• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyada araf ve nisa surelerini görmek

ipekk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba ben nükhet yaşım 29 evliyim daha öncede bir rüya paylaşmıştım.uzun zaman oldu bu rüyayı göreli ama beni çok etkilemişti.araf ve nisa surelerini arapça yazısını gördüm.ertesi gün araf ve nisa ne demek acaba diye internetten baktım sure olduğunu görünce şaşırdım.bu sureleri neden görmüş olabilirim acaba?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Ruyaniz cook manidar ve guzel..Hayirdir ins. diyelim Rabbim Hayra cikarsin hidayet ve din ve dunya guzeligi versin ins..Hidayet - Herşey Allah'tandır
A'raf, arfın çoğulu ve yüksek bir yer demektir.
A'raf, tefsirlerde Cennet ile Cehennem arasında kurulu olan sur olarak zikredilmektedir.
Araf, esasen orta menzil, orta yer demektir. Rüyada Araf suresini ya da bir kismini Rüyada okudugunu veya yazılisini goren Nefsi ile ruhu,iman ile dunya arasinda kalmis,bocaliyan..Allah-in yardimini istemeye delalettir..
ibn i Kesir gore, bu rüyayi görenin, düsmanina üstün geIecegini beyan ediyor. bizim en buyuk düsmanimiz kendi nefsimiz ve seytandir..
Allah-in hidayettine erecegi seklindede yorumlanir..

Nisâ sûresi, Medîne'de nâzil oldu (indi). Nisâ, kadınlar demektir.
Sûrede; toplum içinde kadınların hukûkî ve ictimâî yer ve değerlerinden bahsedildiği için, Sûret-ün-Nisâ denilmiştir

ipekk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum Ruyaniz cook manidar ve guzel..Hayirdir ins. diyelim Rabbim Hayra cikarsin hidayet ve din ve dunya guzeligi versin ins..Hidayet - Herşey Allah'tandır
A'raf, tefsirlerde Cennet ile Cehennem arasında kurulu olan sur olarak zikredilmektedir.
Araf, esasen orta menzil, orta yer demektir. Rüyada Araf suresini ya da bir kismini Rüyada okudugunu veya yazılisini goren Nefsi ile ruhu,iman ile dunya arasinda kalmis,bocaliyan..Allah-in yardimini istemeye delalettir..
ibn i Kesir gore, bu rüyayi görenin, düsmanina üstün geIecegini beyan ediyor. bizim en buyuk düsmanimiz kendi nefsimiz ve seytandir..

Sûrede; toplum içinde kadınların hukûkî ve ictimâî yer ve değerlerinden bahsedildiği için, Sûret-ün-Nisâ denilmiştir

çok teşekkür ederim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Nisâ sûresi Medîne'de nâzil oldu (indi). Nisâ kadınlar demektir.
Sûrede; toplum içinde kadınların hukûkî ve ictimâî yer ve değerlerinden bahsedildiği için Sûret-ün-Nisâ denilmiştir
...?
kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

A'raf tefsirlerde Cennet ile Cehennem arasında kurulu olan sur olarak zikredilmektedir.
Araf esasen orta menzil orta yer demektir. Rüyada Araf suresini ya da bir kismini Rüyada okudugunu veya yazılisini goren
Nefsi ile ruhu iman ile dunya arasinda kalmis
bocaliyan..Allah-in yardimini istemeye delalettir..
ibn i Kesir gore bu rüyayi görenin düsmanina üstün geIecegini beyan ediyor. bizim en buyuk düsmanimiz kendi nefsimiz ve seytandir..

Üst Alt