmaül Hüsna Ve İsmi Azam la Dua Ediyorum Ama Allah c.c un hangi ismini Söylediğimi Bilemiyorum...Sadece Allah ım Sana Esmaül Hüsnayla İsmi Azam la Dua Ediyorum dediğimi anımsıyorum Aynı Rüyanın Tekrarını görüyorum 2 gecedir.....
Biraz Kendimden Bahsedeyim İsmim Elif Duaların Gücüne İnanan Rabbimin Nasip ettiği kadarıyla namazlarımı kılan ve günde 2000 e yakın Esmaül Hüsna dan Rabbimin Bazı İsimlerini Zikretmeye Çalışan Biriyim...
Teşk...

enemuslimin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAHc.c esması- Rüyada esma-ül Hüsna görmek

Selamünaleyküm, rüyamada bir erkek çocuğunun Allah c.c Malikülmülk esmasını yazdığını gördüm ve okudum. Bu rüyamı yorumlamanızı rica ediyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,rüyaniz Hayr olsun..
Allah'ın cc. faziletli Mâlik-ül Mülk İsminin Anlamı ;Mülkün gerçek ebedî ezelî sâhibi demektir.
Hakiki mülk sahibi O dur. Dilediğine verir, dilediğinden alır.
Mülkün, her varlığın sahibi. Herşeyin tek sahibi, her ne varsa O’nundur. Herşey üzerinde mutlak tasarruf yetkisi sadece O’na aittir
.Malın,mülkün Çoğalması sadece Allah'ın elindedir...

"rüyamada bir erkek çocuğunun Allah c.c Malikülmülk esmasını yazdığını gördüm "
önemli bir;Yenilik ve başlangıcın bereketli olacağina yorumlanir...Selametle Hayra kalin...

duaa..

belkibirgün

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada esmaül hüsna söylemek

Selamün aleyküm ben sabaha karşı rüyada Allahın El Kerim ve El Basir isimlerini söylerken gördüm. Rüyada bunları birine kim olduğunu hatırlayamıyorum. Ben bunlardan önce El Basiri söylüyodum sonra El Kerim, benim olsun ben onu çekecem diyodum ama uyandığımda iki ismi de aklımdaydı ve iki ismide zikretmek istedim, tabi bütün mübarek isimlerinin hikmeti çok büyük ama bu ikisini görünce aklıma takıldı. Yorum için şimdiden Allah razı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Esma-ül hüsna ’ın isimlerinden birini görmek işitmek oldukça hayırlı bir rüyadır ve çok özenle yorumlanmalıdır.

Bir de kelamın en güzeli vardır! Esmaü'l Hüsna gibi sözden öte sözden güzel, insanı Kemalullah'a yaklaştıran.

Rüyada Esmaü'l Hüsna lardan gördüysen veya okuduysan; Allah c.c' yu Hakki ile bilmen, tanıman isteniyor demektir Allah..u alem.
Hani birisi bizi dost olarak görmek istediginde ilk once Onu tanımamızı istediği için en derin SIRlarını sadece bize açıklar ya..bu da öyle bir şey...

Bu Esmaü'l Hüsna dan ruyanızda gördüğünüzü her gün beli bir miktarda okumaya bir baslayın, sonuna da c.c getirin.
Seher vaktinde olsa daha iyi olur ondan sonrası Kerim bakalım mevlam neyler neylerse guzel eyler.
Bakarsınız basiretiniz açılır hikmet sahibi olur ve bu ruyayı neden gördüğünüzü zaman ile kendiniz anlarsınız!

Belkide maddi manevi sıkıntılarınızdan bir çıkış yolu arar iken bu güzel lafzi gördünüz..Allahu alem.

