Ruhum daralıyor içim sıkılıyor ne yapmalıyım

E

edones

Kayıtsız
Misafir
içim sıkılıyor
içim sıkılıyor
Gönül sızım...
CJvBXbOWEAA_TWE.jpg

Ruhum daralıyor içim sıkılıyor ne yapmalıyım

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bazen bir iyiyim bir kötüyüm. İçim sıkılıyor ,daralıyorum kötü oluyorum,Hayat ne kadar garip..olurlar olmaz olmazlar olur ..
Bazen İçim sıkılıyor ,daralıyorum sonra Dua ediyor Yusufu öpüyorum geçiyor...

Öyle bir hayır var ki.. Yaradanın bize uygun gördükerinde.. Ama biz bu kadar azgın ve nankör, doyumsuz olmasaydık... Şer olur muydu hiç, hayrın içinde...Allah yardımcımız olsun...

hiclik

Kurallara Uymadı
Üyemiz
bu sıkılmışlık hissini üçe ayırıyorum
ruhun gıdasını alamaması
nefsin gıdasını alamaması
imtihandan dolayı bir sıkılma
imtihandan dolayı bir sıkılmanız varsa, Allah sizi belirli şeylerden imtihan ediyorsa en hayırlısını istemeye devam etmenizi öneririm
sıkıntılar gecedir
dinlen kederlenme
sabah elbet olacaktır
Hz. Mevlana
nefsin de ruhun da gıdasını biliyoruz ruh, gıdasını alamadığı sürece katılaşır sukune eremez ruh, gıdasını almayınca nefs yükselir nefsin gıdasını vermeyince nefs de ruh da daralır ruhun gıdasını verip, nefsi eğitmeliyiz çünkü ruh, nefsi inceltirsek ruh bize o sukuneti hissetmemizi sağlar peygamberlerin en ağır imtihanlarla imtihan edilmesine karşılık onlara bu imtihanların hiç ağır gelmemesi nefislerinin terbiye olması, kalplerinin mutmain olmasındandır nefs, ister hep daha iyisini ister ''İnsan beklentisi kadar mutludur. Formül: Sıfır beklenti, sonsuz mutluluk ..''
Elem neşrah leke sadrek,Ve vada'na 'anke vizreke, Elleziy enkada zahreke, Ve refa'na leke zikreke, Feinne me'al'usri yüsren, İnne me'al'usri yüsren,Feiza ferağte fensab, Ve ila rabbike ferğab

psikolojik olarak açıklanmasında da sıkılmanın gerekçesi nefsi terbiye etmeye benziyor siz daha iyi bilirsiniz dopamin resöptörleri azsa, kişi hayatı donuk yaşar dopamin resöptörlerini arttırmak ise bağımlılıklardan vazgeçmeyle mümkün oluyor insanın nefsi zevk almasını sağlayan dopamin hormonu; sigara içerken, istimna, müstehcan yayınlar izlemek, aşırı yemek yemek, müzik dinlemekte zirveyi görürüyor ancak bunlar anlık zevkler olduğundan kişi bunlara bağımlı oluyor ve bıraktığında da içini kemiriyor dopamin miktarımız nekadar çok olursa olsun dopamin reseptörleri fazla değilse sadece belli başlı şeylerden zevk alırız bağımlı olduğunuz ve kolay haz aldığınız şeyleri bıraktığınız zaman kademeli olarak dopamin resöptörleri artacak, analitik zekanız gelişecek, nefsani sıkıntılar Allah rızası için azalacaktır inşallah

kdrsvg

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm.Bu Dediklerinizin Hepsi Zaman Zaman Olabiliyor Bende. Bu Depresyonda Olduğum Manasına Mı Geliyor ? Mesela Çok Uyuduktan Sonra Uyandığımda Bunların Hepsini Hissediyorum Diyebilirim Manası Nedir Sizce ?

İsimsiz55

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sık sık canım sıkılıyor

Hayatımın çoğu can sıkıntısıyla geçiyor.Sürekli mutsuzum bu durumdan sıkıldım öneriniz var mı ?

K

Kasım-2V

Kayıtsız
Misafir
Gece saat 3 ruhum daraldı çok acı cekiyorum. Allahım bana yardımci ol.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Sık sık canım sıkılıyor

Hayatımın çoğu can sıkıntısıyla geçiyor.Sürekli mutsuzum bu durumdan sıkıldım öneriniz var mı ?
içim daralıyor yardım edin
Gece saat 3 ruhum daraldı çok acı cekiyorum. Allahım bana yardımci ol.

Lâilâhe illa ente sübhâneke innî küntü mine'z-zâlimîn. - "Şüphesiz ben nefsime zulmedenlerdenim".

Çok anlamlı bir söz, bir duadır. Bu duayı hep okuyupta, şifasını görmeyen yoktur. Bu duayı hep zikredin, okuyun.

Ruhunuz daralıyorsa, sıkılıyorsanız yeni şeylerle uğraşmanız gerek.
Hep aynı şeyler tekrar ediliyor diye sıkılıyorsunuz. Selametle.

Üst Alt