• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada deniz görmek

mobile

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm kardeşim. Dün gece yine karışık bir rüya gördüm ve kendim araştırdığımda birçok şeye delalet ettiğini gördüm fakat bir de size yorumlatmak istedim. Rüyam bir denizin içinde başlıyor, çok sakin dalgasız bir denizde yüzüyorum,sağ tarafta komşumun kızı gülşah ablam varmış,o tarafa doğru yüzüyorum,gülşah ablamla gülüyorum konuşuyorum,birden kendimi etrafı çevrilmiş denizde buluyorum yani havuz gibi ama denizmiş,yanımda amcamın oğulları,kuzenlerim var kalabalığız, ben yüzerken denizin altında köpekbalığına benzer bir şey görüyorum ama tam değil,sonra köpekbalığı yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başlıyo,bana dişlerini gösteriyo,korkuyorum ve amcamın oğluna sarılıyorum,beni aşağı ormanlık alana götürüp bırakıyo,orda iki tane kız arkadaşım varmış,üstümü giyiniyorum ve onlarla beraber kendimi havaalanı gibi bi yerde beklerken buluyorum,bir sürü arkadaşım var orda,beraber uçağa binmeyi bekliyoruz,konuşurken de bu hafta 4 kere uçtuk ya diyorum nedense :) ve sonra birden kurs gibi bir yerdeyiz, 2 3 arkadaşım var yine,sınıf benzeri bir yerdeyiz,tanımadığım bir insan var ama öğretmenimmiş güya rüyamda,onunla konuşuyorum biraz,sonra kendimi birden evimin mutfağında buluyorum,yemek yapmışım yiyeceğiz. Rüyamın en ilginç tarafı da bu işte, genç hitler benim eşimmiş güya :) dün aklımdan geçmedi,hiçbir şekilde düşünmedim ama rüyama girmiş anlamadım vallahi :) hitler benim eşimmiş, masada ben,hitler,hitlerin yardımcısı ve beni her zaman kıskanan teyzemin kızı var. ben hitlere sevgi sözcükleri söylüyüroum,çok hoşuna gidiyo ama teyzemin kızı çok kıskanıyo. Böylece uyandım,çok garip bir rüyaydı size de yorumlatmak istedim,biraz uzun oldu ama kusura bakmayın. Allaha emanet olun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kardeşim Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada deniz görmek genellikle iyiye yorumlanır. Arzu ve isteklerinin yerine gelmesine, gönül safasına işaret eder. Rüyada deniz gören muradına erer, sıkıntısı, üzüntüsü gider, malı çoğalır, rızkı genişler.

Desenize artik, Denize düşen yılana sarılmiyor da köpek balığına mi sariliyor...
Rüyada köpekbalığı görmek öfke, düşmanlık duygularını belirtir ve şiddet anlamı taşır. Size karşı duygusal bir tehdit ikazı olabilir.
Siz dostunuzu,düşmanınızı bilmiyorsaniz biz ne yapalim..
İnsanların şerrinden Allaha sığınırım...

Rüyada Hitler, Hitleri görmek Baskı, Korku, Güç, Kontrol, Çaresizlik anlamlarını simgeler. Kontrolunüzün dışında gelişen olayları ifade eder.
hayatınızın,Nefsinizin kontrolünü elinize alın. Yoksa O sizi ve duygularinizi da kontrolu altina alir..
duygularınızın sizi ele geçirmesine izin vermediğiniz sürece insan kalabilirsiniz..
haa bir de her şeyinizi kontrol etmek istiyen erkek tipleri vardir!!sırıtık.:,Haddini ve yerini bilmiyenler ...qqww..k
ALLAH'A EMANET OLUN...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Pezik Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada deniz görmek;Deniz rüyaları, bilinç altının güçlü sinyallerini temsil eder. Bu sinyallerin farkında olmak, onlara kulak vermek gerektiğine yorulur.
Rüyada Dalgasız sakin deniz görmek; gerçekleşmesi mümkün olan hayallerinizi yada özel yaşamınızda tatmin olduğunuzu, huzurlu bir yaşama kavuştuğunuzu simgeler.

