• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada balina görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada balina görmek, rüya sahibinin büyük bir iş teklifi almasına işaret eder. Eğer balinayı yakalarsa teklif aldığı işi almaya muvaffak olur.

Rüyada balina görmek, utanma duygusu olmayan ve daima fırsat kollayan acımasız ve güçlü düşmana da yorumlanır.

Bir balinanın sizi yuttuğunu görmek; ecelinizin yaklaştığına,

Balina eti yemek; mal elde edeceğinize işarettir.

Bir balinanın sizi suya çekip boğduğunu görmek; suda boğulmaya tabir edilir.

Bir balinanın sizi ısırdığını görmek; düşmandan zarar göreceğinize işarettir.

Bir balinayla mücadele ettiğinizi ve onu alt ettiğinizi görmek; düşmanı mağlup edeceğinize, aynı rüyada balinanın size galip geldiğini görmek, bunun aksine işarettir.

Başka bir rivayete göre de;
Rüyada balina balığı görmek, o sene zarfında hayatınızın büyük güçlüklere maruz kalacağına ve işlerinizin hep ters gideceğine,

Gurbette bir yakınınız varsa onun da uzunca bir zaman yanınıza dönmeyeceğine,

balina avlayan balıkçılar görmek, ummadığınız bir kimsenin teşviki ve yardımıyle kendinize mevki ve şöhret yapacağınıza,

balina yağı içmek kuvvetli bir bünyeye sahip bulunduğunuza, hiç hastalanmayacağınıza işarettir.

Rüyalarda yasananlar inanilmayacak kadar hızli gelişir. Bir kaç dakikalik rüya esnasında bile çok uzun sürdüğünü sandığımız garip şaşırtıcı ve çok değişik olaylar birbirlerini izlerler. Bu nedenle rüyada zaman kavramı olusmaz. Ancak zaman kavramini biz uyandiktan sonra beynimizin öğretileri ve alışkanlıkları doğrultusunda saptadığımız bir anlar toplamıdır sadece.

“Rüyası en doğru olarak çıkanlarınız en doğru sözlü olanınızdır.” (Müslim Rüya 6)

- Bir hadiste Hz. Peygamber (asv) şöyle buyurdu: “Nübüvetten yalnız müjdeciler kalmıştır.
” Oradakiler “Ya Resulellah! Müjdeciler nelerdir?” diye sorduklarında “Salih rüyalardır.” buyurdu...
(Buhari Tabir 5; Muvatta Rüya 3)

Bu hadis-i şerifler de gösteriyor ki Allah ile kulları arasında iletişimi gerçekleştiren vahiy yolu kapandıktan sonra vahyin kırk altı parçasından bir parçası olan rüyalarla bu iletişim hattı devam edecektir.

Ruyalar puzzle gibidir..onlari birlestirmek de bir huner marifet Ve hikmet isidir..
Aynı rüya farklı zaman ve yerlerde görülürse bunun yorumu da farklı olur...
Bazen aynı rüyayı değişik insanlarda görebilir ancak her insanın ruhu ve manevi dünyayı anlayışı yaşamı farklıdır. Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile yorumu ve yansıması farklı olur...
Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya bir başka bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.
Rüyaları yorumlarken tarafsız olmak duygulara kapılmamak karamsarlaşmamak gerekir. Bu arada rüyada sadece bir şekil veya olayı değil her şeyi birlikte yorumlamalıdır.

mehmet.boyraz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada katil balina görmek

Biz ailemle ankarada yaşıyoruz ama rüyamda şuan ki evimiz istanbuldaydı ve denizi karsidan goruyordu. Aksama dogru pencereden bakarken gökyüzünde bir katil balina silüeti gördüm gokyuzu lacivertti ve balinadan cok guzel ve korkutucu bi sekilde mavi ışiklar çıkıyordu. Hemen fotoğrafladım sonra aşağı indim, deniz kenarına gittim katil balina silüeti kaybolmuştu. Denizin üzerinde bi devletin askerleri vardı birden hava iyice karardı ve ardı ardına şimşekler cakmaya başladı denizin üzerindeki askerlere dogru. Butün askerler denize gömüldü. Sonra rüyamın içindeki rüyamdan uyandım ve hemen o rüyamın anlamına baktım, her nedense google a 4.katil balina silüeti yazdım ve amerika ile ilgili şeyler çıktı ve sonra o rüyamdan da uyandım.

Üst Alt