• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ayakkabı kaybetmek

sadliko

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamun aleykum
ben ruyamda camiden çıkarken ayakabılarımın yerinde olmadığını ve bulamadığımı gördum.
sonra bir denizin ustundeyim 5-6 kişiyle beraber şişme yatak yada şamriyel gibi bir şeyin üstundeyım. ayağımda ayakkabılarım var ve dizlerimden aşağısı denizin içinde yanı ayakkabılarım islanıyor.
sonra birazcık yüksek bir tepeden denize bakıyorum deniz masmavi ve uzerinde küçük bir gemi var ve denizde beyaz köpüklü dalgacıklar yaparak gidiyor.
Allah razı olsun rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah...
Rüyada ayakkabı kaybetmek, kendi kimliği ile sorunları olduğunu, halen kim olduğunu anlamaya çalıştığınızı simgeler..
ayrica Dini konularda bazen sek, suphe vesveseye de kapildiginizi etrafinizdaki insanlarin cami ve dini konularda bazen sizi olumsuz etkilediklerine yorumlanir...

"... Allah herşey için bir ölçü kılmıştır.""... O'nun Katında herşey bir miktar (ölçü) iledir." (Ra'd Suresi 8)
Hz. Ali'nin: 'Her kap kendi hacmince su alır'
her insan kendince kendine tayin edilen bir Kader ve Rizk cizgisi ile ilerler...kimisi kırk yıl olduğu yerde durur yerinde sayar;
kimisi de kısa zamanda ilerler...yani herkes kendince ilerler...

Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine kuvvet,guc ve hoşnutluklara işarettir...
Allah cc. sizi ve Ailenizi ve sevdiklerinizi hasedcinin şerrinden ve nazarindan korusun..amin..
Hayirli geceler...

ssssihu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ayakkabı kaybolduğunu görmek

Selemün Aleyküm...
Rüyamda küçük bir camiye namaz kılmak için giriyorum. Namaz çıkışında ayakkabılarımı bulamıyorum. eski bir ayakkabı ile eskiden kaldığım cemaat evlerinden birisi olduğunu sandığım eski yapılı balkonlu bir eve gidiyorum. cami imamıda o eve geliyor. durumu ona bildirince senden sonra birisi geldi yanlış ayakkabı giydiğini farketmiş. bana telefon numarasını verdi. arayalım diyor. adamı arayıp durumu bildiriyor. Adam ayakkabıyı getiriyor ama ayakkabı yeni bir ayakkabı olmuş... ben, bu ayakkabı benim değildi diyorum... güya ayakkabım yenilenmiş..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah...
Rüyada ayakkabısinin kaybolduğunu görmek ; kendi kimliği ile sorunları olduğunu halen kim olduğunu anlamaya çalıştığınızı simgeler..
ayrica Dini konularda bazen sek suphe vesveseye de kapildiginizi etrafinizdaki insanlarin cami ve dini konularda bazen sizi olumsuz etkilediklerine yorumlanir...
Ruyada camide ayakkablılarını kaybedip bulamamak gam ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir,

"... Allah herşey için bir ölçü kılmıştır.""... O'nun Katında herşey bir miktar (ölçü) iledir." (Ra'd Suresi 8)

Hz. Ali'nin: 'Her kap kendi hacmince su alır'
her insan kendince kendine tayin edilen bir Kader ve Rizk cizgisi ile ilerler...kimisi kırk yıl olduğu yerde durur yerinde sayar;
kimisi de kısa zamanda ilerler...yani herkes kendince ilerler...

Allah cc. sizi ve Ailenizi ve sevdiklerinizi hasedcinin şerrinden ve nazarindan korusun..amin..
Hayirli geceler...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamı aleyküm adminim hayırlı akşamlar(günler).

Adminim BURADA da ayakkabı kaybetmekle ilgili bir yorumunuz bulunuyor ama benim gördüğüm rüyamda ise ben kaybetmedim çalmışlar. :(
Aslında dün gece gördüğüm rüyanın çoğunu hatırlayamıyorum, sadece bir evde toplantı sonrası çıkışta herkesin ayakkabısı yerinde olmasına rağmen benim ayakkabılarımın olmadığını ve benim ayakkabımı kim çaldı diye sorduğumu, sonrasında yalın ayak yürüdüğümü hatırlıyorum. Hayırdır inşaAllah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, adminim hayırlı akşamlar,Rüyaniz hayr Olsun.Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh haliniz, yaşınız, cinsiyetiniz,rüyayı gördüğünüz zaman, gerçek yaşamınızdaki endişeleriniz,beklentileriniz,korkulariniz, ve sevinçleriniz ,cam,pencereden baktıklarınız ile birlikte yorumlanir...

Rüyada ayakkabılarını çaldırmak , çalınması ;
Gam ve sıkıntıdan ,zahmet ve masraftan kurtulmaya işarettir.
bazende birileri Size kötülük yapayım derken kaza ile iyilik yapacakları...
Bazen olaylar aleyhinize gibi görünsede ,Sizin lehinize gelişebilir...abdala malum olur..selametle..

acilangul1

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ve aleykümselam, adminim hayırlı akşamlar,Rüyaniz hayr Olsun.Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh haliniz, yaşınız, cinsiyetiniz,rüyayı gördüğünüz zaman, gerçek yaşamınızdaki endişeleriniz,beklentileriniz,korkulariniz, ve sevinçleriniz ,cam,pencereden baktıklarınız ile birlikte yorumlanir...

