• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada at görmek tabiri

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kahverengi at görmek rüyada at görmek rüyada ata binmek rüyada atla konuşmak
Selamün aleyküm değerli Gönülsızım hocam ve İslamiforumlar yöneticileri. Uzun bir aradan sonra gördüğüm bir rüyamı sizlerle paylaşmak istiyorum..
Karmakarışık bir rüya, tıpkı hayatımız gibi. Köyümüzün göletinde tekne gibi bir şeyle dolaşırken birden alabora olduğumu ve boğulmak üzereyken kahverengi bir atın yardıma koşup teknemle birlikte beni sudan çıkardığını gördüm.Orada başka birileri de vardı. Sonrasında ata bindim ve onunla kırlarda dolaştım. İlginç olan tam evime giderken atın benle konuşmasıydı. Ben attan ayrılmak istemedim. At Bana:"Beyaz olmadığım için beni sahiplenmek istemiyorlar. Ailen de beni sahiplenmeni istemez"dedi. Ben de o an üzüldüm ve ona hak vererek:"Cennette senin gibi bir atım olsun isterim" dedim.. Sonrasında at gitti ve ben de ailemin yanına gittim..
Her seferinde olduğu gibi değerli yorumunuzu merakla bekliyorum. Öncesinde yaptığınız rüya yorumları ve zor zamanımda bana yorumlarınızla destek olup doğru yolatmu bulmamda yardımcı olduğunuz için Allah sizlerden razı olsun. Artık psikolojik olarak eskisinden çok daha iyiyim. O zor günlerimi atlatmada paylaşım ve yorumlarınız bana umut oldu. Rabbim sizin gibi insanları aramızdan eksik etmesin. Selametle kalın..mrhbba..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam değerli Gönül Dostum rüyaniz Hayr olsun..
insanın başına gelen musibetler, kendi eliyle işlediği günahların ,hatalarin,Aceleciliğin, Samimiyetsizliğin bir sonucudur. Üstelik Allah birçok günahı baştan affediyor. Yoksa her hatanın karşılığı dünyada verilseydi, insan felaketten felakete sürüklenirdi.

Hemen herkes, her gece rü’ya görür. Bu rüyaların bir kısmı,
karmakarışık şeylerdir. Bir kısmı, günlük olayların rüyaya yansımasıdır.
Sizin Gördüğünüz bu rüya psikolojik sorunlarınızın habercisi sanki...İçinde bulunduğunuz ruh haline göre bu rüyanın karşınıza çıkması çok normal...

Rüyada at görmek;
Rüyada At görmenin bir çok anlamı vardır. Rüyada görülen At, rüyayı gören kişinin durumuna, gördüğü rüyanın şekline ve yaşam biçimine ve hayat şartlarına, görülen atın cins ve rengine göre değişiklik arza eder.

Rüyada boğulmak, boğulduğunu görmek;

gerçek yaşamın zorlukları ve engeller hakkında mesaj verir.

"tam evime giderken atın benle konuşmasıydı.Ben attan ayrılmak istemedim.Bana:"Beyaz olmadığım için beni sahiplenmek istemiyorlar.Ailen de beni sahiplenmeni istemez"dedi.

Görünüşe,renge,cisme takılma!! aldanma, öze bak öze
Lakırdıya kanma, sözun ardinda soylenmiyen manaya bak!
Ayağa takılma, yüze bak yüze Seni beni aşta, bizi yaradana Bak!
her şey için Hak katında bir zamanı vardır!!Kalbinde çözülmeden kalan herşey için sabırlı ol...
Soruların kendisini sevmeye çalış, kilitli odalar ve yabancı lisanda yazılmış kitaplar gibi...
Cevapları şimdi arama. Şu anda cevaplar sana verilemez,
çünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın... Büyümelisin Küçüğüm!!
Bu, herşeyi yaşama meselesidir...
Şu anda senin bu soruyu ve sorunu Olgunlaşman, büyümen ve de iyi bir yerde olman için yaşaman gerekiyor...
Belki daha ileride farkına bile varmadan, günün birinde kendini cevabını yaşarken bulacaksın....
Her gidişin,her ayrılığın bir Sebep-i hikmetti vardir... bir gün Sebebini Anlayacaksın...

