• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada dua etmek tabiri

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada dua etmek görmek rüyada camide dua etmek rüyada sure okumak rüyada dua okumak rüyada ağlayarak dua etmek okumak

Rüyada dua etmek, tek başına değerlendirildiğinde duaların, isteklerin, gönülde bulunan muradın (Hayırlı ve meşru isteklerin) kabulune işaret olarak yorumlanır. Gerçekleşmesi istenen arzunun, olması istenen işin, hayırlı şekilde sonuçlanacağına müjdeci olarak kabul edilebilir. Rüyada ne için dua ediliyorsa o işin hayırlısıyla olması ümit edilir.

Rüyada dua ettiğini görmek, bazı durumlarda hayırlı habere, akibetin hayır olacağına, maddi veya manevi bakımdan ilerleyip yükselmeye, kısaca her türlü hayıra işaretle tabir olunur. Ancak dua etmekle ilgili rüyalar, tek başına değil, rüyadaki diğer unsurlar ve gelişmeler de dikkate alınarak yorumlanmalıdır.

Örneğin rüyada dua ederken duanın yarım kalması veya dua etmek isteyip de edememek, hayrın gecikmesine işaret edebilir.

Yine bunun gibi, gece karanlıkta dua etmek, sıkıntı ve hüzünden kurtulmaya, ağlayarak, hüzünlenerek dua okumak, imanlı ve hayırlı yol üzerinde olanlara, bağışlanma müjdesi olarak yorumlanır.

Günahlar içine kıvranan bir kişini rüyada dua etmesi, uyarı olarak yorumlanır ve o kişi için günahları terkedip, hayıra ve iyiliğe yönelmesi için bir davet olarak kabul edilir.

Rüyada ellerini açıp, samimiyetle dua etmek ve Allah için gözyaşı dökmek, dünya ve ahirette hayra kavuşmayı müjdeleyen bir rüya olarak tabir edilir.

Rüyada kalabalık bir şekilde dua edilmesi yine rahmet, bereket ve esenlik müjdesi olarak yorumlanır.

Dua etmek ile ilgili görülen rüyalar, genel anlamda iyi yorumlanmakla birlikte, kişiden kişiye değişiklik gösterir ve rüyada meydana gelen diğer olaylarla birlikte değerlendirilmelidir.

mehmetunver11

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Selamıun Aleyküm Hocam, Dün gece halen etkisinde bulunduğum bir rüya gördüm. Araştırdım tam bir sonuç bulamadım yardımcı olursanız rüyamı yorumlamada çok sevinirim.

Rüyamda kötü yola düşmüş bir kadına dua etmesi gerektiğini anlatıtım.Ve sonrasında karanlık bir caddede tek başıma yürürken telefonla konuştuğum kadının kapanıp bir gurupla birlikte arazide çapa yaptığını gördüm. Bana 'artık dua ettiklerini' söyledi. Ve ben kadına 'bu arazinin cin ve şeytanlar için çok müsait, dua ettikçe yer yerinden oynayacak 'dedim. O sıra her yer sallanmaya başladı, herkes dua ederken. Bende yoluma o ıssız yolda yürüyerek devam ettim. Elham ayetel kürsi ve kulhuvallah dualarıyla.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyanizda Kişisel Gelişim ve İçinize doğru bir Yolculuk var..
insanınn kendi içine doğru yaptığı yolculuk, içimizdeki dünyada sıkışmış halde yaşarlarken bir rüya görmekteyiz..
Yaşam aslında büyük bir aynadır!!bazen başka kişilerde kendimizi görürüz.
Rüyada cadde görmek, dogrulukla ta'bir olunur. karanlık bir cadde üzerinde yürümek Ibn i Sirin e göre;gam ve kederdir. içinizdeki karanlık,kasvet..

