• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada balık görmenin tabiri

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada balık görmek kısmet olarak tabir olunur. En iyiye yorulan rüyalar arasındadır. Balık avlamak, yakalamak, yemek gibi balıkla ilgili görülen rüyalar, sağlık, mutluluk, ferahlık, sevinç, bolluk, bereket ve ilerlemeye işaretle tabir edilir.

Rüyada gelişen olaylara bağlı olarak değişebilen anlamlar genel olarak şu şekillerde yorumlanır;

Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına, balık sürüsü görmek yönetici durumuna gelineceğine işarettir.

Balık tuttuğunuzu gördüyseniz, kendi alın teriniz sayesinde elinize para geçecek demektir. Rüyasında balık tutan kişi toplu para alır.

Rüyada büyük balıklar görmek; iyi kazançlar elde edeceğinize, küçük balıklar görmek; hoşlanmayacağınız şeylerle karşılaşacağınıza,

Kırmızı balıklar görmek; bir arzunuzun gerçekleşeceğine, yılanbalığı görmek; zarar göreceğinize veya görevinizden azledileceğinize işaretle yorumlanır.

Rüyada balık tuttuğunu gören kimsenin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık tutmak büyük servet olarak yorumlanır. Küçük küçük balıkları görmek üzüntü ve keder ile tâbir olunur.

Rüyada tuzlu balık görmek, devamlı ve hayırlı mala işarettir.

Canlı balık görmek, gönül işlerinde ve işte şansının açıldığı anlamındadır. Suda yüzen balıklarda yaklaşan kısmetlerdir.

Rüyada Yunus balığını görmek, korkudan emin olmaya, fakirlikten zenginliğe, şiddet halinden selamete ve hayırlı bir mülke işaret eder.

Rüyada sazan balığı görmek, bekâr ve evlenmeyi murad eden biri için hayra alâmettir.

Bulanık su içinde balık avladığını görmek, ne türlü olursa olsun iyi değildir.

Temiz suda yüzen balıklar zenginlik ve mutluluk işaretidir. Duru suda büyük balıklar görmek; mutluluk ve başarıya işarettir.

Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına. Balık sürüsü görmek yönetici durumuna gelineceğine işarettir.

Büyük ve küçük balıkların bir arada görülmesi sevinç ve üzüntüleri iç içe yaşamaya yorumlanır.

Kızartılmış balık öğrenci için okuma amaçlı yolculuğa, diğerleri için davete icabet etmeye.

Balıkçıdan balık almak evlenmeye. Tuzlanmış balık faydası sürekli olan mala işarettir.

Taze balık avlamak her zaman hayır ve faydaya işarettir.

Rüyada küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla. Ölmüş deniz balığı ham hayallerle tabir edilir.

Rüyada balık oltası görmek; menfaat elde edeceğinize, İçi balık dolu kap görmek; işinizin iyi gideceğine, Balık pazarı görmek; başarı elde edeceğinize, Balık yetiştirme havuzu görmek; endişe ve tedirginliğe, Kurutulmuş balık görmek; hastalığa işaretle tabir olunur.

uğurberk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada suda balık görmek

Selamunaleyküm ben rüyamda çoşkulu akan bir su ve ailem aileme suda balık vardır sudaki balıkları kovalayın ben uygun biryerde yakalarım deyip balıkları kıstırıp birtane yakaladım oldukça büyük birtane daha yakaladım o da büyük birtane daha yakaladım son yakaladığım kalkan balıklığıydı büyük ve güzeldi.yorumlarını için Allah razı olsun.Allaha emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Hayirdir insallah..
da ben ruyanin basligi ile ruyada hic yaban kazı okumadim .

Hayirdir insallah artik goremiyormuyum yoksa..?
cunku Yaban kazı nin manasi; olay ya da davranışları kişisel ALMAYIN ..
Eleştirileri kişiselleştirmek son derece bencilce ve mantıksızca bir davranıştır...hem kendinize hem de
sevdiklerinize zarar verirsiniz seklinde yorumlanir..

Rüyada kalkan balığı yakaladığını görmek; Bu rüya, herhangi bir adım atmadan, bir konuşma yapmadan
önce son kez bir daha düşünmeniz gerektiğini ifade eder...
“Öfke ile kalkan zarar ile oturur”

