• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada cenneti görmek

ozon_t

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada cennetin kapısına gitmrk rüyada cenneti görmek rüyada cennete girmek
Selamün aleyküm. Size şu rüyamı anlatacağım.Yorumlarsanız çok sevinirim.Rüyamda kendimi cennete girerken gördüm.Önümde de sekiz kişi vardı. En önde ise peygamberimiz(s.a.s.) vardı.Çok sevinçliydim ve şaşkındım. Peygamberimiz Muhammed(s.a.s.) efendimizin yanına giderek kendimin cennete girecek dokuzuncu kişi olup olmadığımı sordum oda evet öylesin dedi. Ama baktım oturup derin derin düşünüyordu. Cennetin kapısına gittim ve dışarısına baktım. Sırada bekleyen sayısız kadınlı erkekli insan vardı. Ve bende çok sevinçliydim. Sonra uyandım.Allah(c.c) sizden razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyanız Hayr olsun
Rüyada Cennet, cenneti görmek ;
genelde iyiye yorumlanır Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var. Eğer hasta veya zor durumdaysanız, yakında hayatınızın yoluna gireceği anlamındadır.

Rüyada Cennete Gittiğini Görmek;
Camiye, zikir meclisine,salih amellere, gerçek ilme,sevinç ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka ,Maddi, manevi zenginliği işaret eder,

Rüyanızın rahmani bir mesaj içerdiğini düşünüyorum hayatınizda çok olumsuz ve kötü zamanlar ,imtihanlar yaşamış Ama her şeye rağmen,
asla inancından vazgeçip isyan etmemiş yaşanan her olumsuzlukta tekrar olumlu düşünmek için gayretler eden bir insan olmaniza...
Sabrınızın, dualarınızın, çabalarınızın karşılığını alacaksınız. Buna inanın ve insanlara ve özellikle çocuklarımıza iyi, güzel ve faydalı şeyler öğretmeye
ve Onlari Sevmeye ,sevindirmeye devam edin!!
hayatınızın,gidikce feraha, huzura ,imana,saadete kavuşacağınızı müjdelemektedir. Yeter ki çizginizi bozmayın, Allah’a sığınmaya ve ondan yardım istemeye devam edin.

Unutmayin..
"Dünya Hayatı Sadece Oyun ve Oyalanmadır.
Ahiret Yurdu İse Allah’tan Korkanlar İçin Elbette Daha Hayırlıdır.
Düşünmüyor musunuz?”
(En’âm: 32)

“Dünya Hayatı Aldatıcı Zevkten Başka Bir Şey Değildir.”
(Âl-i imrân: 185)

Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimet,bir ikramdir..
Hadis-i Şerife "Beni rüyada gören elbette cehenneme girmeyecektir" buyurulmuştur.

Efendimiz’i rüyasında gören kişiye bir sır ,bir mesaj verilmiştir. Ne olduğunu anca her kes kendi kalbinde bilir...
Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

Allah(c.c) Cümlemizden razı olsun..Selametle..

Üst Alt