• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada eşinden dayak yemek

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Iyi aksamlar kardesim. Rüyada eşinden dayak yemek ne anlama gelir? Bugun ruyamda esimjn bana kufur ve hakaretler ederek beni kovup ve dayak attigini gordum..
Yorumlarsaniz sevinirim..

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Iyi aksamlar kardesim. Rüyada eşinden dayak yemek ne anlama gelir? Bugun ruyamda esimjn bana kufur ve hakaretler ederek beni kovup ve dayak attigini gordum..
Yorumlarsaniz sevinirim..
İyi günler, rüya bir ayna gibidir. Herşeyin tersini gösterir. Sizin dininize ne kadar bağlı olduğunuzu az-çok bilirim, mesajlarınızda, "Gönül Sızım"ın mesajları gibi çok anlamlıydı.
Rüyanın İslami Tabirine bakarsak, İslam Alimleri, "rüyada eşten dayak yemenin" tabiri hakkında bir çok kez tartışmışlardır. Evvela, bazı Alimlere göre rüyada dayak yemek, eşler arasındaki muhabbeti, sevgiyi artırır diye yorulmuştur.
Rüya 3 yere ayrılır,
Nefsani, Şeytani ve Rahmani. Bunu hadisler ışığında anlamak kolaydır.

Nefsani rüya, modern bilimin kabul ettiği bir rüyadır ki, bu rüya kişinin günlük hayatında yaşadıklarının rüyasına yansımasıdır. Günümüz insanları buna "bilinç altı rüyası" der.
Şeytani rüya, korkunç rüyalardır ki, bu Şeytanın vesvese olarak insana verdiği bir rüyadır.
Ve Rahmani rüya, bu rüya Allahın, kuluna mesaj olarak ilettiği bir rüyadır.

Sizin rüyanız çok büyük bir rüyadır, çünkü bu rüya Rahmani bir rüyadır. Hayatınızda unutamadığınız acı bir anınızın, unutamadığınız kötü bir anınızın olduğuna işarettir ve ya üzüntü yaşadığınız bir olay. Bu olay, aklınıza geldiğinizde üzüntüyle doluyorsunuz, işte rüyanızdada bu olayı size hep Şeytanın hatırlattığı bildirilmiş ola bilir.

Diğer kısım Alimlerse, kişi, sürekli vesvese yaşayan bir kişi olduğu için, rüyada bu konuyla ilgili uyarıldığını bildirmişlerdir.
Rüyada, eğer o üzüntü dolu anınızı ve ya yaşadığınız vesveseleri, bir kenara bırakamassanız, sizi çok kötü günler, aylar hatta yılların beklediğine işarettir.

Diyanet, kişinin rüyada dayak yemesinin, unutamayacağı bir olaya işaret edildiğini söyler.

Bizde burdan anlıyoruz ki, işte bu olay sizi sürekli düşündürecek, şeytanda bu olayı sürekli sizin aklınıza sokacaktır. Bu olay, hayatı size farklı bir şekilde gösterecektir.

Eğer eşinizle sevmeden evlendiyseniz, ailenizde bir huzursuzluk varsa, bu huzursuzluğun arta bileceğinede işaret edilir.

Ayrıca rüyada eşinizin sizi kovmasıda, iyi kalpli bir insan olduğunuza işarettir. Ama genede ileride sizi kötü günlerin beklediğine işaret edilir. İnşallah, hakkınızda hayırlısı olur.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Yüregine, kalemine, güzel dileklerine saglik ... Allah razi olsun, hic merak etme ben alicam mesaji aldim rüyamdan Rabbim her zman beni rüyalarimla yönlendiriyor hamdolsun bu da onlardan biriymis sayende daha net gördüm saolasin...
Allaha emanet..?

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Yüregine, kalemine, güzel dileklerine saglik ... Allah razi olsun, hic merak etme ben alicam mesaji aldim rüyamdan Rabbim her zman beni rüyalarimla yönlendiriyor hamdolsun bu da onlardan biriymis sayende daha net gördüm saolasin...
Allaha emanet..?
Sizde sağolun, teşekkürler :) İnanın bana, sizin gibi değerli bir insanın benden rüyasını tabir etmemi istemesi benim için çok büyük bir başarıdır..

Üst Alt