niyeti hayır olanın akibetide hayır olur

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum beni cokca rahatsiz eden bir durumu izah etmeden duramiyacagim..
aslinda Uzun zamandır bu konuyu yazacaktım dilimden sudur olmadı kelimeler...
ama şimdi yazmam gerektiğine inanıyorum!bu Yazim ilk once kendi nefsime-dir...

Benim bu islami siteleri tanımaya başlamam
ilk kez islam**** da oldu.Ne umutlarla başlamıştım...
İslam ümmetinin yiğit evlatlarını tanıyorum her memleketten her beldeden diye...
Fakat zamanla bunun böyle olmadığını anladım malesef ..
Net'in azizliği bana bir cok şeyi öğretti...
Birgün hepimiz yaptıklarımızdan hesaba çekileceğiz ..
Ciddiyete davet edipde ciddi olamamaktan,salihlerden olalım derken salihçe tavır takınmayanlardan..
ibadette davet ederken ibadet etmiyenlerden olmiyalim...
HESAP ÇETİN...

Bana gore iki cesit forum sitte vardir islami ve sosyal..
yani islami sitelerde Kur`an, hadis,sunnet ve daha cok Dini yazilar ve genel kulturde bulunur..
Otekisi ise hepimizce malum..
Fakat Ben farkli sitelere degil islami sitede bulunmayi seviyorum..
cunku kendimde Hamd olsun Dinini yasamaya calisan bir Muhacir oldugum icin islami siteye ait oldugumu..islami sitede daha huzurlu ve rahattim..

Lakin son zamanlarda islami sitelerdeki bazi davranislardan biraz huzursuz oldugumu soylesem ins. beni anlarsiniz..
Foruma geliş gayemizi dünyaya geliş gayemizle mukayese edelim....
Dini anlamda bir paylaşım platformu olduğumuzu ve tek maksadımızın bu olduğunu aksi takdirde..
manevi boşluk anlamında tehlikeli noktalara gelebileceğimizi ve bu nedenle forumdan manevi anlamda istifade etmek şöyle dursun manen çöküşümüze zemin hazırlayabileceğini unutmayalım.

İmam-ı Rabbani Hz. leri manevi hastalığı olan kişilerin ne kadar çok olsa bile yaptıkları ibadetü taattan zerre miktarı tat alamayacağını ifade ediyor.

Bu gün allah için ne yaptın? sorusunu her gün sorduğumuz gibi foruma geldiğimiz zaman;
Kullanıcı adım,yazdığım yorumlar, gönderdiğim mesajlar, iç dünyamın berraklığı ne kadar ihlas içerisinde?
Diye kendi kendimize soralım. İçimiz rahatsa amenna..

Ama içimizde az bir kırıntı döküntü oluşuyorsa tekrar bir gözden geçirelim kendimizi ve riya yolculuğundan, duygusallık yolculuğundan ihlâs yolculuğuna doğru hicret edelim...inşallah.

bu konuda belki çok söylenecek söz var..nacizhane benim tavsiyem kardeşlerinde islami kimliğimizi klavyeden ibaret kılmayalım..
Rabbimiz bizi net başında görmüyormuş gibi rahat davranmayalım...
belki karşıdaki sizi göremiyor ama her anınızı her halinizi bilen Rabbiniz sizinle..
eğer kendimizi bu şuurla donatırsak şerler hayra dönüşür inşaALLAH...
Rabbim'ın ipine sımsıkı sarılalim!!.

O zaman nette hayran oldukları yada hayalini kurdukları herşeyi gerçek hayatlarında fazlasıyla ve hayırlısıyla bulacaklar inşaALLAH..
RABBİM AYAKLARIMIZI VE KALBİMİZİ DİNİN ÜZERE SABİT KIL..

azze ve celle forumu ihlaslı kullanan üyeler zümresine ilhak eylesin!
amin..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
evet, burayı arkadaşlık sitesi veya ö.m ile rüya yorum sitesi sananlara duyurulur... burada maksat birşeyler paylaşmak olmalı, hem faydalanmak hemde faydalandırmak...Buraya üye olupta, hiç paylaşım yapmayanlar, yada çok az paylaşımdan sonra hemen ö.m ortamına girmek isteyenler, ya da dalga geçer gibi ayda yılda bir gelipte, mesajlara sağol, teşekkür gibi mesaj yazıp gidenler daha daha birçok çeşit davranış şekli var... Fakat adı üstünde sanal bir ortam, herşeyle karşılaşmak mümkün...Ancak buraya girip çıkanların çoğu islamı seven kişilerdir diye düşünüyorum...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
6.jpg

