• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Ölüm zamanı bilinebilir mi

S

Seckin

Kayıtsız
Misafir
Hocam hayırlı günler. Yaklaşık 2-3 sene önce İstanbul ‘ a bir akrabamızı ziyarete gittiğimiz bir gün

Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin de türbesini ziyaret etmek imkanımız oldu, kendisine bir fatiha okuma fırsatımız oldu.

Burada hazretin kendisini ziyaret edip, bir fatiha okuyanlara istinaden yapmış olduğu bir duası olduğunu öğrendim.

“Yâ Rabbî! Kıyâmete kadar bizim yolumuzda bulunanlar, bizi sevenler ve ömründe bir kere türbemize gelip rûhumuza

Fâtiha okuyanlar bizimdir… Bize mensub olanlar, denizde boğulmasınlar; âhir ömürlerinde fakirlik görmesinler;

îmanlarını kurtarmadıkça ölmesinler; öleceklerini bilsinler ve haber versinler ve de ölümleri denizde boğularak olmasın!..”

Burada “öleceklerini bilsinler” sözünün çok etkisinde kaldım, bir çok defa rüyamda ölümle ilgili şeyler görmeye başladım,

ve sürekli ölümü düşünmeye başladım. Acaba hazretin duasında ettiği gibi ölümüm yaklaştı da bu mu bana haber veriliyor

diye birkaç defa hezayan yaşadığım oldu. Kendi kendime ölüm tarihleri koyar oldum.

Hocam böyle bir şey olabilir mi, kişi ne zaman öleceğini bilebilir mi?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hayırlı günler kardeşim, herkes öleceğini bilir ama ölüm zamanını bilemez. Azîz Mahmud Hüdayi Hz.lerinin türbesindeki duayı bende biliyorum. Ölüm zamanından değil, kişinin öleceğini bilmesinden yani farkına varıp ona göre bir hayat yaşamasından bahsediyor.
Sonuçta öleceğini bilmeyen var mı, yok. Ama hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayan çok.

Üst Alt