Ohio'da hortum dehşeti

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
42809.jpg

Ohio'da hortum dehşeti..bu hortumun Sahibi Allah cc.in Kudretti ve Gazabi ve hikmetti..
Bizden 6 saat uzakta olan eyaletteki dehşetti canli seyrettik sadece 5 dakika surdu ama Ohio sehrini altini ustune getirdi..
sadece 5 dakika da Allah-in kudret ve gucune sahit olduk..havada evler, arabalar bir saman copu gibi ucuyorlardi...

ABD’de devasa bir hortumun Oklahoma City’yi savaş alanına çevirmesi sonucu en az 37 kişi öldü, 70’i çocuk 120’den fazla kişi de yaralandı.
Bir çiftlikte de 80 at telef oldu. İlk belirlemelere göre, yaklaşık 3.3 kilometre genişliğinde oldugu belirtildi..
Bir gazab-ı ilâhi varsa yine bir sebebi vardır...

hortumun tanımlaması bu konuda fizik kanunları iflâs ediyor.
Silindir şeklindeki bir hava alanının, yüzlerce beygir gücündeki motorlarla döndürülen bir helikopter pervanesinden bile onlarca kat daha hızlı dönmesi,
maalesef teknik olarak izah edilemiyor...
Zaten, teknik olarak izah edilse bile, her fiilin mutlaka bir fâili olması gerekiyor, değil mi?
Acaba, bu olaydaki “bu güçlü fail” Allah c.c. niçin nazara verilmiyor?...
Bu önemli GERÇEK, insanlık âleminden niçin gizlenmeye çalışılıyor?

İlâhî güç, sürekli gizlenmeye çalışıldığı için, çıkıp merdane “..bunlar, Yüce Yaratıcının, olağan üstü Esmâlarının, Sıfatlarının ve sınırsız Kudretinin tecellileridir” denilemedi.
Elbette bu gerçek Gücün Allah c.c. gizlenmeye çalışılmasının da mantıklı bir izahı var, değil mi?
Kimileri halen kendilerini Dünyaya Süper Güç olarak kabul ettimek istiyorlar.. kendilerini korumaktan aciz olana Süper Güç diyene aklina sasarim..sırıtık.:,

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
es selamu aleykum verahmeturullahi

Bu haberi bende izledim. Çok üzüldüm, fakat Yaratan Rabbim yarattığı canlıları öldürmesinide bilir. geçmiş tarihleri iyice incelediğmizde, hep şımarıkların, zulumlerin, fuhuş, zina, alkol ve büyük günahların çoğaldığında... Allah azze ve celle, Esmaül Hüsna dan Ya SABUR dur. hemen cezalandırmaz,sabreder. En son O nun azabından kimse kaçamaz. ders almamız lazım.. depremler, seller, hortumlar, kıtlık ve kuraklıktan..
İnsanoğlu her zaman olmuşların çarelerini arar. Aslında yanlış,
Suçsuz insanı cezalandırmak doğru mu? Allah (c.c.) salih kullarını her daim sever ve cenneti ile müjdeleyicidir..
Gönderdiği bütün Peygamberleri, kutsal kitapları niçin gönderdi. Allah (c.c.) kalbimizi doğru yoldan çevirmesin inşALLAH.. subhanALLAH-U ve Bi HAMDİHİ

Üst Alt