Rahatsızım yardım edin

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Öncelikle selamün aleyküm.

Galiba ben tam bir ruh hastasıyım, son bir yıl içinde her zaman evdeyken bile kimse yokken benle dalga geçiyorlar hep beni aşağılıyorlar gibi geliyor. Sanki herkes, benim görmediklerim konuşuyor gibi geliyor. Mesela yolda yürürken teki bana bağırıyor ama etrafıma baktığımda kimse olmuyor. Galiba deliriyorum sanki herkes beni eleştiriyor. Ben bu yüzden dışarı bile çıkmaya korkar oldum birde işin saçma tarafı benimle konuşuyorlar gibi bende onlarla konuşuyorum. Yani deli gibi tek başıma, yaşamayan neler çektiğimi bilmez. nolur ALLAH rızası için yardım edin.

vicdan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm kardeşim,
Bence siz insanların ne düşündüğüne fazla önem veren bir insansınız. Ama insanların ne düşündüğü değil yaptıklarınızla ilgili olarak vicdanınızın ne düşündüğüdür önemli olan. Eğer insanların günahları günyüzüne çıksaydı kimsenin kimseye bakacak yüzü olmazdı. Bir de böyle düşünün ve insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünün siz kendinizi bildikten sonra o kadar da önemli olmadığını anlarsınız. Eğer bu düşüncelerinizden kurtulamıyorsanız ve geceleri bile uyuyamıyorsanız. Bir psikiyatra gitmenizi tavsiye ederim. Büyük bir olasılıkla bir ilaç verir ve sizi bu düşüncelerden uzaklaştırır. Hayattaki en önemli şeyimiz akıl sağlığımız. Bu nedenle onun kıymetini bilin. Kendinize ona zarar vermeyeceğinize dair telkinlerde bulunun. Böyle şeyleri fazla düşünmemeye çalışın. Siz gerçekten istemedikçe doktor da sizi bu düşüncelerden alıkoyamaz. O yüzden kafanıza tokadan başka bir şey takmayın. Allaha bol bol dua edin. Ramazanın hürmetine dualarımız kabul olur inşaAllah. Allah acil şifalar versin. Hoşçakalın.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Birsen kardeşim verdiğim linki tıklayıp orda bize balıkesiri anlatırmısın :)
https://www.islamiforumlar.net/balikesir/
Buraya odaklan, burayla ilgilen balıkesir sadece balıkesir değil, ayvalık, edremit, çanakkale gibi ilçeler hakkındada ne biliyorsan orda konu aç bildiklerini anlat, mesela benim ordan geçerken mola verip içtiğim meşhur susurluk ayranının tadı nasıl.
Biz yıllar önce Kdz.ereğliden izmire giderken balıkesirin içinden geçerdik şimdi negüzel çevre yolu yapılmış ağır vasıtalar çevre yolundan geçip dangır dangır egsozlarıyla kimseyi rahatsız etmiyorlar değilmi? :)
Sen burada bunları paylaşırken bak bakalım o görmediğin kişiler seninle konuşabilceklermi.
Neden biliyormusun? bir işle meşgul olursan o işten başka birşey düşünmezsin (benim gibi)
Mesela ben nakliyeci yani kamyoncuydum vakti zamanında yola giderdim yola çıktığım andan itibaren ev, köy, evdeki işlerim hepsi evde kalırdı sadece yolumu düşünürdüm, yoldan geldiğim zaman da tatmam yol işi bitmiştir düşündüğüm sadece evim ve evimdeki yapılacak olan işlerim :)
Umarım meşguliyetiniz sizede bazı şeyleri unutturur kardeşim, hadi yaALLAH, ya bismillah, balıkesir bölümü senin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleyküm selam ve Öncelikle siz bir Ruh hastası degilsiniz!!!
yaşınız gereği;fiziksel, maddi. manevi duygusal geçici,bir kargaşa dönemi Yaşamaktasiniz!!
Ergenlik Dönemindeki Depresyonda; kişisel,yetersizlik ,endişe ,çatışma ve aşağılık kompleksi ,kendini beğenmeme,suçlu ya da günahkar
hissetme hali. ..Kişilik Arayışına girerler..bunlar hepsi cok normal olan hallerdir...ve bunlarin hepsi gececektir biraz Sabr edin kardesim..

