Ölmüş biri bu dünyada görülür mü?

sernay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hepinize slm kardesler, ben gecen babalar gununde cok degisik bir olay yasadim. Babami 10 yil once kaybettim. Allah rahmet eylesin simdi evli ve bir cocuk annesiyim. Hayatimda hepimizin oldugu gibi sikintilarim var. Bazen cikislarim olmadigini dusunuyorum bazen Allah isterse cikarim her sıkıntı biter diyorum, bazende yok galiba Allah bole istiyor cikamicam kurtulamicam diyorum. Hani iki tarafta camur olur ya gidecek bir yerin kalmaz ve razi olursun kaldigin yere ole birsey.

Neyse yine icimde sıkıntılar dolu bir gundu, cocugmla eglenmeye gulmeye calistigim bir gun bulundugum yerde cocuklar icin acilmis oyun yerleri var oraya goturdum ve eglendi kizim disariya ciktik o gunun babalar gunu oldugunu bilmiyordum sonar arabama geldim cocugu koltuguna oturturdum. Karsidan biri geliyor ayagi topal kosar gibi benim arabamin yanindan geciyordu gayri ihtiyari gozum ona takildi sadece beynim sunlari soyledi aaa ne kadarda babama benziyor sonra bakislarimi dahada derinlestirdim ama bize dogru bakmadi sonra beynim yalniz sunu idrak etti eger babam yasasaydi bugun onunda bole agirmis sakalari olurdu ve yuzu ayni boyle olurdu. Ama bu arada beynimde simsekler cakiyor derken yanimdan gecip gitti sadece sok oldum tanimlayamadi aklim bu kisiye baktim dikkatlice ama bakan gozlerim tam goremedi bulandi yuzu anlatamayacagim sekilde gozlerim tam tamina gormedi sadece hissettim ve yandan gorunusu babamin yaslanmis haliydi hala kafamda ne kadar cok babama benziyor diye dusunurken arabanin dikiz aynasindan baktim bir yere dogru yuruyordu ama hala aklimla mucadele ediyorum olamaz benzemistir diyorum sonar o kadar garip hislerleyken anneme sordum anne dun babalar gunumuydu diye annem evet dedi cok daha fazla uzuldum normalde yanindan birisi gecerken gayri ihtiyari yuzune bakar senin ben bakmama ragmen cevirdi kafasini biraz obur tarafa ama yandan profilden gordugum yetti benim icimde korlasmis atesi alevlemeye pisman oldum sonar arkasindan bagirsaydim neden bagirmadim diye sonar ayni yere defalarca gittim belki bir umit agla..:, bazen insan beyni gorebildikleriyle yetiniyor birden beynim babamin olmedigine geri geldigine inanmak istedi sonra yine susturdum onu boyle bisey olmaz dinimizde bu yok hayal gordum dedim ama gozlerimin tam cikaramadigi o goruntu siz babanizi bilmezmisiniz gorseniz zaten gorur gormez icim Yandi ama nutkum tutuldu eger babam olsaydi bu dunyada bu kadar eziyet cekmezdim diye dusunurdum hep acaba o dusunceme bir cevapmiydi bu kimbilir hala bu olayi dusunmuyorum ama sizlerle paylasmak istedim annem bazen Allah in izniyle olen insanlarin suretlerini gorenler duydum neden olmasin Allah izin verdiyse dedi icimden geri ver Allah im dedim o gun geri gelsin ama bu duanin Kabul olmayacagini bile bile sadece inanmak istedim agla..:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
vuslatqc7.jpg

Hayirli aksamlar kardesim..Allah cc.Yar ve Yardimciniz olsun..Ölmüş biri bu dünyada görülemez sadece biz o kadar cook özleriz ki hayal, hasret dünyamizda bir daha yasatiriz!!
Filmlerde çokca görmüşsünüzdür çölde kalan insanların serap gördüğünü.serap olayı olmayan birşeyi görmektir..
o susuzluğun verdiği bi durum. ayni sizde babaniza olan hasret susuzluğu gibi..
hayal gücü geniş insanın çölde serap görmesi,sizin babanizi görmeniz gibi..bu bir bilinç altı yansımasıda olabilir...
kimi görsem sana benzetiyorum özLüyorum seni ..Babaniza,Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun

Hazret-i Musa aleyhisselam Tur'daki duasinda der ki :
- Rabb'im sen kullarindan ne zaman razi olursun bildir de ben de kullarina bildireyim. Onlar da senin razi olacagin sekilde dusuncelerini duzeltsinler.
Soyle buyurur Rabb'imiz :
- Kullarim benden ne zaman razi olurlarsa ben de onlardan o zaman razi olurum!..

Kirli Kedi

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Size sadece bi ayetle cevap vermek isterim.

“(Ey müminler!)Yoksa siz, sizden önce gelip geçenlerin başına gelenlerin benzeri sizin de başınıza gelmeden cennet’e gireceğinizi mi sandınız?! Onlara yoksulluk ve sıkıntı öylesine dokunmuş ve öyle sarsılmışlardı ki nihâyet peygamber ve beraberindeki müminler, “Allah’ın yardımı ne zaman gelecek?” demişlerdi. İyi bilin ki, Allah’ın yardımı yakındır.” (Bakara, 2/214)

Üst Alt