namazı yarıda bırakmak zorunda kalmak

ipekk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
benim 15 aylık bir bebeğim var.namaza başladıktan sonra önüme geçiyor yada ağlıyor (her zaman değil tabi) ona bakmak zorunda kalıyorum ve dolayısıyla namazıda yarıda bırakıyorum yani yarıda kesiyorum.bu günah mı?kestiğim yerden tekrar başlamalımıyım yoksa en baştan mı kılmalıyım?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
benim 15 aylık bir bebeğim var.namaza başladıktan sonra önüme geçiyor yada ağlıyor (her zaman değil tabi) ona bakmak zorunda kalıyorum ve dolayısıyla namazıda yarıda bırakıyorum yani yarıda kesiyorum.bu günah mı?kestiğim yerden tekrar başlamalımıyım yoksa en baştan mı kılmalıyım?

Mümkünse biraz gayret edip namazı tamamlayın. Bebek önünüze yatsa bile üstüne hafifce secde edebilirsiniz. Bebek çevrenizde önünüzde dolaşsa bile hiç önemli değil, namazı tamamlamaya gayret edin. Fakat bebek durmuyorsa ağlıyorsa veya herhangi bir tehlikli durum varsa. Selam verip namazı bırakın. Çocukla ilgilenin işinizi hallettikten sonra namazın hangi kısmı(sünneti,farzı,vitir,ilk sünnet) yarım kaldıysa o kısmı yeniden kılarsınız. Yani öğlenin ilk sünnetini kıldınız bitirdiniz. Farzına başladınız bebek yüzünden farzı yarım bıraktınız. Daha sonra farzı yeniden kılarsınız. Daha önce kıldığınız ilk sünnetini tekrar kılmaya gerek yoktur.

A

Allah

Kayıtsız
Misafir
Hayır ama başlamadan bebeğinizi uyutsanız veya ses çıkartmıyacak bir şekilde ayarlamaya çalışın yavrunuzu.

Üst Alt