"Rabbin için sabret."

Halid

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Elinizden geleni yaptığınız halde, hala hiçbir şeyin düzelmediğini, hatta sıkıntılarınızın artarak devam ettiğini görüyorsanız, yaptığınız şeyleri niye ve kim için yaptığınıza bakmanızda fayda var o zaman. Belki de alnınız yerden kalkmıyordur, yürürken, yemek yerken veya başka bir işle meşgulken bile dua ediyor olabilirsiniz. Ancak kendinize samimiyetle şu soruyu sorun: İstediğim bunca şeyin içinde Allah adına ne yapıyorum? Günah işliyorum, işledim, bundan sonra da günahın içinde olma ihtimalim çok yüksek ve her şey düzeldiği zaman gene aynı eskisi gibi haramlardan sakınıp dua edecek miyim? Yoksa sıkıntıların geçmesinin verdiği rahatlık ile eski hayatıma mı döneceğim? Sanırım benim yaptığım en büyük hata da buydu: Hep kendim içim istedim. Kendim için namaz kıldım. Kendim için dua ettim... Halbuki dünyaya geliş amacımız Allah'ın varlığını, birliğini ve kudretini burada da kabul edip onun huzuruna mümkün olduğunca temiz dönmekti...

Bağışlanma dilerim: Sabrediyorum dediğim zaman kendi adıma sabrettiğim için. İstiyorum dediğim zaman sadece kendimi düşündüğüm için... Allah'ım; ibadetin temeli senin içindir, beni hoş gör demeyi ihmal ettiğim için.

Selametle...

Üst Alt