Nick değiştirme

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Yok sayın kardeşim, bu gece istihareye yatıcam ancak ondan sonra nickini değiştirebilirim... O da rüya görürsem.
dfgtndfgtndfgtnHocam yaz geldi sayılır, karasuya şile/ağva üzeri gelecek halin yok illaki sakaryadan geçeceksin, hadi hümeyra kardeşime çaya giderken alaplıdan geçtiğin sırada ben görmezden gelirim de sakaryadan geçerken lastiklere dikat etmeni tavsiye ederimdfgtn

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Istedigim nick Zümrüdü Anka..

Selamlar ile.

Not:pardon dikkatsizliğime gelmiş.Ozur dilerim
brrvo Zümrüdü anka güzel seçim buyur avatarında da
zaz.jpg
bunu kullan istersen
:tamam:.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Istedigim nick Zümrüdü Anka..

Selamlar ile.

Not:pardon dikkatsizliğime gelmiş.Ozur dilerim
Est. nickiniz Zümrüdü Anka olarak değiştirildi.

dfgtndfgtndfgtnHocam yaz geldi sayılır, karasuya şile/ağva üzeri gelecek halin yok illaki sakaryadan geçeceksin, hadi hümeyra kardeşime çaya giderken alaplıdan geçtiğin sırada ben görmezden gelirim de sakaryadan geçerken lastiklere dikat etmeni tavsiye ederimdfgtn
Aslında ben sakarya'ya gelince Zümrüdü Anka kardeşimle görüşmeyi düşünüyorum. Köfteci mustafa var orada meşhur. Bir ıslama köfte ısmarlarım işi hallederiz be yaw:.dost.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Ali kardeşimiz, zümrütü anka kuşu olacam illa dedi... Yaptık dediğini... bak uçtu gitti ya gördünüz mü?xxzzl..Hadi bakalım işin yoksa git ara... Kimbilir hangi kafdağının ardında:eek:

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Abi, o anka kuşu döner gelir yine bu foruma konar,
çünkü o, Gönül sızım ablama bir şeyler sormadan yapamaz. sırıtık.:,

Bak bir kaç saate kalmaz, kulakları çınlar gelir, bak görürsün....:tamam:.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
@Ekrem_Üstad avatar muhteşemde nasil kullanılabilir gerçekten bilmiyorum.Sakarya'dan mı geçecek :D Beklerim gerçi o zaman burda olur muyum bilmiyorum ama Allah Kerim kısmetse onunla görüşürüz Ekrem admin...

@Turab_Hocam vallahi Zümrüdü Anka benim tercihim değil; Gönül Sızım koydu ama bende beğendim hani :)...Sakarya'da Köfteci Mustafa meşhurdur doğru.Ama ben orayı hem çok pahalı hemde çok az koyuyor zaten içeri girer girmez 1 mi 1.5 mu diyor yani abi birle bir doymazsım şansını 1.5 ta dene der gibi :).Eğer gelirde Allah nasip eder görüşürsek ben seni götüreceğim yeri biliyorum.Ayrıca Kaf Dağı çok yüksek ben nasıl çıkacağım oraya :D :D.

@Emos_25-Hocam yeminle haklısın ben soru sormadan duramıyorum ama oda cevap vermede mahir örneğin:

Gönül Sızım...

Ben söyledim söyleyeceğimi.

:D :D

Zümrüdü Anka mı oluruz; serçe kuşu mu orasıda ilginç sanki gün geçtikçe batıyorum.

Selam ve dua ile...

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Est. nickiniz Zümrüdü Anka olarak değiştirildi.

Aslında ben sakarya'ya gelince Zümrüdü Anka kardeşimle görüşmeyi düşünüyorum. Köfteci mustafa var orada meşhur. Bir ıslama köfte ısmarlarım işi hallederiz be yaw:.dost.

@Turab_

sakarya-Sakarya; S büyük harfle...

Zümrüdü Anka değil, Ahmet adım.

Köfteci mustafa-Köfteci Mustafa; m büyük olacak.

yaw-yav; w değil v olacak.

Turab admin lütfen büyük harf küçük harf dikkat edelim, tabi birde noktalamalara...

Buda benim rövanşım olsun :D.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hadi bakalım öyle olsun! yaw-özellikle öyle yazılır... Köfteci mustafa birlikte yazılan bir markadır, o nedenle Mustafa gibi özel isim değildir. Sadece 1 değil birçok k.m var. Sadece Sakarya doğrudur, onun ilk harfini büyük yazmak lazım.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Mustafa özel isim...

Özel isimler, etiket isimlerdir; varlıklara sonradan takılmış hususî adlardır. Cins isimlerdeki gibi nesne ile kelime arasında tam bir ilişki yoktur. Özel isimlerin sahipleri tanınmazsa zihinde bir varlık, kavram oluşmaz.*

Bütün özel isimler (özel ismi oluşturan her kelime ve onları niteleyen, tanıtan unvanlar) büyük harfle başlar. Büyük harfle başlamazsa cins ismi zannedilebilirler.

Valla biz özellikle yazınca direk özel mesajlar kutusunda direk bildiri görüyoruz. :)

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Şahsen ben, elimden geldiği kadar Türkçe gramer kaidesine uygun bir şekilde yazılarımı geçiyorum. Hata yapmamaya gayret ediyorum. Allah'tan yazılarım yayınlanınca hemencecik aktivite oluyor, hatamı gördüğümde de hemen değiştiriyorum.
Hepimiz bu hususta titiz olursak görevli arkadaşlara da pek iş düşmemiş olur.

"Mustafa" özel isimdir, lakin başına olsun sonuna olsun "sıfat" ya da Mustafa'nın kendisine havi terimler konunca onlar da "Mustafa" ile kalıplaşır ve onlar da büyük harfle yazılırlar:

Köfteci Mustafa gibi... Ya da Mustafa Bey gibi...

"Vahdet" cins isimdir ama "gazete" cins ismiyle yan yana gelirlerse ikisi birden kalıplaşır özel isme dönüşürler, mesela:

"vahdet gazetesi" yanlış yazımdır velev ki cümle içinde de geçse...

Doğrusu: "Vahdet Gazetesi" şeklindedir.

Gramer kaidelerine riayet edelim inşallah... Selamlarımla...

NOT:

İstisna olarak bendeniz, Türkçe'nin "cins isim" şeklinde niteledikleri bazı şeyleri "özel" kabul ediyor bunları da büyük harfle geçiyorum:

Cümle içinde "selam terimi", selamun aleyküm şeklinde yazılır. Bendenize göre bu iki yan yana terim "özel"dir, bu yüzden bu iki terimi nerede olursa olsun ben büyük harfle yazarım:

"Selamun Aleyküm" şeklinde... Böyle çok örnek ifade edebilirim... Bu kadar yeterli olsun...

Dualarımla...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Nickinizi daha seçerken ,iyi seçin demişim yani daha seçerken biraz ondan biraz bundan ,biraz kendinden derken...
Çoğu kişi saçma sapan nicklerle giriyor forumda kalıcılaşmaya başlayınca pişman oluyorlar nicklerinden dolayı 1 kereliğine mahsus olarak değiştirilse ve değiştiriliyorda güzel olur...

sürekli nickini değiştirenler ,değiştirenmek istiyenler bence kendimce Hâl-Ene kendini bulamamış yada Hâl-Ene bir arayış içinde...
Kendinizi bulmadan,kendinizi ,Sizi size anlatan sembolize eden nicki bulmadan nickinizi değiştirmeyin lütfen.... Sır içinde sır...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Arkadaşlar, o kadarını bizde biliyoruz... Benim vaktimin çoğu zaten yazıdaki hataları düzeltmekle geçiyor. Bu başlık zaten ciddi anlam taşıyan bir başlık değildir. O nedenle sadece konuya katılanlar okur. Anlayacağınız önem derecesi düşük. Bu tür başlıklarda çok da fazla dikkat etmiyorum açıkçası, düzenleme yapmıyorum.

Gelelim köfteci mustafa konusuna. Siz özel diyorsunuz ben cins diyorum. :imkansiz:.En son geçen sene 50-60 tl hesap ödedim.. Köfteler küçücük, salaş ve meşhur yerlerin sıcaklığı yok, kalabalık, çok kazık... Ben cins olduğunda ısrar ediyorum. Resmen "CİNS" bir yer. Özeldir diyenler kendisi bilir.sırıtık.:, Hatta bence şöyle yazılmalı; KÖFTECİ mustafa

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Biz de önemsemedik, "köfteci" cins isimdir elbet, "Mustafa" ile kalıplaşırsa "özel"leşir dedik. Çok da önemli değil, burada edebi bir kitap yazmıyoruz. :) :) :)

Nick zaten en fazla bir değişir, iki de bir zırt pırt nick değişmez ki.. Di mi? :) :)

Nickinizi daha seçerken ,iyi seçin demişim yani daha seçerken biraz ondan biraz bundan ,biraz kendinden derken...
Çoğu kişi saçma sapan nicklerle giriyor forumda kalıcılaşmaya başlayınca pişman oluyorlar nicklerinden dolayı 1 kereliğine mahsus olarak değiştirilse ve değiştiriliyorda güzel olur...

sürekli nickini değiştirenler ,değiştirenmek istiyenler bence kendimce Hâl-Ene kendini bulamamış yada Hâl-Ene bir arayış içinde...
Kendinizi bulmadan,kendinizi ,Sizi size anlatan sembolize eden nicki bulmadan nickinizi değiştirmeyin lütfen.... Sır içinde sır...

Çoğu gırgırına takılıyor, gırgırına nick alıyordur takma kafanı değmez..!!! Kıyamet kopmuyor..!!!

sidar34

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Kullanıcı adamı değiştirmek istiyorum:

Hayırlı çalışmalar efendim daha önce yanlış yere yazmıştım. Hocam kullanıcı adımı sidar34 olarak değiştirebilme imkanınız var mı? Şimdiden teşekkür ederim. Selam ve dua ile...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hayırlı çalışmalar efendim daha önce yanlış yere yazmıştım. Hocam kullanıcı adımı sidar34 olarak değiştirebilme imkanınız var mı? Şimdiden teşekkür ederim. Selam ve dua ile...
Kullanıcı adınız değiştirilmiştir.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm Turab abicim,
rica etsem nickimi, Ab-ı Hayat olarak değiştirebilir misin?

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Teşekkür ederim Turab abi...Selametle..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bu işe el atmayan sanırım bir "Tozduman" kardeşimiz kaldı... Emos Kardeşim nikiniz hayırlı olsun...

Üst Alt