"kötü yola düşmüş bir kadına dua etmesi gerektiğini anlatıtım.Ve sonrasında karanlık bir caddede tek başıma yürürken "

başka insanlara Dua edip Faydamızın dokunduğunda aslında Onlardan çok kendimize Faydamız olur.
başkalarina yardim ederken hayatimizin var oluşumuzun sebep ve gayesini buluruz!!
Hayatın gayesi olmayınca bizim ile birlikte eğlence bataklığına akabiliriz!!!

rüyada dua etmek; ihtiyaçların karşılanmasına ve isteklerin çabucak meydana gelmesine delâlet eder.
Siz Yeter ki imaniizda ihlasli ve samimi olun..iman gücü ile hayatınizi şekillendirmeye calisirsaniz Rabbim Sizlere nice Rahmet kapilarini acacagina isarettir..
Rabbim en iyisini bilir.. ama Ruya tabiri..ve ruyadaki esyalarin Haal ve Kaal dili ile anlattiklari bunlardir...Rabbim her seyin en iyisi bilen-dir!

Dualar gönülden ve samimi bir biçimde yapıldığında Allah mutlaka en olumlu ve güzel bir biçimde cevap verecektir.
Dualarda dünyevi maddi isteklerden çok hem bu dünya hayatında hem de ahirette hayırlı iman ve ihlâs sahibi kullardan olunmasının dilenmesi Allah cumlemize Hidayet versin..

Kirmani: Ayetel Kürsi okumak; fakirseniz zengin olacağınıza hastaysanız şifa bulacağınıza üzgünseniz sevineceğinize,korkularınızdan emin olacağınıza yorumlanir..
Korku ile kurtuluş arasinda insanlar,Rüyasında Ayetel-Kürsî okumaya başlar..Akıl sabırdır..

Rüyada Fâtiha-i şerifeyi okuduğunu veya okunduğunu görmek, güç işlerin kolaylaşmasına, maişetin bolluğuna, hayır ve berekete işaret eder.
Rüyada Fâtiha'yı okuduğunu gören kişiye Yüce Allah hayırlı sebepler ve kapılar açar.

Rüyada İhlas suresini okumak; dünya ve ahiret saadetini elde edeceğinize ve geçiminizin güzel olacağına…
Kirmani: İnanç konusunda temiz biri olduğunuza ve inancınızın doğruluğuna işarettir.
Selametle..

a.bacak43

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
turbe

rüyada dua eden birini görmek rüyada turbede dua etmek rüyada dua okumak rüyada dua istemek tabiri

Selamunaleykum, efendim bir cuma sabahi gordugum ruyayi size anlatmak istiyorum. Ruyamda iki adam var bunlardan birisini taniyorum ama ruyada degil. Bana diyolar ki bugun dualarin kabul oldugu gun, biz dua etmek icin gidiyoruz diyolar. Ben de geleyim, bende dua ediyim diyorum, olmaz diyolar. O an bir turbe goruyorum oraya giriyorlar. Tam turbenin icine gireceklerken ben tekrar bende geleyim bende dua edeyim, bugun dualar kabul oluyormus bak diyorum. Bana tekrar olmaz senin abdetsin yok gelemezsin diyorlar. Bende alir gelirim desemde iceri giriyorlar yesil kapidan. Bakiyorum turbenin ismine, abdest alyim tekrar geleyim diye ama isim yazmiyor. O anda uyaniyorum. Efendim ruyami yorumlarsaniz sevinirim, saygilarimla Allahin rahmeti ve bereketi uzerinize olsun dilegimle.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selâm Hayırlı Cumalar Allâh Sizden râzı olsun Allah'ın razı olması bu ne güzel bir lütüftür..
"Sen O'ndan razı, O da senden razı olarak Rabbine dön!” 27-30
"işte bu en büyük kurtuluş ve saadettir.” (maide 119)

maneviyat büyüklerinden hatem-i asam hazretleri sohbetini hiç kaçırmayan cemaatine şöyle bir soru sormuş. demiş ki:
uzun zamandır beni dinliyorsunuz, ne öğrendiniz benden, anlatın bakayım?
Anlatmışlar anladıklarını.

Maneviyat büyüğü, mühimsememiş anlattıklarını da demiş ki:

– Siz benden asıl mühim olanı öğrenmemişsiniz. Benden sadece şu iki şeyi öğrenseniz yetip de artardı bile:

–Birincisi: Kendinizde olana kanaat etmeniz. İkincisi de başkasında olana haset etmemeniz!

