Olması Gereken Yer

hasancan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah'ın selamı üstünüze olsun , foruma yeni üye oldum yaşım 18 . Daha önce bir çok forumda güzel paylaşımlarda bulunmuştum . Fakat bu forumlar amaç olarak çok farklıydı , kimi oyun kimi bilgi arşivi . Ve hangi konuda olursa olsun en iyi hizmet etmeye çalışmış bunu başarmıştım . Yaşım dahada küçüktü , artık daha büyük ve hayırlı işlerle uğraşmanın zamanı çoktan gelmiş , sizlerde büyük ihtimal yaşça benden üstesiniz abilerim veya ablalarım olarak hitap edicem . Bu kanıya varmam için bir istatistiğe gerek yok , gerek sosyal medyada olsun gerekse dışarıda artık asrı gençlik çok boş işler ile uğraşmakta .

İlim konuları ve Yüce Allah'ın bize kudretini her geçen gün kanıtladığı bir dünyada yaşıyoruz . İslam bireyleri çoğunluk olarak ilmen geride kalmış . Fakat Allah c.c o kadar yüce ki , inanmayanların ilmi çalışmaları bile bize 1400 yıl önceden bildirilen Kitabımızın doğruluğunu her geçen gün kanıtlıyor . Bende foruma rüyamı arama motorundan ararken rastladım ve tam olarak yöneleceğim konu bu . İlim ve Kur'an mucizeleri . Asrın içindeki olacak olaylar ve günümüz ile geleceğin farkları . Sizlerle büyüklerim olarak bunları konuşmak istiyorum . Ve zamanında ceddimiz nasıl süper güç olarak hoşgörüyü yaydıysa bizde huzur için hoşgörüyle hükme varmalıyız . Bizler sabrı en iyi anlatan Peygamber'in (Sav) ümmetiyiz . Ve artık bişeylerin olması gerekmekte . Bunlarada hazırlık yapmak için ilmi tam anlamıyla kavramak gerekir . Kolay gelsin :))

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah'ın selamı ,Rahmetti, Bereketi ,ilmi Sizin üstünüze de olsun..
Evet Olması Gereken Yerde islamiforumlar.net Ailesindesin!! Hoşgeldiniz!!Sitemize ve bütün insanlığa sefalar,güzellikler, bereketler getirdiniz...
Dünyaya kırk kere gelinmez. Madem yaşıyorsun,sıhhatli nefesler alıyorsun.Aklın,fikrin,idrakin ilminde varsa Hamd olsun; Bir şey yap.ama hem Güzel olsun, hem Allah razı olsun.

Güzel bir şeye başla;Herkesin üstesinden geleceği bir şey ,bir hayrat mutlaka vardır.
Vakit geçiyor. Vaktin geçişi ömrün beşinci vitese takılı olduğunu gösterir, unutma.Çünkü "her insan ölecek yaştadır" Geç kalmayasın!

Koca Mimar Sinan, yapmış da gitmiş. Yunus Emre, söylemiş de gitmiş. Şeyh Edibali, eğitmiş de gitmiş. Fuzulî, Nedim, Şeyh Galip, yazmış da gitmiş.
Nene Hatun, Sütçü İmam, Seyit Onbaşı, başarmış da gitmiş.

Kimse kimseden eksik değil. Büyük değil, küçük değil, farklı hiç değil. Düşünebilen kişinin, üstesindengeleceği bir şeyle mutlaka vardır.
Hiç olmazsa kendin için bir şeyler yap, dürüst ol, merhamet et, iyilik yap,insanlara gülümse, insanları sev,bir Hayra Vesile Ol!!

"Biz, emaneti, göklere, arza ve dağlara teklif ettik de onlar emaneti yüklenmekten çekindiler; onu üstlenmekten korktular. Ve emaneti insan yüklendi.
O, hakikaten çok zâlim ve çok câhildir.” (Ahzâb Sûresi 33/ 72)

Hayra vesile olan hayrı yapmış, şerre vesile olanda şerri yapmış gibidir. .

"İnsanlar arasında, iyilik ve hayrın anahtarları şerrin ve kötülüğün kilitleri olan kişiler vardır. İnsanlar arasında şerrin anahtarları, hayrın kilitleri olan kişilerde mevcuttur.
Ne mutlu, Allah’ın iyilik ve hayrın anahtarlarını eline verdiği kimselere!... Yazıklar olsun, kötülük ve şer anahtarlarını eline alan kişilere!.." hadis

Hayra vesile olmak!!şerre kilit vurmaktir!

Üst Alt