Rüyada kahverengi at görmek;
bir kurtarıcı beklediğinize,bereketin ve bol kısmetin ,dindarlık ve Huzur yada devlet yardimi, ferahlik olarak yorumlanmaktadır
özgür olmak istiyorsaniz ilk önce kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı öğrenmelisiniz..
Aman dikkat et kimsenin ayaklarına, zayıf noktasına ve kuyruğuna basma!sırıtık.:,

İnsanın küçük problemlere takılmasını önleyen, büyük ideallerdir. Önemli bir amaçla bir yere gidiyorsanız, ne omuzunuza çarpanlar, ne de durmuş öylece bakanlar, sizi etkilemez.
Fark etmezsiniz bile.selametle.

acilangul1

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Öyle güzel noktalara değinmişsiniz ki hocam, Rabbim sanki içimdeki sıkıntılarımı almış ve rüyama ayna gibi yansıtmış da o aynadaki yansımayı size görmeyi nasip etmiş.. Haklısınız.. Zaman zaman zaman.. Şu an her şey kördüğüm sanki ancak çözülmeyi bekleyen bu kördüğüm zaman ile açılacak inşaallah..Ve bana düşen bu süreçte Tevekkül ile Sabr-ı Cemil.. Ne tevafuk ki Büyük bir idealim olmasını istiyorum lakin anlıyorum ki hala olgunlaşmam büyümem lazım Özgür olabilmem için. Çünkü en yakınlarımın kuyruğu şimdiden özgürlüğüme gölge düşürüyor.. Rabbimden en büyük isteğim bana, size ve tüm müslümanlara rızasını kazandıracak vesileleri nasip etsin.. Asıl kördüğümün çözülme noktası bu çünkü.. Bana vakit ayırdığınız için Rabbim sizlerden bir kez daha razı olsun.. Hayırlı günler..

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada at görmek

Selamun Aleyküm hocam,

Rüya; evin içinde 3-4 tane kahverengi at vardı ve ben korkarak yanlarından uzaklaşmaya çalışıyordum ki kapıdan çıkmadan bir at elimi tutup olduğum yerde kalmamı istedi ve birlikte yere oturduk. Korkum geçti ve ata yaslandım ama bir süre sonra atın pişmiş halde yanımda olduğunu ve kellesini yediğimi gördüm.

Yorumu nedir hocam selametle sizi seviyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam değerli Gönül Dostum rüyaniz Hayr olsun..
insanın başına gelen musibetler, kendi Aceleciliğin, bir sonucudur.
Rüyada at görmek;
Rüyada At görmenin bir çok anlamı vardır. Rüyada görülen At, rüyayı gören kişinin durumuna, gördüğü rüyanın şekline ve yaşam biçimine ve hayat şartlarına, görülen atın cins ve rengine göre değişiklik arza eder.

Sizin sırtınızı dayayabileceğiniz yer nefsiniz olmasin!!Allah’a dayan ,Allah’a güven...Hiç değmeyecek insanlara değer verip, "başımın üstünde yerin var"derseniz bir gün başınız ağrıyabilir selametle..

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada at görmek

Merhabalar; Boş bir alanda kahverengi bir at görüyordum. Onun dışında siyah renkli bir at daha vardı. Bu kahverenkli atın üstüne bir adam biniyordu ve o atı koşturuyordu. İri yarı bir attı ama adam öyle bir hızlı koşturuyordu ki onu dönüş yaptığında ayaklarının döndüğü yerden ateş çıkıyordu. Bu atın koşusuna baktığımda gerçekten de ayakları takılıp kırılacağını kendime düşünüyordum. Öyle hızlı koşuyordu ki ayakları yeşil otun içinde kaybolmuş son sürat koşuyordu. Hani bu atın koşusunu bizzat kendim görmeme rağmen sanki tekrarını da yaşıyordum. Yani koştuğu turu aynen bir kameradan tekrarını izler gibi canlı olarak tekrar aynı olarak görüyordum. Hayranlıkla baktığım bir attı. Hocam at murattır derler, hele hele koşan at çok iyidir derler ama rüyanın geneline yaydığımızda oradaki mesajı sizden dinlemek istedim. Selemetle hocam...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba,Rüyaniz hayr Olsun.