Selamun Aleykum bu yazimi nicin yazdigimi biliyormusunuz?
Hani
Nasreddin Hoca oğlunun eline bir testi tutuşturup çeşmeden su getirmesini istemiş. Çocuk dışarı çıkarken de ensesine bir tokat atıp :
- Testiyi kırma ha ! diye öğüt vermiş .
Bunu gören komşulardan biri :
- Yahu Hocam demiş, henüz testiyi kırmadan niye dövüyorsun yavrucağızı ?
Hoca cevap vermiş :
- Testiyi kırdıktan sonra neye yarar "diye cevap vermistir..

iste bu yazimdaki amac ve niyettim sadece tedbir almak..
ve islami sitelere olan Sevgimden-dir..bilesin...
Cunku Din kardeslerimi ve islami siteleri Allah icin cook Seviyorum..
ve Sanal ortamda bunca farkli Siteler icinde ihsan ,takva teblig ve hizmet ile kalabilmenin tek yolu kendi kimligimize samimi bir sekilde sahip olabilmektir..
burasi islami bir sitte mi o zaman bir Muslimana yarasir sekilde yazip,muhabet edip edep ile davranmaliyiz..
Islami siteler Var olmali.. cunku iyiler hic bir sey yapmadigi zaman iste o zaman kotuler ve kotulukler..sapik hal ve dusunce, paylasimlar her tarafi zulmu ile kaplar...

islami forum ve siteller aslinda birer Sanal mektep .muhabbet, Gonul dost mekanlari konumunda olmalidir ki..
burada gecirdigimiz zaman ziyan olmasin her gun birbirimizden bir seyler ogrenip bilmeyenler bilenlerin ilminden istifade edebilsin..
hak şerlerı hayr eyler...zannetmeki geyr eyler ARİF ANI SETR EYLER
GORELİM MEVLA NE EYLERNEYLERSE GÜZEL EYLER

VE BILIRIZ Kİ NİYETI HAYR OLANIN AKİBETİDE HAYR OLUR..
NIYETIMIZDE TEMIZ..SAMIMI olalim ins..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bu konuda herikinizede katılıyorum dostlarım,
ben bazı sitelerde gördüğüm kadarıyla yeni üye forumda bir müddet aktif olmadan, birkaç konu sayısı olmadan özel mesaj yazamıyor yani birtür kısıtlamalar var bu tür kısıtlamalar bizim sitemizde yok nedeni ise bizim iyi niyetimizden kaynaklanıyor, amma velakin bazen kimler online listesine baktığım zaman özellikle yeni üyeleri ö.m yazarken görüyorum, tamam foruma yeni üye olursun konu açarken bazı sorunlarla karşılaştığın zaman yönetime sormak için ö.m. sistemini kullanırsın ama neyazıkki maksatları başka ve neyazıkki forumdan kapı dışarı ediliyorlar, çünkü foruma üye olur olmaz doğrudan ö.m.a yönelen üyelerin bizim aramızda yeri yokturqqww..k

Halbuki Forumda herhangi bir problemle karşılaşan üyeler BURADA konu açarak veya ö.m (PM) aracılığıyla yönetimden yardım isteyebili

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aslında bütün mesele ne biliyor musunuz?
Günümüzde kendisini İslama nispet eden insanlar tabi olduğu dini yeterince tanımıyor...
Hem Müslüman olmak istiyor, hem dünya nimetlerinin tamamından istifade etmek istiyor…
hem de cennete gitmek istiyor...hemde dunya zevklerini tadmak istiyor...
Hepsi bir arada olmuyor işte. Ya “ben Müslümanım” diyeceğiz ve günlük yaşam programımızı Kur’an ilkelerine göre ayarlayacağız…
Bedeli ne olursa olsun ödeyeceğiz, sonuçlarına katlanacağız. Ya da canımız nasıl isterse öyle yaşayacağız;
yaptığımız hatalara dini kılıflar uydurmaya çalışmak zorunda kalmayacağız...
Bedeli ne olursa olsun ödeyeceğiz, sonuçlarına katlanacağız.
Çok mu zor? Belki! Ama kendimizi daha huzurlu hissedeceğiz. Göründüğümüz gibi olup, olduğumuz gibi görünebileceğiz..ins.