"alacalıydı yer yer kop koyu,"emin olmadığınız ortam ve işlere girişmeyin,ATILMAYIN!!!

"yer yer açık hem de sakindi" hayat,şart, imkanlar değişkendir bundan dolayi kendinizi gereksiz daraltip SIKMAYIN!!!

Rüyada deniz kenarı,kıyısı görmek;
sizin iki ayrı yönünüzü veya özelliğinizi ifade eder. KUM sizin mantıksal dünyanızı, aklı başında olmanızı, düşünce dünyanızı yani manevi ve ruhsal durumuzu temsil ederken;
SU ise sizin mantık dışı, akılla ilgili olmayan, sizin duygusal, kararsız, değişken,bazen korkak yönünüzü ifade eder.

Rüyada deniz kenarı, sahil, kıyı, plaj, kumsal, maddi ve manevi değerlerin birbiriyle bir araya geldiği bir yerdir.
Allah-in izni ile istediğiniz konuma kavuşacağınızı simgeler.it will be hard, but it's worth it..
kendi kizim da Tip fakultesinde okuyor...Zor olacak ama buna değecektir!!inş

Denizde dalga görmüş olmanız, hayatta başarıyı elde etmek için pek çok zorluğu aşmanız gerektiğini ifade eder.
Haydi bakalim aşılacak daha nice zorluklar Sizi bekliyor..
Selametle..Dualarimiz Sizin ile...

acilangul1

pezik

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
teşekkürler

Gönül abla ,
diyeyim o halde çok teşekkür ederim olumlu baktığınız için .
inşallah hayırlısı olur ve umarım ki Allah bana zorlukları aşabilecek gücü ve sabrı verir.
Parasında değilim yalnızca stresli okul dönemleri ve emri altında bulunduğumuz asistanlarımızın-hocalarımızın bizim insani yönlerimizi unutup robotik nidaları bir yerden sonra bütün hevesimizi alt üst etmekte.
"sakın ümitsizliğe düşenlerden olma...-Sapıtmışlardan başka kim ümit keser Rabbinin rahmetinden."
Kur'an a dayanıp tutunuyorum.
İnşallah gönlüm huzur bulur da dünya canımı yakmaz.
Dualarınızı esirgemeyin,
Tekrar çok teşekkürler.
Kızınıza da sabırlar diliyorum,zihin açıklığı ve çalışma şevki diliyorum rabbimden.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gönül abla ,
diyeyim o halde çok teşekkür ederim olumlu baktığınız için .
inşallah hayırlısı olur ve umarım ki Allah bana zorlukları aşabilecek gücü ve sabrı verir.
Parasında değilim yalnızca stresli okul dönemleri ve emri altında bulunduğumuz asistanlarımızın-hocalarımızın bizim insani yönlerimizi unutup robotik nidaları bir yerden sonra bütün hevesimizi alt üst etmekte.
"sakın ümitsizliğe düşenlerden olma...-Sapıtmışlardan başka kim ümit keser Rabbinin rahmetinden."
Kur'an a dayanıp tutunuyorum.
İnşallah gönlüm huzur bulur da dünya canımı yakmaz.
Dualarınızı esirgemeyin,
Tekrar çok teşekkürler.
Kızınıza da sabırlar diliyorum,zihin açıklığı ve çalışma şevki diliyorum rabbimden.

Gönül Dostum olaylara olumlu baktığınizda zaten Siz mıknatısın bir çekim gücü vardır çekim yasası da "Benzerler birbirini çeker"
Sorun şu ki; çoğu insan istemediği şeyi düşünür! Ve başlarına olumsuzlukların niye tekrar tekrar geldiğini merak eder. ...
Ya da tam aksi; negatif yönelimli ve kızgın olabiliriz, bu durumda da olumsuz kişi ya da koşulları kendimize çekeriz..