Hatem–i Asam ilave etmiş:

– İşte, demiş benim size anlattıklarımın özeti budur. Kendinizde olana kanaat edeceksiniz, başkasında olana da haset etmeyeceksiniz.
Siz böyle bir teslimiyet içinde olur da, Allah’ın kendiniz ve başkaları hakkındaki takdirine böyle gönülden razı olursanız bilin ki Allah da sizden razı olur. Bunu sakın unutmayın.
Evet, büyük mutasavvıf çok mühim bir gerçeği böyle kolayca dile getirmiştir.

Gerçekten de insanın önce kendi elinde olana kanaat etmesi, sonra konu komşusunda olana da haset etmemesi, öylesine büyük bir İlahi takdire razı olma halidir ki,
bu kadere razı olma halinden hem kendisi mutlu olur, hem de haset duymadan baktığı komşuları.

Aksine, kendine ve çevresine böylesine teslimiyetle bakmayanlar ise, Cenab–ı Hakk’ın kendileri için takdirine kanaat etmeyip, daha iyisine, daha çoğuna da değişik nimetlere layık olduğunu, ama verilmediğini düşünmeye yönelirler, başkalarının da o nimetlere layık olmadığı halde verildiğini hayal edip haset etmeye başlarlar.
Böylece ne kendi huzur bulur, ne de hasetle baktığı komşuları onun bakışından emin olurlar.

Biz nasıl düşünüyoruz acaba diyerek şöyle bir nefis muhasebesi yapsak mı? Biz de kendimizde olana kanaat ediyor, komşumuzda olana da haset etmekten kendimizi alıkoyuyor muyuz?
İşte bütün mesele buradadır. Hakkımızdaki İlahi takdire razı olabilmekte.
Şayet bir kul, kafasındaki bir sürü hırslı isteklerine değil de, kendisine verilen ne ise nefsini ona razı eder de hakkındaki İlahi takdirden razı olursa ne olur?

İzin verirseniz bunun cevabını da Hazret–i Musa aleyhisselamdan alalım. Tur dağındaki duasında der ki:

– Rabb’im! Sen kulundan ne zaman razı olursun? Gelen cevap çok açık:

– Kulum benden ne zaman razı olursa!

Evet, kul ne zaman Rabb’inin kendisi hakkındaki takdirinden razı olursa Rabb’i de kulundan o zaman razı olur!..

– Ne dersiniz, biz de Rabb’imizin hakkımızdaki takdirine kanaat edip razı olmuş muyuz? Kafamızdaki bir sürü arzularımıza ulaşamayışın sıkıntısını çekmiyor da, nefsimizi,
Rabb’imiz bize neyi takdir etmişse ona razı etmiş bulunuyor muyuz? Yoksa çok daha büyük nimetlere layıktık ama verilmedi mi diyoruz?
Şayet böyle gizli bir itiraz içinde isek, biz takdirine razı olmadığımız Rabb’imizin bizden razı olmasını hangi yüzle isteyeceğiz? Böyle tek taraflı rıza olur mu?

İmam–ı Gazali Hazretleri şöyle anlatıyor.
Bir maneviyat büyüğü rüyasında cennetteki komşusunun dağ başındaki bir çoban olduğunu görünce arayarak çobanı bulur, cennetlik ne gibi işler yaptığını sorar.
Şöyle cevap verir çoban:

– Benim öyle fazla nafile ibadetim falan yoktur. Ancak, Allah’ın hakkımdaki takdirlerine gönülden razı olma halim vardır.
Çok verse de razıyım, az verse de. Sıhhat verse de razıyım hastalık verse de. Verdiğini, layık olduğum buymuş ki, bunu takdir etti, diyerek şükürle karşılarım.
Başkalarınınkine de hiç haset etmem. Onlara da layık olduklarını veriyor diye düşünürüm. Hiç rahatsızlık duymam.

