Ne yapayım?

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm. Nasılsınız?
Benim bir sınıf arkadaşım var. Bununla aramız eskiden beri iyi değildi. Bu kızın bir yapısı var ki, kimin ne işi olursa, burnunu sokar. O kimseden başka her kese söyler ve onlara da ALLAHın adını verir ki, ona söyleme. Şimdi de bana musallat. Geçenlerde arkadaşıma sevdiğim hakkında bi şey söyledi ve bana söylememesi için ALLAHın adını verdi. Sonra bir gün matematik öğretmenîmiz onu provlem çözmesi için tahtaya çıkardı. Soruyu yanlış yapıyordu. Öğretmen beni de çıkardı ki, sen yap bu soruyu. Ben tahtaya çıktım. Sınıf arkadaşlarım öğretmenin dikkatini dağıttılar, sakîn durmuyorlardı. Kız benden fırsatdan istifade ona problemin çözümünü söylememi istedi. Bende söylemedim. Ne kadar dediyse, söylemedim çözümü. O da bana sinirlenîp yerine geçti. Ona çözümü derdim, ama bana öyle bi şey yapmasını hîç sevmîyorum v(kim severki?) , üstelik bu ilk değil, daha kaç defa yapmıştı bunu. Bende bu defa ona böyle davranmak istedim. Bi düşünsenize aramız bpzuk, küsüz, ama bana işi düşdü dîye hiç bir şey olmamış gibi soruyor. Özür dilerim ifadem için, ama bu kız yüzsüz ve yalaka biri. Şimdiyse benim gelip ona yalvarmam için guya sevdiğim hakkında yeni şeyler öğrenmiş. Ya tahtaya çıkmışım problem çözüyor, bana oturduğu yerden laf atıyor. Sakin dutuyorum, sabr ediyorum, ama nereye kadar. Bu günde ben arkadaslarimin yanındayken "*****(sevdigim)in bir sevgilis var. Ay çok üzel. Bına(yani,bana) bin basar" fala-filan söyledi. Guya, sevdiğimin kız kardeşinden öğrenmiş. Yalan söylediğini biliyorum, adım gibi eminim. Bunun amacı benim gelip ona yalakalık yapmam. Ne olur ya, söyle demem. Bu kızdan kurtulmam lazım ya. Sinir ediyor beni. Sınıf arkadaşlarımın anlamasında korkuyorum bir de. Sİzce, ne yapayım ki, bu kızdan kurtulayım?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Bakü güzeli kardesim.. Hayirli Bayramlar..
just ignore her!!Onu kaale alma,onu önemseme yokmus gibi davran..
Onu O kendi değersizligi ile yanlizbirakin..
O tip insanlar ile uğrasmaya, kaale almaya bile değmez..
aslında herkes, kendi değerini kendisi belirler.
Ben kendimi biliyorsam, kendini bilmezlerin hakkımda söylediklerinin ne önemi olabilir.
Kendi değerini Kıymet Bilmezlerin vereceği değere göre belirleme. Sen kendini bil, bırak O da kendi değerinde yanliz kalsin..
Hayirli gunler...

acilangul1

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Arkadaşlarımda aynı şeyi söylüyor. Ben yine de size de danışıyim dedim

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selam. Bu kzı bu gün gördü ki, ona aldırmıyorum, yavaş-yavaş yalakalık yapmaya başladı. Bende önce benden özür dile dedi. Diledi. Ama yine de işine gelince aynı şeyleri yapıcağını biliyorum. Mesela, bu gün bizden bi şey istedi, bizde yapmadık, sonra bize bir laf söyledi, tam duymadım ne olduğunu, ama iyi bi şey değildi. Arkadaşımda ona "İşine gelince iyi oluyoruz ama" gibi bi şey söyledi. Gerçekten bu kıza ne yapacağımı, nasıl davranacağımı bilmiyorum. İstiyorum ki, benden uzak dursun, ama sınıf arkadaşıyı daha 2 yıl birlikde okuyacağız, onun için de aramız kötü de olsun istemiyorum.

Üst Alt