Namaz kılmak istiyorum

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı günler merhaba. Ben önceden namazlarımı kılardım, yani 3 ay tatilde bir iki defa atlatıp kılmadığım olmuştur ama genelde geçtiğimiz yaz namazlarımı kılardım. Sonra ben büyük bir günah işledim fal baktırdım. Sonra fal baktıranların 40 gün namazlarının kabul olmayacağını öğrendimİ bende kılmadım o günden sonra, daha hiç kılamadım namaz. Aslında kılmak istiyorum böyle bir isteğim var ama okul sınavlar kendimi geçiştiriyorum. Aslında ve çok fazla günah işliyorum bu kadar günahla gerçekten ALLAH'ın huzuruna çıkmaya ona el açıp dua etmeye utanıyorum sanki hak etmiyorum ALLAH tan bir şeyler istemeye. Lütfen bana yardım edin.Teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
namazda.jpg

"Merhaba......
Eyvah Günahlarım yaktınız beni!!!
Az cok her müslüman kadar dinini bilen bir insanim.. Ve yasardimda az cok.. Bir ara namazlarimi hic kacirmazdim Arapcasiyla mealiyle her gün kuran okurdum
Ve dini kitaplarda cok okurdum arastirmayi seviyordum.. Cok hevesliydim cok…
Ama simdi öyle bir cöküntü yasiyorumki anlatamam.. Maneviyat konusunda hic birseyim kalmadi nerdeyse…
Ne bi camiye- derse gidiyorum ne bir kitap okuyorum ne namaz kiliyorum, tam aksine sogumus gibiyim sanki arkadaslarim var mesela gelin toplanalim;
sahabeler hakkinda ders yapalim dediler gitmedim. Hic birsey yapmiyorum..

Aslinda istiyorum ama istemiyorum… Her sey bir yanada namaz kilmayi cok özledim..
O icimdeki manevi huzuru cok özledim…Icimde sürekli birseyler eksik..
Ben ki ölüme kafa tutan kiz, ölümden korkar oldum..
Hicbirseyin korkusu degilde beni yaratanin huzuruna ciktigimda hangi yüzle cikacagim o korku…

Kacmamin sebebi günahlarim…
Canimdan cok sevdigim sevgilimle yasadiklarimiz…
Bilirsiniz hepimizde olan birsey belkide… Insan sevince ve yan yana olunca isteristemez cinsel anlamda birseyler oluyor.
Cinsellikten kastim yatakta bi birlesme olmasi degil öpüsmek Bile olabilir. Veya telefonda sabahlara kadar konusmakta olabilir…
Denediysemde olmuyor zaafim o benim..

Ne zaman birsey yapmak istesem dinle alakali icimden bir ses „ Hadi lan ordan iki yüzlü hem öyle hem böyle „ diyor…
Cidden ikisi bir arada olmuyor sanki iki yuzluluk oluyor.Ne yapmam gerektigini bilmiyorum."
(Mailime gelen Mektup)

Merhaba....
yapman gereken nefisinle seytanı konuşturma
içki,zina,haram para..bunların hepsi çok çok büyük günahlar kardeşim.
derhal günahlarınıza tevbe edin,affolunmayacak hiç bir günah yok.yeter ki dönmemek üzere bu günahları terk edin.
kul,bir günah işler de pişman olur tevbe ederse Allah cc o günahı siler,tevbesinde sebat ederse bir de onun yerine sevap yazar.

sakın şeytan sizi ben zaten kötü bir insanım,bugüne kadar bir ton günah işledim şimdi namaz kılsam ne olur kılmasam ne olur diye kandırmasın.
namazlarınızı kazaya bırakmadan vaktinde kılın,Kuran-ı Kerim okuyun,ehlisünnet hocaların sohbetlerini dinleyin.
zaten bunları yaptıkça zinadan da içkiden de uzaklacağinizi göreceksiniz biiznillah.

şeytanın yeni taktiği bu.ne zaman aklına ikiyüzlü olduğun düşüncesi gelirse, evet ikiyüzlü!, herkes kadar günahkarsın diye dinin mi sona erdi..?
affedenlerin en büyüğünden ümidin mi koptu? Eğer samimiysen etrafta 7 yüzle dolaşsan dahi tövbe eder devam edersin ibadetine..
Kaç yaşına kadar dinsiz yaşamış birisi bile bir şehadetle tüm günahlarından arınıyorsa sen ki kaç senen müslüman olarak geçmiş tevbe kapısı açık ne diye öyle diyorsun..
Kendini topla sadece kendini topla..maalesef imanımız zayıfladı, ne namaz, ne abdest...ne Huzur nede Maneviyat ne de insanliğimiz kaldi....
Namaz kılmayan ama müslüman olan çoğu kişi kılmadığı namazın ezikliğini taşır.

Şeytan serseri bir mayın gibi etrafınızda, kanınızda, aklınızda dolaşmaya devam edecek.
“Abdestin düzgün olmadı.” “Yanlış kıldın”. “Bu kadar günahla senin namazın kabul olmaz”. “Zaten sen cehennemliksin!”
“İçinden gelmiyorsa namazın ne anlamı var?” Neler neler... fısıldar o mel’un kulağınıza.

Hiçbirine aldırış etmeyin. Ne olursa olsun, aklınıza ne gelirse gelsin namazınızı bırakmayın.
Siz sabırla namaza devam ettikçe, tadil-i erkâna riayet ettikçe şeytanda sizden ümidini kesecek, sizinle eskisi kadar uğraşamıyacak,
namazlarınız daha da güzelleşecektir inşaAllah.
"Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle; ey Rabbimiz! Duamı kabul et!”
(İbrahim suresi 40.ayet)

https://www.islamiforumlar.net/namaz/32160-nerede-ben-nerede-hakiki-namaz.html

Üst Alt