Buradaki baliklar kismet nasip ve bereket seklinde yorumlanir...
Allahu Zülcelâl bizlere hayır kapılarını sonuna kadar açmıştır.
Bu kapılar kapanmadan, bu fırsattan istifade etmek lazım.
Hayat, bizim için büyük bir hayır kapısıdır. Kıymetini bilmemiz gerekir.
bu nimetlerden istifade ederken Hak,adalet, Vicdan, dogruluktan ayrilmayip Kul HAKKI-na son derece dikkat etmeliyiz..
Firsatlardan istifade edin ama..
başkasının, HAKKI başladığı yerde Bizim özgürlüğümüz biter
Allahu Zülcelâl, hepimize hakiki kulluk yapmayı nasip etsin. (Âmin)

nuricihan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada balık görmek

hayırlı cumalar olsun ablacığım
ben rüyamda erkek kardasimi ve önümüzde bir masada çok sayıda balık gördüm sayılabilecek dececede 30 tane kadar vardı levrek ve çipura karışık ben kardeşime bir kısmını akşam için ayırmasını söyledim bu arada balıkların hepsi temizlenmişti ve oldukça taze görünüyordu ,kardesim bunların arasından en büyük levrekleri şeçmeye basladı sonra uyandım
ablacım aynı gün ben pazarda levrek alacaktım ama gec olduğu için vzgectim üstelik satıcı temizleyebileceğinide söylemişti acaba bu rüya o olayın bilinç altı olabilirmi?
Allah'a emanet olun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Size de hayırlı cumalar kardesim
Hayirdir insallah
evet gunduz yasadigimiz olaylardan etkilenip bilincalti gorebilmekteyiz.. mesela ben gece yatmadan bir kisi veya sorun ile ilgilensem muhakak onu ruyamda gorururum...
Rüyada balık görmek ;genellikle kısmet, servet, bolluk, helal kazanç, sağlık, yenileşme, iyileşme haberleri verir.
Zenginlik Kanaat İmiş..

"Haramdan sakın, insanların en âbidi olursun. Allah'ın sana tak*sim ettiğine razı ol, insanların en zengini olursun.
Komşuna iyilik yap, (olgun) mü'min olursun.
Nefsin için sevdiğini, insanlar için de sev; (kâmil bir) Müslüman olursun. (Kahkaha ile) gülmeyi çoğaltma! Çünkü gülmek kalbi öldürür» (8).
hadisi serif..
Hayirli gunler.

uslu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada balık görmek

İyi günler
ben rüyamda 4 adet akvaryum balığı gördüm. Akvaryumu temizlemek için çıkarttığımda 1 tanesini yerde unutmuşum. Ölmüş. sonra akvaryumu su ile doldurması için bir yabancı erkekten yardım aldım. akvaryumu temiz su ile doldurduk. Bir miktar kirli su vardı. Ben onu bilerek döktüm. Ama akvaryuma konulması gerekiyormuş. Akvaryuma 3 adet kalan balıklar konuldu. Diğer ölü balık yerde kaldı.Balıklar çok güzeldi.
Hoşça kalın

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İyi günler efendim hosgeldiniz hayirdir insallah
Rüyada Akvaryum balığı,görmek zenginlik, başarı ve keyifli maceraları ifade eder.
Bu rüya aynı zamanda bazı önemli duygusal gelişmeleri ya da değerli bilgileri temsil edebilir...
lakin kendinizi de akvaryum icinde sanki daralmis bir ruh halini ifade eder..acik denizlere, baska mekanlara, uzaklara gidebilmeyi
özgürlugun hasreti ve yanlizligin buhranini icinde bulundugunuz durumun, mekanin, sartlarin da degismesini arzulayan bir bilincaltini da gosterir..

İnsanlar neden balık beslerler? Genel olarak; onlarla ilgilenirken stres atmak onların yaşam evrelerine tanık olmak ve ‘’ dekor ‘’ olarak balık beslerler.
Bunlari hep anladim da neden balıkları bir biblo gibi fanusta ve kavanozda ,akvaryum da yaşamaya zorlariz onlar derya denizlerde ozgur olmalari gerekir iken
Bazen cok güzel görüyorum fanusta ,akvaryum da balik resmini..evet ama hic düsündünüz mü o balik orada neler cekiyor?
Cok yanliz ve sevdiklerinden uzak!!

Rüyada ölmüş balik, görmek ;olmayacak hayaller peşinde koştuğunuzu veya gerçek yaşamınızda sahip olduğunuz mutluluğa bir gölge düşeceğini, gelecek bir sıkıntıyı işaret edebilir..

"Akvaryuma 3 adet kalan balıklar konuldu "
olmayacak hayaller peşinde koşmaktansa Sizde olacak o 3 hayal ve ideal peşinde kosun,konsantre olun ki ins. enerjiniz pozitif olarak hayattinizda canlansin..
Ya Çare Sizsiniz, Ya da Çaresizsiniz..
Hayirli gunler..

hayal kırıklıklarıyla doludur hayat. sayısız mağlubiyet, üzerine giyilmiş en kalınından yalnızlıklar, haksızlıklar ve nicesi.

hayalleri içerisinde ömür tüketir insan. orada kendisine bir dünya kurmuştur, ona kimse zarar veremez orada.