Allah c.c Kerim'dir.El Kerim
El-Kerim: Keremi, lütuf ve ihsanı bol, karşılıksız veren, çok ikram eden.
El-Basir: Gizli açık, her şeyi en iyi gören.
Göklerde ve yerde olanlar Allah'ındır. O,cc. içinde bulunduğunuz durumu da, çaresizliğinizi de bilen ve her şeyi en iyi görendir..

belkibirgün

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm gönül hocam.Allah sizden razı olsun okadar güzel yorumlar yapıyorsunuz ki içim gerekten de yorumları okurken rahatlıyor.yaptığınız yorum da'' Belkide maddi manevi sıkıntılarınızdan bir çıkış yolu arar iken bu güzel lafzi gördünüz..Allahu alem''bu yorum gerçekten şuan içimde bulunduğum durum maddi olmasa da menevi bir huzur arayışındayım.açıkçası sizin siteye girip birçok başlıktaki konuları tek tek okuyup irdelemeye çalışmam da hep bu arayış içinde olmamdan kaynaklı.Allah sizden razı olsun ki gerçekten burda okuduğum birçok şey bana iyi geldi.işallah Rabbimin izniyle daha da iyi olacam.sabır herşeyin ilacıdır.Rabbim yar ve yardımcınız olsun...

arap

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada esmaul hüsna okumak

Selamun aleykum hayirli gunler, ruyamda tanimadigim bir mekandan cikarken bir takvimden gozume carpan esmaul husna isimlerini koparip aliyorum ve bir akrabamla yururken Allaha c.c su isimlerini okuyorum, ya hayyum, ya kayyum, ya seddar, ya mennan, ya kerim, ya kadir. Ruyamin tabirini cok merak ediyorum, güne cok güzel başladim selametle. Şimdiden teşekkürler, allaha emanet olun. :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada Esma-ül hüsna ’ın isimlerinden birini görmek işitmek ,almak;

oldukça hayırlı bir rüyadır ve çok özenle yorumlanmalıdır.

Belkide maddi manevi sıkıntılarınızdan bir çıkış yolu arar iken bu güzel lafzi gordunuz..Allahu alem.

svs1453

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada esmaül hüsna görmek

Selamünaleyküm, ben rüyamda esmaül hüsnayı bir çerçeve içerisinde gördüm ve esmaül hüsnanın arkasında bir çerçeve daha vardı. Onun içinde de yırtık bir ayet vardı. Sanki o çerçeveler ya bir mağra ya da bir kuyunun içindelerdi ve o mekanda su vardı, sadece arkadaki ayet ıslanmışdı hafiften.(hangi ayet olduğunu biliyorum malesef)
Yorumlarınız için şimdiden çok Sağolun! !!
Hayırlı günler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada Esma-ül hüsna Alla’ın isimlerinden birini görmek işitmek ,almak;oldukça hayırlı bir rüyadır..

Rüyada Esma-ül hüsna ’ın isimlerinden birini görmek;
işitmek oldukça hayırlı bir rüyadır ve çok özenle yorumlanmalıdır.

Bir de kelamın en güzeli vardır! Esmaü'l Hüsna gibi sözden öte sözden güzel, insanı Kemalullah'a yaklaştıran.insanı ahirete, gelecege hazırlayan.

"esmaül hüsna yı bir çerçeve içerisinde gördüm ve esmaül hüsnanın arkasında bir çerçeve daha vardı"

Allah Teala nın koyduğu sınırlara delalet eder.Allah istemedikce siz istiyemezsiniz...
Kişinin önemli bir konuda kesin ve isabetli bir karar vereceğine, yeni bir başlangıca işaret eder.

Hangi ayet olduğunu biliyorsaniz kendinize verilen mesaj olarak hissenizi alırsınız inşallah..
Sizde eksik olan bir şeyi tamamlamak için ,size özel bir rüya selametle..

Kuranda kendini anlatan ayeti biliyormusun?

Ademden Aleme Açılan Kapı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada ism-i azam rüyasını görmek

Selamunaleyküm.

Geçen senelerde bir rüya gördüm ama tabir ettirememiştim kısmet buguneymis.

Bizim çok sevdiğimiz nir hocamız var hocamizi rüyada gördüm bana diyordu ki ism-i azam şudur la ilahe illallah ..... bu dua ism-i azam duası Hz.Ali'nin duasıdır uyandığımda sadece la ilahe illallah ı hatırlıyordum...

Selam ve dua ile.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr Olsun
Rüyada Esmaü'l Hüsna lardan gördüysen veya okuduysan;
Allah c.c' yu Hakki ile bilmen, tanıman isteniyor demektir Allah..u alem.

rüyanız;imanının çok kuvvetli olduğuna, bu kelimeyi her zaman tekrarlayarak daima iman tazelemesi gerektiğine, ibadete devam etmesine ve ibadetle meşgul olan kimselerle her zaman birlikte olması lazım geldiğine yorumlanır.

