• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Ayet Görmek

somuncu73

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Ayet Görmek.
Selamunaleykum hayırlı geceler : Ben aylar önce rüyamda bir ayeti gördüm ve okudum (latince) yazı ile ( kafirler istemesede allah c.c. Nurunu tamamlayacaktır) ....ne anlama geliyor hamdolsun manevi rüyalar çok görüyorum ..saygılarımla

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, hayırlı geceler Allah yardımcımız yardımcınız olsun kardeşim ne sıkıntınız varsa Rabbim sıkıntılarını hastalıklarını alsın yerine sağlık huzur ,bereket ,muradıni varsa versin inşaAllah amin.
bu rüyanin yorumu zaten açık ve Size yapmanız geregen rüya yolu ile Söylenmiş!

RAHMANİ RÜYALAR
Cenab-ı Hak’ın kullarını yaptıkları ameller karşısında müjdelemek ya da korkutmak ,ikaz ,uyari maksadıyla gösterdiği rüyalardır.
Kader defterine yazılmış, mazide ya da gelecekte olan hadiseleri gayb alemine açtığı pencereden manevi sinema misali seyrettirmesidir. bu rüyalar gerçektir haktır, tevil ve tabir edilmesi gerekmez..
Bu rüyalarda Allah katında bir hikmet vardır ve iyiye yorumlanır.

"kâfirler ,Zalimler İstemesede Allah(c.c) Nurunu Tamamlayacaktır."

Saff Suresi yani Allah'a inananların bir bütün olarak O'nun yolunda O'nun için mücadele etmek ,safında yer almak.
Bu surede geçen NUR Allah'a inanlar topluluğudur. Yani Allah'a inanmayanlar ve doğru yolda olmayanlar ne yaparlarsa yapsın gerçek iman edenleri yoldan çıkaramaz. buna göre NURU TAMAMLAMA ise Her zaman Allah'a inanan ve O'nun yolunda olanlar olmuştur ve de olacaktır
.

Üst Alt