• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada aynaya bakmak

Mavi kiz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada aynada kendine bakmak, rüyada aynaya bakmak tabiri.
Selamunaleyküm, bu yogun temponuzda bana zaman ayirip rüyami yorumlarsaniz beni cok sevindirirsiniz rüyam söyle:
Rüyada kendimi evimizin banyosunda aynaya bakarken görüyorum etraf aydinlik yani gündüz vaktindeyim. Aynada yüzümdeki siyah noktalari ve sivilceleri sıkıyorum, onlardan kir ve ardindan kan cikiyor. Bir ara yengemi görüyorum, yanima geliyor birseyler konusuyoruz ve gidiyor. Sonra ben tekrar aynaya bakinca cenemde bir nokta görüyorum toz saniyorum ve almaya calisiyorum fakat bakiyorumki toz degil bir dügmeymis, cekmeye calisiyorum ve dügmenin ceneme beyaz bir iple bir uctan bir uca dikilmis oldugunu görüyorum, ipi koparmaya calisirken tekrar kanatiyorum ama akan kan degil sadece kan görüyorum nokta seklinde. Ardindan ve rüyanin en kötü kismi bu dügmeden gözümü alip tekrar aynada tüm yüzüme bakinca birden carpiliyorum, agzim, burnum, kollarim, ellerim, ayaklarim sekil degistiriyor ve o an cin carptigini düsünüyorum ve dua etmeye calisiyorum fakat dilim de carpildigi icin tam okuyamiyorum ve duanin basindayken birden uyaniyorum. Uyandigimda bütün vucudumun dilime kadar uyustugunu fark ettim ve zar zor besmele cekerek ayet el kürsiyi okuyunca uyusmalar gecti gece 3 gibi uyandim ve hava aydinlanana kadar uyuyamadim soktan. Cünkü rüyadaki carpanin hala kasilmalarini hisseder gibiydim.
Lütfen bu rüyami yorumlayin cünkü kac gündür uyuyamiyorum ve aklimdan cikmiyor
Beni en cok korkutan uyandigimda dudaklarimin, dilimin uyusmus ve kasilmis olmasi bütün bedenim ayak parmaklarim dahi kasilmisti ve dua dahi edemedim ilk basta taa ki icimden besmele cekene kadar.
Iyice kendime gelince karabasan gelmistir sandim ama daha önce karabasan görmüstüm ve böyle olmamistim sirt üstü yatmiyordum ve üstümde acik degildi. Lütfen bana zaman ayirip rüyami yorumlayin. Simdiden ilgi ve alakanizdan dolayi cok tesekkur ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve AleykümSelam Rüyaniz Hayr olsun Gece yatarken " Ayetel Kürsi ,nas ve felak" surelerini içinizden değil hafif sesli okuyun.
çünkü o kelimelerin metafizik alemde titreşimlerinin yarattığı güçlü bir elektrik ve etkileşimi vardır..Hayatınızda kimi dengesizlik ve düzensizlikleri yerine oturtun!!

Rüyada aynaya bakmak;
Kendinizi gerçek halinizle görmenizdir.
Önemli olan başkalarının sizi nasıl gördüğü değil, sizin kendinizi nasıl gördüğünüzdür...
Görünüşünüzü,kendinizi nasıl gördüğünüzü değiştirmedikçe Siz daha çok negatif duygu patlaması eşiğinde stress Hayatınızda bir geri çekilme,
içe dönme ve karabasan yaşarsınız..

Rüyada sivilce görmek;
benlik saygısı ve öz-imajı ile ilgili konular hakkında bilgi verir.

Rüyada sivilceleri sıktığını görmek;
hayatınızdaki kimi olumsuz duyguların ifade edilmesi gerektiğini ve bu duyguları kabul etmeniz gerektiğini temsil eder..soruna değil, çözüme odaklanın...
gelip geçici şeyler üzülmeye, kasılmaya değmez.......

karabasan rüyası görmeniz tamamen iç dünyanızı anlatmaktadır.
Rüyada karabasan görmek ;stress, deprasyon yaşam kaygılarını, geçmişte yaşadığınız bir travmanın izlerini ifade eder.
Özellikle yüksek güvenlik ihtiyacınızın olduğu durumlarda düşük benlik saygısı ( kendine güven ) yaşadığınız dönemlerde bu rüyalar daha çok görülür.
Örneğin işini kaybetme korkusu veya işten çıkarılma, çocuk yada sevdiğinizi kaybetme, değer verdiği birinden darbe yemek gibi durumlarda daha çok görülür..

Bu açıklamaya göre siz içinde bulunduğunuz durumu kendiniz değerlendirip, size bu rüyayı görmenize sebep olan etkeni tespit edip ona göre davranmalısınız...
Allahım! Değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için bana cesaret, Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmem için sabır,Her ikisini birbirinden ayırt etmek için akıl,fikir,idrak ver..Kendini değiştir Kendini..Kendini değiştir ki hayattin değişsin selametle..

Karabasanın, insanın uyanışı esnasında fiziksel,ruhsal bedeninin aynı zamanda bir araya gelmediklerini ve birinin dışardayken (tam olarak bedene girmemiş halde) diğerinin bedene dönmüş olduğunu biliyorum.
Odayı hisseder, görürsünüz, hatta dokunduğunuzu da hissedersiniz, yatakta olduğunuzu da... Fakat bağırsanız sesiniz çıkmaz,bağırıyorsunuz,fiziksel bedeninize aynı uyarıyı gönderemiyorsunuz. Aynı şekilde bu sebepten ötürü fiziksel bedeninizi hareket ettiremezsiniz.

Karabasanın temel nedenleri:
1-Kan dolaşımındaki düzensizsizlikler
2-Psikolojik gerginlikler.
3-Sırt üstü yatmak
4-Düzensiz uyuma saatleri; şekerlemeler, çok veya az uyumak
5-Fazla stres .gerginlik,deprasyon,korku,
6- Ani çevre/yaşam tarzı değişiklikleri ve travma

Çocukluktan beri "karabasan, karabasan" diye anlaıilan hikâyeler, bilinçaltında daha da büyük korkular yaratıyor.
Bir daha yaşarsanız, bilinciniz yerinizde ise bu bir sağlık problemi ve uyanmalıyım diye düşünün ve odaklanın. Uyanacaksınız

Üst Alt