La ilahe illallah cümlesi "Bil ki! Allah’tan başka ibadete layık hiçbir ilah yoktur"
Allah'a yakın olma, ona sığınma, ondan yardım isteme duygularınızı göstermektedir.selametle..

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada Gokyuzun,de Er Rahman Er Rahım Adlarını Duymak?

Esselamun aleykum ve rahmetullah Herkese.
Abla oncelıkle ruyamı anlatayım detaylı, ruyamda bır yerde oturuyorum yagmur yagıyor sonra sagımdan goge baktım ve karabulutlar eslıgınde uzerıme gelıyordu, hızlıca sımseklı, yıldırımlı seslı sekılde. Sonra ıse ben kacmaya, korkmaya basladım bır eve sıgınmaya calısıyordum ve gokyuzunden er rahman ve er rahım sesı gelıyordu. ılahı tarzında cok guzel bır sesle huzunlenmıstı kalbım ve orda bıttı ruyam. Korkmustum ama nedersın bu ruyaya abla cok arastırdım ama bulamadım. Hayra yorumlanıyor ama bırde senden duymak ıstıyorum abla. Ruyaları soylemek ıyı degılmıs ama nebılım cok gordum daha var ama demıyorum cogunu. Bunu burda anlatıyorum sana bakalım degerlı ablam sen nedıyceksın Allah c.c rızası ıcın...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Alekümselam ve rahmetullahi ve berekatühü,rüyaniz Hayr olsun
Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed.

Dikkat ediniz mi yada fark ettiniz mi siz her perşembe gecesi namaz kıldiktan sonra güzel, HAYIRLI Rüya Görüyorsunuz
bunun sebebi, hikmeti olmali....

Rüyada Esma-ül hüsna ’ın isimlerinden birini görmek işitmek;
oldukça hayırlı bir rüyadır ..

Bakarsınız basiretiniz açılır hikmet sahibi olur ve bu ruyayı neden gördüğünüzü zaman ile kendiniz anlarsınız!Belkide maddi manevi sıkıntılarınızdan bir çıkış yolu arar iken bu güzel lafzi gördünüz..Allahu alem.

Er-Rahman Dünyada bütün mahlûkata merhamet eden, şefkat gösteren, ihsan eden. Dünya hayatında, inanan -inanmayan farkı gözetmeksizin, mahlukatın hepsine merhametle muamele eden.
Er-Rahim Ahirette, sadece müminlere acıyan, merhamet eden. Verdiği nimetleri iyi kullananlara daha büyük ve ebedî nimetler veren.

Seher vakti Deryalara dalmışım inci mercan bulmuşum...
Hakkı görmüşüm. Dilim dönmez Rüyanin yorumunu nasıl anlatayım.
Anlat desen dillimde, kalbimde perde var... bu günahkar Nasıl hissedip anlatsın...
Mercan dersem Rahman, inci dersem Rahim demek isterim. incide Sen, mercanda Sen, Dediler ki adına Halktır bunun..Ben Haktan gayrısın görmedim.
Kalbi zikir çok söylenen özdür. Kelam olup dudaklardan dökülen sözdür. Sözün arkasındaki yüz Sırrı Keramettir!!

Durup sakince bir düşünelim Allah aşkına, kendimize gelelim.
Ne olduğumuzu değil , nasıl olmamız gerektiğini düşünelim. Düşünmekle kalmayalım uygulayalım ...
İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığı gibi inanmaya başlar!!!

Hayattimizda Zikir olmali...olacak! Allah'ın insana şah damarından daha yakın olduğunun idrakı olacak... Kalb yoğrulacak bu birliktelik idraki ile...
"Kalb, ancak Allah'ı zikrederek mutmain olur" Kalbî açlığın gıdası Rahman'ı anmak... Eksiklik duygularının tedavisi...
Yaraların sarılması O'nunla... "Ya şafi" diye diye kalb sağlığına kavuşacak insanoğlu...

