Plasebo ilaçlar nasıl tedavi eder?

Kayıtlıüye

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
50
Plasebo ilaç hastalıkların bir başka hastalığa dönüşümü ile etki gösterir. Mesala psikoz hastalığındaki işitsel olarak duyulan sesler,depresyondaki düşüncelerin işitsel olarak duyulmasıdır. Bu hastalığı depresyon yan etkisini taklit ederek gösterip tekrar depresyona geri dönüştürür. Yani işitsel olarak gaipten duyulan sesleri düşüncesel yani takıntı hastalığı boyutuna geri dönüştürür.Yani ilacın yan etkisi hastalıklarda görülen belirtileri bir başka hastalığın yan etkisine dönüştürüyor. Yani yan etkileri taklit ederek etki gösteriyor. Bu diğer başka bazı hastalıklarda da böyle. Amaç esasında hastalığı esas haline yada başka bir ifade ile başka bir formuna döndürmektir.
 

Kayıtlıüye

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
50
Galiba bir hata var ortada. Plasebo etken maddesi olmayan ilaçlara deniyor. Etkisi psikolojik hastalıkları tedavi eden ilaçlara benzerdir. Ama anti -deprasan gibi ilaçlar plasebo olmayabilir. Yani etkisi benzerde olsa gerçek ve plasebo ilaç farklı bir özellikte.
 

Kayıtlıüye

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
50
Plasebo ilaç genel olarak psikolojik hastalıkları tedavide kullanılır. Genel olarak aktif plasebodur. Yani ilaç yan etkileri taklit edilerek yapılmıştır. Ama görünüşte ilaç olmasına rağmen inanç hastalığı düzeltir.
 
Üst Alt