"Allah bana zorlukları aşabilecek gücü ve sabrı verir."
Allah cc.dağına göre kar veriyor..
Ben de Maddi, manevi gücü olan bir insan degilim ama kizim Tip fakultesi okuyor yani Allah isterse her şeye Kadirdir!!
Allah cc. kizima ,Size İman, İhlas, Huzur, Sağlık versin Stresse, deprasyona,ümitsizliğe yeter ki yenilmeyin!!gerisi Allah kerim zaten kendiliğinden gelir!!
Selamet ile Yolun ve Zihnin açık olsun..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm gönül sızım. Manama hayrolsun inşallah. Rüyamda deniz deyim erkek arkadaşımla ahşap masa var üstünde yemekler . Ama havada duruyoruz sanki. sadece deniz başka hiçbişey görünmüyor etrafta erkek arkadaşımın denize girmesi gerekiyor ama yemeklerimizin dökülme mesi gerekiyor kollarından tutup ona yardım ediyorum bazen küçülüyor bedeni Ellerimde bazen düşüyor ama hep tutuyorum onu kolaylaştırmayâ çalışıyorum Ama yorgun sabırlı hal deyim. Hayrolsun inşallah. Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Kardesim..Hosgeldiniz..
Hayirdir insallah..Cafer-i Sâdık (r.a.) demişlerdir ki: Rüyada deniz görmek altı şekilde tâbir olunur:

a) Melik ve sultan
b) İnsanların büyüğü ve reisi
c) Âlim
d) İlim
e) Mal kismet
f) İş ve gayret...

"ayaklarım çıplak ve sahilde denizin içinde ayaktayım üzerimdeki pantolonu dizlerime kadar sıvamışımki ıslanmasın diye"
Islanmaktan Korkmayın...sıvayın ayaklarinizi yani adim atin!Niyet ettiginiz ne ise korkmayin...
Allah cc. teslim olursaniz mutlu ve huzurlu bir gelecege işaret eder...
Selamet ile Hayra kalin..

Allah'ın Ipine Sımsıkı Sarılın!

zülfiye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada deniz görmek

Selamlar ablam. Ben ruyamda deniz gördüm yolu ayiran bir cit var, bir tarafi ana yol arabalar geçiyor obur taraf deniz. Birileri öbür tarafa geçiyor beni de çagiriyorlar ama ben geçmiyorum. Benim bulundugum taraf aydınlık, günes. Diğer taraf karanlik hava kapali yagmur yagcak gibi. Deniz dalgali fırtına var denizde. 2 tanede sandal gibi birsey var biri orta büyüklükte gemi gibi diğeri ufak sandal. Deniz köpürüyor, gemi ve sandal dalgalaniyor ici suyla doluyor sonra durup boşaliyor su tekrar ayni ama ben o tarafa geçmeyi kabul etmedim ve uyandım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam zülfiye kardeşim Rüyaniz Hayr olsun..Sabrını,samimiyet ve gayrettini Ölçmek istemiştim...

Rüyada deniz görmek genellikle iyiye yorumlanır. Arzu ve isteklerinin yerine gelmesine, gönül safasına işaret eder. Rüyada deniz gören muradına erer, sıkıntısı, üzüntüsü gider, malı çoğalır, rızkı genişler..

Rüyanız reel yaşamda iki karar, ruh, nefis ve vicdan arasınde gel-gitler yaşarken, kendinizi olayların akışına kaptırdığınızı, bu monotonluktan kurtulmanız gerektiğine işaret etmektedir...

Unutmayin!!! Herşeyin bir vakti ve zamanı var...
"Bismillahi mecraha ve mürsaha (Nuh dedi ki geminin yüzüp gitmesi de durması da Allah'ın adıyladır)" (Nuh, 71/41)

Ancak pek çok kişide ,bizlerde dahil görüldüğü gibi Allah'ı sadece zor zamanlarda,anar, Allah'a yöneliriz..Dua Yüce ALLAH ile bir bağlantı kurma şeklidir. O’nunla irtibata geçmektir. Eğerki kul gönülden, tüm içtenliği ve samimiyeti ile ellerini açar ve ALLAH’a yalvarırsa,
O’ndan, yalnızca O’ndan isterse Yüce RABB’im o elleri geri boş çevirmeyecektir.sadece Zor anlarımizda değil bolluk anımızda da RABB’ime sonsuz şükürler edip Ona yönelmeliyiz..
Hepimizin dualarını kabul ve istediklerimizi hakkımızda hayırlı eylesin inşaallah...