vicdanın din...ahlakın islam,sünnetin muhammedi .
Olmadıktan sonra ...
kendi kendini kandıran riyakar ahmağın tekisindir
ve sen,ins-an görünümlü zavalla bir mahluksundur...
önce vicdanını din yapıcak kendin uyacak ve toplumlastıracaksın...
akla mantığa ,duyulara ve gönle ,aşkla adl olarak hizmet edecek ve bunu yaygınlaştıracaksın ki ..
halk hakikati sende örnek olarak görsün....görebılsın!
Bak o zaman sende doğan ıman nuru cümle mahlukata yansıyacaktır ...
önce vicdanında ınsanlıgını doğur ve yasat....
sonra toplumda büyüt ve hakkın rızasına er....
hakk zaten yolunu açacaktır da ....
Allah cc. Adıl-dır ve adıl olanları sever..

Kendi Vİcdanına Hesab veremeyenin ,
Başkasına Hesab sorma Hakkı Yoktur...

Gönül sızım

RABBİM AYAKLARIMIZI VE KALBİMİZİ DİNİN ÜZERE SABİT KIL..amin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
6.jpg

Bu gün için ne yaptın? sorusunu her gün sorduğumuz gibi foruma geldiğimiz zaman;
Kullanıcı adım,yazdığım yorumlar, gönderdiğim özel mesajlar, iç dünyamın berraklığı ne kadar ihlas içerisinde?
Diye kendi kendimize soralım. İçimiz rahatsa amenna..

Ama içimizde az bir kırıntı döküntü oluşuyorsa tekrar bir gözden geçirelim kendimizi ve riya yolculuğundan, duygusallık yolculuğundan ihlâs yolculuğuna doğru hicret edelim...ins.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sene 2010 artik annemi de kaybetmisim.. rah. annem oldugunda her gun okyonuslar otesinde de olsam..her gun arar saatlerce konusurdum..
ama artik Annem de yoktu.. cook yanliz.. kimsesiz bir Anda yetim kalmistim..
canim daraliyordu..bos zamanlarimda muhabbet edecek, Gonul kopruleri kuracak,SILA ya olan hasrettimi giderecek,ahh bir Gonul Dergahi bulabilsem diye icimden gecirmistim..
ve Bir arkadasim tel da yok bilmem Pc de her gun farkli oyun ve eglenceler olan bir Turk sitesini sosyal, arkadaslik, Gurbetcilerin toplandigi bir siteyi onermisti..
O An rah annemin bir Sozu aklima gelmisti..
KIZIm hic bir zaman eglenecegin yerlere degil HUZUR bulacagin yerleri tercih et diye tembihlemisti...
ve Ben bir arkadasimin yardimi ile ilk kez bir islami sitteye bu sekilde uye olmustum..

islami forum ve siteller birer Sanal mektep..hizmet,Teblig muhabbet, Gonul dost mekanlari konumunda oldugunu dusunmustum..ve oyle oldugunu da biliyorum artik..
burada gecirdigimiz zaman ziyan olmasin her gun birbirimizden bir seyler ogrenip bilmeyenler bilenlerin ilminden istifade edebilsin..
hak şerlerı hayr eyler...zannetmeki geyr eyler
ARİF ANI SETR EYLER
GORELİM MEVLA NE EYLERNEYLERSE GÜZEL EYLER
VE BILIRIZ Kİ NİYETI HAYR OLANIN AKİBETİDE HAYR OLUR.. NIYETIMIZDE TEMIZ..SAMIMI olalim ins..
RABBİM AYAKLARIMIZI VE KALBİMİZİ DİNİN ÜZERE SABİT KIL..amin..

gardenya

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
işte mesele bu her daim onun huzurunda olduğunu idrak etmek ve bu gayretle nefes alıp vermek güzel konu kardeşim EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK

Üst Alt