Aç kalbini ey insan! Bağlan Rabbine!
Bir damlacık sudan, senin için gözler yaratan, gönüller yaratan Rabbine aç kalbini...
Bırak Nefsini , kurtul dağınıklıktan, topla zihnini, gönlüne yük olan şeyleri at, varoluşun sırrına er,

gel Rabbine! Dön Rabbine! Rıza ile yoğur gönlünü...
Rabbin rıza iklimi Kullar arasına gir... Bütün dünyan cennet olsun.
Rahim olan, Kerim olan Rabbine karşı aldanmanın zamanı mı?
ben sadece iki eşik arasında birbirine hakkı ve sabrı tavsiye edenlerdenim

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Abla Allah c.c razı olsun senden ınsAllah bız mumınler olarak egerkı mumın ısek gercekten cunku Takdırı ılahı cenabı hak bılırde bız bılmeyız, egerkı oylesek Allah c.c bızlerı arşın golgesınde golgelendırır InsAllah dılegım bu senın ıcınde tum gunahkar kullar ıcınde.
Evet abla sımdı farkına vardım persembe ıkındı vaktı ve persembe gecesı cumaya gırerken o ankı yakınlık, anladım ozen gosterıyorum abla. cunku Allah c.c ızın verıyor ben ne yapıyorsam Allah c.c ıznıyle oluyor kendı ıstegımle degıl. Onun ıznıyle Esmaul husna ısımlerı sık okudugumu soyluyorsun evet ablacım, dogru ısmı rahman suresı cok fazıletlı bır duadır en buyuk duadır en uzundur actıgım bır konuda var onu elımden geldıkce degılde kalbımden gectıkce Allah ıznıyle daha cok okumaya calısyorum cunku Allah c.c ıstıyor okumamı, ben degıl. O Dılerse Olur, o dılerse ınsan hıdayete erer ve o dılerse ınsan af olur adn cennetlerıne fırdevs cennetlerıne naıl olur ve ablam o dua cennetın kapısında yazılı olan bır dua peygamber efendımızın s.a v ısmınden sonra o dua var, fazıletlerı yuksek. tabıkı gercek bır mumın tek bır o duaya nısbeten kurtulacagını dusunmemelı ama benden tavsıye o duayı gunde 15 20 defa okusunlar, olmadı hergun 5 er kez okusunlar. Peygamber efendımız s.a.v vesıleler bulun dıyor sızlerı benım ummetıme Allah c.c yakın etmeye. ben bır vesıleyım demıyorum o dua bır vesıle ve ıcten okuyun, fazıletlerını okuyun kalbınız dayanmaz ıstahınız kabarır, dudaklarınız kurayana dek catlayana dek okursunuz. sen nekadar guzel anlatmıssın abla ıyı kı yazdım buraya, soylemekten cekındıgım korktugum ruyalar var dedım feyz kacmasın dıye ama Efendımız s.a.v ornek alarak paylasıyorum canımız kanımız peygamberımız s.a.v buyurmuskı her seher vaktından namazdan sonra varmı ruya goren, ruyalar anlatılırmıs sahabler ummetlerıyle vesıleler aramak lazım acaba nekadar yakınız rabbımıze hıssedebılıyormuyuz, hıssedebılen ıcınde korku olur en cok o da gunah ısleme korkusu kırmak. kuran kerımde yasaklanan bır cok ayetı kerımedekı yasaklar kalbını sarıyor o dakka bunada razı olmak gerek oyle bır korku degıl bahseettıgım, anne baba korkusu degıl. anlatmak ıstedıgım hesabını nasıl verıcegım korkusu layıkıyla gunahıyla bunları bıraz ıdrak edebılsek, efendımızın s.a.v ummetı helak degıl ferah bulur.
Ve sen abla o kadar ınce o kadar oz ve o kadar bır kelımende anlam yuklu kı ılmın senı kusatmıs ve Allah c.c senı basımızdan eksık etmesın. senın gıbı olabılse herkes keske senden bıraz bır seyler kapabılse herkes keske, Allah c.c bın nazarla baksın sana. Her kul senın gıbı donsun yaradana.
Sagol abla Allah c.c ınsALLAH Bunları anlattım dıye bana kızmamıstır. ınsAllah gunahım yoktur nıyetım ne ımrendırmek nede kıskandırmak nede ınsanları vaybe dedırtmek kı oyle bı durum yok. sadece bız ve sen ben gıbı sen gıbıler ıdrak edebılcegı manalar kalbe gore gorulen ruyalardan vesıleler olmak ısterız kı hak yolunu bulsunlar o gun husrana ugramak, bugun aılenın tumunun katledılmesınden mıslı mıslı daha kotu ve bedbahtır... saygılar ablam.