ileriyi görmek o kadar da zor bir şey değildir. neyin olacağı neyin olmayacağı yeri gelir gayet açık olur. en masumundan hayaller biriktirirsin gözpınarlarına.
bir gün birisi gelir, alır götürür birer birer hayallerini. mahremine elini değerler pek çok şey vaadederek, ya sonra?
KIRIK bir kalp ile yolla devam edebilmektir butun mesele...

insan hayal ettiği müddetçe yaşar ' demiştir atalar. ancak bir yandan çalışıp çaba göstermeyi de unutmamıştır.
insan hayat yolunda yorulur, ayaklarına kara sular iner, bazen bu mücadeleyi neden gerçekleştirdiğini sorgular.
o an susar. sessizce etrafını dinler, kendisini takip eder. elleri hala kalemi tutacak,Haksizligi dizginleyecek, köpekleri okşayacak, kısacası sevgi ve saygı yayabilecek güçtedir.
dişlerini sıkar, kalbi yeniden atmaya başlar, çünkü yaratan onu hic bir zaman yalnız bırakmiyacagini bilir...
yumruğunu sıkar ve ilerlemeye devam eder, dağın doruğu ne kadar uzak da olsa, görünmektedir ve de oraya ulaşana kadar saçları ağırsa da,
ilerlemeye değer her zaman, sevgi, saygı, asalet ve tüm tertemiz değerler adına, onu oluşturan her ne varsa.

SİMA

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada akvaryum balıkları görmek

Merhabalar.
Rüyamda, evimde orta büyüklükte dikdörtgen bir akvaryumun içinde birkaç tane irili ufaklı balıklar besliyordum. Bu balıklar süs balıklarıydı. Turuncu ve siyah balıklar vardı. Küçük yavru ve turuncu olan balığım hastalanmıştı. Onu iyileştirmek içinde onu annemle beraber akvaryumdan çıkardık ve ben onun ağzına beyaz bir hap soktum (küçük bir haptı) ona düzenli olarak veriyorduk. Anlamı nedir acaba?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar.. Hayirdir insallah..
Rüyada Akvaryum balığı,görmek zenginlik, başarı ve keyifli maceraları ifade eder.
Bu rüya aynı zamanda bazı önemli duygusal gelişmeleri ya da değerli bilgileri temsil edebilir...
lakin kendinizi de akvaryum icinde sanki daralmis bir ruh halini ifade eder..acik denizlere, baska mekanlara, uzaklara gidebilmeyi
özgürlugun hasreti ve yanlizligin buhranini icinde bulundugunuz durumun, mekanin, sartlarin da degismesini arzulayan bir bilincaltini da gosterir..
Rüyada turuncu balik görmek ;neşe, canlılık, mertlik, atılganlık, dürüstlük simgesidir.
Rüyada Turuncu ve siyah balıkların bir arada görülmesi sevinç ve üzüntüleri bir arada yaşamaya, yorumlanir..

"Küçük yavru ve turuncu olan balığım hastalanmıştı. "
........
Dert' sizsiniz ,derdinize derman olacak ilac, deva da yine Siz-siniz..
SAĞLIK'TA, VARLIK'TA ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ, ÇARE, SİZSİNİZ..

Hz. Yusuf`u kuyuya attıklarında, onun için her şeyin bittiğini düşünenler, bir süre sonra Mısır`ın en önemli kişisi olarak ortaya çıktığını görünce kim bilir nasıl şaşırmışlardı!
Hz. İbrahim`in, günler sonra gülümseyerek ateşten çıktığı Nemrud`a söylendiğinde, kim bilir nasıl saçını başını yolmuş, duyduklarına inanmak istememişti!
Görelim Mevla neyler..Neylerse güzel eyler.`
Gün doğmadan neler doğar.
Elinizden geleni dogru ve durust olani yapın ve rahmetin tecellisini bekleyin.

Kelam taşlarını,dil mancınığa yerleştirmeden önce ,iyi düşün, taşin ,tart öyle at,her attığın taş ,baş yarmasın!!
gönle isabet etsin ki,mana uyansın...
Hayirli gunler..

eesila

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada balık ve deniz kızı görmek

Selamünaleyküm sizden eşimin gördüğü bir rüya hakkında yorumda bulunmanızı rica ediyorum.Eşim normalde çok rüya gören biri değil hatta hiç rüya görmez ama dün gece rüyasında bi deniz kenarında oltayla balık tutmaya çalıştığını oltayı attığında bişey tuttuğunu oltaya takılanın ise çok büyük bir balık olduğunu ve balığı çekip yanına koyduğunda balığın yanında birde deniz kızının olduğunu ve bu deniz kızının denize girmek için çırpındığını söylüyor denize geri atmadan da uyandığını söylüyor bu rüya hakkında yorum yaparsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam Hayirdir insallah..
Rüyada balık görmek ;genellikle kısmet, servet, bolluk, helal kazanç, sağlık, yenileşme, iyileşme haberleri verir.
"oltayla balık tutmaya çalıştığını "
tam anlamıyla gelişmeye çalıştığını ,hayatta ne istediğinden tam emin olmadiğindan ve mutlu kısmet, servet, bolluk, helal kazançli, günlerin yaklaştığını haber verir.

