Oruçu hakkı ile tutmuyorsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
eyoructutbizi.jpg

CÜMLEMİZE HAYIRLI RAMAZANLAR .
bu son günlerde biraz yorgun, biraz asabi biraz da gerginim dünde Ramazan'ın ilk günü idi..
çay yok, kahve yok ama nefsimin bahaleri Excuse her zaman ki gibi çok...hy..
ben koruyucu bir anneyim, her türlü insan ve farklı ortam, aileden gelen çocuklar ile malesef ilgilenmek, meşgul olmak, uğraşmakla işim oluyor..

neyse dün dediğim gibi Ramazan'ın ilk günü idi..ve nefsimi tam terbiye , kontrol altına yeni almaya başlamış iken yeniden beni gerecek, öfkelendirecek , sinirlendirecek bir olay oldu derken Yusuf geldi ve dediki

-Anne Oruç Seni tutamıyorsa demek ki Sen Oruçu hakkı ile tutmuyorsun....!

haklı idi çok utandım...Oruç dahi beni tutamıyorsa demek ki gerçekten ya Bende yada Oruçumda bir şey eksik noksan idi...
Ve anladım ki bizler yaşlandıkça Sinirler de yıpranıyor her birimiz zaman, zaman bizleri frenliyecek birilerine ihtiyacımız var bu bir eş ,abla, dost hatta bende gibi evladınızda olabilir..

anladım ki;Yusuf beni cehenneme gitmemi istemiyor , o benim Frenim...beni kul hakkına girmemi frenliyen Allah'ın bir lütfu ..

EY, Oruç tut bizi Allah Aşkına... İnsan dilini tutamadığı zaman kırıyor ve kırılıyor. Elini tutamadığı zaman kırıyor, döküyor. Kendini tutamadığı zaman, kendini yitiriyor, kendine yazık ediyor...sevdiklerini de kendini de kaybediyor EY, Oruç tut beni....

İNSANIN RIZKI SABRI KADARDIR..
Rızık deyince insanın aklına sadece yenilip içilecek şeyler gelenin aklına şaşarım. rızk,sevgi, sevmek, sevilmek, muhabet, dostluk, kardeşlik, huzur da demektir...

Üst Alt