• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada altın görmek tabiri

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
islami rüya tabirleri islami rüyada altın görmek islami, rüyada cumhuriyet altını görmek, rüyada altın bilezik görmek, rüyada çeyrek altın görmek, rüyada altın toplamak, rüyada altın kolye görmek, rüyada altın yüzük görmek, rüyada altın küpe görmek

Rüyada altın ile ilgili herhangi birşey görmek, maddi, manevi ve Sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.

Rüyada altın bulmak, zarara uğramaya, gam ve kedere yorumlanır.

Rüyada kadının altın ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene işaret eder.

Altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye delildir.

Altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batını , iyi ile kötüyü birbirinden ayıran kişiye veya adil hakime işaretle tabir edilir.

Altından yapılmış eşya güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da su içmek gam ve kedere tabir edilir.

Altın gerdanlık erkek için önemli bir göreve, şeref ve itibara, kadın için evliliğe, Bazen de gerdanlık hacca gitmeye işaret eder.

Rüyada bekar bir genç kız ya da erkek için altın yüzük takmak iyi bir evliliğe işaretle tabir edilir.

Külçe halinde altın görmek, büyük bir kederle yorumlanir. Sikke halinde altin görmek sıkıntı ve keder bakımından daha hafif yorumlanır.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Z

zülfiye

Kayıtsız
Misafir
rüyada altın görmek Tabiri

Merhaba ben rüyamda bi kuyumcunun önünde altınlara bakıyordum ama her taraf çok karanlıktı, yanıımda birileri vardı fakat kim olduklarını göremedim. Altın küpelere bakıyordum, kuyumcu açıktı ben küplere bakıyordum hangisini begensem. biri alıyordu daha sonra gidiyordum. Bu ne demek rica etsem.. zülfiye kaya ögrenci yaş 20 sözlüyüm

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Kardesim.. Hosgeldiniz HAYIRLI BAYRAMLAR...
Kuyumcu dediniz de aklima yasadigim bir olay geldi...
Cok sevdigim lakin biraz gosterise duskun bir arkadasim vardi..
neyse sizin gibi sözlü idi..ve Sevdigi ile kuyumcuya gidip Alyans sececeklerdi.. Neyse Ben de orda idim..Kiz tuturmus tek tas ve tasi illa buyuk olsun goremiyorum diye israr edince ..
damad adayini gordum ezilip buzuluyordu.. kendimi tutamadim Canim Kardesim dedim.. isterseniz ilk once bir goz doktoruna gidip gozlerinizi kontrol ettirseniz..
belki esyayi dogal hal ve sekli ile goremeyip her seyi daha kucuk goruyorsunuz diye.. beni bir gulme tuttu.. Kiz anladi ve cok mahcup olarak, sevdiginin maddi durumuna gore mutevazi bir guzel yuzuk secmisti...

hayirdir insallah..Rabbim Hayra cikarsin..
buna benzer bir olay kulağıniza a küpe olabilecek bir sey yasadiniz mi acaba?
Kardesim evlilik oyun degil.. ilk once evleneceginiz kisiyi iyice taniyin...evlilige ikinizde hazirmisiniz? maddi, manevi, duygusal, okul egitim yonunden HAZIRMISINIZ?
Hayatta bakis acisi fikirleri karakterini cozmeye calisin..
Siz sadece kendinize es degil Yarin hayattinizi birlestireceginiz insani.. cocuklarinizin Babasini da seciyorsunuz..
O oyle kolay bir karar degildir..
Daha evlenmeden karsilikli istek, sart ve kosulari konusup anlasin..Yarin bilmiyordum.. soylemedin.. oyle anlasmadik olmasin...
her seyin Hayirlisi kardesim..
Hayirli Bayramlar...

Z

zülfiye

Kayıtsız
Misafir
altın

yani bu rüya ne demek oluyor tam olarak

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sabir ,hosgoru,anlayisli davranin ve
Temkin YA HU her seyin Hayirlisi kardesim..
Hayirli Bayramlar...