Rüyada ayakkabılarını çaldırmak , çalınması ;
Gam ve sıkıntıdan ,zahmet ve masraftan kurtulmaya işarettir.
bazende birileri Size kötülük yapayım derken kaza ile iyilik yapacakları...
Bazen olaylar aleyhinize gibi görünsede ,Sizin lehinize gelişebilir...abdala malum olur..selametle..

acilangul1
Yorum için Allah razı olsun adminim, zahmet oldu iyi olduacilangul1

Diğerlerini anladımda bir bunu >Gam ve sıkıntıdan ,zahmet ve masraftan kurtulmaya işarettir.<anlayamadımxxzzl..
Yani, ''gözün aydın herşeyden kurtuluyorsun, ahiret hava yollarına biletin kesilmek üzere'' anlamınamı geliyir?hy..

Şaka bir yana gerçekten iki ve üçüncüsü için uğraşan çok kişi var, halbuki kimsenin etlisine tatlısına burnunu sokmayan, kimsenin tavuğuna hoşt demeyen biri olan ben,de-n ne görüyorlar,neyi-mi çekemiyorlar bilmiyorumki.aassd..

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ayakkabı kaybetmek.

Rüyada ayakkabı kaybetmek.
Merhaba hayırlı akşamlar.Rüyamda ailemi gördüm ve ablamın eşini ve eşinin ailesi hep birlikte yemek yiyoruz sonra ablam ben ve eniştem kalkıyoruz dışarı çıkacaz ama benim ayakkabılarım yok kaybolmuş. Kaybolan ayakkabıları da ben çok seviyomuşum aynısı hiçbir yerde yokmuş, eniştem ayakkabımı arıyor ama bulamıyor ben çok üzülüyorum neredeyse ağlayacam. Sonra başka bir ayakkabı giyiyorum ve markete filan gidiyoruz ama benim aklım hep ayakkabılarımda kalıyor, böyle bitti ruyam yorumlayabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba hayırlı akşamlar,Rüyaniz hayr Olsun.
Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh haliniz, yaşınız, cinsiyetiniz,rüyayı gördüğünüz zaman, gerçek yaşamınızdaki endişeleriniz,beklentileriniz,korkulariniz, ve sevinçleriniz ,cam,pencereden baktıklarınız ,aileniz ile olan ilişkileriniz ile birlikte yorumlanir...

Rüyada ayakkabı kaybetmek;
kendi kimliği ,kendiniz,kendinizi kontrol etmeniz ile sorunları olduğunu bu sounlarin neden olduğunu anlamaya çalıştığınızı simgeler. gerçek yaşamda çözülmesi imkansız olarak gördüğünüz,Gitmekle Kalmak Arasında olduğu zamanlarda sık görülür ve bu düşüncenin sizi umutsuzluğa ittiğini gösterir.
Bu rüyanın bir başka tabiri ise içinde bulunduğunuz kafa karışıklığından bir önce sıyrılın ve hedeflerinize odaklanın şeklinde yorumlanır...

Gördüğünüz rüya, gerçek hayatınızda kendi kimliği ile sorunlarınız olduğunu, halen kim olduğunu anlamaya çalıştığınızı simgelerken aynı zamanda benlik saygısı ve kendine güven eksikliği olduğunu gösterebilir.
Öz-kimliği konusunda sorunlarınızla ilgilenmeniz ve onları çözmeniz gerektiğini ifade eder.

Birini yargılamadan önce, önce o kişinin ayakkabisini giy, geçtiği o çetrefilli yollardan geç, tüm o zorlu yokuşlara azim ederek sende tırman, onun geçmiste yaşadiği kederi ve üzüntüyü hisset, ama ta yüreğinde hisset, derinlerde..
tam hayata tutunduğunu sandığın an tökezlediği gibi sende tökezle, ama o nasıl her düştüğünde kalkiyorsa sende kalk ayağa! tıpkı onun yaptığı gibi.. Ve ancak o zaman başkasını veya başkalarını yargılayabiliriz!!
(bütün bunlar yapılsa dahi yinede yargılamaktan kaçınılmalıdır. unutmayin, Allah bile yargılamak için kıyamet gününü bekliyorsa, yargılamak Bizim neyinize!!).selametle..

D

Dilek**

Kayıtsız
Misafir
Merhabalar, annem bir ruya gormus. Koy gibi bir yerde ayakkabisinin tekini kaybetmis daha sonra bulmus. Sonrasında beni (yani kızını) 5-6 tane erkegin ustume çöküp öldüresiye dövdüklerini görmüs ve birinin elindede orak varmış, beni kesecekmiş. Ben ne yapacam simdi demis rüya burda bitmis, lutfen yorumlarmisiniz.

Üst Alt