Ruhun Ete Kemiğe Bürünmesi

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ruhun Ete Kemiğe Bürünmesi

Üveys zikrindeyken ruh zikirle beslenince ete kemiğe bürünür..

"Ete kemiğe büründüm, yunus gibi göründüm." Yunus Emre HZ.leri

Bu bende nasıl tecelli etti onu açmaya çalışacağım..

Bismillahirrahmanirrahim..

Rahman ve Rahim olan adıyla;

Övünmekten ve Övülmekten Rabbime sığındım…

Bizim burada her zaman gittiğim merkez camii var hocası biraz agresif hafif azarlar tarzda konuşur bir iki kez şahit olmuştum ama bir şey diyemiyorsun tabi bir gün imamın arkası boştu oturdum müezzin de arkamda kalmış oradan kamet getirdi farz namazı kıldık hoca cemaate hitaben bundan sonra imamın arkasına oturan müezzinlik yapacak filan dedi hani kızım sana söylüyorum gelinim sen anla tarzında ben bir şey demedim ama içimden dedim ki böyle devam ederseniz camii de cemaat kalmayacak ( buraya dikkat ) 40 yaşlarında takım elbiseli daha önce hiç camii de görmedim ve o olaydan sonra da hiç görmedim bıyıklı temiz yüzlü biri namazdan farz namazından sonra sünneti kılıp tesbihatları yaptıktan sonra hocaya dedi ki: böyle devam ederseniz buraya gelecek cemaat bulamayacaksınız? ''aaa'' dedim adam benim içimden geçeni söyledi. Ben namaz bitiminde caminin en sağ köşesine çekilip zikirde idim o dediğim adamda en soluna gitti Kur'an istedi açtı oturdu Kur'an okuyor hafif sesli ben zikirde iken kulağım ona gitti zikrimi bitirdim tam çıkacağım içimden bir ses dedi ki git Kur'an'ı dinle adamın tam önüne değil sol önüne edeplice oturdum dinledim bir 5dk sonra bana dedi ki kibarca '' sesimden rahatsız mı oldun?'' ''yok dedim estagfurullah olur mu öyle şey sadece dinleyip nasiplenmeye geldim'' dedim o da nasiplendin dedi. Bu kadar mı bitti mi dedim evet bitti dedi tokalaştım musafaha yaptık Allah razı olsun dedim çıktım camii den.. İçimden de dedim ki Allah'ım inşALLAH bende bir gün böyle kenarlara çekilip sana Arapça Kur'an okuyabilirim dedim.. Bu kısım bu kadar…

——————————————————————————————

Bizim peteklerde sıkıntı vardı su sızdırıyordu geçen haftadan kayınpederin tanıdığı vardı Ekrem diye bir kardeşimiz ha geldi ha gelecek bir türlü gelmiyor zamanında gelse petekleri yapıp gidecek ama ne hikmetse dün evde kimse yok iken geldi ve biraz muhabbet ettik para da almadı çay versen yeter dedi oturduk çay içiyoruz namaz vakti geldi namaz kıldık sonra bitince dedi ki kardeşim sen namaza başlayınca çok sevindim camide de görüyorum geliyorsun ön saflarda yer bulmaya çalışıyorsun namaz bitiminde zikir çekiyorsun Kur'an okuyorsun dedi, önce anlamadım ben hiç Kur'an okumadım cami de elime bile almadım sonra algılamadım ya Rabbim ona tekrardan söyletti eşimde yanımda bu arada yine laf arasında ben görüyorum seni maşallah cami de açıp Kur'an da okuyorsun dedi ? Ekrem bir dk dedim ben cami de hiç Kur'an okumadım bırak okumayı elime bile almadım dedim Arapça mı okuyordum dedim? (Arapça bilmem) evet Arapça okuyordun dedi çok hoşuma gitti dedi, hatta onun öncesinde müezzin seni azarladı bende çok kızdım ona ama sen bir şey demedin gülümsedin oturdun kenara çekildin dedi ya o gündü ya ondan sonraki gündü dedi benim şimşekler çaktı..

RUHUM ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ VE CAMİDE ARAPÇA KURAN OKUYORMUŞ ''gördüğün ben miydim emin misin dedim? %100 eminim Burak şimdi gördüğüm gibi eminim dedi ve bu kardeşimizin zikirden zikirde yaşananlardan haberi bile yok! nasipliymis! konu buradan açıldı ve başladık anlatmaya o da nasiplenecek inşaAllah zikirden..

Daha sonra öğrendim ki ruhun kemalat derecelerinden biriymiş bu yaşadığımız hadise.. Bizde hiç bir şey yok zikrullahın yüzü suyu hürmetine.. Kim bende bir şey var derse yazık.. VERENİN ŞANI ÇOK YÜCE yaşayın ve görün biiznillah..

NE KADAR ŞÜKRETSEM AZ NE KADAR İBADET ETSEM AZ BU DİLENCİYE RABBİM NE KADAR LÜTUFKAR!

RABBİM DAHA GÜZELLERİNİ SİZ KARDEŞLERİME YAŞATSIN İNŞAALLAH!

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
1. hadise ile 2. hadise arasında 3 haftalık bir fark var sıkıntılı olduğumuz dönemde Rabbim müjdesini daha önce sadece selamlaştığımız doğrudüzgün muhabbetimiz bile olmayan kardeşimizle gönderiyor.. hemde 3 hafta sonra..

Nasibi olanı Rabbim nasılda zikrine sokuyor? cunku zikri anlatacaklarım listesinde o kardeşimiz yoktu bile cunku tanımıyordum..

Sıkıntılı anlarımızda Rabbimiz nasıl müjde veriyor? Boynumuz bükük.. HAMDOLSUN ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH A

ruveyda1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Maşallah barekallah kardeşim, Rabbimin lütfu ne çok, maşallah...

Üst Alt