Çoban şunu ilave eder sözlerine:

– Demek ki ben Rabb’imin hakkımdaki takdirinden razı olunca, O da benden razı olmuş ki, benim gibi bir çobanı cennette sizin gibi bir büyüğün komşuluğuna layık görmüş.
Elbette ben Rabb’imin bu takdirine de rıza ile bakarım.

herkes kendini bir kontrol etsin mi ? Kalbinde, gönlünde haline razı olma duygusu var mı? Kendini İlahi takdirin lütufları içinde görüyor, şükrünü edadan aciz olduğu nimetlerin farkında oluyor mu? En başta, elinin tutuşunu, gözünün görüşünü, ayağının yürüyüşünü, kalbinin atışını birer eşsiz İlahi lütuf biliyor mu?
Yoksa hep hayalindeki arzularını elde edemeyişin şikayeti içinde layık olduğunun verilmediği hayali içinde mi yaşıyor?
Biz O’nun takdirinden razı olunca O’nun da bizden razı olacağını biliyormuyuz?

Rüyada dua ettiğini görmek; bazı durumlarda hayırlı habere, akibetin hayır olacağına, maddi veya manevi bakımdan ilerleyip yükselmeye,her türlü hayıra işaretle tabir olunur.

Rüyada türbe görmek ;cahil ve ahmak kimselerle ilişkiyi kesmeye, fesatçıları bırakmaya, musibetlerden kurtulmaya, tövbe etmeye;
Allaha dönmeye, sadece O cc. dan yardim dilemeniz gerektigi iyi amel yapmaya, hayır ve iyilikte bulunmaya ve musibetlerden kurtulmaya işarettir..

"olmaz senin abdetsin yok gelemezsin "
Din ve ibadetlerinde ki eksikliğine delalet eder...Allah cümlemize hidayet versin ..amin..

Ellerimi her açtığımda yine 'şükrediyorum', sahip olduklarıma ve uzak kaldıklarıma; Vardır her 'Şerrin' bir 'Hayrı' ve 'Sebebi'.
Yaşanması gerekenlerin yazılmıştır, 'Vakt-i zamanı'. Ben elimden geleni yapıyorum, geriye kalan 'Takdir-i İlahi'..

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada dua etmek

SELAMIN ALEYKÜM GÖNÜL SIZIM

Rüyamda bir dağa çıkıyordum ama biraz zorlanıyordum,bu sırada iki üç adam beni laflarıyla rahatsız ediyorlardı,ben hiç sesisimi çıkarmadım.Dağın en tepesine çıktım ve oturup ellerimi açıp Allahım buraya çıkmaya ihtiyacı olanları çıkar diye dua ettim. karşımda bir kız çocuğu vardı oda ellerini açmış benim duama eşlik ediyordu.Duam bitince salavat getirdim.Sonra yakınlarda bir kalabalık gördüm ve oraya gittim ve güzel olanlar gelsinler deyince benide çağırdılar.Gittiğimde yakışıklı bir erkek benimle konuştu ve çok afedersiniz özür diliyerek söylüyorum beni dudağımdan öptü. Ben hemen kaçıp gittim ve bir çarşıya girdim annemi gördüm.Rüyamı yorumlarmısınız?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
VE ALEYKÜMSELAM GÖNÜL DOSTUM..

Rüyada dua etmek; ihtiyaçların karşılanmasına ve isteklerin çabucak meydana gelmesine delâlet eder.
Rüyalarla Kişisel Gelişim Yolculuğu da vardir..bu günlerde kalbinizde yaşadığı sıkıntılar,çelişki ve olumsuzluklara bir Çare,Çözüm Arayışında olmaniza da yorumlanir...

Rüyada görülen dağ;Bazen babayı işaret eder. Bazen de kaygı ve endişe ve sorumluluk ,emanet çağrıştırır. Kimi zaman yükselmeyi ,iman,zirve,Güç ,Kuvvet,kudret,Yol işaret eder

Rüyada bir dağa tırmandığını ve zirveye ulaştığını görmek, rüyayı görenin muradına kavuşacağına işaret eder..

Bir kimsenin rüyasında salavat getirdiğini görmesi; acele yapmak istediği bir şeyi şiddetle istemesine rağmen, işin yapılabilmesi için sabra ihtiyaç olduğuna işaret eder.