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada altın görmek

Rüyada altın görmek, rüyada altın almak.
Selamun aleyküm canım hocam ,
Kayınvalidem bugün beni aradı rüyasında beni görmüş gerçi hep görüyor da yalnız bu sefer beni korkuttu biraz, hemen kötü gördüm diyor insan iyidir inşaALLAH demez mi. :) Beni bi yanarken bir de elektrik çarparken görmüş. Sonra aşağı komşum hamile olan komşum beni rüyasında gördüğünü söyledi rüya; Kutunun içinde iki altın, annem almış bunları bana, biri kare bir de yuvarlak altınlarmış. Komşuma bunları kızıma götür demiş. Hocam bende değişik rüyalar görüyorum ama hamileliğime bağlıyorum ve bu yüzden her gördüğüm rüyayı yorumlatmak istemiyorum. Hocam ben çok korktum ya. Hayrolsun inşallah rabbim hakkımızda en güzelini en hayırlısını versin inşallah. Hocam ne olabilir bana bebeğime eşime dua edermisiniz. Bu arada eşim geçen işyerinde baya sıkıntı yaşadı onunla uğraşıldı bende çok ağlamıştım etkisi olabilir mi. rabbim herkese yardım etsin bize de inşallah selametle sizi kocaman seviyorummmmm.....baybyy

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm kardeşim,

Benim rüyam neden yorumlanamıyor acaba bir sıkıntı mı var benle ilgili.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleyküm kardeşim,

Benim rüyam neden yorumlanamıyor acaba bir sıkıntı mı var benle ilgili.

Aleykümselam, kardeşimHususiyle, kötü unsurlar ihtiva eden rüyaları ve olumsuz düşüncelere sebebiyet verebilecek hadiseleri başkalarına anlatmak ,yorumlamak yanlıştır.

olumsuz yorumlanmaya açık bir rüya gördüğünüzde ya da nahoş bir hadise ile karşı karşıya kaldığınızda, bunu bir temkin ve ihtiyat çağrısı olarak algılamalı, hemen Cenâb-ı Hakk'a teveccüh etmeli ve "Rabb'im, eğer bir belaya istihkak kesbetmişsem ve bu da o belanın bir sinyali ise, gazabından rahmetine sığınıyorum; Senin dergâhından başka iltica edilecek bir yer bilmiyorum ve Sana yalvarıyorum; ne olur atânla bu kazânı def et!" demelisiniz.
Asla paniğe kapılmamalı, çaresizliğe düşmemelisiniz; bilakis, İlahî inayet ve riayetin sizi de sarıp sarmaladığına, Allah'ın kuvvet ve kudretinin her şeyin hakkından geleceğine gönülden inanmalı ve ciddi bir vicdan rahatlığı içinde O'na sığınmalısınız.

Resûl-i Ekrem (sallallahü aleyhi ve sellem) Efendimiz'in, "Hoşunuza gitmeyen bir şey gördüğünüz zaman üç defa sol tarafınıza tükürün, üç kez de 'Euzü billahi mineşşeytanirracim' deyin ve onu kimseye anlatmayın." ikazını hatırlayarak, şeytanın şerrinden usulünce istiazede bulunmalısınız.

Selef-i salihînin yaptığı gibi, çokça istiğfar etmeli ve aynı zamanda "Sadaka belayı def eder!" mülahazasıyla bir miktar sadaka vermelisiniz.
Binaenaleyh, bir mü'min, hayır ve şer her şeyin Allah'tan olduğuna şüphesiz inanmalı; bütün işlerinde meşru şekilde sebepleri yerine getirmeli; dinin rehberliğinde ve aklın ışığında kendi üzerine düşen vazifelerini yapmalı ve sonra Allah'a tevekkül ederek neticeyi O'na bırakmalıdır.selametle..

Üst Alt