şefkatli Rabbimiz, Kur’an-ı Keriminde:
KİMSEYE KALDIRABİLECEĞİNDEN FAZLA YÜK YÜKLENMİYOR.” buyuruyor..selametle..

zülfiye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sağolasın ablam yüreğine sağlık.

tgcbn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada deniz görmek.
Merhaba, rüyam şöyle; evin bahçesindeyim nar agacına benzettiğim agaçlar var ve bahçemize kadar deniz gelmiş ama bahcede gördüğüm sahil gibi sığ değil direk derin sular (sanki evimiz ucurumun kenarındaymısda deniz ucuruma kadar yükselmiş gibi) deniz masmavi fakat hava biraz kasvetli/bulutlu. Merak edip balkona cıkıyorum balkondan baktığımda balkon hizasına kadar deniz. Hafif dalgalı-dingin olmasına rağmen balkondan içeri sular girmiyor. Denizin üzerinde yüzen buzul parcaları göürüyorum ve bir parcanın üzerinde 1 yada 2 kutup ayısı vardı bembeyaz ve buyuktu ama cılızdı, saldırmıyorlardı buzulun üzerinde öylece duruyorlardı. Bahcede bir tekne beliriyor, tekneye biniyorum dalgalar tekneyi sallıyor fakat içeriye sular girmiyor tekne ne zarar alıyor ne de cok yalpalıyor.
Böyle bir rüya gördüm Allah hayra cıkarsın, yorumunuzu merakla bekliyorum.. şimdiden teşekkür ederim. Tugce duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Tuğçe kardeşim Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada deniz görmek genellikle iyiye yorumlanır. Arzu ve isteklerinin yerine gelmesine, gönül safasına işaret eder. Rüyada deniz gören muradına erer, sıkıntısı, üzüntüsü gider, malı çoğalır, rızkı genişler.

Rüyada deniz görmek;
en çok görülen rüyalar arasında gelmektedir. Deniz rüyaları, bilinç altının güçlü sinyallerini ,his ve duygulari temsil eder. Bu sinyallerin farkında olmak, onlara kulak vermek gerektiğine yorulur.

gerçek yaşamın üzerinize yüklediği sorumluluk, yük veya stresten bir an önce kurtulmak isteğini yansıtır. Bu rüya aynı zamanda yorgunluk işareti olup, ruhen veya fiziksel dinlenme ihtiyacınız olduğunu gösterir.

Rüyada bir kutup ayısı görmek;
gerçek yaşamınızda bir yeniden doğuş, yeni bir başlangıç veya bir yenilenmeyi işaret eder, aydınlığın yaklaştığını gösterir.
Zorluklarla ve sıkıntılarla karşılaşacağınız lakin Allah ın verdiği güç ve sabırla ,cesaretle ,Mücadele ile bunları da aşacağınıza işaret eder.selametle..

nilo

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyamda deniz gormek

S.a hocam. Ruyalarimda her zaman gordugum ev hep ayni ev oluyor genelde. Cocuklugumun gectigi evdeyim yine. Bu kez en ust katta oturuyoruz. Evin arka cephesinde balkondan asagi baktigimda deniz dibimizdeydi. Paril paril dalgasiz, gunesin pariltisini goruyorum suyun uzerinde. Ablam ip askili turuncu renk bir elbiseyle. Normalde pek acik giyinmez. Ablama diyorum ki evimiz arka cephe denizin bize bu kadar yakin oldugunu bilmiyordum. Birtane tahta merdivenimiz olsa asagi inebilirdik, orda salincak bile kurar denize karsi keyif bile yapabilirdik diyorum. Sonra karsi komsumuzda feride abla vefat etmisti onlarin evlerine perugumu almaya gidiyormusum (buarada peruk kullanmam. Peruk konusunda filmden etkilendim sanirim) perugumu kime verdiysem cok uzun kullanmis eskitmis diye dusunuyorum. Neyse hazir gitmisken gercek hayatta ölmüs olan feride ablayi bayramlayip gideyim diyorum. Kadin beni goruyor ama baska isle mesgul oluyor. Neyse kendimi gosterip bayramladim elini optum ve gittim. yorumlayabilir misiniz. Cok tesekkurler.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada deniz görmek
Merhaba rüyamda annem, babam ve ben denizdeydik. Denizin üzerinde işaretler vardı, ok tahtası gibi. Biz denizden çıktık, denizde ya 5 ya 7 hortum vardı, bize doğru geliyordu çevredeki herkes gayet rahattı tek ben ve annem bir kulübeye girip saklandık, hortumlar bize zarar vermeden üstümüzden geçip gittiler. Sonra teyzem yanımızda bi kaç mağaza gezdik, hepsi çok lüks mağazalardı bir mağazanın tavanından lambası düşmüş kırılmıştı. Yorumlarsanız sevinirim.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Ruyamda deniz gormek

