• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyada cami görmek ne demek?

ipekk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
herkese slm öncelikle ben yeni üye oldum.rüyamı paylaşmak istiyorum.hayırlara çıksın inşallah diyeyim rüyamda cami avlusunda oturan başı kapalı birçok kadın vardı.ben şaşırdım kadınları görünce cami avlusunda ve ne güzel dedim kadınlarda erkekler gibi gelip namaz kılıyo oturabiliyo diye.ben kadınların yanına gidiyorum bana kuran öğretirmisiniz diyorum onlarda hayır diyolar asık suratla bende ben zaten biliyorum isterseniz öğretin diyorum.bu rüya ne anlama geliyor acaba iyi ve hayırlı yorumlarınızı bekliyorum.lütfen kötüye yormayın...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum oncelik ile Hosgeldiniz Ey insani Kamil
ins. uyeliginiz her daim ve bereketli olur.. ipek yolunu bilirmisiniz..?
iste bir gun size bunu anlatmak isterim..
insanin, icinde bulundugu ortam,arkadas cevresi;insanin, inancinda,kisiliginde,hal ve davranis ve aile ortamina bile etki yaptigini dusunuyorum.
hepimizin burada bulunmasindaki gaye islama herhangi bir sekilde hizmet etmek ve bilenler bilmiyenlere bazi konularda yardimci olabilmek ve guzel bir dini,dostluk mekani olusturmaktir...geldiginize sevindim..

Ruyaniza Hayirdir ins. diyelim Rabbimde HAYRA cikarsin

"Daima hayra ve hayırlı işlere niyetli ol.O hayrı işlemeye muvakkat olamazsan dahi mükafatını görürsün…"
der Muhyiddin İbn-i Arabi..sizin ruyanizda da iste oyle bir guzelik var!
Siz bir iyilik, guzelik Allaha donus O`na cc. yaklasmayi cook istiyor sunuz..Allahu alem ki bu gibi islami bir sitteyi bulmayi Rabbim Size nasip etmis..
her sey nasip kismet Rabbimin takdiri ile dir!!
"cami avlusunda oturan başı kapalı birçok kadın " onlar sizin bahaneler ile ortugunuz kendi nefsinizdir!
Siz ruyaniz da Kur`an-i kerim öğrenmek istemissiniz bu davranışa zorlayan iki neden vardır:
Akla yakın neden, ve kalp ki insani hep iyilige ,guzelige, ibadette huzura ermesini ister..
bazen akil nefsi delip kalbe ulsamadiginda insan iyilik, guzelik ,ibadet yapmaya niyet ettigi halde bir turlu basliyamaz..
cunku nefis hep akla farkli dusunceler soyler..ya yarin baslarsin ya simdi sinavin var vs.. bu zamanlarda insan nefsinin ve Seytana karsi cikabilecek ins. imani olmali..
bugununu iyi kullan dini ve insani vazifelerini yarin basliyacagina neden bugun basliyayamaz sin degil mi?Ya Yarin hic gelmezse Ne yapacaksin..

İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya ne gerek var?
ayni anda dunya ve Ahirettimiz icin calisip ikisinide kazanabilirken Kazanma kusaginda Kaybedenlerden olmamak dilegi ve duasi ile ins..

Allah İNSANLARI ZORLUKLARLA DENEMEKTE,bazen de kendi nefisleri ile..ve sevdikleri ile..
imkansiz diye bir sey yoktur!bir iman bin imkam dogururur..
sadece nefsimizin bahaneleri, aldatmacasi vardir.. Rabbim her seye Kadir dir..yeterki biz samimi olalim..
"İnsanın önünde ve arkasında kendisini ALLAH'ın emrinden koruyan takipçiler ( melekler ) vardır."

Allah ile arasini duzeltenin Allah da insanlarla arasini duzeltir. (hz.Ali)

ipekk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
çok teşekkür ederim allah sizden razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum oncelik ile Hosgeldiniz Ey insani Kamil
ins. uyeliginiz her daim ve bereketli olur.. ipek yolunu bilirmisiniz..?
iste bir gun size bunu anlatmak isterim..
İpek yolu Hidayet yoludur...
Bir aylık Ramazan mesaisinin ödülü nasıl bayram ise, Bir ömürlük iman mesaisinin ödülü de Cennettir.
Mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim.....

"Kuşkusuz Allah dilediğini saptırır, kendisine yöneleni de hidayete erdirir."
Rad Suresi/27

Üst Alt