Zenginlik Kanaat İmiş..Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var ..birbirinize destek olun...

Rüyada deniz kizi görmek;Daha fazla hayal kurarak sonunda hayal sükutuna düsmemeniz için biraz hakikati görmenize yorumlanir.
Yarisi balik, yarisi insan olan deniz kizi efsanesi ancak bir hayalden ibaret oldugu için, rüyasi da ayni sekilde insanda hayal kirikligi ifade eder.

Rüyada olta görmek, iş hayatında büyük bir fırsatın yakalanacağına işarettir.
Rüyasında olta gören kişi iş yaşamında büyük bir fırsat yakalayacak şeklinde yorumlanır.

Olta, kişinin büyük kısmet umduğunu gösterir. Eğer oltaya balık takılırsa kişi kısmeti alır.

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada balik ve kokarca gormek

Selamun aleykum Gonulsizim abla,

Tuhaf bir rüya gördüm hayir olsun inşallah. Rüyamda deniz kenarindayim. Denizin içinden büyük bir balik sicrayarak bana doğru geldi. Ben kiyida ölecek simdi diye düşündüm ve denize geri attim baligi. Ancak o tekrar geldi. Bu sefer kiyiya geldiğinde kokarcaya dönüştü. Bana çok sevimli göründü oksadim sevdim. Kokusunu saldi ama ben almadim kokuyu.

Allah (cc) yar ve yardimcimiz olsun. Hayirli gunler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun Gönül Dostum
Rüyada balık görmek;
kısmet olarak tabir olunur. En iyiye yorulan rüyalar arasındadır.balıkla ilgili görülen rüyalar, sağlık, mutluluk, ferahlık, sevinç, bolluk, bereket ve
ilerlemeye işaretle tabir edilir.

Rüyada büyük balıklar görmek;
iyi kazançlar nasip,kısmet olarak yorumlanır..
küçük balıklar görmek;
hoşlanmayacağınız şeylerle,sıkıntılar ile karşılaşacağınıza, yorumlanır.
"Bu sefer kiyiya geldiğinde kokarcaya dönüştü"
Nice Güzel insanlar gördüm,manken gibi ama malesef içinde ne insan ,ne de insanlık yoktu..Gün O gündür insanlarin sadece dış görünüşüne takılmıyorum..
Güzellik sadece bir kabuk,deri ve geçici bir değişkendir .. Kıssadan Hisse , Hayra niyet hayra kısmet.Ya Allah cc.
Selametle..

acilangul1

kbrser

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada balık görmek

Rüyada balık sürürsü görmek, rüyada balık görmek, balıklar görmek ve onlara dokunmak rüya tabiri.
Selamün aleyküm iyi günler, rüyamda denize giriyorum dalgıç olarak, deniz çok berrak temiz ve şahane hayran kalmamak mümkün değil. Aşağılara indikçe balıklarla karşılaşıyorum, balıklar sürü halinde çok güzeller, etrafımda dolaşıyorlar, dokunuyorum balıklara muhteşem. Hayranlıkla uyanıyorum acaba anlamı nedir? Teşekkürler şimdiden.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam iyi günler,Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada deniz görmek;
güç,kuvvet ,Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz misali emek, sevgi ayni zaman da Deniz rüyaları, bilinç altının güçlü sinyallerini ,
his ve duygulari temsil eder. Bu sinyallerin farkında olmak, onlara kulak vermek gerektiğine yorulur.

Rüyada denize dalmak;
risk demektir. Karşılaşacağınız riskli işlerde dikkatli davranmanız gerekir.
Hayatı yüzeysel yaşıyoruz. Her konuda derinlemesine düşünüp, öyle inmenize ,dalmaniza yorumlanir..
Derinlere inildikçe Hayat, olay ve renkler daha farklı görünmeye başlar ..

Rüyada balık görmek;
kısmet olarak tabir olunur. En iyiye yorulan rüyalar arasındadır. imkan,sağlık, mutluluk, ferahlık, sevinç, bolluk, bereket ve ilerlemeye işaretle tabir edilir.
Sen hayata ne verirsen hayat sana senin verdiğini geri verir..selametle..

H

hd1983

Kayıtsız
Misafir
Rüyada balık görmek

Selamün aleyküm, ben rüyamda gölün kıyısında başlarını yurkarı çıkarmış yaklaşık iki metre boylarında iki tane balık gördüm. Bana yakın olanı füme renginde, yanındaki de yeşil renk bi balıktı.

Üst Alt