S.a hocam. Ruyalarimda her zaman gordugum ev hep ayni ev oluyor genelde. Cocuklugumun gectigi evdeyim yine. Bu kez en ust katta oturuyoruz. Evin arka cephesinde balkondan asagi baktigimda deniz dibimizdeydi. Paril paril dalgasiz, gunesin pariltisini goruyorum suyun uzerinde. Ablam ip askili turuncu renk bir elbiseyle. Normalde pek acik giyinmez. Ablama diyorum ki evimiz arka cephe denizin bize bu kadar yakin oldugunu bilmiyordum. Birtane tahta merdivenimiz olsa asagi inebilirdik, orda salincak bile kurar denize karsi keyif bile yapabilirdik diyorum. Sonra karsi komsumuzda feride abla vefat etmisti onlarin evlerine perugumu almaya gidiyormusum (buarada peruk kullanmam. Peruk konusunda filmden etkilendim sanirim) perugumu kime verdiysem cok uzun kullanmis eskitmis diye dusunuyorum. Neyse hazir gitmisken gercek hayatta ölmüs olan feride ablayi bayramlayip gideyim diyorum. Kadin beni goruyor ama baska isle mesgul oluyor. Neyse kendimi gosterip bayramladim elini optum ve gittim. yorumlayabilir misiniz. Cok tesekkurler.
Aleyküm selam. Ev herşeydir. İş veya okul haricinde günümüzün büyük bir kısmı evde geçer. Bu yüzden ev birçok şey anlamına gelir, kısaca huzur diyelim. İnsanın evi, kendisinin en güvende olduğu yerdir. Ev, genel olarak huzura ve güvende olmaya işarettir.

Balkona gidip bir deniz görmeniz, liderliğe bazı tabircilere göre hayallerin gerçekleşmesine işaret edilir.
Ablanızın ip askılı turuncu renk bir elbise giymesi, rüyada turuncu elbise neşe ve mutluluğa yorulur.
Son olarak anladığım Feride ablanızın gerçekte vefat ettiğini anladım Allah rahmet eylesin.
Rüyada feride ablanızın elini öpmek, daha doğrusu gerçek hayatta ölmüş birisinin elini öpmek, özetle sosyalliğe, mevkiye işarettir.
Genel anlamıyla, kötü bir rüya değil iyi masum bir rüyadır. Selametle hoşçakalın.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Rüyada deniz görmek
Merhaba rüyamda annem, babam ve ben denizdeydik. Denizin üzerinde işaretler vardı, ok tahtası gibi. Biz denizden çıktık, denizde ya 5 ya 7 hortum vardı, bize doğru geliyordu çevredeki herkes gayet rahattı tek ben ve annem bir kulübeye girip saklandık, hortumlar bize zarar vermeden üstümüzden geçip gittiler. Sonra teyzem yanımızda bi kaç mağaza gezdik, hepsi çok lüks mağazalardı bir mağazanın tavanından lambası düşmüş kırılmıştı. Yorumlarsanız sevinirim.
Merhaba. Rüyada denize gitmek, denizde olmak mutluluk ve huzurdur.
Daha sonra hordum görmüşsünüz, bu rızka işaret edilir. Rüyada saklanmak, bir sırra da yorulmaktadır.
Son olarak mağaz gezmek, çok başarılı olmaya işarettir. Selametle hoşçakalın.

Üst Alt