"beni dudağımdan öptü "
Burada nefsinizle bir mücadele içindesiniz. Aklınızla duygularınız arasında kalmışsınız. İnancınızla hissiyatınız arasında bocalıyorsunuz.
Aklınız ve inancınız bu görüşmeyi kesmenizi istiyor, fakat nefsiniz ve hissiyatınız bundan "zehirli bal lezzeti" aldığı için "hoşuna" gidiyor ve bırakmak istemediginize yorumlanir..
her seyin en iyisini Rabbim bilir...

Allah'ın hidayetti Yardımı Hayal ve kurgu degil Değil yeterki Siz Allah a tam teslim olup tevekkul edin..
Siz Yeter ki imaniizda ihlasli ve samimi olun..iman gücü ile hayatınizi şekillendirmeye calisirsaniz Rabbim Sizlere nice Rahmet kapilarini acacagina isarettir..
Rabbim en iyisini bilir.. ama Ruya tabiri..ve ruyadaki esyalarin Haal ve Kaal dili ile anlattiklari bunlardir...Rabbim her seyin en iyisi bilen-dir!

Dualar gönülden ve samimi bir biçimde yapıldığında Allah mutlaka en olumlu ve güzel bir biçimde cevap verecektir.
Dualarda dünyevi maddi isteklerden çok hem bu dünya hayatında hem de ahirette hayırlı iman ve ihlâs sahibi kullardan olunmasının dilenmesi
Allah cümlemize Hidayet versin..
Allaha emanet olun.

asude

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada dua etmek

Merhabalar, rüyamda köy yolunda tek başıma yürüyorum. Etraf yeşillikler içinde ve doğa bir harika. Sol tarafıma başımı çevirdiğimde yeni yetişen bitkiler görüyorum, capcanlı, taze, yemyeşil ve çok güzel Çok içten dua ediyorum; Rabbim kalbimi de böyle yeşert diye rüyada burnumun direkleri sızlıyor. Bu dua olayından çok etkilendim rüya ruh halimi yansıtıyor ve hoşuma gitti yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Rüyaniz Hayr olsun
rüyada dua etmek;
ihtiyaçların karşılanmasına ve isteklerin çabucak meydana gelmesine delâlet eder.

yüce rabbimiz o samimi bir kalple yönelmiş kuluna her istediğini veriyor ama hayırlısını dilemek gerekiyor.
Gerçekten de bakıyorum çevreme ne istediğini bilen insanlar sakin dingin huzurlu bir hayat yaşıyorlar.

Dualarda dünyevi maddi isteklerden çok hem bu dünya hayatında hem de ahirette hayırlı iman ve ihlâs sahibi kullardan olunmasının dilenmesi
Allah cumlemize Hidayet versin..Allaha emanet olun.

duaa..

O

Ozben

Kayıtsız
Misafir
Rüyada dua etmek

Rüyada dua etmek nasıl tabir olur.
Merhaba, ben ruyamda eski bir saray odasindaydim. Yatakta yatan hasta ve genc bir kadinin basinda ben, bir kadin ve bir erkek bekliyordu ve uzuluyorduk. O sırada ben arkamda birsey hissettim dizlerimin uzerinde ellerimi acarak yüksek sesle turkce dua etmeye basladim. Allahim senin merhametine siginirim bizi koru kurtar diye. O anda duam hemen kabul oldu ve o seyin kapidan cikip gittigini gordum. Sonra buyuk bir sevincle yine dizlerimin uzerinde odanin kosesine donerek ellerimi ve basimi iyice yukarı kaldirarak yuksek sesle turkce sukrettim Allaha. Yanimdakilerden erkek olan akli dengesi yerinde degil gibiydi.
Kadin olan benim duamla o seyden ve verdigi korkudan sikintidan kurtulmamiza memnun oldu. Farkli bircok oge oldugu icin ruyamla ilgili net bir yorum bulamadım. Allah hayir olarak gostersin.Yorumlarsaniz cok memnun olurum.

Kusatan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada Dua etmek

Selamunaleykum hocam. Ruyamda yere oturarak ellerimi acip Allaha dua ediyordum sevdigimin sevmesini istiyordum. Ve bu ruyamı ertesi gun ruyamda ablama anlatıyordum.

Üst Alt