Rüyada at görmek,;
Murad, cinselik, evlenme isteği ,uyum, sadakat, kuvvet, güç, dayanıklılık, erkeklik ve cesaret sembolüdür.
Ayrıca, güçlü fiziksel enerjiyi temsil eder. İçinizdeki vahşi,hayvani, nefsi güçleri kontrol altında tutmanız gerektiğini temsil eder.
Bazen de at gibi koşturmak,her şeyden yorulmak anlamına da gelebilir..

Rüyada kahverengi at görmek veya kahverengi ata binmek;
Devlet,uyum ve mükemmelliğin bir araya gelişini simgeler. Gerçek hayatınızda mükemmelci huyunuz ile uyumlu olmayı ,idare etmeyi bir araya getirmeyi başardığınızı önünüzde büyük başarılar olduğunu temsil eder.

Rüyada siyah at görmek;
Siyah renkli at veya koyu renkli at görmek, gizem, vahşilik ve bilinmeyen anlamına gelir. Bazı bilinmeyen duruma karşı bir risk alma durumunuzu gösterir. Hatta ilahi güç arayışında dahi olabilirsiniz.

Ancak rüyanızın en önemli unsuru ise Bu kahverenkli atın üstüne bir adam biniyordu ve o atı koşturuyordu. siz ise sadece izliyordunuz...
Hayatı yaşayanlardan mı yoksa seyredenlerden misiniz ?
-Sizi bilmem ama ben Bizzat hayatın içinde olanlardan ve yaşayanlardanım. Hayatı hele ki kendi Hayatımı sadece seyretmekten hoşlanmam. İçinde oyuncu olmaktan her anımı;deli, dolu, dizgin yaşarım...selametle..

aytuna

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada At görmek

Selamınaleyküm rüyamda uç arkadaş oturuyoruz. Birden (hayvani tam olarak göremedim)bir at kızgın bir şekilde bana doğru gelmeye başladı. Bana saldıracak korkusuyla kaçıp odaya saklaniyorum. At gidince odadan çıkıyorum, yolda yürümeye başlıyorum. Ama her yer su birikintisi karsiya geçmek biraz zor, yürümeye devam ediyorum. Su birikintisinin sağ tarafında tümsek gibi bişey beliriyor o tümseğe basarak su birikintisinden geçip yoluma devam ediyorum. Şimdiden tesekkur ederim.
Hayırlı ramazanlar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..

Rüyada at görmek;
uyum, sadakat, kuvvet, güç, dayanıklılık, erkeklik ve cesaret,cinselik sembolüdür. Ayrıca, güçlü fiziksel enerjiyi temsil eder. İçinizdeki vahşi güçleri kontrol altında tutmanız gerektiğini temsil eder.

Rüyada kızgın at görmek;
Gerçek yaşamında kontrolün dışında, elinde olmayan sebeplerle gelişecek olan olayların olduğunu simgelemektedir

Rüyada attan kaçmak veya bir atın sizi kovaladığını görmek,;
çevrenizde bulunan ve sizi fazlasıyla etki altında tutan bir erkeğin (babanız, kocanız, ağabey, erkek arkadaş, amir veya patron olabilir) daha da güçlenmesinin sizi kontrol etme istekleri endişelendirmeye başladığını simgeler.HAYIRLISI selametle..

F

fatihff

Kayıtsız
Misafir
Selamunaleyküm, rüyada at görmek nedir? rüyamda dedem eve açık kahverengi bir dişi at getirip arka odaya bağladı, bana da siyah bir erkek atın yerini söyleyip oradan alıp getirmemi istedi. At parlak siyah renkte ve çok hareketliydi, anahtarla atın ilgisini çekip eve kadar getirdim ve arka odaya götürüp dişi atın yanına bıraktık. Görüdüğüm rüya bu kadardı uyandıgımda içim rahattı ancak rüyayıda yorumlayamadım. 2 yıllık bir beraberliğim var. Resmi bir tanısma olmadı ancak ailelerin tanısması için kendisiyle konustuk, yorumlarsanız memnun olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt