neden üye oluyorsunuz bir vicdaniniza sorun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aglayancocukrdr.jpg

Selamun Aleykum Hayirli Bayramlar..
Gercekten neden üye oldugunuzu merak ediyorum...? Vicdaniniza bir sorun Kul hakkina girmeye deger mi?
Formumuzdan Kopya ve Alinti yapmak icin mi?bunun icin uye olup yazilarimi alan,kopyaliyanlara HAKKIM HELAL degil-dir...
El insaf Ya Hu...Emege saygi...

Bu yazdigim noktasina kadar ALINTI,transfer yapilmis..daha neler aldiniz gercekten merak ediyorum..
desenize haldas degil Forumdas olduk...
Ah samimiyet nerdesin..Seni cok arar olduk...hy..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
6.jpg

hak şerlerı hayr eyler...zannetmeki geyr eyler ARİF ANI SETR EYLER
GORELİM MEVLA NE EYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER
VE BILIRIZ Kİ NİYETI HAYR OLANIN AKİBETİDE HAYR OLUR.. NIYETIMIZDE TEMIZ..SAMIMI olalim ins..

vicdanın din...ahlakın islam sünnetin muhammedi .
Olmadıktan sonra ...
kendi kendini kandıran riyakar ahmağın tekisindir
ve senins-an görünümlü zavalla bir mahluksundur...
önce vicdanını din yapıcak kendin uyacak ve toplumlastıracaksın...
akla mantığa duyulara ve gönle aşkla adl olarak hizmet edecek ve bunu yaygınlaştıracaksın ki ..
halk hakikati sende örnek olarak görsün....görebılsın!
Bak o zaman sende doğan ıman nuru cümle mahlukata yansıyacaktır ...
önce vicdanında ınsanlıgını doğur ve yasat....
sonra toplumda büyüt ve hakkın rızasına er....
hakk zaten yolunu açacaktır da ....
Allah cc. Adıl-dır ve adıl olanları sever..

Kendi Vİcdanına Hesab veremeyenin
Başkasına Hesab sorma Hakkı Yoktur...
En mükemmel adalet vicdandır!
vicdanı olmayanın adaleti de olmaz derdi rah. Annem..

Bir kapı eşiğinden atılan adımlar nereye dir?
Rahman mi yoksa Nefis ,menfaat KAPISININ mi aralanmasini bekliyoruz..
bir KAPI ne niyet ile calinirsa inanin ayni niyet ile de acilir buda Rabbimin ilahi Adaletinden dir!
Bir kapı neler açar insanın hayatında.. Kapı içre kapı olan dünyada kapı aralığından HAK Rizasina bakmak.. iste butun mesele burada...
Gönül sızım

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kalptesbih.jpg

Uzgunnn

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamünaleyküm, adı geçen siteye bildirim yaptık. Bu konudaki hassasiyetleri bildirdik. Yakında bir cevap gelir veya konularınızı sitelerinden kaldırırlar diye umuyorum. Durum diğer siteyle yaptığımız mücadele konumuna gelmez diye umuyoruz.

Şimdiye kadar olumsuz bir haber gelmediği için site ismini burada açıklamıyorum. Site sahibine mail gönderildi. Gönderilen mail alttadır.

Selamünaleyküm, Öncelikle Kurban bayramınız Mübarek olsun.
Değereli kardeşim, 27 EKİM 2012 SAAT 23.50 sularında. demir24 nicki ile islamiforumlar.net' e giriş yaptınız.
Bazı üyelerimizin isteği doğrultusunda sitemizden alıntı yapılması ve başka sitelerde paylaşılması yasaktır. Hatta
Bu konuda birçok üyemiz HAKKINI HELAL ETMİYOR.
Buyrun burada çok hassas olan bir kardeşimizin tepkisi var

Alıntı yaptığınız konu;
Teşrik Tekbirlerinin mana ve hikmeti

Ayrıca bı konuyu da sitemizden alıntı yapmışsınız.
Yasin okunduktan sonra yapilan bağişlama duasi
Bu konuyu açan admin arkadaşımız kendisi de bu konuyu alıntı yaptığını fakat konuda düzenleme yaparak eklediğini ifade etmektedir.

Değerli kardeşim size bazı üyelerimizin hasssiyetlerini bildirdik. Haram ve Helal konusunda bu konuya dikkatinizi çeker.
Üyelerimizin hassasiyetine saygı duymanızı rica ederiz. Sizlerle link değişimini birbirimize faydalı olalım diyerek yaptık.
Fakat bu manada özgün paylaşımların aynen koyalanıp alıntı yapılması, fayda değil zarar vermektedir.
Gerekenleri yaparak, bizi bilgilendireceğinize eminiz.

Konuyu sitenizden kaldırdıktan sonra buradan kardeşimize de bunu bildirebilir helallik isteyebilirsiniz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gozyasiooo.jpg

Allah RAZI olsun baskanim..
amacim asla hic kimseyi KIRMAK veya KIRILMAK degil...
ama Bildiginiz gibi Ben sadece Burada tek bir sitede islamiforumlar.net de yaziyorum ve YAZILARIMIN sadece burada kalmasini arzuluyorum..
Gecen Sene Sevdiklerimin mezar Tasina bile yazdigim imzamin alinip baska sitelerde kendi Nefsi icin kullanilmasina bir insanin ACI, yuklu duygulari uzerine
Saltanat kurmaya calisanlara daha dogrusu aciyorum..
Benim sitemim ;Buraya bu Guzel islami Forumlar.net ailesine sadece ve sadece Konulari Alinti yapip baska yerlerde Kendi Yazilari imis gibi KOPYA,
Taklid,sahtelerini cogaltabilmek icin üye olanlara dir..
Bu niyet ve Maksad icin üye olmayin kardesim..
Cok mu begendiniz.. misafir olarak okuyun alin elinize kalemi ve aynen o yaziyi yazanlarin ugrastigi emek sarf ettigi gibi siz de kendi dusuncelerinizi de katarak
yeni gelistirilmis bir YAZI cikartarak hem okuyanlari hem de kendinizi gelistirin!!
armut pis agzima dus.. bunu yapanlar hic bir zaman kendi kisisel gelisim ve olgunluguna da eremezler..
her yazdigim YAZILARIM da ... uc nokta vardir.. bu bir Kod dur..
Ama Onlar bilmiyor bilseler Yapmazlardi Allahim...
Baskanim Yazdiklarimin sadece bu sittede kalmasi temenisi ile baktim..olmuyor Sanal, Yalan Alemde her kesin elinde oyuncak olmuslar.. Ben de Cekilmeyi dusunecegim..
Hizmetten Faydalanmayi degil sadece taklidini yapmaya calisanlar oldukca Benim onlara faydam dan cook sadece Zararim oldugu kanisindayim..

bir KAPI ne niyet ile calinirsa inanin ayni niyet ile de acilir buda Rabbimin ilahi Adaletinden dir!
Bu Foruma neden üye oldugunuzu bir dusunun!! Allah RIZASI icin faydalanmak ve hizmet verip Sizin bilgilerinizden faydalanmalari icin mi?
Yoksa sadece begendiginiz konulari kopya edip ALINTI yaptiktan sonra cekip gitmek icin mi?
Niyetti Hayr olanin akibettide Hayr olur..
Edep ve guzel niyet ile gelen Lutuf ve Dua ,Gonul Dostlugu ile gider...
Sadece Kullanmak icin gelenler ise ins. bir gun de onlarda bir baskasi tarafindan sadece Menfaat icin kullanilirlar !!
Ahhi ile giderler...
Gelin kardesim üye olun hem paylasin..hem de istifade edin.. Her Nimet kulfetti ile gelir.. kulfetsiz, zahmetsiz,
emeksiz nimetten vallahi Size HAYIR gelmez..
Selamet ile Gurbet Diyarindan HAYRA Kalin...

Sevgili Günlüğüm yine ben Yürek kıvrımlarıma yalnızlık tohumlarını ekerek Gönül sizim ile Gurbette Sana Geldim..
Kafam cook karisik Yardim et Allahim! Benim bu konuda aklim ermiyor yetmiyor artik...
Hayat hep bir yolculuktu benim için hep bir yerlere gidecek gibi durdum...Ama bir yerlere bir turlu gidemedim…
Hep uzakları Ana Vatani ve oradaki Sevdiklerimi düşündüm hep Ana kucaginda ANA kuzusu olmayi düşledim;
O yuzden Ne kaldığım yerlere bağlanabildim ne de gidebildim düşlediğim yerlere…hep iki dünya arasinda
Gel-Git lerde bocalayip kaldim..belki de o yuzden bu ulvi hizmet ve meslegi sectim...
bir yerlere ait olamadi isem bari kimsesizlerin kimsesizligim ile kimsesi olmayi sectim..
BUGUN COCUK VAKFIMIZIN VERDIGI YEMEGI BILE GOZYASLARIM ILE HAZIRLARKEN ICIM KANIYOR..

cocuklari yetimleri gülleri gelincikleri dünyalari sevdim sığdırdım yüreğime de bir kendimi hic bir yere sığdiramadım…
Bir yanımda özlemhasretler taştı sel sel...
bir yanımı acılar kapladı derya deniz soluğumda demirler erittim de bir yanım hep kış kaldı üşüdüm…Agustos sicaginda..
Kasim ayinda yüregimi topraga verdim..

Ne ben kendimi anlatabildim başkalarına ne de başkaları anlayabildi ağıt gibi bıçaklanmış bu yüregi gögsümün tam ortasında.
Ne yana döndü isem hep yanlizlik ve gurbet hüznü ile kusandim...
Bu yüzden hep kendimce kanarım...

EY KAİNATIN MİNYATÜRÜ İNSAN.!
KALBİNİ DANIŞMAN AKLINI KATİB KIL...
VİCDANINI HAKİM AZALARINI MEMUR KIL...
BÖYLECE KENDİ ANAYASANI HAKLAŞTIRMIŞ OLURSUN...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Haklısınız gönül sızım ne diyelim. İnsanlar site kuruyor yaşatmayı siteyi ileri götürmeyi amaçlıyorlar. Fakat her sitenin sizin gibi bir mensubu yok ki! İnanın bir çok sitenin paylaşım yapan üyesi bile yok. Site sahibi kendi kendine her bulduğu yerden alıntı yapıyor kendi sitesine ekliyor böylece ilerlemeye çalışıyor.

Bu arada tabi özgün yazılara rastladığı zaman ayırt edemiyor. Belki sizin yazılarınızı kopyalayanlar kendi sitelerinde paylaşanlar bunu bilseler yapmazlardı? Çünkü özgün bir yazı yani size ait olan bir yazı. İkinci bir yerde görüldüğü zaman belli ki çalınmıştır. Çünkü aynı yazı başka hiçbir sitede bulunmaz.

Sizin yazılarınızda bulunan işaretlerden başka işaretler de var. Neyse bu son alıntı meselesine bir cevap geldikten sonra onu da açıklarız.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Haklisiniz Baskanim Hayat paylasmaktir.. lakin bazi ozel duygu ve hisler vardir ki insana cook ozeldir..
Allah cc. onlarin da YAR ve Yardimcisi olsun.. keske vaktim musait olsa da O sitelere de girip yazabilsem.. ama zamanim musait degil..
Benim istedigim tek bir sey var..Ben Gurbette yasiyan bir Muhacirim..
Yani ne Ana vatan da ne de Gurbette iki mekanda da tam anlami ile hic bir yere ait olamadim..
hep iki Dunya arasinda Gel-Git bocalamaktayim..
bari istedim ki burada islamiForumlar.net ailesinde sadece buraya ait olmak.. bir Gonul dergahim olsun.. Beni ariyanlar nerde bulacaklarini bilsinler diye
kendimce bir dunya kurdum..bu dunyanin adi Islamiforumlar.net
Ben bir cok sittede taninmak, degil sadece tek bir yerde bilinmek, sevilmek, mekanim, yurdum, dergahim belli bir ozel yerde olmasini istiyorum..
BEN SADECE BIR YERE AIT OLMAK ISTIYORUM.. COK SEY MI ISTIYORUM..?

Rabbim..herkesi ozel bir nimet..lutuf ve huner ile yaratmistir..
beni de cook duygusal..ve edebiyatti cook seviyorum..kendimi bildim bileli Rabbimi arar ve duygu ve yuregimi yazarim..
internet dunyasinda iki cesit YAZI vardir biri soyliyeni belli degil.. her onune gelen kullanabiliyor...
bunlari bende zaman zaman kullaniyorum..
haa bir de yazari belli imzasini adini koymus YAZILARIMIZ var..
Bu YAZILARDA emek.. HAKK. vardir..
ve Ben burada YAZDIKLARIMIN baska yerlerde izinsiz paylasilmasina RAZI degilim...
ama malesef rah. Annem icin bile yazdiklarimi diger sittelerde gorunce cook uzuluyordum...
Allah Yar ve Yardimcimiz olsun...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Evet Gönül sızım siz ve yazılarınız sadece islamiforumlar.net sitesiyle birlikte anılıyorsunuz. Yani Gönül sızım denildiğinde akla herzaman islamiforumlar.net geliyor. İslamiforumlar.net denilince de akla yine gönül sızım geliyor. Aslında sizin yazılarınızı takip eden ve tanıyan bir kişi aynı yazıları başka bir sitede gördüğü zaman çalıntı olduğunu anlıyor merak etmeyin!

Bilerek veya bilmeden alıntı yapanlar sizin yazılarınızı kendi sitelerine mal etmeye çalışanlar aslında kendi sitelerine zarar veriyorlar. Bu işin vicdani boyutu. Bir de hukuki boyutu var şimdilik ona girmeyelim! Biliyorsunuz izinsiz Alıntı yapan sitelerin indexlerini googleden sildirmek mümkün.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bu işin vicdani boyutu. Bir de hukuki boyutu var şimdilik ona girmeyelim! Biliyorsunuz izinsiz Alıntı yapan sitelerin indexlerini googleden sildirmek mümkün.
s.a. gönül sızım hocamız davasında yerden göğe kadar haklıdır kendisi burada gönül sızısını dile getiriyor sıkıntılarını dertlerini paylaşıyor, bazen dertli şair, bazen muzip şair, yazılarını içinden geldiği gibi yazıyor kısacası burada hem günlük yazıyor hemde rüya yorumları yapıyor, alıntı yaptığı yazılar çok nadirdir zaten alıntı yapıp paylaşmayı sevmez, bu nedenle kendi yazdıklarının kopyalanıp diğer sitelerde paylaşılmasına kızmakta haklı, çünkü yazıyı kopyalayan kişi emeğe saygı gösterip bir allah razı olsun bile demiyor, yazıyı alan allah razı olsun dese bukadar kızmaz, kızsa bile belli etmez.
bir zamanlar ben,de gönül sızım hocamızın birbaşka siteden yazısını kopyaladığımda kendisinden helallik istemiş olmama rağmen yinede başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir islikcalan
hocam allah razı olsun demeden yazıyı kopyalayan kişi(ler)de zaten vicdan diye birşey yoktur, eğer biraz olsun vicdan olsa en azından teşekkür ederler. hukiki yola başvurmadan bu iş dostca halledilir, zaten ikazınızı yapmışsınız eğer o site sahibininde helalle haramı ayırt etmek gibi kabiliyeti varsa konuları kaldırır, ama sanmayın ki karşımızdakiler kendimiz gibiler, malesef hayır,bir zamanlar hatta bu siteyi açmadan önce ben bir sitede bilgisayar hakkında çok faydalı bir konu açmıştım ve bunun yanı sıra birçok üyeye de resimli anlatımlarla konu açıp yardımcı olmuştum fakat hemşerim ve tanıdığım biri olan bir üye ile aramızda bir sürtüşme geçince malesef banlandım tabiki ne kadar haklı olsamda eski üyesini banlayacak değiller, her neyse, bende başka nikle tekrar üye olup yöneticiye' bütün konularımında kaldırılmasını aksi takdirde hakkımı helal etmediğimi özel mesajla bildirsemde çok kez baktığımda konularımın silinmemiş olduğunu görüyordum, yani demek istediğim şudur, birileri her nekadar islami site açıp yönetsede bu kişiler haramı kabullenmekteler, görüldüğü gibi benim konu halen https://www.islamseli.net/dualar/60359-yasin-okunduktan-sonra-yapilan-bagislama-duasi.html#post74240 burada duruyor bu nedenle sanmıyorumki malum sitede bizim konularımız kaldırılsın:imkansiz:.aawwe..bizim burada yapacağımız tek birşey var hocam, gönül sızım hocamızın yazılarının çalınmaması için daha önce yaptığımız gibi konularına sağtık engeli koymaktır yoksa başka türlü alıntıları engelleyemeyiz, hakla hukukla uğraşmaktansa hocamızın konularına sağtık engeli koyalım derim.xxzzl..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
a.s Demek ki helal haram bilinmiyor usta, bana çok anlaşılmaz geliyor. Bir insan neden haberdar edildiği halde hak idda edilen konuyu kaldırmaz. Ne gibi bir menfaati olur anlamıyorum. Allah biliyor, Kul biliyor resmen gelip buradan konu alıyor gidip kendi sitesine ekliyor. Alıntı yapanın Giriş saati, IP adresi hepsi mevcut, Orjinal olan konunun eklenme tarihi mevcut. Bir kişi, bu yazı bana aittir bunu sitenizden kaldırın dediği zaman, insan olan derhal gerekeni yapar. Neyse hocam sağtık engeli zaten var, bayramda kaldırmıştık, misafirler faydalansın diye, zaten daha öncedende sağ tık engeli sadece ziyaretçilere vardı üyelere yok. Biz de kendi sitemiz için bazı yerlerden alıntı yapıyoruz. Fakat kopyalama yapılmasını istemeyen yerlerden değil. Site tamamen alıntıyı açık bırakmışsa ve alıntı yapılamaz diye herhangi bir uyarı yoksa alıntı yaparsın. Adam üye olmuş zaten, siteden konu taşıyor, nakliye işi yani!! Fakat artık üyelerede sağ tık var. Neyse zaten hırsıza kilit olmaz. Bir kişi ; Bu yazı bana ait ve hakkımı helal etmiyorum dedikten sonra iş bitmiştir. Biz insan gibi mail bile yazdık. Durumu anlattık, Linkini de kaldırdık sitemizden. Cevap vermiyorsa ve konuyu kaldırmıyorsa, her şeyi kabullenmiş demektir. Kul hakkdır. Hesabını verir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
dolunayvaktidua.jpg

Selamun Aleykum Baskanim artik daha hic bir sey ne yapmaya nede soylemeye gerek yok...
Biz Soylemek istedigimizi soyledik.ve gerisini kendi aramizda anlasamadigimiz bu Helal Haram konusunu Mahkeme-i Kubra ya ilahi adalettin Sahibi Allah a havale ettik...
artik O cc Adalet sahibi ne yapacagini en Hikmetli sekilde bilir..
Benim icin bu dunyanin gecici mahkemeleride pek onemli degil...istiyen istedigi Konumu almakta Serbest!!Kopyalasinlar..kendi sitelerine de eklesinler..
ama unutmasinlar ki Bu Forum bu uyelik, Bu Dunya Yalan..ve gecici bir Gun Allah-in huzurunda yazilarimi izinsiz alanlara HAKKIMI HELAL ETMIYORUM....
Ve Mahser gunu onlardan Davaci olup HAKKIMI onlardan istiyecegim..
Bin kere zulme ugrasak da bir kere bile zulm etme luksumuz yok..cunku Allah cc Hakli ve Mazlumun Zulum edilenin yanindadir...sahibi hürmetine, kulu incitme gönül
Allah\'tan korkmayandan kuldan korkmasina gerek yok. Yaradan dan korkmiyan Yaradilandan korkmasini beklemek zaten abestir..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gunluk.jpg

Ben Tek bir Islami Foruma ait olmak istiyorum..
Bir cok yerde gezip dolasip hic bir yerde kendime ait bir yer edinememekten ise Sadece tek bir yere Ait olup Orada kendi dunyami ve gönüllere Taht kurmak isterim..
her İnsan hayata tutunmak ve kök salmak için birisine ve bir yere ait olmak ister...
her insanin bir memleketti olmali.. ama Ben Gurbette oldugum icin olsa gerek girdigim tek forumda kök salmak orayi kendime ANA VATANIM gibi bellemek isterim...
O bir forumdan otekine ordan buradan baska sitteye gidenler
kendini hiçbiryere ait hissedemez hep bir bosluk icinde donup dolasirlar...
göçebe gibi hisseder insan kendini..her şey yarım kalır:
her mutluluğunuz her hüznünüz her öfkeniz...her dostlugunuz..
hep yol almak zorunda ama hiçbir yere varmamaya mahkumsunuzdur.
hiçbir yere ait olmayan insana gölgesi bile ağır gelir işte..
iste boyle adminim ben sadece bir yere ait ollmak ve O ait oldugum tek yerde yatirimlarimi yapip genislemek kök salmak ve Orada ins. Daima bilinip Hatirlanmak isterim...
Kök salmak bitkilere has bir özelliktir;diyenleri duyar gibi oluyorum ama ben bir Ulu yasli çınar olup
Gölgemde Genclerin toplanip Muhabbet etmesini onlarin dua ve Sevgilerine sahit olmak istiyorum...

H@K@N

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün aleyküm.Affınıza sığınarak bir soru sormak isterim.Sizin burda değindiğiniz bir konu bir şiir vs.dökümanları kopyala yapıştır yapıp başka sitelere aynen ''alıntı'' ibaresi geçmeden paylaşılmanın günahını bana anlatırmısınız ?Sakın yanlış anlamayın ben bir türlü bu işin günahı nerede anlamadım.Belkide doğru düşünemiyorum aydınlatırsanız sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam est tabiki sorabilirsiniz edep ile Soran lutuf ve Dua ile de cevabini alir..
mesela soyle bir ornek ile basliyayim Ben Hem koruyucu anneyim hemde Koruyuculugunu yaptigim yeni dogmus ama Hiristiyan bir aileden olan bir bebegi
anne, babasi tarafindan istenmeyip ,yetimhaneye gonderecekleri yeni dogmus bir bebegi 6 sene once himayeme almis ve evladlik icin mahkemeye basvurmustum..
amacim Onu topluma kazandirmak ve Hayirli bir insan Hayirli bir musliman olmasi ve ondan gelecek butun nesilerin Musliman olabilmesi icin bir temel atabilmekti...
neyse mahkemeye gittigimizde ben onun aslini, neslini ve kimligini korumasi icin hakimden benim soyadimi almamasi gerektigini belirtigimde sasirmisti.. nasil olur demisti..?

Ben de Islam kisinin aslini, neslini, ozunu, Ona ait olaninin Onda kalmasini, gelecek icin kimliginin korunmasi gerektigini belirtmistim..
ayni buradaki yazilar gibi..her yazi degil. internet alaninda iki cesit YAZI vardir.. birisinin Sahibi belli degildir umumi halka acik herkes kullanir bir de burada
Sahislarin ozel yazdigi ve Ben bu yazilarin sadece islamiforumlar.net Ailesinde kalmasini istiyorum dedigimiz gibi..
simdi ben bu yazilardan bazilarini yazarken yuregimden bir parcayi misralara dokerken, vaktimi, harcayip emek veriyorum..
simdi buradan bu yazilari biri bir saniyede kopyalayip kendi YAZILARI gibi imis ekliyenleri cook gorduk..

bir zamanlar insan Fakiri diye biri vardi.. ben gecmisimde sevdiklerimi kaybetmistim onlara Cennete Mektup diye yazdigim Besmele ve Ayetler ile misralari almis
ve Arkadaslik, erotik bir sitteye eklemisti..uste besmele altinda nefis hayvani ayni mekanda bulunmasindan ziyadesi ile rahatsiz olmustum..
ordakiler de onu alkislamis.. bravoo.. cok guzel misralar..
ama O misralar fani sevgililer icin yazilmamistiki Baki Sevgiliye olan hacetimi bildirmistim..
Gunumuzde insanlarim Mevlana ve Tebrizli sems in ,Yunus emre nin ask misralarini kendi nefisleri icin oyuncak ettikleri gibi...
bu dogru durust mu sizce?

Evladlik aldigim cocuga donelim simdi..
O cocugu ben buyutuyorum, annelik yapiyorum ozel islami okullarda en guzel sartlarda yetisiyor maddi, manevi hic bir seyi eksik degil..
ama Bu Bebek benim degil!!bunu Allah da biliyor Ben de vicdanim da..
herkesi kandirabilirim bana cook benzer..ama kendimi kandiramam!!Bu yazilari da kendi yazilari gibi baska sitelere ekliyenler baskalarini kandirabilir peki ya kendilerini?
bravoo..muhtesem bir Yazi ya sen bir tanesin Kanka dediklerinde bu sozlerin altinda ezilmesi.. Tabiki vicdan sahibi ise..
Ya baskasina ait bir seyi izinsiz, RIZASIZ almasi bu kul HAKKINA girer mi girmez mi?

evladligimin annesi kendi RIZASI ile cocugunu bana verdigini resmi belgeleri var yani ortada RIZALIK var ama yine de bana ait olmadigi gercegini degistirmez..
Ona hazir oldugunda bu gercegi anlatacagim cunku baskalarini aldatanlar aslinda sadece kendini aldatip kendine YAZIK edenlerdir..

izinsiz ALINTI edenleri, daim gören duyan Allah-ı unutmuş olanlardır...
yanlız şunu hesab edemiyorlar ki oda maddeyi kelamı çalarken manayı çalamıycağını düşünemiyor zavallılar..
KeLAM HAKKındır kul hissedar olamazda. OLan sadece kimden tecelliğ ettiğinin nişanesidir
ALLAH kendinden mahrum ettirdiğine MANA perdesini kapar..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Emeğine yüreğine sağlık adminim, inan ben bile bukadar açıklayıcı anlatamazdım:)
ve biliyormusunuz adminim, benim böyle kendi yazılarım yok
sadece benim değil üyesi olduğum birçok sitede böyle emek verip içten yazan kimseyi görmedim, hep alıntı hep alıntı ve üstelik dediğiniz gibi birçoğuda alıntıları kendi yazısı gibi gösteriyor,
ve siz bizim aramıza gelip paylaşım yapmaya başladığınızdan buyana Kur'an-ı kerim ve efendimizin hadislerinden başka sağdan soldan alıntı yapıp ne burada nede diğer sitelerde paylaştım diyemem çünkü o kişide alıntı yapıp paylaşmış olsa bile yine emek var diye alıntı yaptıklarımın altına,da allah razı olsun demeden almadım :imkansiz:.
Beni kul hakkına girmekten kurtardığınız için Allah sizden razı olsun keşke sizi daha öncelerden tanısaydıkkgüll..,

H@K@N

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Cevabınız için teşekkür ederim.Haklısınız.Aslında baya uzun bir metin yazdım tam anlamıyla nedemek istediğimi anlatmak için lakin tekrar okuyunca anlatmak istediğimin anlaşılmayacağını ve dahada kötü bir hal alacağını farkettim.Neyse ben hiç böyle bir soru sormamış olayım :D Ayriyetten çok güzel bir mesleğiniz var yaptığınız iş takdire şayan.Rabbimin rahmeti üzerinizde olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir sey degil est ben sizi anladim..kafanıza takılan bir konu ,nokta varsa her zaman hüsnü zan ile sorun ki o sorular şüphe ve Suizana donusmesin..
insan hep bildigi kadar Adil bilmedigi kadar da zulm edermis!
O yuzden Sevdiklerimiz ile hep samimi olup SIR sokmamaliyiz..
SIR ve Yalan vesvese ve seytana KAPI aralar!!
Rabbimin Rahmetti, bereketti, huzuru sizin uzerinize de olsun genc kardesim..

BELKi YAŞADIĞIMIZ VAR SAYDIĞIMIZ KARAMSARLIKLAR, ÇIKMAZLAR ASLINDA AÇILMASI GEREKEN KAPILARIN ANAHTARLARINI TAŞIMAKTADIR İÇİNDE;
FARK NASIL BAKTIĞIMIZ İDRAK ETTİGİMİZDİR...

Üst Alt