Nour

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada esmaul husna okumak

selamun aleykum,
Ben ruyamda ya hafiz celle celalu cektigimi gordum..Sonrada ameneresuluyu okudum..Ben ameneresuluyu hep yatsidan sonra okurdum ..Yorumlarsaniz sevinirim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Alekümselam ve rahmetullahi ve berekatühü,rüyaniz Hayr Olsun
Esma-ül hüsna, Allahü tealanın güzel isimleri demektir.

Rüyada Esma-ül hüsna, Allah’ın isimlerinden birini görmek, işitmek okumak;
oldukça hayırlı bir rüyadır ve çok dikkatli yorumlanmalıdır. Size çok önemli bir mesaj vermektedir.

Bu güzel isimlerin rüya tabiri için her bir ismin kendi açıklaması okunmalıdır.
İçinde bulunduğunuz durum, ruh haliniz ile bu noktaları bir arada değerlendirerek verilen mesajı bulmayı deneyiniz.

El-Hafiz: Her şeyi Koruyucu ve muhafaza edici El-Hafîz (Kendisine sığınanları koruyan..

El-Hafiz” ismi Kur’an-ı Kerim’in 6 yerinde geçmektedir.
Melekler insanları Allah’ın emri ile korumaktadırlar. Bunun yanında işlediklerinide kaydetmekte, böylece korumaya almaktadırlar. Allah, dostlarını günah işlemekten ve şeytanın tuzaklarına düşmekten korur.

Allah’ın bütün varlıkları koruması olmasaydı, varlığı mümkün olan hiçbir şeyin varlığı devam etmezdi. Allah, bütün varlıkları tekrar yokluğa dönmekten korumuştur.

En büyük koruma, kalpleri korumadır. Müslümanın dinini her türlü küfür, nifak, fitne, sınırsız arzu ve isteklerden ve türlü bi’d’atlerden koruması korumaların en büyüğüdür. Çünkü bu sayede müslüman, doğru yoldan ayrılıp başka yollara sapmaktan kurtulur.

Bu ismin manası ancak Allah’ın yüceliğini ve kainatı koruma gücünü uzun uzun düşünmekle bilinebilinir. Yoksa sadece lügattaki manasını düşünmekle değil.

rüyada amenerrasulu okumak,görmek;
amenerrasulu türkçesi
285. Peygamber, Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti, müminler de (iman ettiler). Her biri Allah a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine iman ettiler. "Allah'ın peygamberlerinden hiçbiri arasında ayırım yapmayız. İşittik, itaat ettik. Ey Rabbimiz, affına sığındık! Dönüş sanadır" dediler.

286. Allah her şahsı, ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef kılar. Herkesin kazandığı (hayır) kendine, yapacağı (şer) de kendinedir.
Rabbimiz! Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bizi bağış.

rüyada amenerrasulu okumak,görmek;
Allah cc. dan yardım aradığınızı, yardım ve desteğe ihtiyacınız olduğunu simgeler.
üzerinizdeki endişelerinizden kurtulmanız, eski ,yada yeni sorunları çözmek için manevi yönünüz güçlendirmeniz gerektiğini ifade eder.
selametle..

Nour

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah sizden razi olsun...Gercekten guc durumdayim ve yardima ihtiyacim var...Ne guzel yorumladiniz..

ihsanreis

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bir rüyam var merakta bıraktı beni.

Öncelikle Selamun aleyküm.
Hayırlı geceler dilerim.
Ben geçenlerde öğleden sonra uyudum kendimden geçmişim.
Rüyamda çok sevdiğim bir bayan arkadaşımla geziyorduk galiba tam hatırlamıyorum.
Beyaz sakallı çok tatlı ve güler yüzlü bir amcadan bana çok sevinçli şekilde gülerek şu sözleri söyledi.
Esma'ül Azim.
Araştırdım çevreme soruşturdum birşey bulamadım.
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine sitenize kayıt oldum.
Bilgilendirirseniz beni mutlu edersiniz.

Üst Alt