Ölüm korkusu

nurseyma

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm. 2 ay önce gördüğüm bir rüya yüzünden ölüm korkusu yaşıyorum. Biliyorum elbette hepimiz bir gün öleceğiz ama elimde değil. Rüyamı Gönül Sızım ablamıza yorumlattım, ölüme yormamam gerektiğini söyledi ama vesvese midir nedir herkes beni rahatlatmaya çalışıyor, korkutmamak için öyle söylüyor diye düşünüyorum. İçimdeki vesveselerden korkulardan, kurtulamıyorum hatta bazen bana malum olduğunu, ondan dolayı böyle sürekli ölümü düşündüğümü düşünüyorum. Bir de rüyalarda ölülerin söyledikleri çıkarmış ya, rahmetli dedem bana bir şey söyledi ve anlamadım acaba ölümümü mü haber verdi diye düşünüyorum bu düşünce içimi kemiriyor. Ne yapacağımı şaşırdım yaptığım hiçbir şeyden zevk alamaz oldum buraya içimi dökeyim dedim. Herkese hayırlı günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, kardeşim, Ölüm korkusu her insana has bir özelliktir.
her birimizde Ölüm korkusu aslında vardır ama ‘Korkunun ecele faydası olmadığı'na göre her insan bu korku ile yaşarmaya alışır..

Kişi korkmakla kendisine gelecek bir zararı önleyemez sadece kendi kendine hayatını zehir eder... Bunun için boş yere korkup üzüntü çekmemelidir..
"rahmetli dedem bana bir şey söyledi ve anlamadım "anlamadıysan acaba ölümümü mü haber verdi diye nasıl düşünüyorsunuz....

Bahsettiğiniz ölüm korkusu, günlük yaşamınızı olumsuz etkiliyor ise, ki öyle görünüyor, profesyonel destek almanızda fayda var.
Ölüm her canlı varlık için kaçınılmaz sondur. Bu olguyu bir gereklilik olarak kabul edip, yaşadığınız anın keyfini çıkarmaya çalışmanız doğru olacaktır...

Ölüm korkusu her yaşta rastlanabilecek fobiler arasındadır. Ölüm korkusunun nedenleri arasında çevrenizde görmüş olduğunuz bir arkadaşınız, akrabanız ya da tanımadığınız bir kişinin ölümü, izlemiş olduğunuz bir film, başınızdan geçmiş olan tehlikeli bir olayın tecrübesi ve ya hastalıklar, ameliyatlar olabilir.
Kişi çok küçük olayları bile içinde büyütüp aşırı ölüm korkusu-endişesi haline dönüştürebilir.

Ölüm Korkusunu Nasıl Yeneriz...?
Bu tür korkuları yenmek için zihninizi başka şeylerle yormanız gerekir. Size tavsiyem bol bol Kur’an meali okumak,ilim,irfan ile meşgul olmak,Kendinize program yapın. Her gün bir sayfa meal okuyun. Ama anlayarak. Anlamadan okursanız hiçbir şeye yaramaz. Zamanla ölüm korkusunun azaldığını göreceksiniz.

Günahlarınıza tevbe edin, bir daha yapmamaya karar verin ve kararınızı uygulamaya koyun. O zaman günahlarınız da affedilir.ve bu vesveseden de kurtulursunuz Allahin izni ile...

Ölüm Korkusunu Nasıl Yeneriz

nurseyma

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ve aleykümselam, kardeşim,
"rahmetli dedem bana bir şey söyledi ve anlamadım "anlamadıysan acaba ölümümü mü haber verdi diye nasıl düşünüyorsunuz.....
Haklısın ablacım ama vesvese midir nedir bilmiyorum işte sürekli aklıma bu geliyor durduramıyorum bir türlü.

esraerdogan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba NurŞeyma bende benzer bir rüya gördüm aynı şeyleri hissediyorum seninle ne kadar zaman oldu peki rüyayı göreli merak ettim ileti tarihi de görünmediği için ?

metinoymaci

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bu konu ifritlerle ilgili olabilir.

Görevli firitlerin bazıları insan içerisine ölüm korkusu verip şükürsüzlüğe, oradan şirke iterek sizi intihara kadar götürür.

Öncelikle Nasuh töbesi yapınız. İnternette ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. tövbeyi yapınız daha sonra rahatladığınızı göreceksiniz.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Olum korkusu

Saate baktıkça zaman, rakam ölüm hatırlatıyor ağlıyorum. Şah damarım bu konu hakkında konuşunca sızlıyor sanki. Yaşamak istemiyorum, olmek nefes alamamaktan korkuyorum. Yanlız kalmak öteki tarafta korkutuyor göğüs kafesim daraliyor, içime bişey oluyor. Herkesle konuşurken olucez biliyorsunuz demi diyorum, unutamıyorum.

Virus303

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah c.c. mübarek etsin efendim.Ne kutlu bir rüya imiş.Ne mubarek bir rüya imiş.Ben rüyamı anlatmadımki deme sakın gerek de yok ben anladım bile ne olduğunu.Allah c.c. hepimize nasip etsin inş. Böyle güzel rüyaları.Yorumunu merak ediyorsanız orda olduğunuzu anlamam için bu mesajı cevaplayın da sözü boşa tüketmeyelim.

Üst Alt