her insan içinden konuşur hatta kendiyle diyaloga girer...
bu bir hastalik veya ruh bozuklugu degildir...

kendi kendine konuşmak insanın ara ara yapması gereken durumdur. şöyleki zihninden geçen bir düşünceyi kendi kendine yorumlamak
ya da cevaplamak şeklinde değil de daha çok iç sesle konuşmalı insan.
bu iç sese kimi vicdan der kim kalbin sesi der kimi başka şey der ama insan iç sesiyle konuşmalı arada kendini irdelemeli insan.

bazen stres çok arttığında o iç ses dışarı taşar sanki enerjisini boşaltırsa rahatlayacakmış gibi kendi kendisi ile konusur durur...
insanın bazen kendine kendine konuşması yorum yapması sesli konuşması normal..buna sesli düşünme diyoruz.

Öncelikle kendine yakın bir dost SADIK bir arkadaş bulmalısıniz..
ve bunlari stress yaparak durumunuzu düzeltmek değil!!daha kötü yaparsınız...

Ne olmuş her fırsatta kendimle konuşuyorsam?
Bakma sen yanlış söylemiş eskiler
Kendi kendine konuşana deli değil yalnız derler..

asagidaki konuyu okursaniz beni daha iyi anlarsiniz...

https://www.islamiforumlar.net/serbest-kursu/25655-kendi-kendine-konusmak.html

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
herkese çok teşekkür ederim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Eğer Sen de, Allah’a İnanarak;Hayatın güçlüklerine katlanabilecek kadar inanç...
Geleceğin daha iyi olacağına inanacak kadar ümit...
Doğru bildiklerin için mücadele edebilecek kadar cesaret...
Topluma, ailene, İslam'a faydalı olabilecek kadar sağlık...
İhtiyaçlarına yetebilecek, zekâtını verebilecek kadar para...
Başkalarının daima iyi yönlerini görebilecek göz...
Çevrenizdeki insanlara yardım eli uzatacak kadar cömert...
İnsanlardan karşılık beklemeden yapabileceğin iyilik...
Hayatın zorluklarına karşı hayatı ve insanları kuşatacak sevgi...
Yastık kadar yumuşak ve rahat bir vicdan...
Dili, belini, kalbini, keseni ve gözünü haramdan saklayabilecek irade...
Gördüklerinin, duyduklarının düzelmesini bekleyebilecek kadar sabır...
Günahlarını, noksanlarını itiraf edebilecek kadar fazilet..
En kötü halinde bile Allah'tan razı olabilecek kadar şükür varsa, Sen bir Ruh hastasi degil Sen mutlu bir insansin!!

acilangul1

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Sen hasta değilsin ki. Duyduğun seslerin gerçek olmadığının farkındasın çünkü... yalnızca hassas bir dönemden geçiyorsun. Hepimizin başına gelebilir. Ve eminim bir çoğumuzda kendi kendine konuşan insanlarız. Şahsen ben çok yalnız kalınca bir yerden sonra kendimle konuşmaya başlıyorum. İçimde bir tane daha ben varmış gibi benle baya bildiğin savaş veriyor.

Bundan kurtulman en güzel yolu dua etmektir. Allah'a dua et, Onunla konuş. Böylesi bence senin için daha huzur verici olacaktır. Ayrıca Esma-ül Hüsnayı araştır. Allah'ın insanı rahatlatıcı nice güzel isimleri var. Kendini zikirle meşgul et. Meşguliyetlerin en güzeli bu. Kendine düşünecek çok fazla vakit bırakmamaya çalış.

Ben artık antidepresan kullanmak yerine bunları yapıyorum. Ruhsal sağlığım için reçetem bu yani :) Seninde Allah(C.C) yardımcın olsun.

Üst Alt